Krepšeliai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1019
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Krepšeliai

Standartinė Urze »

Pas mane viskas sezonais eina - ir labiausiai viliojantys orchidėjų tipažai keičiasi kaip sezonai, ir jų auginimo būdai. Buvo blokų sezonas, buvo molinukų vazonų, substratų sudėties eksperimentiniai sezonai ir t. t. Daugelis jų - pastangos surasti variantą, kad orchidėjų neperlaistyčiau. Dabar akivaizdžiai atėjo krepšelių sezonas. Žiūrėjau, žiūrėjau, kaip Mozaika daro savo augalams krepšelius, ir pati užsinorėjau išmokt. Kol kas labai mielai pakreivuliavę, užtat aiškiai matosi, kad rankų darbo. Žalias_ Darau iš ąžuolinių (iš senų medienos išteklių) 1×1 cm arba 2×1 cm aukščio×storio pagaliukų. Ilgis parenkamas pagal konkretaus augalo dydį. Patinka tas, kad galima pritaikyti norimam augalui, nesvarbu, kokio jis dydžio ar kreivumo. Kuo gausesnis orchidėjos keras, tuo platesnio vazono reikia, o jis savu ruožtu darosi vis gilesnis, kas tokiam "laistytuvui" kaip man netinka. Krepšeliai šią problemą išsprendė - galima didelį krepšelį ir seklų, ir gilų padaryti, bet net ir pastarasis variantas greičiau išdžiūna nei tokio pat gylio vazonas. Kad substratas nekristų per tarpus, įtiesiu plastikinį tinkliuką, naudojamą medžiams nuo visokių žievę graužiančių kailiniuočių apsaugoti.

Laiko dar nedaug praėjo, mažiau nei metai, bet kol kas esu laaabai patenkinta rezultatais. O ir vaizdas man patinka. Tik niuansas - lauk lendančios šaknys, kurios kartais priauga prie padėkliukų ar kitų šalia stovinčių augalų. Jei kabėtų sausame ore, tai šaknys tikriausiai liktų viduje, kur drėgmė ilgiau išsilaiko.

Gal kas irgi naudojate krepšelius? Yra auginančių plastikiniuose krepšeliuose ir drėgnamėgius, pvz., masdevalijas, drakulas. Kas pasiteisina, kas ne?
Dendrobium speciosum var. grandiflorum
Dendrobium speciosum var. grandiflorum
20201213_175642.jpg (299.42 KiB) Peržiūrėta 404 kartus(ų)
Dendrobium teretifolium
Dendrobium teretifolium
20201121_150921.jpg (616.33 KiB) Peržiūrėta 404 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Krepšeliai

Standartinė Abitalė »

Kokia gera tema! Aš kažkaip vis nerandu vietos krepšeliams. Turiu keletą mažų plastikinių, kurie kabo arba stovi orchidariume. Ir turiu vieną, kuriame gyvena Acianthera pectinata, ta - žemyn žiedynais. Kad substratas nebyrėtų, viršus apklotas kiminais ir viskas skersai, išilgai perrišta valu.
O šiaip, kažkada irgi buvau uolus 'laistytuvas' bet viskas pasikeitė kai augalų kiekis persirito per antro šimto pusę... Fiziškai nebeįmanoma perlaistyti Svil_
Tiesa, dabar jau pradėjau ieškoti būdų kaip pasodinti taip, kad kuo ilgiau drėgmė vazone išsilaikytų (aišku tiems, kam jos reikia). Tai dabar labiau drėgmę mėgstantys augalai keliasi į plastiko vazonus.

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Krepšeliai

Standartinė Abitalė »

Acianthera pectinataČia dar vasaros kadrai, šiuo metu šaknys elegantiškai ir nedrąsiai, bet užtikrintai lenda pro viršutines skyles. Beje, tik šiandien paskutinis žiedynas baigė žydėjimą! Labai ilgai vienas keitė kitą.
Prikabinti failai
Acianthera pectinata
Acianthera pectinata
5067985d_compress69.jpg (156.95 KiB) Peržiūrėta 392 kartus(ų)
Acianthera pectinata
Acianthera pectinata
05c5ab72_compress87.jpg (224.1 KiB) Peržiūrėta 392 kartus(ų)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių