Pleione 2

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Re: Pleione 1

Standartinė Olivija » 07 Vas 2014, 21:35

Ramsis rašė:Saviškes jau susodinau, fomosana, ūgliai jau visai nemaži buvo. Apramsčiau smeigtukais, prigrūdau pilną vazoną. Tikiuosi viskas bus gerai.
aš irgi šiandien persodinau - yra 3 gumbai su pažadais ir dar tokie 2 "siūlo" storio... kažkaip man smeigtukų neprireikė - inkaruoja senos šaknys :oops:
Mestė rašė:O jas reikia persodinėti kasmet?
matai, jei gali žmogui pagerint gyvenimą, tai ir stengies taip padaryti. :D Jau trys gumbai buvo sulipę į krūvą, grūdosi viens kitam ant kupros..persodinimo metu buvo atskirti, gavo po kokius 5cm erdvės kiekvienas, ne tik šviežio nesukritusio substrato būsimoms šaknims .
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Dausa

Standartinė Dausa » 08 Vas 2014, 21:43

Galėtumėt dažniau priminti pasitikrinti savo brangenybes. Dabar šaldytuve radau ne tik pabudusias plejones, bet ir pamirštas alyvuoges, bei dešrą vos spėjau išgelbėti. Na, dar ir kalijos dygsta. Matyt šiemet šaldytuvo temperatūrą menkai nureguliavau, seniau kalijos su begonijom ilgiau ištempdavo.

Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė iron » 09 Vas 2014, 13:20

Priminkit geriausią substrato sudėtį peionėms - prisiminiau jas jūsų paraginta ir aš. Tokios liūdnos, mažutytės šaldytuve dėžutėje tupi... Iš to, kaip jos augo praeitais metais (ir nežydėjo), suprantu, kad reikia geriausių sąlygų joms išgyventi šiemet, kad išvengtume visiškos žūties...
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
kicia

Standartinė kicia » 09 Vas 2014, 14:41

Maniškė nė mėnesio neišbuvo šaldytuve, o jau pradėjo kalt šaknis... Ir tik vienas gumbelis, kiti dar nieko nedaro... (laikiau ne vazone) [Geda2] Įdomu, užteks tiek poilsio?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Vas 2014, 20:07

Iron, aš praeitais metais išbandžiau Misterijos receptą, kurian įėjo ir kompostinė žemė. Augo gerai. O šiaip kažkuriam "Orchidėjų" žurnale buvo puikus straipsnis apie plejones, kur ir substratų receptų parašyta ne vienas. Visad prieš plejonių sodinimą perskaitau jį žinioms atšviežinti.

Kicia, jei jau bunda, tai nebeužmigdysit. Galite visus gumbelius pasodinti į naują substratą ir kišti atgalios į šaldytuvą dar kuriam laikui. Ta plejonė, kuri jau nubudusi, turės kur šaknis leisti, o kitos galės dar pamiegoti. Man praeitais metais toks variantas pasiteisino.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Vas 2014, 20:22

O aš sakyčiau, kad budinkit jas visas ( tą daro didesnė temperatūra ir šviesa ) tokiu būdu jos pradės greičiau augti bei pataikys į mums palankų augimo sezoną. Kitu atveju jos gali vėliau prabusti, vėliau pradėti augintis svogūnus, vėliau nueiti žiemoti. O tada situacija vėl kartosis kitą sezoną.

Vartotojo avataras
kicia

Standartinė kicia » 10 Vas 2014, 20:36

Urze, Ramsi, ačiū už patarimus [dovanoju] Taip ir darysiu [taip.gif]

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Vas 2014, 22:19

Aš saviškes mielai budinčiau, ale neturiu dabar vėsios joms vietos, tai dar pasnaus šaldytuve. Bet teisingai Ramsis sako - maniškės P. formosana labai ilgai lapų nemeta rudenį, spalio pabaigoj dar žaliuoja. Tenka jas priverstinai užmigdyti. Tai tikrai geriau būtų jas anksčiau pabudinti.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Vas 2014, 23:53

Jeigu orai bus panašūs kaip šios paskutinės dienos, aš greičiausiai savo pleone dienos metu išnešiu į šiltnamį.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 12 Vas 2014, 22:38

Ramsis rašė:Jeigu orai bus panašūs kaip šios paskutinės dienos, aš greičiausiai savo pleone dienos metu išnešiu į šiltnamį.

maniškės dabar gyvena +10-12 naktį, o kai saulė pašildo kaip šiandien , tai dieną buvo +15..
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 04 Kov 2014, 14:00

Prieš 2 savaites dar nepabudusios Pleione formosana ištrauktos iš šaldytuvo ir pasodintos. Dabar jau pabudę visi didieji svogūnėliai, tik sėkliniai svogūnėliai dar kaupiasi augimui. Matyt, jau gerai išmiegojusios buvo, kad taip greitai išsibudino.

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 13 Kov 2014, 11:40

O ką šiuo metų laiku pas jus veikia P. limprichtii? Ar yra tokių auginančių?
Gavau dvi bulbytes, pasodinau kaip rekomenduota žurnale "Orchidėjos" 2012/1 (7) :) Gėris tie žurnalai.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Bal 2014, 18:14

Aš šiais metais plejonių žiedų nebesulauksiu, nes prisidirbau. :cry: Sumąsčiau šiais metais paeksperimentuoti ir pasodinti Pleione formosana į aukštą ir siaurą, rožėms skirtą vazoną galvodama, kad vasarą jos man lėčiau džius, bus tolygesnė drėgmė prie šaknų ir geriau gyvens. Substratą maišiau iš kokosų čipsų, posmulkės žievės, biohumuso, perlito, biški kiminų. Iš visų dalių tik kokoso čipsus mirkiau prieš naudojimą, tačiau nuo jų visas substratas labai smarkiai sušlapo. Ir nors plejonės suskubo augti, keli pumpurai turėjo būti, bet augimas kažkaip neįsibėgėjo, o substratas irgi nedžiuvo. Galiausiai vieną gumbą ištraukiau ir pamačiau, kad gilyn bandžiusių augti šaknų viršūnės yra nupuvusios. :doh:
Pleione formosana 2014-04-07 1.jpg
Pleione formosana 2014-04-07 1.jpg (168.29 KiB) Peržiūrėta 4262 kartus(ų)
Tai viską perkrausčiau į seklų ir platų vazoną, tokį patį substratą, kuris naujam vazone greitai pradžiuvo. Bet jau per vėlai sureagavau - pumpurai nurudo. Na, kad bent jau augti normaliai pradėtų ir įsišaknytų. Tikiuosi, kad nepažeidžiau šaknų persodindama, nes jau nemažos buvo, o plejonių šaknys juk nesišakoja, tad jei pažeidi šaknies viršūnę, amba tai šakniai.
Pleione formosana 2014-04-07 2.jpg
Senos šaknys paliktos kaip inkarai, kad pavasarį sodinant gumbai geriau ir tvirčiau iškart įsodinti būtų, nes kai pradeda naujos šaknys augti, jos dažnai iškelia gumbus iš substrato. "Inkarai" tą stabdo, tik nuo šaknų pašalinu velameną, kad nepūtų.
Pleione formosana 2014-04-07 2.jpg (135.41 KiB) Peržiūrėta 4262 kartus(ų)
Gerą pamoką gavau - nesodinti plejonių į sudrėkintą substratą, nes jaunos šaknys lengvai pūva.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 16 Bal 2014, 21:08

Manau, kad išskyrus žiedus daugiau nieko nepraradai, ūgliai dar šaknysis, todėl spės užsiauginti svogūnus, aišku prasitęs augimo laikas, tačiau vasarą tu ją gerai pašerk. Maniškė formosana jau su gan dideliais lapais, o šaknys mačiau jau išlindę pro vazono apačią.

Dausa

Re: Pleione 2

Standartinė Dausa » 05 Sau 2015, 20:52

Kokią bonsų palydovės nuotrauką radau internete:
http://dupuich.smugmug.com/Bonsai/Exhib ... -ChK9CD4/A

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių