Phalaenopsis Mini Mark

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Morepink

Re: Phalaenopsis Mini Mark

Standartinė Morepink » 21 Sau 2014, 22:24

Aš taip pat praeitą savaitę įsigijau mini marką, bet nepastebėjau kažkokio įtartino kvapo. Vazonėlis pažaliavęs truputį, bet juk tai normalu.

Vartotojo avataras
mumrikas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mumrikas » 24 Sau 2014, 23:25

Manajam Mini Markui treji meteliai ir jis kasmet kaip laikrodukas tuo pat metu žiedais pradžiugina :thumbsup: Šiemet vėl du žiedynstiebiai ir ant jų pirmasis išsiskleidęs žiedeliukas.

Paveikslėlis

NikaJu

Standartinė NikaJu » 21 Kov 2014, 10:05

Pagaliau ir mano svajonė išsipildė, ryžausi įsigyti Mini Marką. Apšokinėjus aplink jį jau visą savaitę, niekaip negaliu suprasti, kodėl substratas vazonėlio vidury blogai džiūsta. Nepatinka man tas drėgnumas. Gal jį reikėtų pakeisti? Jei taip, tai reikėtų sulaukti kol nužydės? Šaknelių galiukai rodo augimą. Ar rizikuoti dabar iškratyti jį?

Vartotojo avataras
mumrikas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mumrikas » 22 Kov 2014, 20:29

O ar negali būti taip, kad vazonėlio viduryje yra suspaustų kiminų gniužulas, kuris išdžiūna daug vėliau, nei aplink jį esantis birus substratas :scratchheadyellow:

NikaJu

Standartinė NikaJu » 24 Kov 2014, 08:44

mumrikas rašė:O ar negali būti taip, kad vazonėlio viduryje yra suspaustų kiminų gniužulas, kuris išdžiūna daug vėliau, nei aplink jį esantis birus substratas :scratchheadyellow:
Vis dėlto smalsumas nugalėjo :) išėmiau Mini Marką iš vazonėlio. Neradau jokio kiminų gniužulo, o pats substratas buvo jau nebe oro pralaidus. Vienos šaknytės galiukas jau nekoks buvo, pakeičiau į pralaidesnį substratą, ant viršaus uždėjau kiminų. Tikiuosi, kad viskas bus gerai :) Tik jaučiu reikės dažniau laistyti.

Evaldas

Standartinė Evaldas » 28 Kov 2014, 21:48

Hm, mano Mini Mark, pirktas sausį, neseniai pradėjo auginti naują lapelį, išaugo iki maždaug 1cm ir dabar vėl kažkas lenda iš skrotelės dvišakio :(. Kad tik nebūtų tas "terminalinis" žiedstiebis...

Vartotojo avataras
Savvy

Standartinė Savvy » 31 Kov 2014, 07:34

O kas tai yra "terminalinis" žiedstiebis? :oops:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 31 Kov 2014, 07:42

Tai žiedynstiebis, kuris išauga ne iš tarpulapio, o iš kero viršūnės, iš kur paprastai lapai auga. Toks falenopsis nustoja augti aukštyn. Bet dažniausiai po kiek laiko išleidžiama nauja viršūnė iš pašaknų ir augalas toliau gyvuoja. Buvo Rama įdėjusi savo falenopsio terminalinio žiedyno augimo nuotraukų, galima forume susirasti. :)
Evaldai, man susidaręs toks įspūdis, kad Mini Mark gan lengvai naujas viršūnes leidžia, tai nereik nuogąstauti, augalas neprapuls.

Vartotojo avataras
Savvy

Standartinė Savvy » 13 Gru 2014, 19:55

Įsigijau gražuolį mini mark'ą 2014.09 parodoje.
Oras buvo vėsokas ir jam teko šiek tiek "pakeliauti"
Parsivežiau su 3 žiedynstiebiais, iškart persodinau, nes substratas buvo ojoj...

Persodinimas nesužavėjo - nudžiovino 2 žiedstiebius, pasiraukšlėjo lapai.

Padėtis stabilizavosi. Trečias likęs žiedstiebis auga toliau, vis praskleidžia po žieduką. Augina vieną naują lapuką ir gal pora (nedaug) šaknų galiukų aktyvių, bet lėtapėdiškai taip.

Klausimas - kodėl jis leidžia dar tris naujus žiedstiebius (matosi foto - iš vienos pusės ir iš kitos). Ar čia iš streso? Ar užsilenkinėja? Ar buvo labai "priforsuotas" kokiais nors stimuliatoriais - nes būklė jo tai nepanaši į tokią, kad žydėk ir žvenk.

Kaip man elgtis? Palikti ramybėje?

neveikiančios nuorodos ištrintos

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Gru 2014, 22:00

Jei šaknų turi pakankamai ir jei lapai nepaglebę, o tvirti, tai tuomet aš nematyčiau bėdos, kad jau taip veržiasi žydėti. O kuo būtent Jums jo būklė kliūva? Ko ligi žvengimo trūksta? :D

Vartotojo avataras
Savvy

Standartinė Savvy » 14 Gru 2014, 12:48

Situacija yra tokia.

Jis toks pusiau miegantis.
Šaknų persodinant buvo nemažai, bet jos visos miegančios. Šiuo metu lėtapėdiškai aktyvūs gal tik 2-3 šaknų galiukai.

O lapai pasiraušlėję. Ir nepamenu, ar tokiais tapo iškart po persodinimo ar vis dar toliau raukšlėjasi. Stangrumo lyg ir nepraradę. Negelsta. Bet jie pasiraukšlėję visi - nuo apatinio iki viršutinio. Net pats kaklelis / skrotelė "sukūdusi" ir pasiraukšlėjusi. Jei neleistų tų žiedstiebių, sakyčiau - būklė stabili. Bet man kol kas nelabai sekasi su žydinčiais falenopsiais -kiek jų turiu, vis per žydėjimą praranda po 1-2 apatinius lapus...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Gru 2014, 18:24

Gan dažnai miegantys falenopsiai auginasi žiedynus. Jei nepaglebę lapai, tai gerai. Jų pasiraukšlėjimas gali būti iš seniau likęs, kai buvo nepalankios augimo sąlygos. Bent jau pas mane tokie pasiraukšlėję falenopsių lapai nebeišsilygina net ir sureguliavus laistymą.
O ar yra tikimybė, kad senosios šaknys po persodinimo nupuvo? Ar jos matosi? Koks substratas ir laistymas? Nes jei būtų šviežiai žuvusios, tada lapai pradėtų glebti pradedant nuo apatinių. Tada jau žydėjimas būtų nepalankus. Bet jei su šaknimis tikrai viskas tvarkoje, tai aš jeisčiau žydėti, jei jam norisi.

NikaJu

Standartinė NikaJu » 20 Sau 2015, 17:40

Savvy rašė:Situacija yra tokia.

Jis toks pusiau miegantis.
Šaknų persodinant buvo nemažai, bet jos visos miegančios. Šiuo metu lėtapėdiškai aktyvūs gal tik 2-3 šaknų galiukai.

O lapai pasiraušlėję. Ir nepamenu, ar tokiais tapo iškart po persodinimo ar vis dar toliau raukšlėjasi. Stangrumo lyg ir nepraradę. Negelsta. Bet jie pasiraukšlėję visi - nuo apatinio iki viršutinio. Net pats kaklelis / skrotelė "sukūdusi" ir pasiraukšlėjusi. Jei neleistų tų žiedstiebių, sakyčiau - būklė stabili. Bet man kol kas nelabai sekasi su žydinčiais falenopsiais -kiek jų turiu, vis per žydėjimą praranda po 1-2 apatinius lapus...
Sveiki, jei augaliukas yra silpnas, patarčiau neleisti jam žydėti. Dabar už lango žiema, mažai šviesos ir šilumos, visa tai neigiamai veikia augimą. Geriau leisti jam atsigauti, bus dar tų žiedų :) Jei lapeliai pasiraukšlėję, padeda COMPO priemonė lapų priežiūrai, nors ir ne iki galo atstato, bet lapai įgauna stangrumo :)
o į kokį substratą jis pasodintas? Kaip laistomas?

Vartotojo avataras
Savvy

Standartinė Savvy » 16 Geg 2015, 19:04

Nu nenormalūs tie mini-mark...

Tik tik nužydėjo, apsidžiaugiau, kad pagaliau turės laiko paaugti, sustiprėti... Kokias dvi savaites 1 cm paaugino seną lapuką, kelias šakneles ir vėl leidžia tris žiedstiebius. Kol kas tik pipsiukai, bet.

Aš aišku labai-labai džiaugiuosi, kad jis toks pionierius, bet tikrai norėtųsi, kad kartais "skirtų laiko sau". Kaip padaryti, kad augalas neleistų tų žiedstiebių, o paaugintų lapus ir šaknis. Šviesa - temperatūra? ... :neutral:

Vartotojo avataras
Eglinainis

Standartinė Eglinainis » 19 Lie 2015, 16:08

Paskaitinėjus temelę, tokią buvau susidarius nuomonę, kad augaliukas toks "popa", turi savo charakterį, įsigijau sausio mėnesį, auginu visiškai vienodai kaip paprastus palenopsikus, tik substratą susimaišiau,kuris drėgmę išlaiko ilgiau... O pasirodo jis visai ne koks "popa", o paprastas kaip trys kapeikos , šaknų prisiaugino gyvą galybę (kolkas šaknų karalius jis pas mane) ir nusprendė pasipuošt vasarai (praėjus pusei metų) :) labai žavus augaliukas, pelnęs dideles mano simpatijas :heartsfade:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 29 ir 0 svečių