Epidendrum vesicatum

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Epidendrum vesicatum

Standartinė MrGreen » 23 Sau 2020, 20:29

Epidendrum vesicatum kilęs iš Pietų Amerikos šilumamėgis epifitas, bet pas mane jis be problemų ir prie vėsių temperatūrų auga. Rudenį iškenčia iki +5C. Gautas jaunas augalas - viena šakelė (nuotraukoje ilgesnis ūglis), atrodė prastai, nes buvo šviežias importas iš P. Amerikos, šaknys sudžiūvusios, bet augalas atsigavo ir auga. Aišku gana lėtas, bet šiuo atveju aš niekur neskubu. Žiedai neišvaizdūs, nedideli, apie 5cm skersmens, žydi kekėmis ūglio gale.
Aš jį pirkau, nes man pats augalas labai gražus, deje foto jis šlapias, bet kai jis sausas, lapai pilkai žalsvi.
Paveikslėlis
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Epidendrum vesicatum

Standartinė MrGreen » 23 Sau 2020, 20:31

Įdomu kaip pas kitus jis auga? Gal didesnis pas kažką, norisi pamatyti didelį kupstą :)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Epidendrum vesicatum

Standartinė mozaika » 23 Sau 2020, 22:11

Gal ir būtų didesnis, jeigu praeitais metais nebūčiau prisimandravojusi. :Hmmmm:

Gavau visai neblogos būklės: gražios šaknys, du aktyviai augantys ūgliai. Mano stiklinėje dėžėje laimingas buvo ir plačiai auginosi šaknis. Bet man kaip visada niežti nagus ne vietoj ir ne laiku. Pavasarį sumąsčiau nukrapštyti nuo nepatinkančio presuoto bloko ir pasodinau į bambukinį krepšelį, su mintim "ant išaugimo". Ir pakabinau lauke. Nepatiko. Šaknys pradėjo nykti, lapai byrėti.Ištraukiau ir paprasčiausiai patupdžiau į kokoso kevalą su keramzitų. Dar blogiau :? . Vėl uždėjau ant medžio blogo, teko pamirkyti HB101, nes beliko jau nustekentą gelbėti ir gražinau į savo tipo orchidariumą. Patapo laimingesnis, pradėjo augintis naujus ūglius. Nors lėtai, bet po truputi juda ir šaknys.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių