Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Tue Apr 26, 2011 3:41 pm
Mano Cattleya mossiae var. wageneri pradėjo augti kaip ir kiekvieną pavasarį, kai tik daugiau saulės pasirodo. Šiandien laistydamas radau 2 besiformuojančius žiedynus, kurių nebuvo prieš savaitę nešant augalus į šiltnamį :thumbsup: ilgai ji pas mane nežydėjo :roll: Įdomu ar pas kitus jau ruošiasi žydėti (žinau kad daug kas turi :lol: ) :question:
Relax wrote:
Tue Apr 26, 2011 4:41 pm
Pas mane žydėti dar nesiruošia, bet auga tai kaip ant mielių. nuo dviejų auginių po du auginius auginasi, naujos šaknys taip pat ilgėja greitai :thumbsup:
Rifas wrote:
Tue Apr 26, 2011 5:47 pm
Maniškė mažiukė. Džiaugiuosi dviem mažais spurgeliais (auginukais) ir žaliom šaknelėm.
Prašau papasakoti, kaip auginate, gal yra kokios specifikos. Ir labai norėčiau pamatyti suaugusio augalo nuotrauką su visais išmatavimais :lol: .
Nes maniškė mažutė ir niekaip nesuprantu, kaip toks mažiukas augaliukas gali išauginti tokius didelius žiedus, kaip žada http://www.orchidspecies.com/cattlmossiae.htm
MrGreen wrote:
Tue Apr 26, 2011 6:18 pm
Rifai platesnis aprašymas yra draugijos forume, ši katlėja nereikli, tik saulės daug reikia jei nori žiedų sulaukti. Foto negaliu padaryti, dabar be fotiko, o išmatavimus ryt pasakysiu, tikrai ne 90-60-90 :lol: Pas mane ji kompaktiška, lyginant su kitom vienalapėm katlėjom :)
Relax wrote:
Tue Apr 26, 2011 6:27 pm
Mano dabar (dienom) auga šiltnamy, drėgnai, šiltai ir laaaabai šviesiai, auginiai tiesiog akyse didėja.
Rifas wrote:
Tue Apr 26, 2011 6:30 pm
Ačiū už priminimą :heartsfade:
Perkelti nuo pietvakarinės ant pietinės palangės?
Nors ant pietvakarinės manau dar daugiau saulutės gauna.
Išmatavimų tai visgi lauksiu, kad ir ne 90-60-90 :lol:

Šiltnamio aš neturiu :no: :no: :no: Neįkalbu šeimos :(
Relax wrote:
Tue Apr 26, 2011 6:35 pm
Kol mano augo dienom namuose, tai augo ant pietinės palangės, tik paskutinėm dienom už jų užkišdavau paprastą dieninę užauolaidą, vis šiek tiek saulę prasklaidydavo.
MrGreen wrote:
Tue Apr 26, 2011 6:36 pm
Nepatingėjau nueiti iki šiltnamio ir išmatuot :lol: Gumbai 7-8cm ilgio, lapai 15-18 cm ilgio :idea: Rifai geriau palik ten kur ji dabar yra, jei sakai kad užtenka saulės ;)
Rifas wrote:
Tue Apr 26, 2011 7:01 pm
Didžiausias gumbelis 2,5 cm, ilgiausias lapas - 11 cm.
Taviškė - tikra dičkė ;)
Patrauksiu kelis cm arčiau lango ;)
Prie šio lango vandos gerokai paraudo per metrą nuo lango :Hmmmm:
Relax wrote:
Mon Jun 20, 2011 6:39 pm
Visą laiką nuo pavasario augom šiltnamy, bet užėjus karščiam kažko nustojo augt, tai ištrėmiau į medį tarp lapų, kad sudarytų gerą šešėlį, nes skaičiau, kad jai reikia šešėlio ( :question: )
Siautė pastarąsias tris dienas normali audrą, daugelį gelių teko sutampyt namo, o šios Katlėjos nesimatė tai ir pamiršau, šiandien prisiminęs pažiūrėjau tai apšalau, per tris dienas tiek paaugus kiek per mėnesį šiltnamy :thumbsup:
O Haraella'os dar neradau... :cry: :roll:
Relax wrote:
Mon Jul 04, 2011 9:59 pm
Šian pas ją naująjame auginyje per viduriuką kažką pamačiau, bet nepanašu į lapą :thumbsup:
Noriu, kad tai būtų vokas... Bent jau tuščias... Atsibodo nevaisingi katlėjų auginiai :twisted:
Relax wrote:
Sat Jul 16, 2011 12:44 am
Kažkodėl pradėjau abejot, kad tai vokas... :think:
IMG_2707.JPG
IMG_2707.JPG (65.51 KiB) Viewed 3214 times
Vejavaike wrote:
Sun Jul 17, 2011 7:43 am
Aš spėju, kad čia pumpuras :) Vokas ne visada užauga (to priežasčių nežinau), bet pastebėjau, kad mano katlėjos kartais augina vokus, o kartais iš karto pumpurus :)
MrGreen wrote:
Sun Jul 17, 2011 12:32 pm
Būna visaip, kartais vienalapės katlėjos užaugina du lapus, arba vokas būna labai kietas, primenantis lapą, tačiau iš tokių dažniausiai žiedų nebūna, o iš tavo foto tai sunku pasakyt, pasižiūrėk prieš šviesą, jei ten yra pumpuras jis matysis :idea:
Relax wrote:
Sun Jul 17, 2011 1:20 pm
Viršutinis lapas per storas, kad matytusi prieš saulę kas ten mezgasi, arba... tas augantis dar per mažas :lol: reikia rentgeno :mrgreen:
Dalytė wrote:
Sun Jul 17, 2011 2:31 pm
prieš saulę ir nesimatys, aš visada pereinu savo orchidėjas su stipriu prožektorium - viskas matosi : kas kur skrotelėse ką veikia, kas tarpe lapų dedasi, t.t. .. :D
Relax wrote:
Sun Jul 17, 2011 6:30 pm
Šaunu, kad priminei. Turiu labai galingą led lemputę, sau su ja pirštų kaulus tyrinėjau :D reikia pasikraut ir vakare pračekint tą katlėją :lol:
Ramsis wrote:
Sat Jul 23, 2011 9:14 pm
Tada jis labai keistas, gali būti kad bus nepilnai išsivystęs
Relax wrote:
Mon Aug 08, 2011 7:48 pm
Norėčiau, kad MrGreen papasakotų apie savo šią katlėją. Kada pradėdavo jai taikyti ramybę? Nes šian žiūriu, kad auginiai, kurie pradėjo augti gegužės vidury, pradėjo auginti naujus auginius. Nemanau, kad jie iki rudens subręs. Priežiūros nekeist? Nenorėčiau žiemą jos laistyt :think:
Ramsis wrote:
Mon Aug 08, 2011 8:14 pm
Nenorėčiau žiemą jos laistyt
bet teks, juk katlėjos nesiilsi visiškoje sausroje, taip, žinoma vandens kiekis mažinamas iki minimumo, tačiau visiškai jo neduoti neišeis. O dėl naujų auginių tai visiškai nepergyvenk, jie augs daug sparčiau ir galbūt būtent jie ir žydės.
Tu ją maitink ir laistyk, kad spėtų tie auginiai užaugti, nes jeigu jie liks tokie pusėtini, tai kitais metais vėl neužaugins stiprių ūglių o šie ir vėl nežydės.
Relax wrote:
Mon Aug 08, 2011 9:07 pm
Ramsis, dėkui už informaciją. O aš tikėjausi, kad pas ką temperatūra kartais būna žemiau +10 galima nelaistyt :think:
MrGreen wrote:
Mon Aug 08, 2011 9:21 pm
Cattleya mossiae pas mane taip pat šiuo metu augina naujus ūglius kurie žydės kitų metų vėlyvą pavasarį/ankstyvą vasarą. Nereikia pergyventi kad antrą kartą per sezoną auga ūgliai, būna daugiau žiedų. Beje dėl dvigubų lapų tai keistai šiemet ji elgiasi, ir nežinau ar čia dėl tokių nenuspėjamų orų (tai labai karšta tai vėsu) ar dar kažkas įtakojo tokį augimą šiemet, bet ir pas mane lygiai tas pats - užaugino keli ūgliai tokius pusiau vokus piusiau lapus :think:
Relax wrote:
Mon Aug 08, 2011 9:23 pm
Na ir tegul auga, o dėl dvigubų lapų, MrGreen, turbūt genai :lol: :lol: :lol:
MrGreen wrote:
Mon Aug 08, 2011 9:28 pm
ši katlėja vienalapė :idea: tačiau ir vienalapės katlėjos kartais užaugina du lapus, bet tai labai retai pasitaiko :think: Niekad taip neaugindavo, o šiemet net keli ūgliai užaugino po antrą lapą :think:
Relax wrote:
Wed Oct 12, 2011 3:56 pm
Trečias auginys taip pat vietoj voko lapą išaugino.
MrGreen, ar radai kur nors kokios nors informacijos dėl ko taip įvyko? Ar vistik tai kalti nenuspėjami orai?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Wed Oct 12, 2011 10:47 pm
Tiesą pasakius labai nesidomėjau, nes visur rašo kad kartais pasitaiko ir tiek :think:
misterija wrote:
Wed Oct 19, 2011 10:13 am
relaxxx84 wrote::ugeek: :ugeek: :ugeek:
Galvoju kodėl nebeauga paskutinis auginys, šiandien padariau reviziją, o ten- šaknys supuvusios :neutral: :neutral: :neutral:
Patarkit kas dabar geriau ar ar į maišiuką ant kiminų ar vazonikan su substratu ir į maišiuką? :think:
geriau jokio maišiuko , tik ramiai laukti pavasario, tada iš naujo įsišaknydis , išbandyta praktika.
MrGreen wrote:
Wed Oct 19, 2011 10:18 pm
Pas mane šiuo metu mossiae ūgliai jau užaugo ir kaip tik pradeda leisti šaknis, todėl nereikės tau laukti pavasario, greit naujas ūglis įsišaknys jei jis jau užaugęs. Tik aišku reiktų vėl nepersistengti ir neperlaistyti arba pasirinkti kitokį substratą.
Relax wrote:
Wed Oct 19, 2011 10:27 pm
:no: :no: :no:
Neužaugo. Gumbas neišsiputė, nors vieną lapas užaugęs tačiau antras išlindęs iki pusės. Tikiuosi, kad suskubs augt kiti auginiai, nes jų keturi, kurie nuo pagrindo jau atsiplėšę, bet kokie buvo prieš mėnesį tokie ir liko. Tikiuosi neužmigo :doh:
Ramsis wrote:
Wed Oct 19, 2011 10:40 pm
Galiu pasakyti kad jie užmigo, o jeigu ir augs bus silpni ir tikrai nepasieks reikiamo dydžio, o dėl to pirmojo tai aš manau kad jis pradės šaknytis, juk augalas norės išgyventi.
O dabar dar kaip ir visada pabarsiu - nu nelaistyk tu tų orchidėjų kaip kokių agurkų, jos ne vandens augalai :!: Čia ir problemos su šaknimis priežastis.
Relax wrote:
Wed Oct 19, 2011 10:49 pm
Ramsi, žinau, vis negaliu atsilaikyt... :?
O kaip man jai dabar drėgmę paduot? Dabar stovi labai šiltai, bet ten drėgmės mažai, gėlių kambary daugiau drėgmės, bet ir mažesnė temperatūra 14-20 ir ~75% drėgmės :think:
Ramsis wrote:
Wed Oct 19, 2011 11:01 pm
Nepaduosi tu tos drėgmės kelk aplinkos drėgnį, kad kuo mažiau susiraukšlėtų lapai ir gumbai.
catlea wrote:
Thu Oct 20, 2011 11:13 pm
Dabar save kaltinu per žioplumą. Šios katlėjos paskutinis auginys buvo su voku, matėsi, kad tikrai bus netusčiaviduris. Turbūt vakar tą voką kažkaip užkabinau, nes jis man šiandien perdaug lankstus pasirodė (įsivaizduojat kaip apžiūrinėju :poke: :lol: ). Ir tikrai vokas nulaužtas buvo, nes lengvai nusiemė. O ten dabar iš to vienalapio stiebo kažkas pūpso žalias. Aišku, kad būtų buvęs žiedas. Tai jis man pražys, ar nudžius :roll: ? Kaip manot?
Relax wrote:
Thu Oct 20, 2011 11:19 pm
Man panašiai buvo su noidine katlėja, tik ten katinas pasidarbavo. Voką nugraužė iki pat pagrindo, dar net nesimatė ar kas nors yra ar ne, bet dabar išlindo kažkoks spuogas ir lyg po truputi didėja, bet auginys, kuris voką išleido gerokai vėliau, jame pumpuras auga greičiau. Nežinau ar čia dėl to viskas, bet manau jei pumpuras liko nepažeistas tai žiedų sulauksi ;)
catlea wrote:
Fri Oct 21, 2011 12:04 pm
Bet galvoju, kad katlėjom tas vokas ir yra žiedų apsaugai (nuo nepalankių sąlygų).
Pats tas mano augalas gražus, sveikas, vienas auginys be lapo, kiti keturi auginiai vienalapiai, kaip tik žiedo ir trūko :roll: .
Relax wrote:
Fri Oct 21, 2011 12:28 pm
Aš ir apie tą patį, kad tai tik apsauga. Manau, kad jis tikrai bus ;) :thumbupleft:
MrGreen wrote:
Tue Jul 03, 2012 9:37 pm
Baltažiedė Cattleya mossiae var. wageneri

Image

Image
Relax wrote:
Fri Aug 10, 2012 5:42 pm
Panašu, kad maniškė iš dviejų naujų auginių leidžia voką (jei ne antrą lapą :twisted: kas man sekasi) tikiuosi, kad nebus tuščias :pray:
catlea wrote:
Fri Aug 10, 2012 5:48 pm
O aš jau buvau savo mossiae vos nepribigus.. Bet per vasarą labai atsigavo, lapai sultingi (buvo susiraukšlėję), ir naują dvilapį auginį išaugino. Žiedų galiu ir palaukt, svarbu pats augalas atsigavo ir sveikai atrodo :D .
Relax wrote:
Fri Aug 10, 2012 7:06 pm
Aš tai pribaigęs buvau, per žiemą visokių invalidų prisiaugino tik pavasariop pradėjo normalūs trys auginiai augt, bet tik du užaugo :roll: jau žiedų tai tikrai norėčiau už visą vargą :snooty:
Relax wrote:
Thu Aug 23, 2012 4:19 pm
Pasirodo ir antras auginys kiša voką :thumbsup: ir tuo pačiu metu lyg ir kitą auginuką bando augintis. Kaip mane biesina tie rudeniniai-žieminiai auginiai :evil:
Kol kas viskas vyksta pagal teoriją. Nauji auginiai tik šiandien pradėjo augintis šaknis :thumbupleft:
:pray: už ne tuščius vokus halo
MrGreen wrote:
Thu Aug 23, 2012 6:43 pm
Relax, viskas normalu, reiktų pergyventi jei ji pavasarį naujus ūglius augintu :!: Ši katlėja pavasarį žydi todėl žiedų laukti reikia pavasarį iš vokų kuriuos dabar užaugins.
Relax wrote:
Thu Aug 23, 2012 9:45 pm
Bet man ji praitą žiemą kai augino ūglius tai tokie sodinuko dydžio užaugo, nors ir ant pietinės palangės augo ir gerų trąšų gavo ir va iš jų nieko... O šie pradėjo augt pavasarį ir va, abu su vokais.
Tiesa, pavasarį buvau rizomas ištepęs keiki pastą :mrgreen: bet nežinau ar ką padėjo, bet šie du auginiai būtėnt iš to klijaus išlindo :think:
Relax wrote:
Mon Sep 24, 2012 11:04 am
Abu auginiai jau pilnai iškėlė vokus, bet dar pumpurų viduj nematyt. Kadangi tai pirmieji jos vokai tai tikiuosi, kad nebus tušti. Šie auginiai dar auginasi po vieną auginį, šaknų tiek prisiraizgę, kad net nejuda nei vienas substrato gabaliukas :smartass:
MrGreen wrote:
Tue Nov 27, 2012 8:13 pm
Relax, pasikartosiu, bet viskas su šia katleja gerai, ji ir neturi žydėti dabar. Šie subrendę nauji ūgliai užaugino vokus, o žiedų iš jų lauk pavasarį, vasarą, dabar niekas ir neturi ten matytis.
Relax wrote:
Tue Nov 27, 2012 8:16 pm
Man kažkas nesiriša... Tai dabar tie vokai žali ir bus ar iki pavasario nudžius ir tik paskui lys pumpuriukai?
O kada tada žydėjimas bus naujų auginių? :think:
MrGreen wrote:
Tue Nov 27, 2012 8:24 pm
Taip, bus žali, o pavasarį žydės, vokai bus žali/gelsvi. Vasaros gale ji pradeda auginti naujus ūglius, kurie rudenį/žiemą užauga, pavasarį žydi, po žydėjimo ilsisi iki rudens kol vėl pradeda augti nauji ūgliai.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Tue Nov 27, 2012 8:39 pm
Tai pavasarį turi žydėt šie auginiai ir tie, kurie auga dabar? :think:
mam wrote:
Tue Nov 27, 2012 8:44 pm
Ikišiu ir savo trigrašį... skaičiau viename forume, kad mossiae turi labai ilgą ramybės periodą prieš žydėjimą. Per vasarą užaugęs augliukas su voku ar be žydės tik kitą pavasarį ir dabar reikia sumažinti laistymą, kad jis pereitų į ramybės būseną ir neaugintų naujų auglių. Per sezoną turi būti vienas augliukas su dviem ramybės periodais: po žydėjimo ir užauginus ūglį iki pavasario kol žydės. Gausiau laistoma, kai augina ūglį ir kai žydi. Jei parašiau žinomus dalykus, nepykit
Relax wrote:
Tue Nov 27, 2012 8:47 pm
mam, tai, kad šios katlėjos augimas yra ruduo, o pavasarį ir dalį vasaros ji ilsisi. O neaugimo metu savaime suprantama, kad tada ir laistymas apribojamas.
mam wrote:
Tue Nov 27, 2012 9:00 pm
Gal ir klystu, savo patirties neturiu. O skaičiau, kad rudenį ir žiemą miega( pusė metų ramybės prieš žydėjimą), ir geriausiai, kad per metus augintų vieną kartą auginius. Lauksiu Jūsų augalo istorijos...
catlea wrote:
Tue Nov 27, 2012 9:00 pm
Aš tai pavasarį tikrai žiedų sulauksiu :P . Mano pavasarį buvo nepriežiūroj, vasarą susigriebiau, kad nerealaus grožio ši katlėja, gausiai liejau, gaudžiau saulę, atsigavo, vasarą dvilapį auginį išleido, o dabar vėl gausus augimas - du auginius auginasi :D .
mam wrote:
Tue Nov 27, 2012 9:07 pm
Bet mossiae lyg ir vienaląpė? Tai sustresavo?
catlea wrote:
Tue Nov 27, 2012 9:13 pm
Gal ir buvo sustresavus nuo nepriežiūros. Šiaip jos visi auginiai prieš tai vienalapiai buvo, tik tas vasarinis dvilapis.
Relax wrote:
Tue Nov 27, 2012 9:20 pm
mam, apie tuos dvilapius auginius jau daug kalbėta ir dėl ko taip būna- niekas tiksliai nežino. Pvz man labai "sekasi" tuos dvilapius auginius užaugint, o dėl ko- niekas nežino.
O, kad ruduo ramybės periodas- visiška netiesa. Ruoduo kaip tik šios katlėjos augimo metas- skaityk MrGreen'o postus- jis šios katlėjos valdovas :mrgreen:
MrGreen wrote:
Tue Nov 27, 2012 9:35 pm
Relax visi mes čia vienodi :razz_:
Ramybės periodas rudenį labai trumpas, nes kai subręsta nauji ūgliai, augalas trumpai ilsisi (niekas neauga) prieš žydėjimą, tačiau po žydėjimo būna ilgas ramybės periodas. Jei sąlygos geros, ji subrandinus ūglius vėl juos pradeda auginti, tada pavasarį labai gausiai žydi.
Pas mane baltažiedė forma ilsėjosi iki dabar, tik paskutiniu metu pradėjus aktyviai augti.

catlea :thumbupleft: tik labai šlapias substratas atrodo, ar neseniai laistytas augalas :question:

mam, jei skaitėte, reiškia patinka ši katlėja, todėl pats laikas ją pradėti auginti :poke: :lol:
Relax wrote:
Tue Nov 27, 2012 10:02 pm
MrGreen, reik klausyt tavo patarimų, nes pas tave ji auga puikiai :!:
O aš jau svajoju apie pavasarinį žydėjimą iš keturių auginių halo :mrgreen:

Catlea jau pradėjo perdėtai rūpintis, kad substratas neišdžiuvęs :lol:
catlea wrote:
Wed Nov 28, 2012 9:54 am
Neperdėtai rūpinuosi :lol: . Taip, vakar kaip tik laisčiau.
Relax wrote:
Mon Jan 28, 2013 1:21 pm
Per visas savo gastroles buvau truputi uždžiovinęs gėliukus, kai ką teko išmest, :shifty: kai kas net nepajautė, kad džiūna, o va ši katlėja, kuri auginosi du naujus ūglius pajautė. Ugliai tokie padžiuvę pasidarė ir daugiau nebeauga, kiek matosi šaknų taip pat sudžiuvusios. Kaži ko galėčiau griebtis, kad ji nepabaigtų džiūt? [galvoju.gif]
catlea wrote:
Mon Jan 28, 2013 1:30 pm
relaxxx84 wrote:Per visas savo gastroles buvau truputi uždžiovinęs gėliukus, kai ką teko išmest, :shifty: kai kas net nepajautė, kad džiūna, o va ši katlėja, kuri auginosi du naujus ūglius pajautė. Ugliai tokie padžiuvę pasidarė ir daugiau nebeauga, kiek matosi šaknų taip pat sudžiuvusios. Kaži ko galėčiau griebtis, kad ji nepabaigtų džiūt? [galvoju.gif]
Pirma- nebegastroliuot.
Antra- pas mane ji taip pat buvo praeitais metais nudžiuvusi, visai be priežiūros... Paskui apdėjau substrato viršų kiminais (tik nedaug), kiminai gavosi prie naujų auginių, dažnai tuos kiminus nupurkšdavau drungu vandeniu. Labai atsigavo, foto dėjau neperseniausiai. Galvoju, kad pavasarį žydėsim :pray: .
Relax wrote:
Mon Jan 28, 2013 2:08 pm
Nu aš ir tikiuosi, kad tie du vokai ką nors parodys :pray:
Reik eit knistis dabar per visas dėžutes gal kur dar rasiu augančių kiminų kuokštelį, taip nenorėčiau jos pribaigt...

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

catlea wrote:
Mon Jan 28, 2013 2:39 pm
Aš buvau apdėliojus sausais kiminais.
Relax wrote:
Mon Jan 28, 2013 3:17 pm
Sausų juo labiau pas mane nėra. Radau dar dėžutėj tokių apyšviežių, tokių likučių. Tiks.
catlea wrote:
Wed Jan 30, 2013 3:57 pm
relaxxx84 wrote:catlea, [Baksnoju] ačiū už patarimą su tais kiminais. Per parą vienas lapas paaugo kažkur ~2mm.
Čia, aišku, juokauji, apie 2 mm :lol: .
Jau katlėjų giminės augalai visiškai nereiklūs, išsikapanoja iš bet kokios nepriežiūros :) .
Relax wrote:
Thu Jan 31, 2013 8:53 pm
Catlea, nea, aš nejuokauju. Rimtai išmatavau ir rezultatas nudžiugino.
Na, drįsčiau paprieštaraut, kad su visais katlėjiniais lengva... Ne su visais taip.
Relax wrote:
Tue Jan 07, 2014 9:37 pm
Iš pernykščių vokų niekas nepasirodė. Pavasarį kai pradėjo augti šaknys - buvo perkelta ant bloko. Šaknys gražiai augo, viena kita tebeauga. Auginosi du ūglius, kurie taip ir nesubrendo, tačiau vienas vėl su voku. :pray:
MrGreen wrote:
Tue Jan 07, 2014 11:13 pm
belieka laukti pavasario, tada bus aišku ar matysi žiedus :)
Rifas wrote:
Sun Apr 13, 2014 9:36 am
Žiedų laukiau ne vienus metus. Užtai dabar taaaaaip džiaugiuosi, kad negaliu nei palaukti, kol žiedai pilnai prasiskleis :lol:
Cattleya mossiae2.jpg
Cattleya mossiae2.jpg (211.94 KiB) Viewed 3212 times
MrGreen wrote:
Sun Apr 13, 2014 10:40 am
Rifai, labai graži mossiae :thumbupleft: įdomu pas mane žydės vėliau kaip balta forma, ar išvis nežydės :doh:
Relax wrote:
Sun Apr 13, 2014 12:22 pm
Rifas :thumbsup: :heartsfade: :clap:

Maniškė gal keturis naujus ūglius krutina, šaknis auginasi. Senojo ūglio vokas dar žalias.
Relax wrote:
Thu Jun 12, 2014 10:48 pm
Na ką, iš keturių auga du- vienas greitai, kitas nelabai. Labai daug dedu vilčių į tą, kuris auga greičiau :pray:
ricardas wrote:
Mon Aug 04, 2014 11:06 am
Šendien o&m pamačiau cattleya mossiae Marco, visur ieškojau , bet neradau nuotrauku , bukit geri patarkit kur ieškoti , o gal galite nuotrauka ikelti . Ačiu :) ps. O jos didis toks pat kaip mossiae?
ricardas wrote:
Mon Aug 04, 2014 7:57 pm
MrGreen wrote:Seniai jau jie turi tą katlėją, bet nei foto nei daugiau info aš ir neradau. Reikia tiesiog pirkti ir tikėtis geriausio :) Žiedo dydis gali būti toks pats arba gal net didesnis.
Ačiu už pataryma :) Ši katlėja kažkokia paslaptinga , nes šendien ilgai ieškojau bet nieko neradau.
ricardas wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:31 pm
MrGeen, Jūs rašėt kad c mossiae poilsis vasara o augimas prasideda rudeni. Tai turiu klausimėli, jei jos augimas rudeni, ar Jūs ja papildomai apšviečiat, ar jei pakana šviesos nuo lango ?
Relax wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:37 pm
Taip, maniškė tik ką pradėjo augt. Nauji ūgliai, šaknys. Nors nevisai dar baigė augt praito sezono ūgliai.
Aš papildomai neapšviečiu. Visą žiemą sėkmingai auga pakabinta ant pietinio lango, tačiau ir žydėt nežydi. :evil:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Mon Oct 13, 2014 10:06 pm
Relax wrote:Ričardai, kaip vasarą sumažint temperatūrą? :scratchheadyellow:
Šiaip tuos skirtumus vasarą ji gauna. O dabar sumažint temperatūrą kai pradėję augt nauji ūgliai- būtų visai nelogiška. Aš kaip tik galvoju, kad jai gal būt būna per vėsu augimo metu prie lango.
Relax, Jūs nesupratot, pas Jūs dabar auga naujas ūglis , jis panašei iki žiemos ar biški vėliau subręs, tada ir sumažinkit temperatūra, nes jei nesumažinsit prasidės vėl augimas , ir žydėjimo gali nebūti.
Rifas wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:46 pm
O maniškė vasarą nesiilsėjo. Užaugino nemažąūglį ir vokas yra. Taip ir pernai buvo, po to pavasarį žydėjo. Tikiuosi nepersigalvos ir ateinantį pavasarį :Hmmmm:
Relax wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:48 pm
Rifai, kiek taviškė gauna saulės, kokioj temperatūroj gyvena?
ricardas wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:49 pm
Relax wrote:Taip, maniškė tik ką pradėjo augt. Nauji ūgliai, šaknys. Nors nevisai dar baigė augt praito sezono ūgliai.
Aš papildomai neapšviečiu. Visą žiemą sėkmingai auga pakabinta ant pietinio lango, tačiau ir žydėt nežydi. :evil:
Pas mane taspat , vasarinė bulba nespėjo subresti kai pasirodė naujas auginys.
Jūs rašot kad nežydi, patariu, nauji auginiai kai subręs , ja pastatykit šviesioje vietoje ir temperatūra sumažinkit , nakti +12 diena apie +16 . Tokia temperatūra stabdo augima ir skatina žydėjima. Su mossiae tik šiemet susidūriau , bet su kitom katlėjom ( vienalapėm) visada taip darau. Siuo metu c maxima taip laikau.
ricardas wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:52 pm
Rifas wrote:O maniškė vasarą nesiilsėjo. Užaugino nemažąūglį ir vokas yra. Taip ir pernai buvo, po to pavasarį žydėjo. Tikiuosi nepersigalvos ir ateinantį pavasarį :Hmmmm:
O vasarynė bulba neaugina šiuo metu naujo auginio ?
Rifas wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:54 pm
Relax wrote:Rifai, kiek taviškė gauna saulės, kokioj temperatūroj gyvena?
Gyvena ant pietinės palangės, bet ta palangė beveik ant grindų ir dar terasos stogas šešėlį meta. Temperatūra kaip ir namuose (ar kaip ir lauke) - vasarą karšta, dabar dar nesišildom, tik kartais krosnelę užsikuriam. Visą vasarą viduj praleido.
Relax wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:54 pm
Ričardai, kaip vasarą sumažint temperatūrą? :scratchheadyellow:
Šiaip tuos skirtumus vasarą ji gauna. O dabar sumažint temperatūrą kai pradėję augt nauji ūgliai- būtų visai nelogiška. Aš kaip tik galvoju, kad jai gal būt būna per vėsu augimo metu prie lango.
Rifas wrote:
Mon Oct 13, 2014 9:55 pm
ricardas wrote:
Rifas wrote:O maniškė vasarą nesiilsėjo. Užaugino nemažąūglį ir vokas yra. Taip ir pernai buvo, po to pavasarį žydėjo. Tikiuosi nepersigalvos ir ateinantį pavasarį :Hmmmm:
O vasarynė bulba neaugina šiuo metu naujo auginio ?
Neapžiūrinėjau labai atidžiai, bet nemačiau. Grįšiu penktadienį, jei nepamiršiu, pažiūrėsiu.
ricardas wrote:
Wed Oct 15, 2014 2:43 pm
Prašau patarymo. Cattlėya mossiae Marco pradėjo augintis šaknis, bet dauguma šaknų lipa iš substrato, bandžiau nukreipti į substrata bet vistiek lipa į viršu, substratas drėgnas .
Rifas wrote:
Thu Oct 16, 2014 10:30 pm
ricardas wrote:
Rifas wrote:O maniškė vasarą nesiilsėjo. Užaugino nemažąūglį ir vokas yra. Taip ir pernai buvo, po to pavasarį žydėjo. Tikiuosi nepersigalvos ir ateinantį pavasarį :Hmmmm:
O vasarynė bulba neaugina šiuo metu naujo auginio ?
Ne, neaugina.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Thu Oct 16, 2014 11:19 pm
ricardas wrote:Prašau patarymo. Cattlėya mossiae Marco pradėjo augintis šaknis, bet dauguma šaknų lipa iš substrato, bandžiau nukreipti į substrata bet vistiek lipa į viršu, substratas drėgnas .
O substratas ar pradžiūna tarp laistymų :question: ar substratas drėgnas tolygiai ar tik viršus :question: laitydami Cattleyas vazoną merkiate į vandenį ar tik perpilate vandeniu :question: ar dažnai purškaliojate substrato paviršių :question:
ricardas wrote:
Fri Oct 17, 2014 1:02 pm
Substraras tarp pradžiūna tarp laistymų. Substratas drėgnas tolygiai. Visada katlėjas mirkau ( kai šilta). Paviršiaus nepurškiu.
Rifas wrote:
Mon Jun 08, 2015 10:39 am
kaa wrote:oooo .. kokio dydžio žiedas?? :heartsfade:
Nematavau :)
Didesnis nei sprindis, bet dar tik antra diena, tai gal dar išaugs :-) O be to jie tokie kiek susikleidę, tai būt sunku ir išmatuot.
Ir kvapo dar neuosčiau [Geda2]
O dabar pamatysiu tik penktadienį vakare :(
migles wrote:
Mon Jun 08, 2015 11:36 am
Laabai graži, aš irgi nekantrauju sulaukti pirmo jos žiedo, dar tik brandina vieną žiedelį, kai pražys pasigirsiu.
Rifas wrote:
Sat Jun 13, 2015 3:05 pm
Tikrai kvapioji ta katlėja ...
Ir nors kvapas skanus, bet kvapų namuose jau perdaug - daugelis žydinčių orchidėjų gan stipriai kvepia ir tai jau pradeda varginti ir mane, ir vyrą..... :no: (o aš dar nei paros namie nepabuvau :Hmmmm: )
Urze wrote:
Mon Mar 06, 2017 4:04 pm
ricardas wrote:Su ja [C. trianae] teko ''pažaisti '' kad priversti žydėti , 2015 metais ji buvo užsiauginus gražų uglį ir su voku bet žiema buvo šilta nakties temperatūra 15-17 , tai žydėjimo nesulaukiau . Su šita bulba griebiaus gudrybių , naktimis statydavau ant grindų po kėde , ten temperatūra +12 , taip ir nešiojau kol voke pamačiau auganti pumpurą.
Kaži, ar C. mossiae irgi tiktų žiemą naktys iki 12 laipsnių šilumos? Nes dabar jau mėnesį ar du laikau ją 14-15 laipsnių šilumoje, dienom nuo saulės kiek šilčiau būna. Yra trys ūgliai su vokais, tai seniausiam voke lyg ir matosi užuomazga, bet ji nedidėja, o kituose dar tuščia ir tylu. Ar suveiktų, jei mėnesį palaikyčiau apie +12, ar jau per vėlu ir nieko nesigautų?
ricardas wrote:
Mon Mar 06, 2017 4:24 pm
C, trianae ir c, mossiae jos kaip ir giminingos , tai po kėde abi laikiau .
Dabar ar pagelbės temperatūra + 12 nakti negaliu pasakyti , nes saviške nuo vėlyvo rudens kišdavau po kėde. Bet Jūsų vietoj pabandyčiau laikyti vėsiau , nes prie aukštesnės temperatūros gali pradėti augintis ūglį .
Voke liktai kažkas matosi bet dar anksti džiaugtis .
P,s, cattleya trianae labai jau lėtapėdė auginant pumpurą bet kai pumpuras išlenda iš voko tada pumpuro augimas pagreitėja .
kaa wrote:
Mon Mar 06, 2017 4:37 pm
ricardas wrote:C, trianae ir c, mossiae jos kaip ir giminingos , tai po kėde abi laikiau .


ką tai reškia?
ricardas wrote:
Mon Mar 06, 2017 5:34 pm
kaa wrote:
ricardas wrote:C, trianae ir c, mossiae jos kaip ir giminingos , tai po kėde abi laikiau .


ką tai reškia?
Cattleya trianae ir cattleya massiae praeitą kartą užsiaugino gražius ūglius ir vokus bet žiema buvo šilta tai ir namie buvo šilta , nakti +15 ir daugiau , tai žydėjimo nesulaukiau .
Šiais metais ėmiaus gudrybės , nakčiai abi catlejas dėdavau ant grindų po kėde , ten temperatūra laikosi +-12 , o dieną nešdavau ant palangės . Rezultatas pasiteisino c , trianae žydi o c mossiae voke kažkas matosi bet dar anksti džiaugtis .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Mon Mar 06, 2017 7:13 pm
Urze mano mossiae visada vasarą žydi, tai dar nenuleisk rankų, bet žemesnė temp nepamaišys jei nėra naujų ūglių augančių.
ricardas wrote:
Thu Mar 30, 2017 11:17 pm
Urze, kaip gyvuoja cattleya mossiae ?
Urze wrote:
Fri Mar 31, 2017 10:31 am
Gerai gyvuoja, laikoma toliau kiek vėsiau, bet nieko naujo kol kas neplanuoja.
ricardas wrote:
Fri Mar 31, 2017 11:14 am
Manoji c, mossiae ''Marco'' nudžiovino voką , tai iš nekantrumo jį praplėšiau ir pamačiau ( nežinau kaip vadinasi ) spogiuką tipo mažo storo vokiuko . Šį rytą pastebėjau kad tas tipo vokiukas itruko o tai reiškia kad pradeda augti pumpuras .
Žinoma džiaugiuosi kad įkalbėjau ją žydėti bet dar daugiau džiaugiuosi kad pamatysiu c, mossiae ''Marco'' žiedą , nes kelis metus ieškojau internete kaip atrodo žiedas bet niekur neradau.
ricardas wrote:
Fri Mar 31, 2017 11:35 am
Urze wrote:Gerai gyvuoja, laikoma toliau kiek vėsiau
Kad vėsiau tai supratau. O kaip suprasti , toliau ?
Urze wrote:
Fri Mar 31, 2017 4:30 pm
"Toliau" šiame kontekste reiškia "vis dar". Palikau ją ten pat, kur per žiemą buvo.
Labai linkiu, kad 'Marco' užaugintų puikų ir gražų žiedą!
ricardas wrote:
Fri Mar 31, 2017 4:39 pm
Urze wrote:"Toliau" šiame kontekste reiškia "vis dar". Palikau ją ten pat, kur per žiemą buvo.
Labai linkiu, kad 'Marco' užaugintų puikų ir gražų žiedą!
Ačiū už linkėjimą :)
Ir Jums linkiu kad c, mossiae pradėtu augintis pumpurus .
ricardas wrote:
Wed Apr 19, 2017 9:07 pm
Na aš ne MrGreen-as bet parašysiu savo pastebėjimus kaip sulėtinti pumpurų augimą.
Kai voke pasirodo pumpuras , temperatūra dienos nesiekia +18 , naktimis apie +12 , šviesos gauna pakankamai , substratas palaikomas vos vos drėgnas ty, kai visiškai išdžiūva tai tik lengvai perliejama.
Jau su keliomis katlejom pastebėjau , kai jas padedu į šiltesne vietą pumpurai pradeda greičiau augti.
Ant kiek ilgiau susilaiko žydėjimas , nežinau , nes visada norisi greičiau pamatyti žiedus.
Urze wrote:
Sat May 20, 2017 3:14 pm
Ignai Ignai, Cattleya mossiae var. wageneri naujausiam voke prasidėjo judėjimas! Vyyyy! [Laimingas] Dabar kad tik nepermylėt iš to džiaugsmo.
MrGreen wrote:
Sat May 20, 2017 10:49 pm
ji pas mane irgi vėliau nei kitos mossiae, tikiuosi patiks žiedai, nes man jie labai gražūs :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Fri May 26, 2017 2:09 pm
Cattleya mossiae 'Marco'
Pasižiūrėkite koks šios gražuolės didis .
2017-05-26_02-58-06.jpg
2017-05-26_02-58-06.jpg (116.91 KiB) Viewed 3212 times
2017-05-25_10-53-36.jpg
2017-05-25_10-53-36.jpg (117.42 KiB) Viewed 3212 times
2017-05-25_10-38-59.jpg
2017-05-25_10-38-59.jpg (108.15 KiB) Viewed 3212 times
IMG_20170526_010016.JPG
IMG_20170526_010016.JPG (92.15 KiB) Viewed 3212 times
ricardas wrote:
Sun Jun 18, 2017 4:39 pm
Urze, kaip jaučiasi cattleya mossiae ?
Maniškė lygiai mėnesi žydi ir dar kvepia .
2017-06-18_05-35-23.jpg
2017-06-18_05-35-23.jpg (113.31 KiB) Viewed 3212 times
Evaja wrote:
Sun Jun 18, 2017 5:31 pm
Linkėjimai iš VDU botanikos sodo.
20170618_182951.jpg
20170618_182951.jpg (4.86 MiB) Viewed 3212 times
Urze wrote:
Mon Jun 19, 2017 8:44 pm
Ričardai, gerai laikosi - vokas po truputį pildosi. :) Ale kaip ilgai Jūsiškis 'Marco' išlaikė žiedus! Šaunuolis.
Urze wrote:
Sat Nov 18, 2017 5:14 pm
Vasaros pradžioje džiugino pirmasis Cattleya mossiae var. wageneri žydėjimas. Žiedai laaabai gražūs - elegantiški, puošnūs, raityta lūpa, bet neperkrauti, be to, skaniai ir maloniai kvepiantys. Saulėtomis dienomis net ir negaudama tiesioginės saulės švelniai užkvėpindavo orą pusantro metro spinduliu aplink save.
Linkėjimai MrGreen. :)
ImageCattleya mossiae var. wageneri

Image

Image

Po žydėjimo truputį pailsėjo, o tada pradėjo auginti du naujus ūglius, kurie vis dar palengva auga. Kadangi dabar stovi po lempa, tai auga tiesūs kaip stygos link šviesos. Ir abiejuose vokai yra, tai gal kitą vasarą bus dar gražiau? :w00t:
MrGreen wrote:
Thu Nov 23, 2017 10:24 pm
Žinoma, kad bus :) |Man ji irgi labai daili ir elegantiška :) Smagu matyti, kai naujuose namuose auga ir žydi :D

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Thu May 31, 2018 1:57 pm
Ale pareiginga šį katlėja , žydi beveik tuo pačiu laiku , tik šį kartą 3 žiedai.
2018-05-31_02-38-34.jpg
2018-05-31_02-38-34.jpg (404.47 KiB) Viewed 3212 times
2018-05-31_02-39-02.jpg
2018-05-31_02-39-02.jpg (383.23 KiB) Viewed 3212 times
Urze wrote:
Thu Jun 07, 2018 2:19 pm
Viskas tvarkoj. Gi kiekvienas turim vis kitokią patirtį su augalais ir labai džiugu, kai ja pasidalinama, o ne slepiama po tylos spyna. O jau paskui kiekvienas asmeniškai sprendžiam, ar pasinaudosime patarimu, ar elgsimės savaip. Svarbiausia, kad visa tai būtų daroma mandagiai, gerbiant vieni kitus, o tas ir vyksta šioj temoj. :)
Slogaa wrote:
Thu May 31, 2018 6:40 pm
Žinot, gyvūnų parodose teisėjai ieško, jog nebūtų kažkokios neleistinos dėmelės ar kitokio dalyko, nebūdingo kažkokiai veislei - tai šis egzempliorius laimėtų gyvūnų parodą: žiedlapiai tokie ideliai levandinės spalvos, nei dėmelės, nei nukrypimo, nei kažko kitokio.
Ką jau kalbėt apie patį dydį ar spalvas lūpos viduje.
Ričardai - pavyzdingi, be galo gražūs žiedai! :clapyellow: :thumbup:
Urze wrote:
Thu Jun 07, 2018 12:36 pm
Cattleya mossiae var. wageneri pernykščiai du ūgliai stovi su vokais ir kol kas juose jokio judesio nesimato (o taiiip norėtųsi!). Užtat išsibudino dvi naujos akutės ir šaknys aktyviai po substratą nardo. Įkurdinta ant pietinės palangės, gauna daug tiesioginės saulės, lapai net salotiniai, temperatūra irgi pasvyruoja, bet naktimis gan šiltai stovi, tarp laistymų pradžiūna. Net jos "kambariokė" Tillandsia fuchsii var. gracilis susiruošė žydėti, tai gal ir katlėja kaip ir praeitais metais prie jos prisijungs. Oi, kaip laukiu... Nes tikrai labai nuostabaus grožio ir kvapo žiedai.
ricardas wrote:
Thu Jun 07, 2018 1:09 pm
Urze wrote:
Thu Jun 07, 2018 12:36 pm
Cattleya mossiae var. wageneri pernykščiai du ūgliai stovi su vokais ir kol kas juose jokio judesio nesimato (o taiiip norėtųsi!). Užtat išsibudino dvi naujos akutės ir šaknys aktyviai po substratą nardo. Įkurdinta ant pietinės palangės, gauna daug tiesioginės saulės, lapai net salotiniai, temperatūra irgi pasvyruoja, bet naktimis gan šiltai stovi, tarp laistymų pradžiūna. Net jos "kambariokė" Tillandsia fuchsii var. gracilis susiruošė žydėti, tai gal ir katlėja kaip ir praeitais metais prie jos prisijungs. Oi, kaip laukiu... Nes tikrai labai nuostabaus grožio ir kvapo žiedai.
Gustina, aš Jūsų vietoi ją kuo vėsiau padėčiau , nes jei auga ugliai tai motininis augalas visas jėgas atiduos ugliam bet ne žydėjimui .
Bet gamta išdaigininkė :) gal ir žydėti sumastis ir uglius po truputi augins .
Linkiu žiedų sulaukti !
Urze wrote:
Thu Jun 07, 2018 1:25 pm
Dėkui už patarimą ir palinkėjimą, Ričardai. Pažiūrėsiu, kaip toliau eisis jai nekeičiant sąlygų. Nes vis tik pirmenybę teikiu stipriam ir didesniam augalui nei žiedams. Tai jei šiai katlėjai labiau norėsis ūglius nei žiedus augintis, tebūnie. Bet niekad gi nežinai su tais augalais, kas jų žaliose galvose.
ricardas wrote:
Thu Jun 07, 2018 1:36 pm
Tik nepagalvokit kad mokinu :)
Pastebėjau kad c, mossiae laikant vėsiai ir gan sausiau su papildomu apšvietymu tada ji pradeda augintis pumpurus bet jeigu drėgniau laikoma ir šilčiau ji pradeda augintis uglius . Tas pat ir c, trianae.
Ramsis wrote:
Thu Jun 14, 2018 9:42 pm
tai šis egzempliorius laimėtų gyvūnų parodą: žiedlapiai tokie ideliai levandinės spalvos, nei dėmelės, nei nukrypimo, nei kažko kitokio
na gyvūnų parodą gal ir laimėtų, bet iš orchidėjų teisėjų pvz. JAV vargu ar sulauktų apdovanojimo. Ten taisyklės griežtos ir norint prie egzemplioriaus prisirašyti AOS reiktų surinkti netoli 100 balų. Nors ši orchidėja tikrai labai graži, tačiau užkliūtų viršutinio taurėlapio užsilenkimas atgal, šoninių žiedlapių atsilenkimas per mažas bei nevienodas jų lygumas. Nors dydis jau tikrai pakankamas. O šiaip ji tikrai atitinka dauguma standartų. Teko man paskaityti apie teisėjų darbą ir kriterijus. Tada ir supratau, kad man iki tobulų augalų toli toli...
Bet manau mums ne vien tai svarbiausia, tad Ričardai mes dar parodysim ką galim.
ricardas wrote:
Thu Jun 14, 2018 10:07 pm
Tikrai taip Ramūnai :thumbupleft:
Iš pradžiu siekiau tik pražydinti bet kuo tolin tuo pats sau iškeliu reikalavimus ty, žiedų kiekis ir žiedų forma .
Bet, žiedų kiekį nėra taip sudėtinga pasiekti o va tobulus žiedus čia jau sunku , nes kaip rašėte , kad buna katlėjų su defektais ir jų neimanoma ištaisiti pvz, cattleya hardyana.
ricardas wrote:
Tue Jul 03, 2018 8:19 pm
Cattleya mossiae ,,Marco,, muša mano žydėjusiu katlėjų ,žydėjimo rekordą.
Žiedai pradėjo skleistis gegužės 26 d. ir jau eina į pabaiga žydėjimas liepos 3 d. Gaunas mėnuo ir 8 dienos.
Kiek laiko žydėjo Jūsų c, mossiae ?
2018-07-03_09-07-16.jpg
2018-07-03_09-07-16.jpg (324.34 KiB) Viewed 3212 times
MrGreen wrote:
Sat Jun 27, 2020 5:27 pm
Pamečiau kortelę, bet pagal ūglius esu tikras čia Cattleya mossiae tipinė forma :) labai laukiu žiedų.
Cattleya mossiae.jpg
Cattleya mossiae.jpg (228.12 KiB) Viewed 3134 times
MrGreen wrote:
Thu Aug 20, 2020 9:27 pm
ricardas wrote:
Tue Jul 03, 2018 8:19 pm
Cattleya mossiae ,,Marco,, muša mano žydėjusiu katlėjų ,žydėjimo rekordą.
Žiedai pradėjo skleistis gegužės 26 d. ir jau eina į pabaiga žydėjimas liepos 3 d. Gaunas mėnuo ir 8 dienos.
Kiek laiko žydėjo Jūsų c, mossiae ?
Niekada neskaičiavau, bet galėsiu parašyti kiek laiko žydės tipinė forma. Aišku per tokius karščius gal trumpiau žydės.
Image

Kvepia labai skaniai ir gana stipriai dienos metu, ypač kai pašildo saulė.
Image
ricardas wrote:
Thu Aug 20, 2020 10:05 pm
Labai graži :thumbsup:
Manau taip pat ilgai turėtu žydėti , jeigu namie neperkaršta ir oro drėgnis didesnis nei žiemos metu .
MrGreen wrote:
Thu Aug 20, 2020 10:15 pm
Ji šiltnamyje stovi tai ten užkaitina neblogai.
Kaip laikosi Cattleya mossiae 'Marco'? Labai išskirtinė lūpa pas šią katlėja.
ricardas wrote:
Thu Aug 20, 2020 11:08 pm
Šiemet ji pirmą kartą buvo padalinta, forumo Mergina porą metų jos laukė , tai teko padovanoti.
O į namus nenorite jos žydinčios nešti ? Ilgiau žydės.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

Cattleya mossiae 'Marco', ačiū Ričardui, atkeliavo jau su pumpurais, žiedai labai gražūs ir milžiniški Žalias_
Image

User avatar
Jurgitaa
Posts: 46
Joined: Wed Jun 30, 2021 1:17 pm
Location: arčiau Kauno :)

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by Jurgitaa »

Labai graži katlėja, tokie iškilmingi žiedai :) O ir augalas labai gražiai "nuaugęs" Plo_
Patirtis byloja: nuo orchidėjų nepasislėpsi... Taip_

User avatar
Ričardas
Posts: 797
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by Ričardas »

Ignai, puiku kad kelionėje nesustresavo 👍
Tikiuos kitas žydėjimas bus gausesnis .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya mossiae (liet. kvapioji katlėja )

Post by MrGreen »

Aš ir džiaugiuosi, buvo įdomu žiedus palyginti su tipine C. mossiae forma. 'Marco' tikrai geras klonas liuks_

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests