Pleione 2017 m. sezonas

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Pleione 2017 m. sezonas

Standartinė MrGreen » 29 Sau 2017, 20:14

Gal jau kas sodinat plejones? žinau kad kai kurie tokiu metu jau budina savo augalus, aš visad vėliau sodindavau, bet galvoju šiemet pradėti anksčiau, gal kai ilgesnė vegetacija bus, užaugins didesnius gumbelius. Šaldytuve patikrinau tai jau pradeda judėti pumpurai.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Pleione 2017 m. sezonas

Standartinė Ramsis » 29 Sau 2017, 20:49

Aš kai kurias jau susodines. Kai kurias sodinsiu per išeigines. Vienos jau greitai žydės.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 29 Sau 2017, 21:53

Supratau, reikės ir man traukti lauk jas kt. savaitę jau po truputį.
Mano galerija

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 30 Sau 2017, 12:56

net nebūčiau pagalvojus, bet 2 iš 3 aktyviai auga..

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 31 Sau 2017, 03:59

Aš dar '15 sezono gumbelių neradau :doh:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 31 Sau 2017, 11:48

Relax :lol:

Aš jau pasodinau viską.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 21 Vas 2017, 21:29

Jau senai galvojau apie plejones kaip kusamonų kompozicijas. Praeitais metais gavau dovanų P. formosana, metų gale užsisakiau dar dvi rūšis P. limprichtii ir P. forestii. Visų trijų rūšių turiu po 3 gumbelius.

Anksčiau turėtas ramybės laikotarpiu laikiau garaže +2 - +4C temperatūroje. Atkeliavusias faktiškai iškart ir pasodinau. Substratas: medžio žievė, pemza (perlito analogas) ir šiek tiek durpinio substrato. Sodinta sausio 1 dieną. Visi gumbeliai turėjo 1-1,5 cm daigelius, tad atrodė, kad kartu turėtų ir augt bei sužydėt.

Pirmoji pasireiškė P. limprichtii - žiedas išsiskleidė vasario 5 dieną. Žydi ir dabar, net nebando vyst.
limprichtii.jpg
limprichtii.jpg (75.32 KiB) Peržiūrėta 4066 kartus(ų)
P. formosana turėtų išsiskleist kokios savaitės bėgyje

P. forestii kažko užsistagnavus, vienas gumbelis daugiau pajudėjo su augimu, kiti vos 2 cm tepasiekė.

Keletas klausimų:

Manau nieko blogo nurudę P. limprichtii lapų galiukai (ypač kai tokius turi tik vienas augalas), ir tas nurudimas labai minimalus, koks 1-2 mm. Bet vis gi, kokia priežastis galėtų būti? Nurudę lapų galiukai dažniausiai šaknų negalavimų ar kalio stygiaus požymis. Bet koks kalio stygius, jei augalas auga iš gumbo, kuriame visas atsargas turi? Be to, auga neatsilikdamas nuo kitų, tai ir su šaknim turėtų būti viskas tvarkoj.

Vieno P. formosana augalo lapo lakštas "banguotas į visas puses". Paprastai taip būna, kai augalams per daug azoto ir per mažai šviesos, bet čia vėl atrodo ne tas atvejis. Juk niekuo netręšta. Na, šviesios gal ir mažoka, bet kiti šios rūšies trijulės augalai auga puikiai.

Kažkaip smalsumo vedinas pajudinau vieną P. forestii viršūnėlę (ten mano galva turėjo būt žiedinis pumpurėlis), o jis tik šast - ir iškrito, ir sausas toks visas, apie kelių mm ilgio, ir net atrodo niekur nebuvo prisitvirtinęs. O tas daigas, iš kurio iškrito pumpurėlis, po to pradėjo sparčiausiai augti. Čia taip visada su jų pumpurais taip būna, ar čia koks negalavimas?

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 22 Vas 2017, 22:26

Manau nieko blogo nurudę P. limprichtii lapų galiukai
Jeigu daugiau neruduos ir išsivystys normalus lapas, tada nieko blogo, gal tai tiesiog koks mechaninis pažeidimas. Tačiau Pleione turi keistų ligų kurios persiduoda per gumbus. Šiaip jas reiktų kaip nors beicuoti, palaikyti kalio tirpale. Rekuomenduoju šiuo metu kai pradeda vystytis šaknys, jas palaistyti kokiu nors šaknų vystymą skatinančiu stimuliatoriumi, nes kuo daugiau šaknų ir kuo jos sveikesnės, tuo didesnis užauga svogūnas.
Man visai patiko šis preparatas http://zaliastotele.lt/agrochemija/tres ... tyvatorius.
Vieno P. formosana augalo lapo lakštas "banguotas į visas puses". Paprastai taip būna, kai augalams per daug azoto ir per mažai šviesos
Šiaip tas lapas turėtų išsitiesinti, o dar taip būna nuo per šiltos nakties temperatūros. Ne dėl to kad mažas dienos ir nakties temperatūrų skirtumas o apskritai peršilta naktį.
Čia taip visada su jų pumpurais taip būna, ar čia koks negalavimas?
Nu ne, nevisada, :poke: kitaip nežinotume net kaip P. forestii žydi :) O šiaip tai ši rūšis yra kietas riešutėlis, kas truputį ne taip, taip pumpurai ir išsiima. Dabar pasakyti ką padarei negerai, greičiausiai neįmanoma. Visų pirma šie augalai naujokai, visai įmanoma, kad jie taip suregavo į kelionę, kita vertus, gal papuolė vandens, gal nepataikei temperatūrą ir t.t.
Dabar tavo užduotis užsiauginti kuo didesnį svogūną, kad kitą sezoną pradėtum be streso, kelionių ir su sveiku dideliu cibuliu.
Pavartysiu knygą (turiu apie pleiones) parašysiu kokių konkrečiai joms reikia sąlygų.

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 23 Vas 2017, 22:38

Ne, rudavimas buvo lapo augimo pradžioje. Dabar tas lapas normaliai išsiskleidęs, tik lyg su nugraužta viršūne.

Naktys, kaip ir dienos tikrai šiltos. Įkeliu P. formosana besiformuojančio žiedo nuotrauką, o už jo matosi tas susibangavęs lapas. Iš tikrųjų, lyg ir ne baisiai atrodo, bet lyg ir šviesesnis kažkoks (kai kažką naują bandai perprasti, visada atsiranda per daug didelis įtarumas)
formosana.jpg
formosana.jpg (90.89 KiB) Peržiūrėta 3991 kartus(ų)
O dėl P. forrestii - panašu, kad ir antro gumbo žiedpumpuris nudžius. Visos viltys į trečiąjį, kuris labai mažai tepajudėjo nuo pasodinimo.

kaa

Standartinė kaa » 26 Vas 2017, 15:42

iš trijų formasanų tik vienas, kiti panašų tik lapų duos
Prikabinti failai
P1080350.JPG
P1080350.JPG (115.6 KiB) Peržiūrėta 3956 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 26 Vas 2017, 20:55

Pas mane irgi jau pradeda skleistis, nors kitos dar tik mažus pumpurus turi arba dar tik dygsta. Labai nevienodai auga, nors visos šalia stovi...
Mano galerija

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 27 Vas 2017, 19:18

Mano 2/3 šių metų plano įvykdyti - po P. limprichtii pražydo ir P. formosana (dešinėje).
pleione limprichtii et formosana.jpg
pleione limprichtii et formosana.jpg (358.03 KiB) Peržiūrėta 3908 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 27 Vas 2017, 20:48

Tu čia labai įdomius vazonus turi. :thumbupleft: Moliniai :question:

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 27 Vas 2017, 21:18

O kas su jais ne taip? :Hmmmm:
Moliniai. Skylė dugne didžiulė kai praraja. Lengvi, sienelės plonytės. Kai pirkau (Žalioj stotelėj, Vilnius, Žirmūnai), pačiupinėjus pasirodė, kad tas molis labai porėtas ir šiurkštus. Taip ir buvo. Sienelės greit sudrėkstančios, keičiančios spalvą. Jaučiu, kad "viensezoniniai" - po vasaros bus visi margi-raibi-dėmėti, prisigėrę humuso, druskų ir labai nepatrauklūs.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 27 Vas 2017, 21:22

Ne, ne su jai viskas gerai, man labai patinka moliniai vazonai, o šitie patraukė akį, kad yra be jokių kantelių ir kraštelių. O visokius druskėtus ir margus galima renimuoti su citrinos rūgštimi ir karštu vandeniu (Olivijos receptas)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių