Macodes petola

Ludisia, Macodes, Anoectochilus ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Rama
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Macodes petola

Standartinė Rama » 03 Bal 2010, 16:30

Kolkas tai pirma tema Gražialapėse, gal vėliau ji bus prijungta prie kitos temos arba taip ir liks atskira tema. Bet dabar noriu pasiguosti :( per žiemą nudaigojau savo Macodes :cry: . Taip ir nesupratau kodėl. Gal per daug "mylėjau", gal jai per karšta buvo virš radiatoriaus. Nors ji stovėjo ant drėgno keramzito atvirame "orchidariume". Taigi, jeigu kas turėsite flianciuką, su malonumu jį priglausiu ir bandysiu dar kartą . :roll:
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Macodes petola

Standartinė Ramsis » 03 Bal 2010, 18:27

Mano macodes, kaip ir pas Ramą, atvirkščiai ne auga o mažėja, visai norėčiau pasiskaityti kaip augina kiti, koks substratas, kokia vieta, kiek jai reikia vandens, aš išbandžiau jau praktiškai viską, tręšiau ir netręšiau, persodinęs buvau į smulkų substratą, paskui į kiminus dabar į stambų, laikiau orchidariume, ant palangės šiltnamyje, jokių rezultatų, liko vienas vienintelis augaliukas...

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 05 Bal 2010, 08:28

Esu matęs, kaip dabar mananau, sėkmingai auginamą Macodes (augalo šeimininkas pavadinimo nežinojo, todėl tai galėjo būti kokia nors kita gražialapė). Augalai augo mažame (apie 10-20 litrų) stikliniame aklinai uždengtame kube (viršus nuimamas), ant paprasčiausių šlapių durpių. Kubas stovėjo tamsoje, o jo viduje iš šono buvo įtaisyta silpna, apie 25w kaitrinė lemputė, kuri davė tokią švieselę, kad augalai vos matėsi. Rezultate - viduje buvo karšta, ir itin dregna (atidarius tvokstelėdavo "pirtimi") ir palyginti tamsu. Tačiau augalai klestėjo - kubas buvo tiesiog prižėlęs.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 05 Bal 2010, 18:49

O visai gali būti, kad mano Macodes ir trūko prieblandos. Prieš tai jinai metus laiko augo potamsiame florariume-paludariume, kurio 2 užtamsintos sienelės ir toli nuo lango. Ir jautėsi visai gerai, nors labai didelės šilumos tenai ir nebuvo. :roll:

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 10 Bal 2010, 19:40

Padariau eksperimentą. Likusias tris dar gyvas šakeles be šaknų sukišau į florariumo gruntą. Žiūrėsim kas gausis. :roll:

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 10 Bal 2010, 20:19

Ech, Macodes 8-) Labai gerai auga šviežiuose gyvuose kiminuose, bet reikia kas tris mėnesius persodint..... vasarą gerai auga vosvos pravertoj akvoj, kur tiesioginės saulės gauna kokias tris valandas ir tai per trigubą murziną stiklą :oops:

ideali temperatūra apie plius 22-25.

Sakykim, pas Sireną auga aklinai uždengtas stikliniu varpu.
n
Pas mane nuo rudens auga tam stikliniam burbule, kaip buvo paruošta rudeniniams Labirintams. Žiemavojo ant pietinio lango, bet tiesioginės saulės ten negauna. ... Burbulas buvo patupdytas ant kitos stiklinės vazos, todėl jo klimatą minimaliai įtakojo lango varstymas ir radiatorius( vis tik ~trisdešimt cm virš palangės)
Tarp laistymų visada pradžiūna. Beje, Macodes, kaip ir kitos gražialapės, auga tropinio miško paklotėje (kaip žibuoklės), beveik po lapais. Bet to, džiungliško lapinio komposto storis įsivaizduoju, kad nėra super storas, o po juo atūraliose augimvietėse yra "lime rock"... vadinasi, reikia kalkingo substrato???? taigis, nuo rudens laistau vandeniu iš krano, ir dar įdėjau dekoraciją į "burbulą" - labai tirpiu kalkakmeniu inkrustuotą didelį titnago gabalą :arrow: noriu pasakyti, kad pagaliau, po trijų metų ieškojimų, šią žiemą Macodes NESUMAŽĖJO :!: :!: :!:
:geek: :geek: :geek:

tiesa, substratas...kadangi burbulas yra burbulas, tai pagal butelinių sodų technologiją - keramzito geri du coliai, po to smulki žievė plius durpių trupiniai, viršuj apie du cm kiminų, kurie žiemojimo neatlaikė ir prašosi pakeičiami, bet tai Anectochyllumo stiebas ten kažkur įsipynęs :geek: o ir kiminai dar lig šiol nelabai buvo pasiekiami :geek: :mrgreen:

Jei kam padės mano eksperimentai, maloniai prašom.
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Elen

Standartinė Elen » 30 Bal 2010, 07:29

Olivija, dėkui. Kaip tik vakar vazą nupirkau savo gražuolei, į kurią statysiu su visu vazonu.

Elen

Standartinė Elen » 05 Geg 2010, 07:06

Rama rašė:Padariau eksperimentą. Likusias tris dar gyvas šakeles be šaknų sukišau į florariumo gruntą. Žiūrėsim kas gausis. :roll:
gal jau matosi eksperimento pokyčiai? Lb įdomu.
Dabar mąstau, kaip pašildyti vazą su macodes.
Lb norėčiau ir kt.rūšies flenciuko, bet tikriausiai be šansų gauti, o gal kas galėtų sušelpti ;)

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 05 Geg 2010, 07:19

Dar sunku ką nors pasakyti. Viena šakelė net labai įtartina, o kitos dvi laikosi neblogai. Leidžia po šviežią lapelį, bet neaišku ar prigijo ar iš "senų resursų".

Elen

Standartinė Elen » 16 Geg 2010, 21:04

Norėčiau paklausti, ar nieko blogo Macodes petola, jei ant jos lapų iš viršaus nuo stiklo krenta nuo garų susikaupęs šiltas kondensatas? Ar reikia mažinti drėgmę?
Paveikslėlis
Dėkui, jau gavau RS forume atsakymą, p.Misterija rašė, kad "macodei, kaip ir visom orchidėjom, yra pavojingas užsistovėjęs vanduo pažastėlėse ir skrotelėj, gali įsimesti puvinys."
Paskutinį kartą redagavo 1 Elen. Iš viso redaguota 25 kartus.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 17 Geg 2010, 09:41

Bet kitiems būtų įdomu gauti atsakymą ir šiame forume ;)

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 29 Lie 2010, 13:15

iš užsienietiškų forumų augintojų patirties:
Macodes likes it quite warm. It dislikes direct sunlight and can be grown best a distance from the windowsill or a bit under the table in the glashouse. Also it absolutely hates water on its leaves. You can keep the soil constantly moist but keep the leaves drie at all times.

Grown like this they are quite easy. and even do well in a house climate although they will look much better in a higher humidity.

A substrate where they grow well in is, two parts (coarse) peat and one part perlite.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 05 Rgp 2010, 12:38

:cry: Mano Macodes petola visiškai pasibaigė :cry: . Užteko savaitėlę nepabūti namuose ir laiku nepalaistyti florariumo ir viskas :cry: . Taigi, jeigu kas nors turės atliekamą auginuką, turėkit mane omeny ;)

Meri

Standartinė Meri » 12 Rgp 2010, 15:39

Manoji Macodes petola sumažėjo.. Iš to strioko persodinau į molinį vazoną. Gal jai molis labiau patiks ;)

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 12 Rgp 2010, 15:45

Meri, iš strioko 8-) reikia sodint į gyvus šviežius kiminus :idea: ir laikyt pridengtą, kad oro drėgmė būtų ne mažiau 70-80 proc :!:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių