Epidendrum medusae

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Rifas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Epidendrum medusae

Standartinė Rifas » 20 Lie 2014, 20:56

Visai neplanuotai šį pavasarį namuose atsirado Epidendrum medusae.
Dabar skleidžiasi - nesuprantu, ar šis žiedas daugiau jau ir nebesiskleis, ar dar bus progreso :think:
Žiedas labai simpatiškas, net kažkokį vos jaučiamą kvapą turi...
Džiaugiuosi, kad per 2-3 mėnesius, kuriuos šis augalas gyvena mano namuose, augalas visai neblogai jaučiasi ir žiedai skleidžiasi, tačiau būčiau labai dėkinga, jei kiti augintojai pasidalintų savo patirtimi.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Epidendrum medusae

Standartinė MrGreen » 20 Lie 2014, 21:10

tokio neturiu, tai nieko neparašysiu apie priežiūrą, bet pasakysiu tik tiek, kad labai gražus :)
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Lie 2014, 21:30

Trūksta žodžiu, koks grožis :thumbupleft:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 20 Rgp 2019, 16:15

Rifai - labai prasau, ikelkit per nauja meduzos zydejima!!! Forumas neberodo...!

P.s. siandien suzinojau, kad uz juru mariu mano meduza prazydo!! Tokia laimes bomba uzpludo vien nuo zinios! (Nuotrauku net pati dar laukiu)
Half woman, half amazing.

Rifas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Rifas » 20 Rgp 2019, 16:38

Deja, neįkelsiu. Nesaugau nuotraukų.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 20 Rgp 2019, 21:25

Aaa!!! Gavau puikių naujienų iš už jūrų marių - medūza pražydo :shock: :shock:

Daugiau kaip ir pakomentuoti žiedų negaliu, nes pati jų dar nemačiau, Tačiau keista, nes išvažiavau ir tikrai nesitikėjau tokių naujienų sulaukti (jokių pumpurų iš toli nebuvo)

Išties, medūzos pakankamai įnoringos. Joms reikia šaltų naktų, o dieną ne daugiau nei 20 laipsnių.. Atkeliavo ji pas man iš ecuageneros vasaros pradžioje - stiprus individas, tačiau ant bloko. Aš nesugebėjau jai vasarą palaikyti drėgmės, dėl to nuroviau nuo bloko ir pasodinau į kiminus, vazonelį.
Šiandien paskaičiau, kad medūzos "perkraustymams" labai jautrios ir jei galima išvengt - tai būtinai išvengt..
NA, aš kaip visada..
+ sugebėjau papūdyt lapus, nes pribėgdavo į skroteles vanduo nuo bloko. Cinamonas sustabdė reikalą.

LAbai norėčiau atkreipti dėmesį visų ir padaryti išvadas: ką reiškia, jei ūglys per metus buvo užaugintas gerai - net perkeliavus puse pasaulio - jis žydi. Ir beje kaip "vadovėly" aprašytas - Rugpjūčio mėnesį. Nors augalas gautas pilnai nesusiformavęs ir užsiaugino ne tik žiedą bet ir porą paskutinių lapų - visviena nemanau, jog nuopelnas mano. PAnašiai kaip ir su drymoda.. Tiesiog augalai augę ten, kur yra jų klimato zonos. . .

Dar skaičiau, kad šie individai turi keistą ciklą... žydi jie rugpjūtį ir tada pradeda augintis naujus ūglius iki sausio mėnėsio. Nuo tada prasideda jų žiemojimo laikotarpis.. kada jie tiesiog.. būna.. o nuo vidurvasario vėl viskas prasideda iš naujo, kai užauginti ūgliai peržydi.

Keistas augalėlis. Neįsivaizduoju kaip atrodo jo pumpurai. Kaip suprantu cia pirma diena kai prasiskleide.

received_383058615688969.jpeg
received_383058615688969.jpeg (103.85 KiB) Peržiūrėta 440 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Rgp 2019, 11:41

Slogaa, kadangi augalas kilęs iš Pietų pusrutulio, tai jam labai normalu augti tada, kai ten vasara. Kad pas mus, Šiaurės pusrutulio gyventojus, tuo metu yra tamsiausias metų laikas, tai čia jau mūsų bėda, kurią lengvai pataiso viena, kita, trečia, bilekelinta lempa. :mrgreen:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių