Isabelia pulchella

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Vartotojo avataras
mam

Re: Isabelia pulchella

Standartinė mam » 10 Lap 2019, 12:50

dėkui, Žemuoge, už pasidalijijmą. Prieš perkant augalą skaitinėjau, žiūrėjau, kaip ji auginama. tai visokių pavyzdžių yra. Mano augalas buvo seniau auginamas ant kiminų, uždėtų ant bloko, aš pasodinau plikom šaknim ant jau augančių ant šakos samanų. Jos nesulaiko tiek drėgmės, kiek kiminai. Tiesa, tos šaknys nuimant pasižeidė, tai augalas kol užsiaugins naujas, stagnuos. Rašo, kad I.virginalis žydi spalį- lapkritį. Ir nors labai gražiai žydi, nesinori leisti žydėti, nes neaiški šaknų būklė.
Ant tos pačios šakos taip pat sanamose puikiai auga Bulbophyllum fascinator. Tai kaip ir įrodymas, kad taip auginti tinka. Orchidariume didelė drėgmė, nes auga ir lephantesai, restrepijos, Šilumos didelės nebūna, ventiliacija yra. Bus matyt, kaip čia seksis... Bet augaliukas man patiko, galvoju, kaip anksčiau nepastebėjau. Jei nesigaus, bandysiu vėl kitaip
Mozaika, o kaip Jūs auginot?

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 10 Lap 2019, 19:35

mam rašė:
10 Lap 2019, 12:50

Mozaika, o kaip Jūs auginot?
Pirmasis irgi buvo nuimtas nuo presuoto bloko ir uždėtas ant kito. Nepatiko. Greitai pradėjo nykti ūgliai. Pradžioje galvojau, kad per mažai taikau drėgmės. Dėjau ant kiminų padidinau drėgmę, ventiliaciją, bet nepadėjo. Ūgliai supuvo.
Antras bandymas - skyriau stiklinę atskirą talpą, kur gyveno be jokių kaimynų. Drėgmė buvo didelė, bet stengiausi, kad pradžiūtų. Tai sudžiuvo. Auginosi naujus ūglius, bet jie buvo daug mažesni ir nesubręsdavo pilnai, bandė žydėti, bet nesėkmingai. Likimas baigėsi pečiuje.
Trečias bandymas - gautas daug mažesnis nei ankstesni, laikau orchidariume. Pirma laikiau šviesiau, kiekvieną dieną papurkšdavau, netoli ventiliatoriaus, bet vis tiek pradėjo nykti. Dabar nuleidau žemiausiai po visų augalų blokais, stengiuosi per daug nedrėkinti - džiaugsmo nerodo :Hmmmm: . O taip man ji patinka savo neįprastais ūgliais.

Mačiau internete tokių dydžių, kad amą atimdavo, bet jokie patarimai man nepadeda atrasti draugiškus saitus su I. virginalis :cry:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 10 Lap 2019, 20:03

Dėkui, Mozaika. Optimizmas ėmė blėsti [O.0]

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 10 Lap 2019, 20:07

Matant kokios pas jus džiunglės ir kaip klesti didžiausi užsispyrėliai, tai įsitikinusi, kad pas jus ji klestės. Dėl to ir prašiau iš anksto, po metų sėkmės recepto :D .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių