Miltoniopsis

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Miltoniopsis

Standartinė ricardas » 31 Spa 2014, 18:07

Dalia Raimonda rašė:Na, ne tik dėl kvapo, bet ir žiedai jų gražūs :) . Tačiau tai labai kaprizinga orchidėja. Jei tik perliesi ar nepaliesi, tai pamiršta. Pas mane viena keturis metus augo ir žydėjo. Didelį krūmą buvo užsiauginusi ir žiedstiebių po keletą pražydindavo, bet po to vis tiek numiriojo. Kitos tiek ilgai netempdavo. Du, trys metai ir ate [O.0] Mečiau jų auginimą.
Man taipat gražūs žiedai, bet pastebėjau kad nevisiem ji patinka.
Dėl augimo pastebėjau, kad nemėgsta akštesnės temperatūros kaip 27 , saulės gauna tik ryte ir vakare ir mėgsta vėsias naktis, laistau kai supstratas pradžiusta ( pagaliuko metodu) jei pagaliuko galiukas beveik sausas. O dėl lapų armonikuojas tai kai iš šiltnamio išnešiau pradėjo augti gražūs lapai.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 31 Spa 2014, 18:13

Jei taip tvarkingai auginsi, tai tikrai daug metų džiaugsiesi žiedais :)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 31 Spa 2014, 18:31

Dalia Raimonda rašė:Jei taip tvarkingai auginsi, tai tikrai daug metų džiaugsiesi žiedais :)
Manau kad visi forumo dalyviai prižiuri savo orhidėjas ir džiaugias jų žiedais. :)
Mano galerija

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 31 Spa 2014, 21:27

Tu čia gražiai parašei :lol: Taip, mes visi stengiamės jas auginti ir prižiūrėti kuo geriau, bet ne visada taip gaunasi [Geda2] [Geda2] Išvažiuoji kur nors ir tavo norai prižiūrėti orchidėjas tvarkingai, atostogauja kartu su tavimi [Cha] Grįžti po dviejų savaičių ir randi šiek tiek nuostolių. Tad, miltonopsius savuosius taip ir prarasdavau. Būtų galima sustatyti juos ant drėgno padėklo su keramzitu ir vandeniu. Bet bent jau man prieš kelionę pritrūksta tam laiko. Būtų galima visą auginimo laiką taip laikyti miltonopsius, bet vėl- estetika, negražu. Tad, man teko pasirinkti auginti ne tokias lepias orchidėjas :shifty: .

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 31 Spa 2014, 21:53

Man panaši situacija buvo nutikus, žiema skubiai reikėjo išvažioti, tai paprašiau kaimyno kad pečių pakurtu, o jis užbaliavojo. Grižtu namo, vos infarkta negavau, visa kolekcija sušaldyta. Tai va, jei nebučiau nusipirkes planšete nebučiau Jūsų forumo radęs , o kadangi likimas lėmė ,tai vėl viska pradėjau išnaujo , po truputi kolekcija didėja :D
Mano galerija

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 31 Spa 2014, 22:08

Gink dieve nuo tokių aparpuolių [O.0]

Ale po jūsų plepesių apie nuostabius aromatus šių žydinčių grožių netgi kyla noras susiviliot vėl nusipirkt kokią. Pirma pačioj orchidėjų manijos pradžioj aišku kad užvertė kojas ir paskui pasidomėjus, kad jos kiek sudėtingos, pasakiau sau jų nebepirkt, bet labai jau viliojat.. O.o

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 31 Spa 2014, 22:25

Amise, prieš daug metų kai pradėjau auginti orhidėjas , mano draugas nuo kurio užsikrėčiau orhidėju manija, man pasakė ,gali perskaityti visa literatūra apie orhidėjas bet neišmoksi ju auginti, kol nepajausi ko orhidėja nori ir ko jai duoti. Tai va, atydžiai stebint orhidėja visada ja galima užauginti ir pražidinti.
Mano galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Lap 2015, 22:41

Miltoniopsis Herr Alexandre
Prikabinti failai
2015-11-14_10-27-49.jpg
2015-11-14_10-27-49.jpg (65.46 KiB) Peržiūrėta 6639 kartus(ų)
Mano galerija

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 21 Bal 2016, 10:58

Paparastas hibridas, bet man šie žiedai nepaprasti. Galėčiau dėl žiedų kolekcionuoti visus hibridus. Ir kvepia visi skirtingai.
Prikabinti failai
miltonia.jpg
miltonia.jpg (180.48 KiB) Peržiūrėta 6491 kartus(ų)

crawlfast

Standartinė crawlfast » 21 Bal 2016, 12:16

Eina sau koks grožis. :shock: Kuo kvepia? O aš saviškio žiedstiebį nulaužiau. :cry:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 21 Bal 2016, 21:52

Abu labai gražūs miltoniopsiai, man irgi patinka ne tik žiedų įvairovė, bet ir tai, kad jie skaniai kvepia :)
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 29 Kov 2018, 03:33

IMG_1199.JPG
IMG_1199.JPG (1.25 MiB) Peržiūrėta 3960 kartus(ų)
. Šou jau prasidėjo, tačiau iki pilnos laimės dar teks pakentėti. Bene didžiausi, kada nors turėti žiedai!! :w00t: :heartsfade:
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 29 Kov 2018, 12:44

Super, o dar ir skaniai kvepėti turi.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 29 Kov 2018, 19:07

Gaila tik, kad jie kvepia tik su saulės sąlyga :( Bet man asmeniškai vienas skaniausių orchidėjinių kvapų :)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Bal 2019, 18:45

Atnešu Slogos gerąją patartį ir čia, kad nepasimestų.
Slogaa rašė:
20 Bal 2019, 14:29
Kaip ir praitais metais taip ir siemet - mano velykinis margutis kaip tik laiku!

Suskaiciavau 13 pumpuru ir 11 prasiskleidusiuju. Is viso net 24 ziedu ir busimu ziedu puokste seimininkei nuo "pirmininko".

Gausiausias sio individo zydejimas.
Paslaptis - pastovios dregmes suteikimas saknim. Tam naudoju semi hidroponikos buda.
Vasara isnesamas laukan i pavesi (jokios tiesiogines saules) - bet negaliu pasakyt, kad lauke jauciasi ypac gerai. Jam ar namai ar laukas - visvien. Gausiai tresiamas Rain mix trasomis.

Keturis paskutinius menesius yra neauginamas S/H nes negalejau jam to suteikti. Pries menesi ziurejau i ji beplaudama indus ir galvojau: keista, tokiu metu jau turetum zydet, arba bent jau pumpurus augintis. Pasistaciau arciau, pradejau smirinet tarp lapu - o pasirodo, visu pumpuru stiebai uzstrige armonikos pavidalo lapuose. Niekada, isties, nemaniau, kad tie lapai gali pakenkt... O pasirodo... Miltoniopsis Herr Alexander nebuvo labai susizavejes S/H atemimu.

Tad siais metais visi ziedai isdestyti gerokai arciau krumo, nes stiebai ju baisiai sutrumpeje.

Miltoniopsiai neturi daugiau nei triju ziedu ant vieno ziedkocio, taciau vienas uglys gali tureti du ziedkocius.
Anksciau sis individas daugiau nei vieno ziedkocio per ugli neisstenedavo, dabar gi - beveik visi su dvejais! :thumbsup:
Ne visi turi po tris ziedus, bet mes judam i geraja puse.

Slogaa rašė:
20 Bal 2019, 14:31
P.s. stovi jis pakolkas pas mane mazoje erdveje - t.y. wc, kuris ypac mazas. Pabuvus toj patalpoj ilgeliau dienos metu - nuo sodraus obelu kvapo, skleidziamo is siu ziedu ima spaust galva!
Prikabinti failai
IMG_20190420_124801.jpg
IMG_20190420_124801.jpg (2.95 MiB) Peržiūrėta 1057 kartus(ų)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių