Puslapis 11

Epidendrum medusae

Parašytas: 20 Lie 2014, 20:56
Rifas
Visai neplanuotai šį pavasarį namuose atsirado Epidendrum medusae.
Dabar skleidžiasi - nesuprantu, ar šis žiedas daugiau jau ir nebesiskleis, ar dar bus progreso :think:
Žiedas labai simpatiškas, net kažkokį vos jaučiamą kvapą turi...
Džiaugiuosi, kad per 2-3 mėnesius, kuriuos šis augalas gyvena mano namuose, augalas visai neblogai jaučiasi ir žiedai skleidžiasi, tačiau būčiau labai dėkinga, jei kiti augintojai pasidalintų savo patirtimi.

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 20 Lie 2014, 21:10
MrGreen
tokio neturiu, tai nieko neparašysiu apie priežiūrą, bet pasakysiu tik tiek, kad labai gražus :)

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 20 Lie 2014, 21:30
ricardas
Trūksta žodžiu, koks grožis :thumbupleft:

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 20 Rgp 2019, 16:15
Slogaa
Rifai - labai prasau, ikelkit per nauja meduzos zydejima!!! Forumas neberodo...!

P.s. siandien suzinojau, kad uz juru mariu mano meduza prazydo!! Tokia laimes bomba uzpludo vien nuo zinios! (Nuotrauku net pati dar laukiu)

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 20 Rgp 2019, 16:38
Rifas
Deja, neįkelsiu. Nesaugau nuotraukų.

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 20 Rgp 2019, 21:25
Slogaa
Aaa!!! Gavau puikių naujienų iš už jūrų marių - medūza pražydo :shock: :shock:

Daugiau kaip ir pakomentuoti žiedų negaliu, nes pati jų dar nemačiau, Tačiau keista, nes išvažiavau ir tikrai nesitikėjau tokių naujienų sulaukti (jokių pumpurų iš toli nebuvo)

Išties, medūzos pakankamai įnoringos. Joms reikia šaltų naktų, o dieną ne daugiau nei 20 laipsnių.. Atkeliavo ji pas man iš ecuageneros vasaros pradžioje - stiprus individas, tačiau ant bloko. Aš nesugebėjau jai vasarą palaikyti drėgmės, dėl to nuroviau nuo bloko ir pasodinau į kiminus, vazonelį.
Šiandien paskaičiau, kad medūzos "perkraustymams" labai jautrios ir jei galima išvengt - tai būtinai išvengt..
NA, aš kaip visada..
+ sugebėjau papūdyt lapus, nes pribėgdavo į skroteles vanduo nuo bloko. Cinamonas sustabdė reikalą.


LAbai norėčiau atkreipti dėmesį visų ir padaryti išvadas: ką reiškia, jei ūglys per metus buvo užaugintas gerai - net perkeliavus puse pasaulio - jis žydi. Ir beje kaip "vadovėly" aprašytas - Rugpjūčio mėnesį. Nors augalas gautas pilnai nesusiformavęs ir užsiaugino ne tik žiedą bet ir porą paskutinių lapų - visviena nemanau, jog nuopelnas mano. PAnašiai kaip ir su drymoda.. Tiesiog augalai augę ten, kur yra jų klimato zonos. . .

Dar skaičiau, kad šie individai turi keistą ciklą... žydi jie rugpjūtį ir tada pradeda augintis naujus ūglius iki sausio mėnėsio. Nuo tada prasideda jų žiemojimo laikotarpis.. kada jie tiesiog.. būna.. o nuo vidurvasario vėl viskas prasideda iš naujo, kai užauginti ūgliai peržydi.

Keistas augalėlis. Neįsivaizduoju kaip atrodo jo pumpurai. Kaip suprantu cia pirma diena kai prasiskleide.

received_383058615688969.jpeg
received_383058615688969.jpeg (103.85 KiB) Peržiūrėta 4697 kartus(ų)

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 21 Rgp 2019, 11:41
Urze
Slogaa, kadangi augalas kilęs iš Pietų pusrutulio, tai jam labai normalu augti tada, kai ten vasara. Kad pas mus, Šiaurės pusrutulio gyventojus, tuo metu yra tamsiausias metų laikas, tai čia jau mūsų bėda, kurią lengvai pataiso viena, kita, trečia, bilekelinta lempa. :mrgreen:

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 30 Bal 2020, 11:34
Eliss
Džiaugiuosi dovanų gautu augalu :w00t: dabar galvoju, kur man jį dėt, jei reikia vėsumos, orchidariumas netiks :scratchheadyellow:
IMG_20200430_122834.jpg
IMG_20200430_122834.jpg (2.66 MiB) Peržiūrėta 1010 kartus(ų)

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 30 Bal 2020, 11:59
Evaja
Taip, inoringas augalas tas tiesa, nes patinka ryški, bet išsklaidyta šviesa, reikia didelės drėgmės (80-90%) ir tuo pačiu pageidautina iki 20laipsnių temperatūros. Iš savos patirties galiu patarti tiek, kad jis lengviau pakelia aukštesnes temperatūras nei per žemą drėgnį, tad pradžiai bandyčiau auginti orchidariume- bent šaknys augs. Per sausame ore augdamas nunaikina šaknis, nors lapai atrodo dar ir gražūs. Ir laistymas ar purškaliojimas menkai gelbėja.

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 30 Bal 2020, 12:26
Slogaa
Evaja laabai viska teisingai parašė, tai , principe šaltojo terariumo augalas. Jei tokio nėra - tada visviena terariumo, kad ir šilto, jam reikia. Aš mėginau jį auginti visaip - ir sąmanose vazonely, ir ant blokų, ir ant šiaurinės palangės, ir ant vakarinės. Augo jis pas mane sąmanose, tačiau jos pelyjo tiek vazone tiek ant bloko ant šiaurinės palangės. Šaknis jis be drėgmės nusidžiovins labai greitai, o auginsis nenoriai - tad geriau šaknis saugot, kol jos yra. Jei vanduo patenka į tarplapius - pradeda pūti lapai, ir pakankamai greitai, tad purškaliojimas man nepasiteisino, nors augalas ir žemyn galvą ant bloko kabėjo.
Įnoringas augalas, nes sunku jam vietą namuose atrasti.

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 30 Bal 2020, 12:47
Urze
Slogaa rašė:
30 Bal 2020, 12:26
Aš mėginau jį auginti visaip - ir sąmanose vazonely, ir ant blokų, ir ant šiaurinės palangės, ir ant vakarinės.
Slogaa, kiek pamenu, trumpai šį augalą turėjai. Tai tik noriu atkreipti dėmesį, kad dažnas sąlygų kaitaliojimas orchidėjoms nėra gerai, nes jos yra lėtapėdės, joms reikia laiko adaptuotis, o jei adaptaciniam periodui nepraėjus (taigi ir nesimatant jokių augimo pagerėjimo požymių), sąlygos vėl pakeičiamos ieškant geresnių, tai augalas vėl turi adaptuotis prie naujų sąlygų, vėl neauga normaliai kurį laiką ir vėl jam (ir augintojui :)) stresas. Kai kurios orchidėjos nusibaigia vien nuo to užsitęsusio adaptacinio periodo, nes jis reikalauja nemažai augalo jėgų. Todėl geriau pirma rimtai pasiskaityti, kokių vis tik sąlygų tam augalui reikia, stengtis jas suteikti ir tada duot kurį laiką ramybę ir nebekaitaliot, jei tikrai nėra būtina (pvz., per karšta, per šviesu, kur akivaizdžiai tas matosi). Dažnu kaitaliojimu vadinu, kai daroma dažniau nei kas 3-6 mėnesius. Žinoma, orchidėjų yra visokių ir kai kurios yra tankai, kuriom daug kas dzin, kai kurios pakentėt gali, kitos gi ilgai (net ligi 1 metų!) adaptuojasi net prie nedidelių pokyčių.

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 30 Bal 2020, 13:40
Eliss
Na, ką gi, teks tada kišt jį stiklo dėžėn, nes pas mane labiau šaltasis nei šiltasis orchidariumas, kadangi atviras. Tik va, su vėdinimu gali būt bėda, bet išsprendžiama. Matau, kad augalams ten patinka, gal ir tas pritaps. Ačiū [taip.gif]

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 30 Bal 2020, 16:26
InetaSka
Maniškis žydėjo rudens pradžioje, vėliau pradėjo auginti ūglį naują, bet labai jau lėtapėdiškai. Pastebėjimas tik toks, kad labai jautrus vandeniui ant lapų - jeigu užsistovi ilgiau, iškart juoduoja.

Paveikslėlis

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 02 Geg 2020, 18:59
Slogaa
Aš turbūt Urze su tavim ateinu pasiginčyt..
Kad pastovus sąlygų keitaliojimas, lupimas iš vieno vazono į kitą, perdeliojimai, pernešinėjimai ir tt yra negerai - sutinku, TAČIAU..
o ką daryti, jeigu augalui negerai..ir jei jam vis toliau ir toliau blogėja..? Aš tokiu atveju tiesiog pradedu ieškot vietos ar varianto, kur jam bus geriau ir kur blogėjimas sustos. O jei tiesiog pakeist kažką ir palikt.. tai sulygu stebėjimui, kaip augalas miršta.
Geras pavizdys - neseniai pirkau šileriana. Įtaisiau ją po lemopom ten, kur augo praitoji Šileriana. Laikui bėgant ji pradėjo mest lapus. Galbūt tai dėl to, kad vis dėlto transportavosi, o gal dėl to, kad jai kažkas ten po tom lempom nepatiko. Perkeliau ant šiaurinės palangės, kur praitoji šileriana sužydėjo.
Lapų metimas sustojo. Dabar ji tiesiog jau mėnesį ar porą stovi. Niekas neblogėja, niekas negerėja (vakar mačiau leidžia naują šaknį). Tai vat kai augalas tiesiog nieko nedaro, t.y. situacija toliau neblogėja - tada galima ji palikti ramybėje..

Na nežinau... gal man čia instinktyviai įsijungia gelbėjimo rėžimas.. bet..

Re: Epidendrum medusae

Parašytas: 02 Geg 2020, 19:33
Urze
Slogaa, nepavyks pasiginčyti, nes pritariu. :D Jei greitai blogėja, tai tada keist sąlygas. O kai sustoja ir nei blogėja, nei gėrėja, tada reik palikt kuriam laikui ramybėj. Svarbu nekaitalioti toliau sąlygų tikintis staigaus pagerėjimo.