Sedirea japonica

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Rama
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Sedirea japonica

Standartinė Rama » 12 Kov 2011, 21:16

Mačiau, kad kelios merginos turi ją savo kolekcijose. Kaip jums sekasi jas auginti? Ar tiesa, kad auginamos panašiai kaip phalaenopsiai?
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Kaštonė

Re: Sedirea japonica

Standartinė Kaštonė » 12 Kov 2011, 21:49

Aš auginu Sedirea japonica :) . Auginu gana neseniai - nuo praeito pavasario. Pradžia mane šiek tiek neramino - nugelto vienas apatinis lapelis, neišaugo nei vienas naujas. Rudenį persodinau į nediduką molinį vazonėlį, nurimau, nes šaknys buvo sveikos. Lapelių naujų taip ir neišleido iki šiol, tačiau išleido žiedstiebį su 6 pumpurais :thumbsup: .
Kaip jau rašiau, auginu moliniame vazonėlyje, smulkioje pušų žievėje, ant pietrytinės palangės, kuri žiemą papildomai apšviečiama Osram fluora lempomis.
Man ji - išties miela miniatiūra :heartsfade: ...

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 12 Kov 2011, 23:17

Aš irgi ją turiu, gavau dovanų gimtadienio proga (šią žiemą). Esu labai dėkinga už šią dovanėlę :heartsfade: .
Gyvena ji pas mane prie vakarinio lango, lapuką auginasi sėkmingai, berots aštuntas bus. Kaip žinau jau suaugęs augalas. Labai laukiu žydėjimo, bet kada sugalvos parodyti :scratchheadyellow: Pamėginsiu laikyti drėgniau, panašiai kaip equestrį. Pastėbėjau, kad šaknų galiukai atsivėrė, gal dėl pavasario. Auga plastmasiniame vazonėlyje, smulkiame substrate ant viršaus kiminai.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 13 Kov 2011, 13:21

Aš į ją vis dairausi, tiksliau į jos variegata formą, super atrodo, bet kaina tai irgi nemaža 35 eurai...

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 13 Kov 2011, 13:24

Aha, variegata super atrodo, mačiau irgi ebay'uje, jei ne ta kaina, ir aš mielai ją "priglausčiau" ;) .

Vartotojo avataras
sesetrumpakase

Standartinė sesetrumpakase » 14 Kov 2011, 22:51

ar apie tokias kalbat? http://www.flickr.com/photos/constant_g ... otostream/
as taip pat labai noreciau tokios. siaip buciau patenkinta ir ne marga. teiravausi orchidejos.lt ai ten turi tokiais pailgesniais lapais, o man sios, apvaluciais lapukais ir storesnem saknim :heartsfade:

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 14 Kov 2011, 22:55

Taip, apie tokias.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 22 Kov 2011, 10:25

Nuo sekmadienio ir aš esu laiminga Sedirea japonica savininkė :lol: . Pas mane ji augs ant šiaurinės palangės. Mano namas stovi taip, kad orchidėjos gauna nemažai rytinės saulės ir tiek pat vakarinės, tai tikiuosi, kad šviesos joms užteks. Kolkas patalpinau ją į improvizuotą atvirą nedidelį orchidariumą. Žiūrėsiu kaip mums seksis :)

kaa

Standartinė kaa » 22 Kov 2011, 13:10

mano auga pietvakarių pusėje, gauna nemažai vakarinės saulės. Pirkta rudenį su 4 lapukais, dabar jau beveik išaugintas ir penktas:) žiauriai patinka pats augaliukas, toks storuliukas:) o jei dar kada žydės :heartsfade:
http://public.fotki.com/pionas/angraecum-/siderea.html

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 28 Bal 2011, 19:39

Vakar iškrapščiau savo sedirea ir persodinau. Nepatiko man kaip ji buvo pasodinta. Apačioje sudėti kiminai - jie nuolat šlapi, o substratas sausas. Šaknų visai nemačiau, bet, kad jos nepagirdo augalo pradėjau įtarinėt nes lapeliai paminštėjo ir pasiraukšlėjo. Dabar padariau, taip kaip man patogu laistyt ir matyt kada pradžiūsta. Tikiuosi, kad atsigausim ir toliau augsim gražiai :pray:

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 16 Bir 2011, 07:54

Persodinimas ir pasedėjimas maišelyje mano Sedireai patiko :). Auga šaknys ir naujas lapelis :).

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Sau 2012, 11:12

Turiu Sedirea japonica jau visas 4 savaites. :D Augalėliui dar metai ar dveji ligi žydėjimo dydžio. Substratas - gan smulkios frakcijos žievė, pasodinta vazone. Pastatyta ant drėgno keramzito po lempa, beveik pastovi 22 laipsnių temp. Kasdien gauna miglos iš purkštuvo du kartus dienoj, šiuo metu laistymas - substrato paviršiaus apipurškimas, kai paviršiuje esančios šaknys nupilkėja (kaip ir falenopsių šaknys maino spalvą priklausomai nuo drėgmės kiekio jose). Kai matau, kad giliau vazonėlyje esančios šaknys nupilkėja, perlieju visą vazonėlį vandenuku. Laistoma/purškiama RO vandeniu, į kurį dar šiek tiek šliūkštelta kieto vandens iš krano. Rezultatas - lendanti nauja šaknytė. :thumbsup:

Šiai rūšiai reikalingas gan vėsus žiemojimas (apie 15 laispnių), bet nusprendžiau savosios nemigdyti - jauna dar, tai tegu mėsos prisiaugina geriau, o žiedų dar palauksim (nors vieną tokio pat dydžio vakar mačiau, kuri jau žiedynstiebį auginosi). Tuo labiau, kad pirma, rodos, gyveno šiltai, tai jei dabar grūsčiau į vėsumą, kol sugalvotų miegoti, paskui kol išsijudintų augti, tai ir vasara praeitų, nieko nesuspėtų užsiauginti. :snooty:

Kaip kitiems sekasi su jomis bendrauti? Kokiomis sąlygomis leidžia žiemą?

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 06 Sau 2012, 11:24

Maniškė žiemoja ant gan vėsios palangės (naktį gal 13-14 laipsnių, dieną - 16-19 laipsnių), po Osram fluora lempomis.
Šiaip - pasodinta moliniame nedideliame vazonėlyje, smulkios žievės substrate. Šiuo metu auga sausiau - apipurškiamas substrato paviršius, kartais pamerkiama į RO vandenį ar perliejama juo (kartais ir iš krano). Kadangi vazonėlis molinis, pradžiūsta gan greitai.
Atrodo, jai visai patinka - neseniai pradėjo leisti žiedstiebį :thumbsup: .

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Sau 2012, 12:51

Ir praeitais metais panašiu laiku Jūsiškė susiruošė žydėti, tai jau įsivažiavusi į metų ciklą. :thumbupleft: Jai tikriausiai geriau, kad palei šaknis būtų pastoviai šiek tiek drėgna, o ne visiškai sausa, tiesa? Ar kaip tik reiktų leisti visai išdžiūti substratui tarp laistymų? Nes molinuke tai tikrai greitai turėtų išdžiūti.

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 06 Sau 2012, 14:07

Šiuo atveju turbūt reiktų sakyti, kad substratas turėtų tik "pradžiūti" tarp laistymų, bet realiai pas mane gaunas, kad jis ir "išdžiūna" tarp laistymų. Bet žiemos metu, laikant vėsoj, geriau sausiau nei per šlapiai. O molinius vazonus aš apskritai labai mėgstu :P . Ir dėl pradžiuvimo, ir dėl šaknų kvėpavimo...

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių