Miltoniopsis

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Sandra

Re: Miltoniopsis

Standartinė Sandra » 24 Bal 2012, 17:00

Po rudens žydėjimo per žiema krauti pradėjo...kadangi žiema ramybės perijodas :( tai trašų nedaviau) o kai žiedus sukrautus pamačiau jau po laiko nepritreši :think:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 24 Bal 2012, 20:26

Sandra, miltoniopsis ir visi kiti oncidijų grupės augalai, žydi iš naujai užaugusių gumbų. Taigi norint kad žiedai būtų didesnis, jų būtų daugiau, gražesni, intensyvesnės spalvos, reikiamas trąšas, reikiamu momentu rekia pradėti naudoti jau tada kai tik pasirodo tų naujų gumbų užuomazgos t.y. ūgliai. Jeigu pradedate tręšti tada kai tie naujieji gumbai jau pradeda formuotis, tai trašos žiedams jau nebeturi jokios įtakos.

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 04 Spa 2012, 14:19

Auginau vieną Miltoniopsio hibriduką kažkur prieš metus, iki kol nesumasčiau išskirstyt iki tol buvo gerai, buvo gražus augalas tiek, kad nesulaukiau naminių žiedelių, po persodinimo ir išskirstymo atsisveikino su šiuo pasauliu. Perskaičiusi šią temą supratau, kad jie būtent to išskirstymo labai nemėgsta. Bandau su jais ir vėl susidraugauti. Dabar turiu vieną rūšinį ir vieną hibridinį Miltoniopsį bus matyt kaip šį kartą seksis, tikriausiai įnoringiausi mano namų augalai bus jie O.o kadangi jų negalima nei perlaistyti nei uždžiovinti, kad lengviau būtų sekti drėgmę ir šaknų būklę, Miltoniopsį roezlii įsodinau į permatomą vazonėlį, dar pagaliuką įsmeigiau ir įstačiau į nepermatomą vazoną. Sodindama ant dugno įdėjau dėl drenažo akmenukų, nes nieko daugiau neturėjau, sodinau į smulkų substratą, o ant viršaus uždėjau kiminų, kol kas atrodo nesiskundžia, kažką leidžia lyg ir naują auginuką tik kažin ar čia mano nuopelnas, nes neseniai jį teturiu :) Hibrido dar nepersodinau, nes žydi, bet tikriausiai reiktų, jei visgi kaip čia buvo rašyta kiminų yra ties šaknimis tai gali liūdnai baigtis, kol kas pagal įsmeigtą pagaliuką bandau sekti drėgmę. Man pačiai teko susidurti ir su kiminais persodinant ir esu radusi paprastų, net ne floristinių kempinių privaryta į vazonus, o ant viršaus tik substratas,kelis taip įsodintus teko reanimuoti, tikriausiai prekybininkai tikrai suinteresuoti, jog augaliukai kuo greičiau numirtų kai juos nuperka :shock:

ASTA

Standartinė ASTA » 14 Spa 2012, 07:44

ziurekite, sakes ar ne? :(

Paveikslėlis

taip graziai zydejo ir stai :(

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 14 Spa 2012, 09:09

ASTA rašė:ziurekite, sakes ar ne? :(

taip graziai zydejo ir stai :(
Jei čia miltoniopsis - tada šakės. Galima bandyti reanimuoti, bet dažniausiai iš miltoniopsių jau nieko nebesigauna...
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 14 Spa 2012, 10:09

Sakyčiau, kad vilties jau nėra. Su miltoniopsiais labai sunku.

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 14 Spa 2012, 11:29

Mano patirtis su Miltoniopsiais menka, nusipirkau vasarą vieną ir to paties vienos bulbos lapai ėmė gelsti, aiškiai matėsi, kad su šaknimis negerai. Ištraukiau jį lauk gal prieš pusantro mėnesio iš samanų ir baisaus substrato, tą gelstantį bulbiką atskyriau, šaknys augalo buvo baisios, aišku po persodinimo šaknų visai ne kažkas liko, bet surizikavau, persodinau ir jau po keletos savaičių jis ne tik, kad nenumirė, bet ir naują auginuką išleido :thumbsup: Nelepinu aš jo ir nelakstau aplink, kartais papurškiu substrato paviršių ir laistau, kai pradžiūna, o dabar auginukas jau gerokai ūgtelėjęs :) Kol kas sakyčiau sutariam :D

ASTA

Standartinė ASTA » 21 Spa 2012, 08:24

na ir man tas pats gavosi, tad persodinau ir lauksiu lauksiu lauksiu...

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 15 Vas 2014, 09:58

Ermitaže nesusilaikiau ir eiliniam pabandymui už 5 lt paėmiau miltoniją. Žinau, kad anuos kartus buvo laistymo neatitaikymas, tai šį kartą bus tikrai sausai ;)
Kuo skiriasi miltoniopsis nuo miltonijos taip ir nesupratau [O.0]

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 28 Vas 2014, 13:30

Preiš 3 savaites nusipirkau Miltonia su mažais pumpuriukais , persodinau į naują substratą o žiedkočio nenukirpau , nes labai norejos pamatyti žiedus . Štai ir žiedai .
Prikabinti failai
IMG_20140228_125526.jpg
IMG_20140228_125526.jpg (147.34 KiB) Peržiūrėta 5532 kartus(ų)
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

lea

Standartinė lea » 28 Vas 2014, 17:31

labai graži ir kvepia! o aš saviškę supūdžiau, tik nusipirkus reikėjo persodinti, o tai delsiau... tie kiminai viduj ir padarė paslaugą manau.
Visas kambarys kvepėjo kai žydėjo. kaip gaila, negaliu :cry:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 28 Vas 2014, 18:04

Aš ja ta pačia dieną persodinau , kiminu gerą saują ištraukiau , tik žiedkoti nenukirpau , labai žiedus norejau pamatyti . Tika uosčiau , nekvepia , gal kad vakaras ? Turiu dar viena , bet nežinau ar pražys nes pumpurai itartini , o pats augalas skyriasi nuo žydinčio , tikiuos kad bus skirtingi žiedai :think:
Mano galerija

Ožiukė

Standartinė Ožiukė » 01 Kov 2014, 09:28

As ir nesusilaikiau, irgi nusipirkau iš ermitažo už 4lt :D daba žiūrėsim kas bus, nors 2 vaikus auginasi

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 01 Kov 2014, 09:59

Jau petsodinot ?
Mano galerija

Ožiukė

Standartinė Ožiukė » 01 Kov 2014, 12:41

Taip iš karto :D

Rašyti atsakymą