Lotosas (Nelumbo)

Moderatorius: Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Lotosas (Nelumbo)

Standartinė Urze » 16 Sau 2019, 18:21

MrGreen rašė:
07 Rgp 2017, 21:33
Jau pradėjo auginti stačius lapus. Ramsi kaip tavo atrodo? Žinau kad tavo didesnis, būtų įdomu pamatyti.
Prikabinti failai
Lotus.jpg
Lotus.jpg (94.59 KiB) Peržiūrėta 2421 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Lotosas (Nelumbo)

Standartinė Urze » 16 Sau 2019, 18:23

Urze rašė:
08 Rgp 2017, 16:57
MrGreen, Ramsi, gal trumpai aprašytumėt savo ligšiolinę patirtį apie lotosų augininą? Minėjote, kad jūsų turimi išauginti šiemet iš sėklų. Iš kur įsigijote, ar statifikavote sėklas, kaip daiginote ir dabar kokiam substrate auginate? Skaičiau, kad jie - baisūs smakai, todėl trąšiame substrate turi augti ir dar papildomai tręšiami būti.
Ramsis rašė:
21 Rgp 2017, 22:15
Mano istorija prasidėjo, nuo Youtube filmukų apie tai kaip greitai ir lengvai sudygsta lotoso sėklos-riešutėliai. Ebay nusipirkau 5 sėklas ir pagal filmukus pabandžiau jas sudaiginti. Ir iš tikrųjų nieko sudėtingo ten nėra. Reikiamą sėklos galą reikia nušlifuoti kokia nors dilde, švitriniu popieriumi, tekėlu, ar aštriu peiliu tiesiog nupjauti iki branduolio, pastarojo nepažeidžiant. Paskui sėklas tereikia sumesti į šiltą vandenį kokiame nors stikliniame inde ir pastatyti šviesiai bei šiltai. Vandenį keisti kasdien. Kitą dieną sėklos pradėjo didėti, pūstis, o po 3-4 dienų išlindo daigeliai, kurie žaibišku greičiu šovė į viršų bandydami pasiekti vandens paviršių. 7-8 dieną sėklas sodiname į gruntą. Paimame plastikinį vazoną-dubenį, be skylių dugne, pripilame derlingo juodžemio, komposto, smėlio mišinio, ant viršaus užpilame 0,5 cm smėlio arba smulkaus žvyro, dubenį dedame į didelį (pas mane 50 litrų) plastikinį vazoną, taip pat be skylių dugne. Man jau taip gavosi, kad dubuo užėmė beveik visą vazono dugną, palikdamas tik nedidelį tarpą tarp sienelių, kaip tik užkišti pirštams jeigu reiktų dubenį ištraukti. Vazonas užpildomas vandeniu iki bent jau pusės. Kadangi gruntas užpiltas upės smėliu, tai atsargiai pilant vandenį, jis beveik nesusidrumstė. Tada imamos sudygusios sėklos, kurios jau pradėjo rodyti, ir antrų lapų daigus, ir atsargiai įspaudžiamos į gruntą. Kaip supratau gylis nelabai svarbu, nes sodinau tris sėklas, skirtingu gyliu tačiau visos sėkmingai pritapo. Pabaigus sodinimo procesą, užpildome vazoną vandeniu iki pat viršaus. Yra viena sąlyga, vanduo turi būt pastoviai šiltas apie 25 - 30 laipsnių. Man tas nebuvo labai sudėtinga, nes pavasarį šildžiau šiltnamį malkine krosnele, kuri turi ir angą puodui užkaisti, todėl šilto vandens buvo ir dieną ir naktį. Tai aš vandenį vazone pastoviai keisdavau iki kol pradėjo kaitinti saulė ir šiltnamį nustojau šildyti. Praėjus maždaug pusantros savaitės vandens paviršiuje išsiskleidė pirmieji lapai.
1.jpg
1.jpg (72.29 KiB) Peržiūrėta 2420 kartus(ų)
2.jpg
2.jpg (97.14 KiB) Peržiūrėta 2420 kartus(ų)
Vėliau lapų tik daugėjo ir jie didėjo, vanduo vazone priaugo žalių dumblių, kurie kilo į paviršių ir rodos net pradėjo rūgti, bandžiau aš grabalioti, nupilti, bet tai beprasmiškas reikalas, dumbliais apsivėlė lapų kotai, tad jais atsikratyti buvo tiesiog neįmanoma. Tačiau vieną dieną ( tikrai per vieną dieną) jie visi dingo. Besotis lotosas, iš vandens, matyt ištraukė visas medžiagas,taip įrodydamas, kad jis čia karalius. Pamažu lapai uždengė visą vandens paviršių, pradėjo lipti vienas ant kito o kai kurie ir per vazono kraštus. Kadangi kai kurie likdavo po vandeniu, pradėlio vysti, dėmėtis juoduoti. Pradžioje dar bandžiau juos stumdyti, gelbėti, kilnoti, bet greitai nebeliko vietos kur ir ką pakeisti vietomis. Visas šis veiksmas vyko balandžio - gegužės - birželio mėnesiais. Ir štai liepos 6 dieną, mano lotosas išskleidė pirmą savo lapą virš vandens.
3 1.jpg
3 1.jpg (195.3 KiB) Peržiūrėta 2420 kartus(ų)
Rugpjūčio 1 dieną vaizdas buvo jau toks
4 1.jpg
4 1.jpg (170 KiB) Peržiūrėta 2420 kartus(ų)
Dabar tų lapų dar daugiau ir kai kurie jie dar aukštesni. Kai lapai pradėjo darytis margi bei rodyti šviesesnes bei tamsesnes dėmes , lotosą patrešiau, tam tiesiog panaudojau kompleksines trąšas, grūdeliais. Susukau jas į popierinį rankšluostį ir įgrūdau į gruntą tarp šaknų.
Tai tiek tos istorijos, žinoma aš laukiu žiedų, tačiau sveikas protas sako, kad ne šiais metais, tačiau vis ta viltis...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Sau 2019, 18:25

Ramsis rašė:
04 Rgs 2017, 21:55
Taigi, kaip suprantu lotoso sezonas šiais metai jau ir baigėsi. Vėsios naktys privertė mano augalo lapus geltonuoti. Prasideda ramybės periodas. Žiūrėsim kaip mums seksis toliau. MrGreen ką veikia tavo augalas?
MrGreen rašė:
14 Spa 2017, 18:15
Mano visi seni lapai nugelto jau, vis dar stovi šiltnamyje, ruošiamės miegoti, bet kol nėra šalta nekeliu iš vandens.
Urze rašė:
01 Lap 2017, 14:31
O kur ir kaip laikysite ramybės periodu?
Ramsis rašė:
01 Lap 2017, 18:57
Tame pačiame vazone, su daug mažiau vandens. Ir šiltame garaže.
Urze rašė:
29 Lap 2017, 16:54
MrGreen, o Taviškis lotosas kur miegoti įkurdintas? O vandenį jam keisite ramybės periodu ar duosit visišką ramybę. Labai įdomu, kaip jums su jais eisis. Tikiuosi, kad kitąmet jau ne tik lapais pasigirti galėsite.
Ramsis rašė:
29 Lap 2017, 23:07
Ne nekeisiu. Gal dapilsiu. Šiaip kas įdomu. Kai augalo lapų neliko, tą vidinį vazoną su šaknimis iškėliau. Išploviau didyjį, atgal gražinau kerą nieko neardęs, pripyliau vandens ir nunešiau žiemoti. Vanduo kiek pasidrumstė, tačiau dabar skaidrus kaip kriķštolas. Vazoną laikau pridengęs.
MrGreen rašė:
29 Lap 2017, 23:49
maniškis rusyje, bet drėgnai stovi tik be vandens, ir taip pat uždengtas, laukiam pavasario.
Urze rašė:
02 Gru 2017, 08:55
O gal žiūrėjot, kokio storio užaugo šakniastiebis per metus?
Ramsis rašė:
02 Gru 2017, 20:49
Aš tai ne, nežiūrėjau. Viskas, jeigu gerai, paaiškės pavasarį.
MrGreen rašė:
07 Gru 2017, 15:40
Aš ir nežiūrėjau. Pavasarį anksti persodinsiu ir padarysiu foto.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 17 Sau 2019, 17:53

Maniškis žiemos neišgyveno, dar atrodė ištrauktas iš rūsio neblogai, bet viskas šiltnamyje supuvo :( labai gaila, nes buvo gražus ir įdomus augalas net ir be žiedų.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 25 Bal 2019, 19:06

Apie lotosų auginimą Lietuvoje galima pasiskaityti va čia.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių