Puslapis 17

Cattleya maxima

Parašytas: 24 Bir 2010, 17:47
Maris
Cattleya maxima
Paveikslėlis
Gamtoje ši katlėja sutinkama Kolumbijoje, Ekvadore ir Peru. Pietinėje Kolumbijos dalyje Cattleya maxima auga visžaliuose miškuose arti vandens telkinių. Ekvadore ji auga 1400 metrų virš jūros lygio. Šios zonos klimatinės ypatybės – nedideli sausros periodai ir dažni rūkai. Peru Cattleya maxima auga palyginus drėgnose visžaliuose miškuose 1400 metrų virš jūros lygio.
Pseudobulbos vienalapės, gali siekti 15-35 cm aukštį. Lapai prailginti, elipsinės formos, 15-25 cm ilgio ir apie 7 cm pločio. Vokas auga taip pat ilgas ir siauras siekia 10-12 cm. Vienas žiedstiebis gali užauginti iki 10 žiedų, kartais net daugiau, tačiau vidurkis 3-6 žiedai. Žiedo spalva priklauso nuo laiko – tik ką prasiskleidęs žiedas būna baltai-rožinis, o vėliau spalva intensyvėja iki intensyviai rožinės, rožinės-purpurinės spalvos. Žiedo dydis 10-13 cm skersmens. Lūpa didelė, lengvai pasidalinus į 3 dalis, iki 7,5 cm ilgio ir 4,3 cm pločio.

Priežiūra

Cattleya maxima priklauso vidutinę-šiltą temperatūrą mėgstančioms katlėjoms. Vasarą 20-35 laips., žiemą ne mažiau 14 laips. Mėgsta gan didelę oro drėgmę ne mažiau 80-90proc.. Perdaug sausas oras negatyviai veikia lapus ir šaknis. Auginama tik vazonuose, vidutinės ir stambios frakcijos žievėje. Saulės turėtų gauti kaip ir kitos katlėjos pakankamai nemažai (bent 2 valandas tiesioginės rytinės ar vakarinės saulės). Tinka pietų,pietryčių, rytų pusės langai saugant augalą nuo nudegimų kaitriausiomis vidurdienio valandomis. Cattleya maxima reikalingas ryškus ramybės periodas, kuris prasideda tuoj po žydėjimo rudenį. Palaipsniui mažinamas laistymas, visiškai nutraukiamas tręšimas. Idealiausia temperatūra šiuo metu yra 14-16 laips. Augalas laistomas labai nedaug (geriausia yra nupurkšti substratą) kartą į 3-4 savaites. Pavasarį, pasirodžius naujiems auginiams augalas pradedamas daugiau laistyti ir perkeliamas į šiltesnę vietą. Žydėjimas būna rugsėjį – gruodį. Vienas žiedas laikosi apie 1-1,5 savaites. Nesuteikus augalui minėto ramybės periodo žydėjimo nebus.

Cattleya maxima

Parašytas: 31 Spa 2011, 16:26
MrGreen
Įkeliu kelis video, kad nepasimestu, galima pasižiūrėti kaip natūraliai gamtoje auga Catt. maxima , vėliau parašysiu šiek tiek plačiau apie šią katlėją. Dabar galiu pasakyti tik tiek kad auga be priekaištų, tikrai nereikli, tik žydėti nelabai nori pas mane :)

Re: Cattleya maxima

Parašytas: 19 Bal 2014, 20:06
ricardas
Prašau patarymo . Pas mane iš o&m atkeliavo katleja maxima , aš ja persodinau , daug šaknų buvo papuvusios bet ir geru liko nemažai . Aukštis bulbu 15 cm. viena bulba su voku ir jame matos pažadas bet vokas plonas , auga vienas auginys 15cm. iš jo dar pipsikas auga. Tai patarkit, ar man laityti sausai kad voke brestu pumpuras o gal nieko ir nebus , nes prarado daug šaknų ar auginti paaugusi augini ? Ir dar klausimelis :-) Kokio aukščio būna suaugusi bulba ?

Re: Cattleya maxima

Parašytas: 20 Bal 2014, 19:55
ricardas
Tikriausiai niekam taip nebuvo atsityke su katleja maxima kaip manajai , nes niekas nepatariat .

Re: Cattleya maxima

Parašytas: 20 Bal 2014, 20:02
Ramsis
Velykos juk. Forumiečiai švenčia.
Cattleya laistykit taip kaip reikia, neprievartaukit ir neskatinkit. Ji dabar po persodinimo ir taip stresuos. Juo labiau, kad visiškai nekalbat apie naujai augančias šaknis. Nauji ūgliai tai dar ne sėkmės įrodymas. O dėl pažadų tai augalas pats nuspręs reikia jam žiedų ar ne. Vietoje jūsų, aš jos būčiau kol kas nejudinęs, lai pražydi, pradeda augintis šaknis o tada jau būčiau persodinęs.

Re: Cattleya maxima

Parašytas: 20 Bal 2014, 20:25
mam
ši katlėja žydi rudenį, tai dabar apie žiedus negalvokit. Jei nebuvo jaunų šaknų, lendančių iš naujo ūglio, tai persodinimas gali pakenkti. Dabartinis tikslas- šaknys. Aš apdėčiau vazono viršų drėgnais kiminais, pamirkytais silpnose trąšose ir įkiščiau į celofaną, kuriame parduoda vazonines gėles, abiem galais atvirą. Mane taip išmokė Olivija. Kiminai turėtų visą laiką būti drėgni, bent jau kol įsitikinsite, kad augalas turi sveikas senas šaknis arba naujas ūglis leidžia naujas.

Re: Cattleya maxima

Parašytas: 20 Bal 2014, 20:36
ricardas
Mam,su Šv. Velykom. Jaunas auginys su šaknim sulindusiom i substratą , aš ja į renimatorių idejau . Ačiu už pataryma .

Re: Žiedai jau čia pat 2

Parašytas: 10 Spa 2014, 07:40
andriuxplind2
:shhh:
Cattleya maxima
Paaugę penki pumpurai ir dar du neseniai išlindo iš kito voko. :mrgreen:
Paveikslėlis

Re: Žiedai jau čia pat 2

Parašytas: 10 Spa 2014, 14:34
ricardas
Gal galėtumėt parašyti kokio aukščio bulbos ?

Re: Žiedai jau čia pat 2

Parašytas: 10 Spa 2014, 19:40
andriuxplind2
Vazonėlis 12 cm skersmens. Pseudobulbų aukštis nuo 6 iki 9cm. Aukščiausias, bet ir vienintelis 12cm. (Čia be lapalakščio)
Didelis pliusas, kad yra aktyvūs 4 augimo taškai. Tai auga 4x greičiau.

Re: Žiedai jau čia pat 2

Parašytas: 10 Spa 2014, 20:32
ricardas
andriuxplind2 rašė:Vazonėlis 12 cm skersmens. Pseudobulbų aukštis nuo 6 iki 9cm. Aukščiausias, bet ir vienintelis 12cm. (Čia be lapalakščio)
Ačių už matmenis . Pas mane taipat maxima su voku ir pažadu , bet pumpuras voke tik po truputi pučiasi, tai dar nesu isitikines ar pajėgs sužydėti, nes ji pas mane iš o&m atkeliavo šm balandžio mėnesi j2 .

Re: Žiedai jau čia pat 2

Parašytas: 10 Spa 2014, 22:06
andriuxplind2
O kokio didumo pats augalas? Gal neverta leisti žydėti dar?

Re: Žiedai jau čia pat 2

Parašytas: 10 Spa 2014, 22:24
ricardas
Pseudo bulba nėra didelė 7 cm lapas 15 cm. Nemanau kad jai gali kas atsitikti jei sužydės, nes per vasara daug šaknų prisiaugyno, bulba gražei isiputus.

Re: Žiedai jau čia pat 2

Parašytas: 10 Spa 2014, 23:40
Ramsis
Andriau :thumbsup: man tai ši Cattleya mistika, berods krūmas nemažas, bet ji nėra išvis didelė, pradedu įtarti kad pas mane ta mažaūgė o informacijos niekur nerandu kad mažaūgės žydėtų sunkiau nei didžiosios maximos.
Nu žodiu ką norėt iš vieno X :)

Re: Žiedai jau čia pat 2

Parašytas: 11 Spa 2014, 08:24
ricardas
Ramsis, gal galite parašyti, jei pas Jūs maxima žemaugė, ar jos žiedai tokio pat didžio ? Ir dar klausimėlis :) Ar ji taipat gausiai žydi kaip ir didžioji ?