Orchidėjų sėjinukų išėmimas iš taros (deflasking)

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1026
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Orchidėjų sėjinukų išėmimas iš taros (deflasking)

Standartinė Urze »

Iron rašė:Taigi gavau indelį mailiaus. [Cha]

:question: Kiek laiko dar gali augti tame indelyje?
:question: Ar jau reikia būtinai išsodinti?
:question: Kokioje temperatūroje ir šviesoje reikia laikyti?
Urze rašė:
Sek Geg 11, 2014 10:30 am
Pagal tai, kaip augalai atrodo, galima arba dar paauginti, arba jau iškart traukti ir išsodinti grupėmis į vazonus. Jei butelio turinys susiplakęs, ant lapų yra mitybinės terpės, tada rekomenduojama ilgai nelaukti ir traukti lauk. Išsodinus reikia nepamiršti, kad jie augo steriliomis sąlygomis, tad jiems išorinis pasaulis pradžioje bus labai rūstus. Todėl geriausia būtų įtaisyti juos šiltai ir su dideliu aplinkos drėgniu (gal net 80-90 %), saugoti nuo temperatūrų svyravimo ir skersvėjų, bet ir pelėsiui neleisti veistis, fungicidus panaudoti bent jau substratui. Pradžioje popinti, o paskui jau palaipsniui pripratinti prie paprastesnių sąlygų. Tokiems mažuliams tinkamesnė būtų 23-25 laipsnių temperatūra. Tada aktyviau auga, smagesni būna.

Pati esu prapuldžiusi visus augalėlius iš butelio, nes laiku neištraukiau, padelsiau, o buvo susikratę viskas viduj. Bet daugiau patirties tai ir nėr, tik teorija. Tad bus labai įdomu sužinoti, kaip jums seksis.
Ramsis rašė:Kai tik ištrauksi iš indelio, būtina juos gerai nuplauti, kad niekur neliktų maitinamosios terpės. Aš į šiltą vandenį įsidedu fungicido ir teptuku akvarelei viską išplaunu. Kaip Urzė sakė sodinti reikia į apdirbtą substratą, neturi būti jokio užkrato. Indą patarčiau naudoti kokį nors uždaromą, kad ir nuo kokio pyrago pirkto parduotuvėje. Be to patarčiau naudoti šviežius gerai atrinktus kiminus, tiksliau jų viršūnėles. Darbas labai kruopštus, gali prireiktikti pinceto, dantų krapštukų. Nei vieno, kad ir pačio menkiausio augaliuko nenurašyk, kartais tie mažiausi ir būna patys gyvybingiausi. Į atskirus vazonus sodinti nepatarčiau, geriau viską susodink į vieną indą. Kažkaip jie daug geriau auga kartu krūvoje. Vėliau dar lauks vienas kruopštus persodinimas į atskirus vazonus. Pačioje pradžioje jų tręšti nereikia, laistyti labai atsargiai, laikyti labai šviesioje, bet be tiesioginės saulės vietoje. Neturi būti nei karšta nei šalta. Reikia gerai vėdinti, bet neleisti perdžiūti. Žodžiu, veiklos daug, o rezultatai matysis tik daaaaug vėliau.
P. S. Pačioje pradžioje įvertink ar jau juos verta traukti iš to indo, gal dar verta juos ten palikti.
Sėkmės.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių