Pleione 2

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Pleione 2

Standartinė Šilingė » 16 Kov 2012, 14:46

Tikrai gera palangė plejonėms :thumbupleft:

Beje, baltosios žiedelis beveik perpus smulkesnis už Tongariro ir Brittania 'Doreen'. Šiek tiek statistikos: tų dviejų žiedo plotis 9-9,5 cm, Tongariro žiedlapiai šiek tiek daugiau užsirietę atgal. P. formosana 'Snow Cap' žiedas apie 6 cm pločio ir tarsi būtų ne iki galo dar prasiskleidęs :think: Bet nebejuda daugiau.

Laukiu dar vienos baltos, o ir dar daugiau pažadų esama :heartsfade:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

O-manė;)

Re: Pleione

Standartinė O-manė;) » 17 Kov 2012, 00:58

P. Volcanello Song Thrush vis dar žydi :thumbupleft: Įdėsiu dar - daugiau prasiskleidusią ir ryškesnę :D Gražuolė :heartsfade:
Pleione VolcanelloSongThrush_p.jpg
Pleione VolcanelloSongThrush_p.jpg (83 KiB) Peržiūrėta 8295 kartus(ų)
Gaila P. Britannia „Doreen“ savo žiedo nepamatysiu :cry: Vat tik į Šilingės galėjau paspoksoti :thumbsup: Maniškė taip sunkiai augino, augino pumpuriuką, bet matyt jėgų neužteko - nudžiovino :( Gal kad svogūnėlis buvo mažokas :think:

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 23 Kov 2012, 17:23

O kodėl gi nepirkt pleionių? :) Sakyčiau netgi labai patogus augalas. Žiemą vietos ant palangės neužima :) Iškasei rudenį, ir į šaldytuvą. Ir šaldytuve daug vietos neužima-kiek čia tos vietos užims 1 ar keli svogūnėliai.

Tiliandsija
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Tiliandsija » 02 Bal 2012, 17:38

Pas mane žydi Jorullo. :) Džiaugiuosi :thumbsup: Jau norisi visos pievelės :D Ypač žavi balta spalva.
Ar jau galima pradėti tręšti ,ar geriau pradėti po žydėjimo ? Nes gumbelis raukšlėjasi - maisto medžiagos eikvojasi.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 04 Bal 2012, 23:46

Nuostabi aurita :!:
Pas mane paskutinioji Pleione šiais metais P. x barbarae

Paveikslėlis
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 24 Bal 2012, 17:55

O kiek laiko pleionės žydi? Manoji gal savaitę tik :Hmmmm:

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 24 Bal 2012, 18:27

Manoji p. Volcanello Song Thrush beveik 3 savaites :thumbsup:, tik stovėjo vėsiai (16-17°) :) O kita, p. Tongariro, pirmus žiedus tai labai trumpai laikė, bet kai pražydo dar vienu - gal 2 savaites laikėsi :)

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 25 Bal 2012, 08:42

:shock: O aš prieš porą dienų parsivežiau du Pleione Formosna svogūnėlius (gal 2,5 cm skersmens) su "atsikišusiais 3 cm pirštais" iš Keukenhof'o...
Taigi, visą temą perskaičiau ir eisiu sodinti. Tada - tiesiai laukan nešiu.
Tai gal jau ir visai nežydės šiemet, kad taip vėlu... :no:
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 25 Bal 2012, 19:20

iron, gali būti kad jau nebežydės, tačiau kitais metais galima bus grožėtis žiedais :) maniškės nuo savaitgalio gyvena šiltnamyje. Beje lauke ar šiltnamyje reikia saugoti lapus nuo nudegimo.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Bal 2012, 07:02

Iron, panašu, kad su pažadais. ;)
Bent jau mano plejonės (Pleione formosana) visai kitaip pumpurai atrodė (smailučiai tokie) ir iš jų išlindo salotytės. O tie lapai labai nenoriai tiesinasi ir skleidžiasi. Be abejo, prilindau "padėti", tai dabar kiek plačiau išsiskleidusios tos armonikos, ale vis tiek man norėtųsi, kad plačiau būtų. Nuo palangės (13-18 laipsnių), kur buvo dėl man nesuprantamų priežasčių sustabdžiusios lapų auginimą ir skleidimą, buvo perkeltos į "akvariumą", kur gerokai didesnė aplinkos drėgmė, kur temp. nuo 19 laipsnių saulėtą dieną šokteli ligi 27 ir kur gauna šiek tiek tiesioginės saulės. Lyg ir smagiau jaučiasi, du sėkliniai gumbeliai, pasodinti kartu su didžiaisiais gumbais, pradėjo ūglius leisti. Tai ir svarstau - palikt jas drėgniau ir šilčiau ar perkelt į įstiklintą pietinį balkoną, kur temperatūra šokinėja nuo 10(8) laipsnių dienomis ligi 35 ir daugiau saulėtomis dienomis ir kur aplinkos drėgmė yra menka. :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 29 Bal 2012, 17:57

O-mane;) rašė:Pasiskaitinėjau i-nete apie panašias olandiškas pleiones iš pakelių. Rusų/ukrainiečių forumuose kas tokių įsigijo, rašo, kad tikrai jos žydi vėliau. Gal olandai tuos svogūnėlius spec. laiko iki pardavimo. Tada ir žydi reikiamu momentu, kaip tulpės :D
Kad laiko jie viską gėlių parado laikotarpiui ir pavasariniam Keukenhof'o masiniam lankymui - tikra tiesa. Juk ir tulpių svogūnėlių pilni turgeliai... (Matysim, kas iš šitų išaugs ir kada žygės...)
O mano pleinonės ne "iš pakelio": rinkausi iš dideliausios pintinės, tai ir išsirinkau gražiausias, didžiausias bulbikes su storiausiais "pirštukais". Ten vienetais pardavinėjo, o paskui pridėjo lapelį su info.

Dabar jau matosi vienos bulbikės dalis pumpurėlio. Tik kad oras pasitaikė ne pagal laiką karštas: gali sutrikti vėsiamėgės būsena - taip manau...

Vartotojo avataras
iron

Re: Pleione 1

Standartinė iron » 12 Rgp 2012, 10:32

Žydėjo gegužę. Taigi - ne rugpjūtį tikrai jau.
DSCN7240.JPG
DSCN7240.JPG (65.04 KiB) Peržiūrėta 6799 kartus(ų)
O balandžio gal 20 atrodė taip.
DSCN7234.JPG
DSCN7234.JPG (102.32 KiB) Peržiūrėta 6799 kartus(ų)
Dabar auginasi kažkokius "sliekučius" - naujus lapelius. (bus foto)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Rgs 2012, 14:24

Kaip plejonių derlius? Girdėjau, kad kai kurių plejonės jau numėtė lapus ir šaldytuve miega. Turimos P. formosana vis dar balkone žaliuoja, laistomos. Padūkusiai gausiai prisiaugino sėklinių gumbelių, bet va didieji gumbai tai vangiai augo - vos ne perpus mažesni nei praeitais metais. Pasodinta buvo vasario pabaigoj į purų, bet išlaikantį drėgmę substratą iš kokoso čipšų, smulkintų kiminų, anglies gabaliukų ir žievės bei arklio aukso. Galvojau, turės maisto ir bujos tiesiog, o gavosi atvirkščiai.
Misterija, kame Tu savąją pasodinai ir kaip prižiūrėjai, kad tokio monstriško dydžio gumbas užaugo? Kur laikei tik pasodinusi (kiek pamenu, sodinai dar žiemos metu)?

Vasarą gauta bešaknė Pleione maculata išgyveno, senasis gumbas visai nunyko, pamažiuuuuku naują gumbą pučia namuose sėdėdama. O prieš kelias dienas pastebėjau, kad anksčiau buvęs lygus kaip jaunas svogūnas (arba poras) gumbas dabar kone kvadratinis pasidarė, kampuotas. Dalyte, kaip su Taviške P. maculata reikalai? Jau ir ant savos gumbo radau akutę-pumpuriuką. Tikiuosi, kad šį rudenį nežydės, kad čia jau kitiems metams būsimo gumbo užuomažgą pasiruošusi.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 18 Rgs 2012, 15:36

Šiemet mano visiškai varganos... Galima sakyt, kad pagrindiniai gumbai užaugo kaip sėkliniai, o kitą paukščiai išnešiojo. Nebeturi nei lapų, nei šaknų tai tiesiog padėti ant sausų kiminų lauke, o gal ir jų jau nebėra :scratchheadyellow:
Panašu, kad man su jom nepakeliui...
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 18 Rgs 2012, 19:04

maniškės visos padidėjo, gumbai didesni užaugo, bet gelsti jos dar neskuba, o sėkliniai gumbeliai dar tik pučiasi, ir kai kurie gana vėlai pradėjo augti todėl dar neskubu aš plejonių migdyti, visos šiltnamyje mėgaujasi šiluma. Tiesa šiemet gauta maculata tai nekokia (ne iš tų pačių tiekėjų kiek žinau), jaučiu ji irgi be normalių šaknų atėjo, "klibėjo" vazone, neskubėjo augti, bet kaip ir Urzė tikiuosi nesugalvos šiemet žydėti :doh:
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių