LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Čia rasite visą informaciją kaip tapti draugijos nariu, apie LOD veiklą, tikslus

Moderatoriai: Urze, Ramsis

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Standartinė LOD »

MrGreen rašė:
Tre Lap 06, 2013 6:36 pm
Paskutinis šių metų žurnalo numeris LOD parduotuvėlėje. Kas neturi prenumeratos, bet norite žurnalą įsigyti, rašykite Ramsiui į až.
Labai laukiam atsiliepimų, pastabų, tik Jūsų dėka šis žurnalas gali tobulėti ir toliau gyvuoti.
Turinys
Mitai apie orchidėjas
Penktoji jubiliejinė „Augalų labirintų“ paroda
Tartu universiteto botanikos sodo oranžerijos: rojaus kampelis žemėje
Linksmos istorijos iš mūsų gyvenimo
Pakalbinkime orchidėjų augintojus...
Sujungiame du pasaulius – orchidariumas ir akvariumas
Plectrelminthus caudatus
Naujojo pasaulio gražuolės (II dalis)
Brassavola cucullata
Safyrinių žiedų savininkė
Lietuvos gegužraibiniai
Kodėl taip yra?
Bulhophyllum longissimum
Phalaenopsis gentis (II dalis)
Brassia gireoudiana
Prikabinti failai
n14.jpg
n14.jpg (48.16 KiB) Peržiūrėta 1350 kartus(ų)

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Re: LOD leidžiamas žurnalas „Orchidėjos“

Standartinė LOD »

agnicc rašė:
Ket Lap 14, 2013 12:06 pm
Maloni šventė šiandieną- žurnalas jau atkeliavo! Laaabai įdomus, o jau nuotraukų grožybių grožybė !
"Naujojo pasaulio gražuolės"- taip išsamiai viskas išdėstyta -tiesiog super ! :thumbsup:
Didžiulis AČIŪ leidėjams, vis nustebinate naujovėmis ! [saunu]
misterija rašė:
Pir Lap 18, 2013 10:50 am
Mestė rašė:Nežinau, kur klausti, tai klausiu čia. Tik dėl įdomumo, ar viršelio nuotrauka būtinai turi būti augintojo, ar tinka pavyzdžiui laukinių lietuviškų ,ar iš botanikos sodų orchidėjos?
nuotraukos yra renkamos iš Pagyrų temos, o ten giriamės savo pražydintom.
toliau seka augintojo aprašymas apie tą augalą, asmeninė patirtis ir pan.
Ramsis rašė:
Pir Lap 18, 2013 6:02 pm
Labai atsiprašau, kad neatsakiau. Taip, vilniečiams dabar būtų patogiau kreiptis pas Kaa, tačiau jeigu netinka, galim atsiųsti paštu, tik nepamirškit, kad prie žurnalo kainos prisidės 3 Lt už pašto išlaidas.
Kaune galite ieškoti pas mane, pas MrGreen, pas Mozaiką, pas Kaštonę, pas Dalytę. arba irgi paštu ( kreipkitės pas mane )
Tina* rašė:
Pen Lap 22, 2013 4:00 pm
O man sikart zurnaliukas toks truputi issikvepes. :oops: Labiausiai patiko straipsnis apie Lietuvos geguzraibiniu globa ir issaugojima. Prenumerata zinoma pratesiau, nes zurnalas visad labai laukiamas :)

Tiesa dar labai idomus straipsnis apie orchidariuma-akvariuma.

Ir buvo smagu pazinti zuzla :)
MrGreen rašė:
Pen Lap 22, 2013 5:00 pm
Tina, papasakok ko trūko ar kas nepatiko, nes jei nežinosim, nebus kur stengtis kažką pataisyti. :smartass:
Meri rašė:
Pen Lap 22, 2013 5:08 pm
Tina*, kažkurioje temoje mačiau kvietimą rašyti straipsnius, manau dar tas pasiūlymas galioja, juk ne žurnalistai į žurnalą rašo, o mes, paprasti augintojai, kurie net botaninių terminų dažnai gerai nežinom. Tad prašom nesibranginti ir prisijungti, pasidalinti savo patirtimi.
Ir visus mielai prašom. Darykim savo žurnalą įdomiu [taip.gif]
Tina* rašė:
Pen Lap 22, 2013 5:22 pm
Nebuvo kas nepatiko, tiesiog pries tai buve numeriai galbut man buvo daugiau aktualus - ryte juos surijau :D o si tiesiog perskaiciau.

Meri, as ir pati zinau, kad kiekvienas parasytas straipsnis yra labai vertingas, ypac tas, kuriame yra perteikta augintojo patirtis, o ne tik verstine informacija. Tokios info niekur kitur nerasi. O kai turesiu apie ka pasisakyti pati - tai ir pasisakysiu. :D Kolkas nesijauciu verta zurnalo puslapiu su sava patirtimi.

Siaip turiu visus zurnaliuku numerius pasidejusi garbingoj vietoj :)
uranija rašė:
Pen Lap 22, 2013 5:31 pm
Man labiausiai patiko Ramūno straipsnis apie vyžūnes.. esu perskaičiusi visas čia esančias temas apie jas ir šiaip pasiskaičiusi, bet vistiek dar atradau naudingų patarimų :thumbupleft:
Tina* rašė:
Pen Lap 22, 2013 5:34 pm
As noreciau tokiu ilgu ir issamiu straipsniu apie phalaenopsius.

Vyzunems esu visai abejinga :oops:
Tina* rašė:
Pen Lap 22, 2013 5:42 pm
Ir dar siandien pabusiu bjauri :D mano manymu nereiketu eikvot brangiu zurnaliuko puslapiu tokiems piesinukams kaip 19 psl. - jau geriau dar vienas straipsniukas :) Galima patalpinti kur kas mazesni varianta. Man labai primine viena dalyka sis atvejis. Kai mokiaus universitete ir rasydavau darbus, pritrukus informacijos daznai taip darydavom, kad uzpildyt puslapi. Tai man pamacius toki paveiksla iskart iskilo asociacijos su anuo ivykiu.

Tikrai nieko nenoriu izeisti ir labai vertinu rasanciu zmoniu darba. Tiesiog issakiau pastabas, kuriu prasete.
MrGreen rašė:
Pen Lap 22, 2013 11:57 pm
Tina visai tu ne bjauri :lol: [Baksnoju] reikia tokių diskusijų ir nuomių. Aišku niekada neįtiks visiems žurnalas, nes vieniems įdomios temos, kitiems neįdomios visai. Net ir dėl to pačio užpildymo, vieni nori, kad būtų kuo daugiau įvairių straipsnių, kiti sako, kad reikia didesnių foto, nes negalima matyti smulkmenų fotografijose, na o šiuo konkrečiu atveju žiedas buvo per visą lapą, nes norėta, kad visiems būtų aiški žiedo sandara, ateityje bus straipsnių apie orchidėjų auginimą iš sėklų, todėl to prireiks :) Tenka laviruoti tarp visų nuomonių ir pasisakymų, nes be skaitytojų nebus ir žurnalo.

Tiesa, visi norintys prisidėti prie žurnalo gali rašyti savo pasiūlymus man į až, straipsniai taip pat laukiami įvairiomis temomis, nebijokit rašyti ;)
Ramsis rašė:
Šeš Lap 23, 2013 1:42 pm
O aš tai labiausiai bijau to, kad skaitytojai netaptų tiesiog vartotojai. Kad nebūtų taip: "nu, nu aš sumokėjau pinigus o dabar jau jūs pašokinėkit". Todėl Tina, protinga ir pagrįsta kritika yra visada laukiama :thumbupleft: . Ypač laukiam pastabų, kitokios nuomonės, kitokios patirties pastebėjimų, patiems straipsniams, ir juose pateiktai informacijai, nes tik tada supranti, kad tą straipsnį skaitė, kad jis yra aptarinėjamas, ir kad darbas įdėtas į jį, neliko užmarštyje.
Šaunuoliai, kad reaguojat, kad atsiliepiat, kad pasisakot. Ir dar šaunuoliai, kad kritiką mokat išsakyti protingai ir civilizuotai, tokiu būdu neatimat noro stengtis, o kaip tik verčiate pasitempti.
Tikrai nepažadam, kad viskas bus tobula, juk tokie mes ir rašytojai, tačiau stengiamės visada.
migles rašė:
Šeš Lap 23, 2013 3:20 pm
Ačiū už žurnalą :D Ypatingai mano manymu vertingas straipsnio tęsinys apie Pragmipedium, o ir tas piešinys man patiko, nors ir per visą puslapį, bet už tai žiedo sandara jau visam laikui išlieka atmintyje. Įdomu buvo paskaityti tęsinį apie Phaleonopsis gentį, nes man asmeniškai tai aktuali tema. Taip pat sužinoti apie Lietuvos gegužraibinius. Aktuali praktiška tema Vanda coerulea, patiko tai, kad straipsnio autorė dalinasi savo praktine patirtimi. Žinosiu, kur būnant Estijoje užsukti pasižiūrėti orchidėjų. Vienu žodžiu puikus numeris ir džiugu, kad yra iniciatyvių žmonių, kurie imasi tokio darbo, kad galėtume skaityti lietuvišką žurnalą apie orchidėjas, plėsti savo akiratį. Nors internete galima labai daug ką paskaityti ir kitomis kalbomis, bet man asmeniškai labai smagu dar papildomai paskaityti ir knygą apie orchidėjas, ir specialų žurnalą.
Eliss rašė:
Šeš Lap 23, 2013 4:38 pm
Žinant, kad ne žurnalistai rašo straipsnius, žiūriu daug atlaidžiau. Tas man ir patinka, kad aprašoma augintojų patirtis, kas ir kaip, man, asmeniškai, nebūtina visa detali informacija apie šeimas, gentis, klases. Užtenka ir pagrindinių dalykų, žinoti ar augs augalas pas mane, kaip prižiūrėti.
Kad nuotraukos per visą puslapį, man irgi netrukdo, juk ne visas žurnalas, tiesiog gražu pažiūrėt :) Šįkart ir man patiko straipsnelis apie gegužraibinius, labai jau įdomiai parašyta :) Gerai, kad ne tik yra straipsnių apie augintojų patirtį, bet ir šiaip, kas darosi orchidėjų pasaulyje.
Tina* rašė:
Ant Vas 11, 2014 5:48 pm
Kada žada pasirodyti pirmasis šių metų numeris? :)
Ramsis rašė:
Ant Vas 11, 2014 6:03 pm
Jau spaustuvėje. Manau kad kitą savaitę jau tikrai gausite.Šiokios tokios problemos būtent ir buvo dėl tos pačios spaustuvės.

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Standartinė LOD »

MrGreen rašė:
Pen Vas 14, 2014 5:14 pm
Naujas žurnalo numeris jau pasirodė :) prenumeratoriams žurnalas bus išsiųstas artimiausiu metu.
Turinys
Jeigu pasiklysti, tai tik Prahoje
Linksmos istorijos iš mūsų gyvenimo
Orchidariumo užpildymas
Tinkami namai
Orchidėjų magija: sakmės ir mitai
Angraecum Veitchii
Erycina pusilla
Pleione maculata
Phalaenopsis tetraspis
‘C#1’
Sedirea japonica
Catasetum incurvum
Paphiopedilum sangii
Masdevallia civilis
Prikabinti failai
N_15.jpg
N_15.jpg (56.09 KiB) Peržiūrėta 1349 kartus(ų)

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Standartinė LOD »

Ramsis rašė:
Pir Vas 17, 2014 6:38 pm
Kaip ir rašiau ankstesnėje žinutėje, žurnalas šiandien buvo išsiųstas. Supakuotas kaip visada, tačiau vistiek dažniau patikrinkit pašto dėžutes, tokiu nenuspėjamu oru, gali jis ir sudrėgti. Taip pat laukiame Jūsų pastabų ir komentarų šioje temoje.
FUJI rašė:
Ket Vas 20, 2014 8:20 am
Kažkaip niekas nesigiria, bet aš jau gavau :D , ir veidų matytų.... :lol:
Tina* rašė:
Ket Vas 20, 2014 8:44 am
Gavom gavom :D

Aisku iskart puoliau skaityt apie orchidariuma. Labai puikus straipsnis :thumbsup: sukele daug minciu pamastymui.
nolina rašė:
Ket Vas 20, 2014 12:14 pm
Jau vakar atkeliavo, bet palikau savaitgaliui pasimėgauti :) tik perverčiau ir kryžiažodį išsprendžiau :smartass: :D
zemaiteki rašė:
Pen Vas 21, 2014 8:43 am
Ir aš gavau :w00t: daug puikių straipsnių. Jau pusę perskaičiau :thumbsup:
Urze rašė:
Pen Vas 21, 2014 10:14 pm
Man šįkart pirma mintis verčiant žurnalą buvo "Bet kokios gražios nuotraukos!". Nors jos visada gražios, bet šįkart kažko labai įstrigo. :)
agnicc rašė:
Šeš Vas 22, 2014 9:56 am
Smagu buvo skaityti nuotykius Prahoje, maloniai nustebino naujiena žurnale- kryžiažodis ,
asmeniškai man - labai aiškus, konkretus, naudingas- tikrai puikus straipsnis apie orchidariumo užpildymą( nors jo ir neturiu) - ačiū autorei už puikų informacijos išdėstymą [10balu] !
25 puslapyje Sedireja japonica foto - įstabi - galėjo būti žurnalo viršeliu :)
Pritariu Urzei, foto gražios, ir jų galėtų būti dar daugiau , ir pats žurnalas jau galėtų būti dvigubai storesnis :D :D
samana rašė:
Šeš Vas 22, 2014 2:56 pm
Žurnalą ir aš gavau, tai mano pirmasis skaitytas Orchidėjos žurnalas :shock: , su nekantrumu jo laukiau ir perskaičiau per vieną popietę. Pritariu, kad nuotraukos tikrai nuostabios, o ir visi straipsniai išsamūs ir lengvai suprantami. Tik visų forumiečių dėka, kurie pasisakė apie Sedirea japonica ji jau keliauja pas mane, o žurnale rastas straipsnis apie ją iš vis sužavėjo. Ačiū Jums :thumbsup:
samana rašė:
Ant Vas 25, 2014 3:38 pm
Urze rašė:Samana, galima įsigyti ir ankstesnių žurnalo numerių, jei patiko. :)
Seminaro metu tikrai taip ir padarysiu [taip.gif]
Tina* rašė:
Pen Vas 28, 2014 5:23 pm
Dar iš šio numerio norėčiau pagirti straipsnį "Tinkamai namai". Išties labai naudingas. Viskas aiškiai, trumpai, be jokių lyrinių nukrypimų.

Taip pat buvo įdomu skaityti apie sederea ir catasetum.
cinamonas rašė:
Šeš Kov 01, 2014 2:01 pm
Patiko paskutiniame žurnale orchidėjininkų kelionės įspūdžiai-orchidėjų medžioklės Prahoje-botanikos soduose [taip.gif]
Patiko pašnekėsio su italu -orchidėjų augintoju dialogo aprašymas...
Nejaugi Lietuvoje-botanikos soduose nėra orchidariumų?Norėtusi dialogo su botanikais ir kt.profais, kurie augina-dirba prie orchidėjų auginimo, dauginimo ir t.t.
Gražus AČIŪ orchidėjininkų draugijai ir orchidėjų mylėtojams už darbą... :)

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Standartinė LOD »

MrGreen rašė:
Šeš Geg 24, 2014 10:22 pm
Naujas žurnalo numeris :)
T u r i n y s
Įdomybės iš orchidėjų pasaulio
Orchidėjų magija: sakmės ir mitai II
Orchidariumas debesų miškų orchidėjoms
Dendrobium bellatulum
Latouria sekcijos dendrobiai
Paphiopedilum tranlienianum
Zygopetalum
Mano meilė – Neofinetia falcata,
kuri jau visai ir nebe Neofinetia
Neofinetia falcata x Papilionanthe teres
Oeoniella polystachys
Brassolaeliocattleya Chia Lin
Trichopilia marginata
Prikabinti failai
N16.jpg
N16.jpg (49.04 KiB) Peržiūrėta 1348 kartus(ų)

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Standartinė LOD »

agnicc rašė:
Tre Geg 28, 2014 9:43 am
Negaliu sulaikyt komplimentų žurnalo redaktoriams !Tiesiog žurnalas labai labai labai :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Spėjau ant greičio tik perversti puslapius šį rytą gavus-tai kaip balzamas širdžiai :heartsfade: -jau nuotraukų grožis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10 x [10balu]
Urze rašė:
Tre Geg 28, 2014 9:54 am
Ėėė, kaip jau gerai Agnicc, jau žurnalą gavo! Aš irgi labai laukiu, kada jis pateks į mano rankas. [taip.gif]
mumrikas rašė:
Tre Geg 28, 2014 9:56 am
Dar geriau tiems, kas į parodą Rygoj važiavo [Cha]
Tina* rašė:
Tre Geg 28, 2014 10:00 am
Jau avrtau zurnaliuka. Labai smagu ir netiketa buvo ji gauti sikart, nes buvau visai pamirsus prenumerata :) Kai perskaitysiu - butinai parasysiu komentaru.
Urze rašė:
Tre Geg 28, 2014 10:34 am
O tai gal jau žurnalas ir Vilnių pasiekęs kartu su parodos lankytojais?
marlena rašė:
Tre Geg 28, 2014 1:09 pm
Žurnalas pasiekė ir mane, tik dar neturėjau kada išpakuoti. Geriausias dalykas, nutikęs šiandien :thumbsup:
VIINA rašė:
Tre Geg 28, 2014 5:24 pm
Žurnalas tikrai labai labai :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Ramsis rašė:
Tre Geg 28, 2014 11:18 pm
Aš labai atsiprašau, kad neparašiau kiekvienam į AŽ kad žurnalą išsiunčiau, ne gana to, kad kiek susijaukė darbo reikalai, tai dar ir klaviatūra užsilenkė, tik dabar naują įsigijau.

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Standartinė LOD »

MrGreen rašė:
Pir Rgp 11, 2014 7:50 pm
Kaip visada, ačiū visiems rašiusiems, ir kitaip prisidėjusiems prie žurnalo kūrimo :thumbupleft: Pastabos, kritika ir pan. (į až arba šioje temoje) visada labai gerai ;)

T u r i n y s
Žali horizontai
Rygos paroda 2014
Röllke Orchideen
Išvyka į pelkes
Šliaužiančioji sidabriukė
Spinduliuojanti orchidėja
Iš apačios į viršų...
Šaknys
Dalinti ar nedalinti – štai kur klausimas
Pamestas Veneros batelis
Vėjų orchidėjos
Phalaenopsis lueddemanniana
Jumellea
gentis. Jumellea anjouanensis
Karaliaus Džulijano šalies orchidėjos IV. Angraecum equitans
Trichopilia hennisiana
Odontoglossum praestans

Prenumeratorius žurnalas pasieks artimiausiu metu.
Prikabinti failai
17.jpg
17.jpg (53.19 KiB) Peržiūrėta 1348 kartus(ų)

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Standartinė LOD »

MrGreen rašė:
Pen Gru 19, 2014 4:58 pm
Paskutinis šių metų žurnalo "Orchidėjos" numeris.

Turinys

Žali horizontai
Orchidėjų auginimas Writhlington mokykloje
Gegūnių sodyba
Šiek tiek biologijos: Odė lūpai
Apie orchidėjų akis
Promenaea - žavinga Brazilijos miškų brangenybė
Catasetum schunkei
Karaliaus Džulijano šalies orchidėjos V. Angraecum bicallosum
Dendrobium delacourii

Kukurūzinis saldainis - Mediocalcar
Oncidium fuscatum

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Standartinė LOD »

Meri rašė:
Pen Sau 23, 2015 10:36 am
Išduokite paslaptį, o apie ką dar, be odontoglosumų, bus?
Gal kas apie vandas?

Ir aplamai, juk tikriausiai galima prašyti vieno ar kito straipsnio apie norimus augalus, drąsiau orchidėjų mylėtojai [taip.gif] , bandome rašyti, kas ką domina :heartsfade: ir tegu redaktoriai pildo norus :heartsfade:
Ramsis rašė:
Pen Sau 23, 2015 6:43 pm
Turinys jau dėliojamas, kiek plačiau apie jį MrGreen gali parašyti. O aš tai labiausiai laukiu straipsnio apie viršelio Cattleya. Kadangi pats labai esu šališkas šiems augalams, todėl domina kaip jas augina kiti. Iš visos sužinotos informacijos paskui gali atsirinkti kas tau labiau prie širdies. :)
Ramsis rašė:
Pir Sau 26, 2015 7:34 pm
Peržvelgiau nuotraukas kurias ruošiam šiam žurnalui.
Galiu maždaug pasakyti, apie ką bus straipsniai:
apie vieną orchidėjų fermą Havajuose, straipsnis apie orchidėjų gumbus, straipsnis apie lūpragę, straipsnis Odontoglossum wyattianum, straipsnis apie Restrepia brachypus, straipsnis apie Encyclia adenocaula, be abejo interviu iš vieno augintojo, straipsnis apie nesėkmes auginant orchidėjas ir dar keletas.
Žodžiu turėtų būti labai neblogai, tad jeigu dar galutinai nenusprendėte dėl prenumeratos pats laikas tai padaryti.
Urze rašė:
Pen Sau 30, 2015 10:02 pm
Bus apie orchidėjų ūkį Havajuose? :w00t: Man jie atrodo kaip tikras augalų ir gyvūnų rojus, tropinėm orchidėjom irgi turėtų būti pats tas ten augti. Ir apie šitą adenocaula straipsnis bus?! :w00t: Kažko labai nekantru pasidarė laukt naujojo žurnalo numerio. :D Gerai prenumeratoriams - juos pirmuosius žurnalas pasiekia.
Murfika, ką Tu nusprendei šiuo klausimu?

Vartotojo avataras
LOD
Site Admin

Standartinė LOD »

MrGreen rašė:
Ket Vas 26, 2015 9:58 am
Pirmasis šių metų numeris jau atspausdintas :D Apačioje matyti kokios temos apžvelgiamos žurnale.
Turinys
„Olomana“ orchidėjų ūkis

Paphiopedilum rungsuriyanum,
Paphiopedilum josianae

Naikinimo abėcėlė

Sodinkime Pleione

Iš apačios į viršų...
Orchidėjų gumbai

Dažniausiai pasitaikančios orchidėjų
virusinės ligos

Restrepia brachypus