Tolumnia

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Tolumnia

Standartinė Dalytė » 06 Geg 2012, 08:16

Mano DU augalai pasiaiškinimą priima :thumbsup:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 06 Geg 2012, 10:14

Visgi noriu pamatyti ir Dalytės DU augalus, ir Ramsio O.o Su Ramsiu gi kartu pirkom (nors gal iš skirtingų padėklų :scratchheadyellow: ).

Arba man vaidenasi, arba maniškė kvepia :poke: Einu pasiskaitinėti.
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 11 Bir 2012, 15:15

Aha, mano norai neišklausyti, tiek to :poke:

Esu absoliučiai sužavėta savo augalo - vis dar žydi :heartsfade: Žinoma, pablukusi jau geroookai, po kelionių ir pasirodymų viešumoje Megoje apsilamdžiusiais kai kuriais žiedeliais, bet žydi. Nooo dar :lol:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 12 Bir 2012, 21:42

vaje vaje kaip aš čia praleiadu progą apie tolumnijas pakalbėt :D rodausi, kas gyvena - pirmas rožinis augalas iš parodos, veikla - auginasi du naujus ar ūglius ar neūglius; antras irgi parodos, veikla - žydi, trečias - vokiškas (Rainbow KOK30), veikla - auginasi ūglį. Auga be substrato (3 x žievės gabaliukai substratu nelaikau) moliniuose vazonuose ir kevale.
Prikabinti failai
tolumniju-trio.jpg
tolumniju-trio.jpg (28.6 KiB) Peržiūrėta 7209 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Bir 2012, 09:40

Aš tada tolumnijai neleidau baigt žydėti, nukirpau žiedyną, nes lapukai pradėjo glebti. Tas padėjo, atsistatė lapų tvirtumas (sėdėjo ir tebesėdi pridengtam akvariume, kur drėgmė kiek didesnė), bet šaknys beveik visos apmirė. Pradėjo naują auginį augintis, šaknis leisti, tai ta proga perkėliau ją ant ąžuolo žievės bloko su šiek tiek kokoso plaušų po šaknimis, nes kiminus dėti pabijojau - labai jau greit pas mane tos šaknys nusibaigė nuo per didelio vandens kiekio. Augti nesustojo, tik šaknys iš plaušų lenda ir tolsta nuo bloko. Galvoju, kad gal dėl didesnės oro nei bloko drėgmės. Žievė sena, verdančiam vandeny mirkyta, tai taninų gal jau nebedaug belikę, gal nepakenks.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 04 Lie 2012, 08:25

Taigi, tolumnija žydėjo iki pat dabar - tik šiandien ryte nukrito pirmieji žiedukai. Auga ir naujas ūglis :thumbsup:
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 16 Lie 2012, 21:35

Kažkada buvo prašymas parodyti mano Tolumnijos žiedus kur pirkau Budapešte orchidėjų parodoje, tai štai tokie :)
Paveikslėlis

http://www.flickr.com/photos/ramsis/758 ... hotostream

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 09 Rgs 2012, 20:11

Ooo, kaip gražu :heartsfade: . Kažkaip vis labiau ima man jos patikt, gal reik bandyt kokią augint :think: .

Laimonduxe

Standartinė Laimonduxe » 16 Rgs 2012, 11:36

Ne mano nuopelnas, nes pirkta su pumpurais, bet vis tiek :heartsfade:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Kaltink save, o ne saulę, jeigu tavo sodas nežydi. (Kinų patarlė)

Vartotojo avataras
cinde

Standartinė cinde » 28 Spa 2012, 10:42

Sveiki! Pries pora dienu isigijau savo pirmaja Tolumnia :) daug perskaiciau info tiek lietuviu tiek rusu kalba, bet labai ivairiai raso apie laistyma.. Na su kitom orchidejom viskas aisku kada reikia jau laistyti - kai saknys pradziusta. Na su tolumnia tas pats, bet kad man nelabai aisku kada jos pradziusta, vaizdas islieka toks pats tiek laiscius tiek nelaiscius :Hmmmm: auginu moliniame vazonelyje be jokio substrato. Kaip zinoti kada jau ji pradziuvo ir laikas laistyti? p.s. auginu bute ant palanges.
Dar klausimukas, kas geriau: palaistyti ar mirkyti? Dar uzmaciau viena patarima, kad laistyti 30C temperaturos vandeniu...

Vartotojo avataras
cinde

Standartinė cinde » 21 Lap 2012, 16:21

Pasirodom :) Mixas, prazydo skirtingais ziedais
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Lap 2012, 19:45

Cinde, matyt, pavyko atrasti tinkamą laistymo rėžimą ir būdą, jei pražydo. :) Įdomu būtų išgirsti. Aš tai vis dar jo ieškau, ir kol kas nelabai sėkmingai. :doh:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 21 Lap 2012, 20:01

Mistiniai augalai tos tolumnijos :roll: Kalbant apie laistymą - kartą per savaitę kyšteliu kelioms sekundėms po vandens srove ar į indą su silpnu trąšų tirpalu. Nesiskundžia, nesiraukšlėja :think: Dabar apgyvendinau stikle po lempomis, žiūrėsiu, ko gera teks koreguoti režimą O.o
Pikta teta O.o

Vartotojo avataras
cinde

Standartinė cinde » 21 Lap 2012, 22:01

as tai darau taip: kas 3-4 o gal net 5 dienos, jei pamirstu, ikisu i inda su vandeniu kazkur 10-15 min ir atgal i vazona. Auga be jokio substrato (keli zieves gabaliukai pakaisioti nesiskaito)... O siaip sia tolumnia as pirkau jau su ziebstiebiais, pirmasis prasiskleide jau senokai, o mazesniais ziedeliais tik pries pora diena (sis ziedstiebis dar paaugino pumpurus pries prasiskleisdamas) :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Lap 2012, 22:03

Šilinge, o kame augini? Molinuke ar su substratu?
Cinde, ačiū!

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių