Corybas pictus

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Corybas pictus

Standartinė MrGreen » 02 Kov 2013, 22:30

Urze papasakok kaip jis auga, kaip pražydinai, ar iškart po ramybės pradėjęs augti pražydo ? mano dar labai mažas naujas ūglis, nežinau ar galima šiemet tikėtis žydėjimo, bet bent jau lapą ir stiprų gumbelį užaugintų per vasarą :think: ir aš būsiu laimingas :lol: jei turi nežydinčio augalo foto?
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Corybas pictus

Standartinė mozaika » 03 Kov 2013, 14:57

Urze, ir dar prie to pačio pratęsiant diskusijas, kas kiek laiko atidarai indelį vėdinimui. Internete vieno augintojo pasakojamuose radau, kad jis du kartu per dieną atidengia dangtelį.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 03 Kov 2013, 17:08

o aš savo "piktą žirnį" "užvožiau" stikliniu gaubtu, o po apačia pakišau varžtelius, kurie nuo padėkliuko palieka apie pusės cm tarpą. Galvoju, kad gal bus geras vėdinimas ir nieko nereikės kilnoti :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Kov 2013, 11:05

MrGreen rašė:Urze, papasakok, kaip jis auga, kaip pražydinai, ar iškart po ramybės pradėjęs augti pražydo ?
Netrukdžiau, tai ir pražydo. :D O šiaip tinkamas sąlygas suteikiau ir rezultatu vis dar džiaugiuosi. Nesitikėjau, kad tiek ilgai išsilaikys žiedas - beveik 1,5 mėn., o jis vis dar gražutis. :w00t: Corybas pictus aktyvaus augimo metu reikalingas labai aukštas aplinkos drėgnis (tinka ir 99 %, žemiau 80 % jau rizikinga), pastoviai drėgnas substratas ir šiluma (bent 20 laipsnių), nes tada greičiau auga. Saugoti nuo vandens patekimo ant lapo/žiedo, bo staigiai supūti gali :!: Pražysta nuo dygimo pradžios gan greitai, kai jau lapelis būna ištiestas, bet pirma jį užsiaugina.

Asmeninis "pikto žirnio" orchidariumas pavadinimu "Skanisilkė". :mrgreen: Žirniu vadinamas todėl, kad požeminis gumbas atrodo kaip žirnis, o ir dydis kaip sudžiuvusio žirnio.
rps20151122_235155_250.jpg
rps20151122_235155_250.jpg (46.44 KiB) Peržiūrėta 7889 kartus(ų)
Corybas pictus 2013-03-04 2.jpg
Corybas pictus 2013-03-04 2.jpg (112.94 KiB) Peržiūrėta 7889 kartus(ų)
Ant dugno - vanduo, vazonas įstatytas į indelį be skylių, taigi vazonas vandens nesiekia. Dangtukas pastoviai uždarytas, tik dabar pradėjau palikinėti mažytį tarpelį. Kasdien įlendu pažiūrėti, kaip laikosi, tai tuo pačiu ir prasivėdina per tą apžiūros akimirką, kartais prapučiu. Lempa stalinė, nestipri, nes jau pasenusi, bet šiek tiek šildanti. Pastatytas toli nuo lango, tai natūralios šviesos negauna.

kaa

Standartinė kaa » 05 Kov 2013, 11:49

man patinka šis "ligonių klubas" :D :thumbsup:
užtat kokie gražūs rezultatai :thumbupleft:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 05 Kov 2013, 21:45

Urze rašė: Saugoti nuo vandens patekimo ant lapo/žiedo, bo staigiai supūti gali :!:
Patarimas geras, o kaip tai padaryti :Hmmmm: . Šiandien grįžus radau visą indelį aprasojusi ir dangtelio paviršių. Ir iš karto mintis, ką daryti, kad nenulašėtų ant lapo.

Ir dar klausimėlis, ar reik perlieti vazonėlį kas kiek laiko? Nes šiandien ne vien visas indelis buvo rasotas, bet ir "pikto žirniaus" vazonėlio vidaus sienelės.

P. S. Atsirado naujas "Pikto žirnio" gerbėjų klubas :D
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 06 Kov 2013, 06:50

kadangi po Urzės įliustruoto aprašymo supratau, kd maniškiam tikrai bus per mažai drėgmės, tad jis vakar atsidūrė dviejų litrų stiklainyje , iki pusės pripiltame vandens, o po apačia pastatytas apverstas vazonėlis, ant viršaus užmečiau stiklinį dangtelį, kad matyčiau ką jis ten veikia. Na ir stovi prie stalinės lempos, tai vis vakarais šonus pasišildo. Žiūrėsim :D

P.s. tikrai "piktų žirnių" gerbėjų klubas atsirado :Hmmmm:
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Kov 2013, 08:08

Mozaika, man kapsinčių lašų išvengti padeda tas, kad lempa dangtelį įšildo ir ant jo kondensatas nesikaupia. Dar padėtų, jei dangtelis būtų ne lygus, o lyg kūgio formos - centras aukščiau nei kraštai. Tada kondensatas turėtų į pakraščius nutekėti. Plastikinį dangtelį šitaip pakoreguoti lengvai galima pasinaudojus verdančiu vandeniu.

Nereik leisti išdžiūti substratui, o kaip tą drėgmę palaikysi, tai jau nuo augintojo priklauso - galima ir perlieti, galima ir apipurkšti jį. Tuo labiau, kad uždaroj aplinkoj ir labai lėtai pradžiūna.

Evaja, :thumbupleft:. Maniškiam net menkas tarpelis ventiliacijai nepatiko, šakniaplaukiai pavyto, tai vėl sėdi be jokių ventiliacijų.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Kov 2013, 09:32

Mažulis perėjo į kitą fazę - nužydėjo. :)
Beje, gal tiksliau būtų šios orchidėjos temą perkelti į skiltį "Augančios žemėje orchidėjos"? Nes ji vis tik miško paklotės samanose auga.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 12 Kov 2013, 09:43

na, pasakyta- padaryta :) šiaip jau domėjausi, ką reikės su tuo žirniuku daryti, forumuose radau, kad labai gerai auga kokoso čipsuose.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 12 Kov 2013, 22:21

Čia yra gražių nuotraukų http://www.orchideenforum.info/showthre ... 69-Corybas :) . Tik dėl tręšimo nelabai randu informacijos. Ar galima, ar ne? Ir kas tai turėtų būti...
Galerija

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 12 Kov 2013, 22:41

o auga C.pictus sakyčiau greitai- nuo seminaro lapukas paaugo dvigubai, kotelis jau siekia centimetrą tai tikrai....
kas toliau? :think:
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 12 Kov 2013, 22:46

Pas mane lėtapėdis, aišku mano dar tik dygsta, bet jau taip lėtai viskas vyksta, kad... :boring:
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 12 Kov 2013, 22:50

MrGreen rašė:Pas mane lėtapėdis, aišku mano dar tik dygsta, bet jau taip lėtai viskas vyksta, kad... :boring:
įtariu, kad nesuteiki tinkamų sąlygų...pas mane irgi tik dygo kai pasiėmiau...Pradžioje buvau protinga ir uždengiau stikliniu burbulu, bet kai Urzė paprotino, tai į dvilitrinį stiklainį pripyliau vandens iki pusės, pasodinau apverstą plastmasinį vazoną, ant jo - vazonėlį su piktu žirniu ir visą šitą uždengiau stikliniu dangteliu. Vakarais dar šonus pašildo stalinė lempa, kai prie darbų kokių atsisėdu...veiksmas pagreitėjo gerokai :thumbsup:
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 14 Kov 2013, 11:20

Nelabai ir pas mane kruta. Tai paskaičius Evajos žinutę, kai grįžau namo pripyliau mažiau nei pusę plastikinio indelio vandens į vidų įstačiau keramikinį vazonėlį-įdėliuką ir į jį įstačiau vazonėlį su "pipiru". Anksčiau buvau pripylus ant dugno per du pirštus keramzito ir per pus to sluoksnio vandens. Vakare irgi laikau po lempa, o ryte pernešu į šviesį ir šilčiausį kambarį ant palangės. Tik va, kirba klausimas ar geriau ieškoti kaip Urzės jogurto indelio ar keramikinis nieko baisaus :scratchheadyellow:
Galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių