Thunia

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Eliss
Susisiekti:

Re: Thunia

Standartinė Eliss » 01 Bal 2020, 18:44

Kaip auga pas kitus ši nendrė?
IMG_20200401_192722.jpg
IMG_20200401_192722.jpg (4.01 MiB) Peržiūrėta 882 kartus(ų)

zemuoge

Standartinė zemuoge » 01 Bal 2020, 22:17

vis dar miega

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Bal 2020, 14:16

Pro nendryną lango nebesimato. Aukščiausias ūglis jau 80 cm siekia. Šeriu trąšom. O pernykščiai keikiai vis dar miega ir nerodo jokių budimo ženklų.
PicsArt_04-02-02.33.15.jpg
PicsArt_04-02-02.33.15.jpg (119.47 KiB) Peržiūrėta 859 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 03 Bal 2020, 10:10

Urze... kaip jum su ja gerai sekasi - grazu paziuret.. O as vis i jas pasidairau karts nuo karto.. vis pagalvoju.. Grazios vis gi tos nendres! Pas jumi dar taip graziai nuauge..
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 16 Bal 2020, 17:58

Urze, tu ją gal už kasų tempi, kad jau tokia didelė? :shock:
Išduok paslaptų, kaip būdama laistytuvu, išmokai ją laistyt? Mano pernai sezono dydžiausio ūglio augo naujas ūglys, kuris, nu mažu mažiausiai garantavau, kad žydės, bet 10 cm ir nupuvo :evil: o laisčiau, tai į lėkštutę įpildamas vandens.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 16 Bal 2020, 18:10

Thunios nemėgsta vandens vasaros sezonu? Išties.. Tu Urze vis reklamuoji ir reklamuoji tą Thunia.. kad principe man jau beveik prireikė jos :lol: (kai siūlei tai nėėmiau :lol: )

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 16 Bal 2020, 18:29

Apskritai suvedinėjau Schwerter ir supratau, kad reklama gerai veikia :D
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 17 Bal 2020, 10:07

O iš kitos pusės, Evaja, o ką daryt? Aš kažkada seniau sakiau, kad jei vietoj googlės galėtume į augalus pažiūrėt gyvai - manau mūsų pirkimo sąrašai, o neretai ir kolekcijos OHOHO kaip skirtųsi.. PArodų mažai, arba jų iš vis nėra - kaip gi apsispręst ką įsigyt..? O čia forume va, atskirose temose, neretai gali pažiūrėt visą augalo augimo procesą, besitęsiantį keletą metų, kaip augalas atrodo, kaip žydi, kokie augimo įpatumai.
O jei influencerės dar ir labai smagią dokumentaciją daro (rašo, rodo, komentuoja, pastebi tik tam augalui būdingas sąvybes) tai.. kaip nesusigundysi. [Baksnoju]

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 17 Bal 2020, 10:13

Aš čia iš teigiamos pusės sakau. Mielai pati naudojuosi "reklama", nes jei tam tikras augalas pražysta pas kelis augintojus Lietuvoje, didesnė tikimybė jog ir ant mano palangės pavyks pražydinti.
Jei kam pavyksta pražydinti, bet specialiom sąlygom,- vėlgi įvertini ar galėtum pažaisti taip pat, ar ne tavo jėgoms.
Galima prisiskaityti info internete, bet juk šalis ir tuo pačiu klimatas vis tiek skiriasi ir galbūt pas mus kardinaliai skirtingai su ta paćia rūśimi elgiamasi.
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 17 Bal 2020, 14:52

Tai jojo.. aš ir teigiamai čia.. kad principe forumas ir augalų "reklamos" labai padeda.
Beje dėl auginimo sąlygų taip pat geras pastebėjimas. Reiktų ir man susimąstyt spie tai...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 17 Bal 2020, 22:01

Relax rašė:
16 Bal 2020, 17:58
Urze, tu ją gal už kasų tempi, kad jau tokia didelė?
O kaip Tu galvoji, kodėl aš tokia raumeninga? Gi per naktis ir tempiu tuniją, kad tik augtų. :mrgreen: Pastebėjimas - kuo didesnis pernykštis ūglis, tuo anksčiau pabunda ir tuo sparčiau auga naujas ūglis. Kas visai logiška, nes turi daugiau atsargų prikaupę. Net ir mano paskutinėj nuotraukoj matosi, kad ūgliai skirtingu greičiu auga. O mažuliai keikiai tik dabar pabudo patupėję uždaram akvariume su didesne aplinkos.drėgme.

Kol maži ūgliai, lieju ją nedaug ir palei vazono kraštus. Kai jau ūgliai ir šaknys įsivažiuoja, lieju per viršų ir karts nuo karto mirkau. Daug masės greit ir vandenį iš vazono išgarina. Be to, pasodinta neglazūruotam molinuke, substratas labai laidus vandeniui, nors ir smulkus, dugne turi apverstą tinklinį vazonėlį (principą rodžiau vazonų temoje), kepa ant pietinės palangės ir per kelias dienas išdžiūsta visas substratas, ir tik tada vėl laistau. Nebijo pastovėti dieną ar dvi sausa, bet atsigerti kaip arklys nori dažnai. Na ir arkliškos trąšų dozės. Per visus tuos metus stiebo puvinys buvo tik vieną kartą, ar bent daugiau nepamenu.

Slogaa, dėl to ir rodau viso augalo nuotraukas ir rašau apie jo augimo ypatumus, nes man pačiai tokios informacijos norisi ir dažnai būtent tokios internete yra mažai.
Evaja rašė:
17 Bal 2020, 10:13
jei tam tikras augalas pražysta pas kelis augintojus Lietuvoje, didesnė tikimybė jog ir ant mano palangės pavyks pražydinti.
Aš irgi rinkdamasi augalą pasižiūriu, ar jį kas iš forumiečių pražydinęs. Jei turi, bet nepražydino, tai dažniausiai ir neimu. Kalbant apie madas, gal prieš 10 metų buvo užėjusi Trichoglottis atropurpurea ar panašios į ją rūšies mada. Daug tiekėjų ją turėjo, nemažai kas nusipirko, o žiedų tai gal nieks ir nesulaukė. Ir ko norėt, kai šilumos mėgėją iš mangrovių miškų Lietuvos butų sąlygomis norėta auginti.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 03 Geg 2020, 16:50

Vieno ūglio lapai jau pasiekė 110 cm, bet kol kas ir toliau auga tik lapai. O taip jau tikėjausi, kad ir šįmet gausiu žiedais pasidžiaugt. Gal dar palaukt reikia. O gal praeitais metais geriau rūpintis reikėjo? Nes po žydėjimo įdomumas ir azartas buvo nuslūgęs, tai ir priežiūra buvo neypatinga.
Žemuoge, pagalvojau, kad jei Jūsiškė vis dar nepabudusi, tai galima būtų įkišti ją į kokį maišą, kad didėlė oro drėgmė aplink ją būtų. Taip budina užsimiegojusius Catasetinae grupės augalus, gal ir šitai suveiks. Bent jau pernykščiai tunijos keikiai gan greit sureagavo į didesnę oro drėgmę ir nubudo.
Nuotraukoje - kaip skiriasi skirtingo dydžio tunijų lapų plotis.
PicsArt_04-22-12.21.19.jpg
PicsArt_04-22-12.21.19.jpg (160.99 KiB) Peržiūrėta 670 kartus(ų)

zemuoge

Standartinė zemuoge » 03 Geg 2020, 23:41

Geras patarimas, tikrai reikes išbandyti, ačiū )

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 04 Geg 2020, 00:40

Urze, gal prieš porą dienų Thunios temą perskaičiau nuo iki. Ir norėjau jum parašyt - kad labai jumis žaviuosi. Dėl poros dalykų:
1. Kiek visgi turit užsidėgimo ir noro aprašyti pastebėjimus augaluose. Kaip mum forumiečiam smagu skaityti tokią išsamę, vaizdinę dokumentiką, kur padarytos nuotraukos "prieš" ir "po". Dėl to tariu jums didėlį ačiū!
2. Kiek orchidėjų, Urze, turit iš vis? Žaviuosi, kaip jūs sugebat vertint ir mylėt tas pačias.. nesat užsikrėtusi ta baisia pirkimo liga... tie patys augalai džiugina jau tiek metu ir pasiekia puikių rezultatų!
3. Patinka man jūsų sugebėjimas pastebėti smulkmenėles augaluose.

Skaičiau skaičiau apie jūsų Tuniją.,. Ir nusipirkau iš šverterio pati... :lol:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 04 Geg 2020, 18:43

Dėkui, Slogaa, už pastangų įvertinimą. 😊 Kelis paskutinius metus stengiuos neperžengti 30 orchidėjų ribos, kas man labai patinka, nes mažiau visur pridėliota vazonėlių, atsirado šiek tiek estetikos ant palangių, kai nesugrūsti augalai, taip pat ir priežiūra palengvėjo, ypač tręšimo ir mirkymo dienomis. Tiesa, įsirengus orchidariumą riba buvo peržengta, tai vyksta vidiniai debatai, ką daryt - stumt ribą ar orchidėjas iš namų. :lol:

Tai dabar lauksim ir tamstos šitoj temoj su naujoke. :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių