Papilionanthe teres

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Papilionanthe teres

Post by mozaika »

Relax wrote:
Mon Oct 17, 2011 11:01 am
Tai dideli, augantys į aukštį augalai. Lapai apvalūs, kaip šiaudeliai. Mėgstantys aukštą temperatūrą, jiems reikia daug šviesos. Dažniausiai žydi pavasario pabaigoje- vasaros pradžioje iš 15-30 centimetrų žiedstiebio, ant kurio gali būti nuo 3 iki 6 kvepenčių žiedų, kurių dydis gali siekti 7-10 centimetrų.
Įdomu tai, kad šaknys auga iš stiebo į šonus, o ne nuo stiebo pagrindo į apačią, todėl gerai būtų iš nugaros kokia atramėlė, kad šaknys galėtų kabintis į ją.
Maniškė tiesiog įkišta į siaurą vazą, rytais gausiai nupurškiu lietaus vandeniu, kartais tą vandenį praturtinu trąšomis, retkarčiais leidžiu paplaukiot kriauklėj gerokai šiltame vandenyje. Sparčiu augimu nepasižymi, bet augimas pastebimas.
Norėčiau, kad ir kiti augintojai pasidalintų savo patirtimi, patarimais, pastebėjimais ir aišku pasiekimais.
,
Ramsis wrote:
Mon Oct 17, 2011 7:30 pm
Pas mane ji neseniai, persodinta į krepšį su gan stamboku substratu, augimo jokio, šaknų irgi, matyt reiks laukti pavasario. Galbūt pradėjus augti persodinsiu į gan didelį vazoną, kurio apačioje pilsiu polistirolo gabaliukus o tik pačiame viršuje substratą. Vazono viduryje įtaisysiu kokoso plaušu apsuktą plastiko vamzdį - bus atrama, bei stabilumas.
Relax wrote:
Mon Oct 17, 2011 7:57 pm
Ramsi, o koks pas tave laistymo būdas? Trąšų padavimas? Ir koks viso to rėžimas?
Ramsis wrote:
Mon Oct 17, 2011 8:32 pm
Laistymas, tai panardinimas viso krepšio į vandenį, ( trąšos vandenyje ) režimas kaip ir visų kitų orchidėjų.
MrGreen wrote:
Mon Oct 17, 2011 9:11 pm
mano irgi nedidelė, šaknys labai sėkmingai auga žemyn į vazoną, aišku tuo pačiu kitos auga į visas puses :lol: Kai karšta, saulėta ir drėgna tai ji labai greitai auga. Žiemos metu augimas pas mane beveik visiškai sustoja. O priežiūra nesudėtinka - kaip Ramsis minėjo...
Evaja wrote:
Tue Oct 18, 2011 8:34 am
:think: kažkada norėjau ją įsigyti, bet planus atidėjau pamačius "full sun" ženkliuką.
Ar tikrai jai reikia labai daug tiesioginės saulės?
Relax wrote:
Wed Feb 29, 2012 3:00 pm
O maniškė tokia šniurinė, galėčiau, kad ir į vamzdelį sukišt :D
Keistai man ją atrodo vazone augint, nes apačioj nei vienos šaknies, tai nei substrato liet nei ką, o kai kabaliavo už kojų pririšta įmetu į bliūdą ir sau plaukioja jinai kokį pusvalandį :shifty:
Relax wrote:
Thu Apr 05, 2012 4:23 pm
Kaži verta kaip nors teresę budinti? Sakykim kokį karštą dušą pritaikyti? Juk saulės jau daug, o jinai nei krust :think:
MrGreen wrote:
Thu Apr 05, 2012 9:41 pm
relax pabus ji pati, tik laikyk šilčiau, laistyk ir tręšk. Maniškė jau pabudusi ir skuba augti :)
Relax wrote:
Thu Apr 05, 2012 9:48 pm
Galėtų ir greičiau pabust, nes biesas daug šaknų nudžiovino. Gal aš jau nebe laistytuvas ar bėdų kažkur kitur ieškot :think:
Laimonduxe wrote:
Wed May 06, 2015 11:32 am
Įsigijau prieš metus. Specialios priežiūros nėra, auga ant pietinės palangės, kepa saulėje, vasara tik kai saulė aukštai tai nekepa, laistau kada yra laiko, pasodinta substrate chidėjoms. Vienu žodžiu, pati auga ir žydi :D
Eliss wrote:
Wed Aug 24, 2016 2:35 pm
Gauta iš O&M pavytus šaka, nulaužta matomai. Tikiuosi, kad tiesiog kelionėj padžiūvo. Pamirkyta, nupurkšta antistresinėm trąšom, šaknų galiukai gyvi, turėtų atsigaut. Tik nežinau, kur ir kaip ją tokią įkišt tuokart, gal į vazą :scratchheadyellow:
6a532e30144a.jpg
6a532e30144a.jpg (70.87 KiB) Viewed 3722 times
MrGreen wrote:
Wed Aug 24, 2016 8:22 pm
Papilionanthe teres ar kitas giminingas rūšis 90 proc tiekėjų taip ir pardavinėja, nuskina šaką nuo motininio augalo ir viskas. Čia dar pakankamai gerai atrodo, yra šaknų ir pan :) Dabar svarbiausia didesnė aplinkos drėgmė, kad augalas pradėtų augti ir viskas bus gerai, nepamiršti reikia, kad šis augalas auga kaip piktžolė :)
Ramsis wrote:
Wed Aug 24, 2016 8:54 pm
Aš tai susitrumpinau, laikas nuo lako mirkindavau vandenyje su vitaminu B, kai pradėjo rodytis gyvybė, pasodinau. Praėjo apie 2 metai kol ji įsitvirtino ir pradėjo normaliai augti.
Eliss wrote:
Thu Aug 25, 2016 11:55 am
Nu įdomu, pas ką auga kaip piktžolė, prisipažinkit [Cha] nemanau, kad mūsų sąlygom tai įmanoma.

Ramsi, aš nusipirkus antistresinių trąšų, nedrįsiu labai teigt, bet labai matos pagyvėjimas mano augmenijoj.
Ramsis wrote:
Thu Aug 25, 2016 8:44 pm
bet labai matos pagyvėjimas mano augmenijoj.
Šiuo metu pagyvėjimas augmenijoje matyt matosi pas visus, geras temperatūrų santykis, didelė drėgmė, ir augalai jau adaptavosi po sauso ir tamsaus žiemos periodo. Gaila, kad greit viskas pasibaigs.
Eliss wrote:
Fri Sep 16, 2016 6:07 pm
Džiugu, auga šaknys ir viršūnė. Gal tikrai piktžolė :Hmmmm:
Eliss wrote:
Sat Mar 10, 2018 7:35 pm
Deja, ne piktžolė pas mane. Stovi vietoj labai ilgai. Labai.
Eliss wrote:
Tue Jul 31, 2018 9:25 pm
Taigi, tik dabar pradėjo augt šaknys. Įmečiau baseinan keliom dienom, pamiršus buvau😉
Jūra wrote:
Wed Aug 01, 2018 10:55 am
Eliss,parodykit-labai įdomu! 😉
Eliss wrote:
Wed Aug 01, 2018 7:39 pm
Kad nėr ką labai rodyt 😉
IMG_20180801_203346.jpg
IMG_20180801_203346.jpg (2.99 MiB) Viewed 3722 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Post Reply

Return to “Vandos (Vanda) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests