Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Vartotojo avataras
Abitalė

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Standartinė Abitalė » 09 Spa 2018, 07:55

Pirkau kaip FS dydį, bet manau, kad tikrai dar nėra pasiekęs žydėjimo brandos, per 'kūdi' ūgliai, nors maniškiai - nauji didesni užaugo, bet kaip Jūs ir sakote, pseudogumbai tikrai rodo, kad augalas dar jaunas.
O kalbant apie drėgmę - laistymą - leidžiu truputį pradžiūti tarp laistymų. Šviesa stipri, plataus spektro (šaltai balta + mėlyni, raudoni diodai), švietė 15val. per parą, dabar šviečia apie 13val. Kitos Katlėjos raudonai lapus pasidažė, o šita 'neįdegė'. Atrodo, kad kol kas toks rėžimas tiko.
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 09 Spa 2018, 08:49

Vis pasižiuriu į šį grožį ir galvoju, nu gražųs žiedai ir ugliai stačiai auga ( vietos daug neužims) reikės pavasarį isigiti .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Spa 2018, 12:17

Ačiū, Abitale, už pasidalinimą. Gal ir kiti "lapučių" augintojai prisijungs, kad kartu patirtį kauptume, kaip jas prijaukinti.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 15 Spa 2018, 01:06

Na, man tikriausiai, su "lape" pasisekė mažiausiai. Kelionė iš Taivano jai išėjo tikrai ne į naudą, jau nekalbant apie tai, jog pati ji visa mažytė ir nedidelė. Vis dar prisimenu, kaip ant Taivaniečių stendo parodoje žydėjo būtent tokios, ne ką didesnės. Todėl, išties, kol nepamačiau Urzės "lapės" gyvai - man net į galvą neatėjo, jog realiai, ji kone dvigubai didesnė turėtų būt [Geda2]

Na, o reziumė ne kokia: iš Taivano ji atkeliavo labai smarkiai presuotuose kiminuose, kuriuos atkrapščius neradau nei vienos šaknies. Toks jausmas buvo, kad jos supuvo, o vėliau sudžiuvo. Per vasarą užsiaugino kiek naujų šaknų ir naują ūglį, kuris gerokai mažesnis, nei prieš tai esantys. Tačiau storesnis.
Ir čia pat auginasi kitą. Na.. bet žiūrint į kitų Recchar'as - kiek liūdnas, ne daug ką žadantis vaizdas. Kišiu greitu metu į semi hidroponiką, nes striuka su šaknim :Hmmmm:

thumbnail (1).jpg
thumbnail (1).jpg (91.79 KiB) Peržiūrėta 4229 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Spa 2018, 08:24

Slogaa, visai nieko tas vaizdas - šaknų jau yra, naujas ūglis sugebėjo pseudogumbą užsiauginti (vadinas, šaknys funkcionuoja), senieji ūgliai irgi drėgmės nepraradę, dar naują ūglį auginas - noriai į gyvenimą kabinasi. Dar gal vienas kitas ūglis ir žiedų bus galima tikėtis.

O kad šaknų netekusi orchidėja naują ūglį užsiaugina mažesnį nei ankstesni, tai čia kone taisyklė - labai dažnai taip ir būna. Pagal naujai užaugusius ūglius (simpodinėm orchidėjom) arba lapus (monopodinėm orchidėjom) galima orientuotis, ar auginimo sąlygos tinkamos ir ar augalas neturi kokių bėdų. Jei tik mažėja pagal dydį, reik ieškoti priežasčių, kodėl.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 04 Bir 2019, 20:56

Kaip laputaitės šiais metais auga? Ar jau sukruto auginti naujus ūglius? Maniškė žiemojo šiltai po lempomis su pradžiuvimais. Dabar kepa įstiklintam balkone, gauna nemažai drėgmės ir kas kelias dienas smarkiai pradžiūsta. Ir pagaliau pabudusi akutė pradėjo kiek sparčiau augti.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 05 Bir 2019, 13:58

Aš saviškę persodinau ir netrukus irgi pradėjo naują ūglį leisti! Taip pat žiemojo po lempa, o dabar ant pietrytinės palangės, visai neblogai laikosi, substratas visiškai neišdžiūsta, palaikau vos drėgną iki kito laistymo. O vaizdas toks šiuo metu.
IMG_20190605_085021_compress22.jpg
Recchara Frances fox
IMG_20190605_085021_compress22.jpg (474.86 KiB) Peržiūrėta 3578 kartus(ų)
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Bir 2019, 17:43

Tai Jūsų, Abitale, žengia priekyje manosios, nes jau lapai lenda iš akutės. Gero sezono jai!

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 10 Bir 2019, 00:16

Ai, mano tai konkreciai mane uzboikotavo. Sedi, nieko neveikia. Ziemos vidury pabaige augintis savo nupiepusi stora maza ugli ir viskas .. dabar toks jausmas kad jai ziema.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 10 Bir 2019, 12:59

Mano irgi augo žiemą, dabar dar miega ))

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Rgs 2019, 15:28

Laputaitė išaugino du ūglius - vieną didesnį nei ankstesni ir su dvigubu voku, kitą mažesnį bevokį. Ir kol kas tyla. Tik trečią ūglį susiruošė augint ir šaknis leist. O su šaknin aš, matyt, būsiu kažką pridirbusi, nes vasarą gumbai susiraukšlėjo ir nebeatsistato. Substratas labai stambus, greit džiūnantis, ale vaizdas, lyg nupūdžius šaknis būčiau. :scratchheadyellow: Tai ir svarstau - traukt lauk ir apžiūrėt, ar nekliudyt ir tikėtis to voko pilnėjimo.

Koks kitų laputaičių derlius?
Prikabinti failai
PicsArt_09-23-04.21.32.jpg
PicsArt_09-23-04.21.32.jpg (131.23 KiB) Peržiūrėta 1287 kartus(ų)

zemuoge

Standartinė zemuoge » 23 Rgs 2019, 18:10

O aš saviškę išvis pamečiau [Geda2] per priešatostogines rokiruotes... Turiu porą katlėjinių rizomų be pavadinimo, gal kažkuri iš jų ji?

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 25 Rgs 2019, 19:08

Aš dar norėjau klausti, kas čia per Katlėjinė sąvybė augintis voką voke? Kažkaip, nesuprantu, kodėl augalas taip daro?
Na, o mano lapės derlius kaip ir visų kitų likusiųjų - liūdnas. Tiesa, vaizdas labai rudeninis nes deginosi saulėje (ir viena iš labai nedaugėlio, kuri nesudėgė) [Geda2] , bet kaip supratau - jai patiko.
Šaknų pas mus beveik nerasta, tad kai visi augalai eis į namus- ji gaus savo nedickį vazoną (visą vasarą taip ir pragulėjo ant keramzito)
Visą vasarą "tylėjo" ir gal tik rugpjūtį pradėjo augintis naują ūglį. Nei du, nei dešimt.
IMG_20190925_175358.jpg
IMG_20190925_175358.jpg (4.99 MiB) Peržiūrėta 1209 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 25 Rgs 2019, 20:41

Vokas voke nieko nuostabaus, mano cattleya maxima taip augina .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 25 Rgs 2019, 21:01

Slogaa, naujas ūglis reiškia naujas šaknis, o tai - labai gera žinia, ne jei ir tik rudenį susiruošė augti. Ale kaip įdegusi! O aš pagal saviškės kepinimą buvau susidariusi vaizdą, kad ji nelinkusi raudonuoti. Ir še tau - Anglijos saulė kaitresnė gal. :D

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 25 ir 0 svečių