Schomburgkia tibicinis

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Schomburgkia tibicinis

Standartinė MrGreen » 15 Rgs 2015, 12:43

Bet naujas ūglis labai gražus :thumbupleft: Nieko tokio tokie nudegimai, pasitaiko visiems, aš šį pavasarį taip pat persistengiau :doh: Svarbu augalas stiprus.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 20 Rgs 2015, 19:47

Maniškis šiemet irgi užsiaugino didesnį ir platesniais lapais naują ūglį. Taip pat pavasarį nudegintas. Na kaip sakant, juk margais lapais mes džiaugėmės. Tai va dabar sakau, pas mane variagata tibicinio forma :).
Ir tikrųjų, aš visai nenoriu, kad jo ūgliai didėtų ir jis žydėtų. Man tie mažuliai ūgliai tokie žavingi "bananiukai".
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Lap 2015, 23:29

Prieš mėnesį mirkant po lempomis gyvenančias orchidėjas pamačiau vieną skruzdę bėginėjant. Išskrido pro langą laukan. Po kelių savaičių - vėl ta pati situacija. Šiandien vėl mirkau ir vėl skruzdė pasileidžia bėgioti. Ir kadangi šįkart laikiau rankose Myrmecophila tibicinis vazoną, kaip tai naujoj šviesoj tos skruzdės nušvito. :shock: Ir paskum dar vieną pagavau. Mano visos orchidėjos "naminės" - su lauku ir žeme kontakto neturi, bet kelios orchidėjos rugsėjo gale atsikraustė iš kito augintojo šiltnamio. Matyt, su keliom skruzdėlėm. Tai kokia tikimybė, kad iš stovinčių toj pačioj lentynoj orchidėjų jos persikraustė į jaukius Myrmecophila ūglius? Priimu statymus. :lol:

O po lempom vyksta augimas - naujas ūglis tiesiai į jas kreipiasi.

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 16 Lap 2015, 01:05

Khm... Aš nebūčiau tokia tikra, kad skruzdės - nelegalai migrantai, ir su svetimais vazonais atkeliavo [Baksnoju]
Gal panelė myrmecophila iš balkono nėriniuota skepetaite mojavo [Cha] ir iš lauko prisiviliojo jas :D
Aš aukščiau tavęs gyvenu, bet skruzdes, besivaišinančias lipčiumi, balkone pagaudavau :P

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 16 Lap 2015, 20:59

Žinot, netikiu aš čia tom pasakom. Mūsiškės skruzdėlės pietų Amerikos augalus okupuoja...Tu ten turėjai parsinešti visą lizdą su motina, kad jos migruotų ir apsigyventų kitame vazone. Pavienės užsilikę skruzdės gal ir keliauja per vazonikus.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 02 Bir 2017, 18:35

Palyginimui kaip nuo 2014 metų pasikeitė bananiukas.
2014 m.
Schomburgkia tibicinis'2014.JPG
Schomburgkia tibicinis'2014.JPG (74.74 KiB) Peržiūrėta 7564 kartus(ų)
2017m. Viena turi blogybę. Kiekvienais metais vasaros metu užsiauginęs vieną ūglį, antrą sugalvoja augintis nuo rudens. Du matomi po kairę tokie liesi ir yra rudens-žiemos metu augimo rezultatai, labai skiriasi nuo raibuolių pakrypusių dešiniau.
Schomburgkia tibicinis'2017.JPG
Schomburgkia tibicinis'2017.JPG (83.76 KiB) Peržiūrėta 7564 kartus(ų)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 03 Bir 2017, 21:05

Pas mane irgi tokia pat situacija - rudeniniai / žieminiai ūgliai dukart kūdesni nei vasariniai, nors ūgio ir panašaus. Iš dalies tą lemia menkesnė šviesa augimo metu, iš kitos pusės daug menkiau tręšiu žiemą.
O dabar jau prasidėjo vasarinis augimas ir tuoj vėl lips iš vazono (tą ji labai mėgėja daryti, vis tik stambus augalas ir gan greitai augantis). Todėl mozaikos auginimo taktika kabančiame krepšelyje labai vilioja. Tik kaip žiemos metu jį įtaisai? Kokį substatą naudojai? Ir kiek laiko šiame krepšelyje auga?

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 03 Bir 2017, 23:40

Nežinau kaip pas kitus bet maniškės, tie kūdesni žieminiai ūgliai, sėkmingai žydi. Todėl nustojau sukti gavą, kaip čia žiemą išsinerti iš kailio, kad tik ji neprarastų svorio.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 03 Bir 2017, 23:50

Ramsis rašė:
03 Bir 2017, 23:40
Nežinau kaip pas kitus bet maniškės, tie kūdesni žieminiai ūgliai, sėkmingai žydi. Todėl nustojau sukti gavą, kaip čia žiemą išsinerti iš kailio, kad tik ji neprarastų svorio.
Apie schomburgkijas dar nieko negaliu pasakyti bet pastebėjau kad cattleya lueddemanniana vasara užaugina storesne bulbą bet be voko o žiema užauga daug plonesnė bulba ir su voku .
Tai manau kad vasarinė bulba sukaupia energijos žieminei bulbai žydėjimui .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 04 Bir 2017, 19:55

Urze rašė:
03 Bir 2017, 21:05
Tik kaip žiemos metu jį įtaisai? Kokį substatą naudojai? Ir kiek laiko šiame krepšelyje auga?
Paprasčiausia ant stovo arčiau lango. Jokio papildomo apšvietimo netaikau. Pats krepšelis ąžuolinis. Du metai jau turėtų būti šiame krepšelyje. Substratas: keli anglies gabaliukai, kamščiai ir stambi žievė. Ant viršaus kiminai, tam kad neišbyrėtų substratas. Kas retai būna, pataikiau sodindama augimo kryptį :) .
Galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 04 Bir 2017, 20:00

mozaika, o bulbas atlenkti į tiesia - norima padėtį kaip katleju ar imanomą ?
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Bir 2017, 18:22

Ričardai, šitos genties orchidėjų gumbai ties pagrindu yra labai stori (maniškės Myrmecophila tibicinis apie 3 cm skersmens siekia), tai atlenkti visiškai tiesiai beveik neįmanoma. Iš kitos pusės, jų kraujyje augti kabliu, ypač jei tik kiek mažiau nei joms norėtųsi šviesos gauna, tai ar tikrai reikia jas prievarta kaip kareivukus statyti. Bet įsigyjant reik turėt omeny, kad per kelis metus vazoną tikriausiai išaugs (bent jau mano tokia patirtis).

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 05 Bir 2017, 18:39

Aš turiu schomburgkia thomsoniana , ji turi kokių 12 cm, 3 bulbas , naujo ūglio dar neaugina bet pagalvojau , kai tik truputi paaugs ūgliukas ir jeigu jis augs į šoną ty horizontaliai , tai kol jaunas bandyti jį tiesinti .
Ar tai įmanoma ?
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Bir 2017, 21:39

Kelis esu tiesinusi, kol jauni, bet didelės naudos galiausiai vis tiek nedavė. Geriau jau saulę virš galvos suteikti, kad link jos augtų aukštyn.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 05 Bir 2017, 21:44

Tai manau kad vasarinė bulba sukaupia energijos žieminei bulbai žydėjimui.
Šiuo teiginiu aš labai abejoju. Aš laikausi tos nuomonės, kad viskas vistiek priklauso nuo sąlygų. Temperatūros ir šviesos. Ir visai nesvarbu kokio storio tas naujas gumbas, gavęs viską ko reikia jis tiesiog pražysta.
Kelis esu tiesinusi, kol jauni, bet didelės naudos galiausiai vis tiek nedavė. Geriau jau saulę virš galvos suteikti, kad lik jos augtų aukštyn.
Būtent :thumbupleft:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių