Phalaenopsis 6

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Re: Phalaenopsis 6

Standartinė LEXUS14 » 11 Rgp 2016, 14:18

Sveiki noriu pasitarti pas mane kambary praktiškai nėra drėgna sakyciau per sausa. Ir dabar toks klausimas iššoko ar galėčiau nusipirkti dregmes palaikymo loveli orchidejai ar uztektu jai dregmės? Klausiu todėl kad mano orchidejos lapai glemba ir vazone nera dregmes kai palieju vienai dienai uztenka paskuj labai greit pradeda dziuti ir bijau kad gelei nepatinka. kamabryje temperatūra šiuo metu yra 24 C. Nenoriu prarasti geles. Saket palikti man gelę ramybeje bet man reikia kad jai uztektu dregmes tai noriu kiek nors padet jai tos dregmes gauti tai ka manot apie dregmes paskirstymo loveli pirkti ar nepirkti? Man dabar gėda kad sumelavau kad dregmės yra o iš tikruju sausa pas mane kambarį ir visuose kambariuose. Atleiskit ir padėkit man apsispresti [Geda2] :)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 11 Rgp 2016, 14:39

Jei per dieną substratas iš džiūva tai ne liekit o mirkykit kokių 5-10 minučių .
O drėgmės lovelio manau nereikia , nebent žiemos metu kai kambariuose bus įjungtas šildymas.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 11 Rgp 2016, 14:43

Aš ir mirkau tokioj baleikoj :lol: Tik ne 10 min o 20 min. Kad gerai prisigertu vandens poto perlieju is virsaus kiekviena laistyma tresiu su spec trasom mano manymu orchidejai patinka trasos nes labai aktyviai auga lapus leidzia saknis irgi per visa vazona apsiraizgusios jau lenda is vazono apacios o persodinau tik balandžio mėn. Tai vistiek nusipirksiu loveli ziemai atejus man jo prireiks :)

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 11 Rgp 2016, 14:49

Pirmą vis gi tik pakartosiu - palik gėlę ramybėj [taip.gif]
Toliau netikiu kad per dieną vazonas (visas !) pilnai išdžiūsta. Ar skaitei temas apie orchidėjų priežiūrą? apie pagaliuko metodą? jei ir taip, verta pakartoti [Baksnoju]
Kita, kaip tu nusprendei kad yra per sausa. turi matuoklį? kiek procentų drėgmės rodo?
Toliau - tokie lapai gali būti , kad su šaknim prastai, nebemaitina gėlės pakankamai
Toliau - apsispręsk ar "nes labai aktyviai auga lapus leidzia saknis " ar jai reikia pagalbos [Baksnoju]
Toliau - loveliai nepamaišys, turėk
Ir paskutinis - palik gėlę ramybėj bent jau savaitei :twisted: tada galėsi daryti išvadų ir kažko imtis , jei aplamai reikės. Tiesiog pamiršk apie ją ir užsiimk kuo kitko [taip.gif]

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 11 Rgp 2016, 14:55

Mano gele pasodinta į labai stambų substrata toki kad net man reikejo biski palausyt tuos gabalus. Šaknų daug saule kai atsisuka ruletus uzsandarinu bet pradeda šilti palange taigi kas atsitinka? Aišku kas be ko kad dregme garuoja saules šilumos šildant. Neisivaizuodju kaip ziema jinai orche istvers be dregmes. Po visa vazona saknys susiraizgiusios bet nesupuve zalios jaunos saknys nesuprantu kodel pas mane sausa namuose. Planuoju pirkti loveli iš orchidejos.lt Einu fotke įdesiu kaip atrodo gele.

Papildyta:

Štai:

neveikianti nuoroda pašalinta
Paskutinį kartą redagavo 2 LEXUS14. Iš viso redaguota 22 kartus.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 11 Rgp 2016, 16:46

Gražiai Jūsų gėlė atrodo, ir drėgmės jai pakanka. Drėgmės lovelio tikrai nereikia. Ir nelaistykit daugiau, nes supus

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 11 Rgp 2016, 17:02

LEXUS14, rašot lapai paleipe bet atrodo viskas gerai .
Rašot išdžiūva substratas per dieną ir vėl pats parašot kad 20 minučių mirkot.
Dabar lietingi orai o rašot kad namie sausa.
Kažkas čia nasusirutuliuoja , ar ieškot priekabų prie gėlės ar rašot tik tam kad parašyti .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 11 Rgp 2016, 17:02

mam rašė: Drėgmės lovelio tikrai nereikia.
O žiemai tai tikrai reikės :) Nes šildymas kai prasides tai tada bus sausas oras o langa bijosiu atidaryt jei bus šalta. :) Ricardai, tai dabar kai lietinga. Bet kai karšta buvo tada isdziudavo labai greitai jau vien kai kambaryje vienu tarpu buvo 27 C o uz lango 30 C tai jus man pasakykit ar dregme neiseina per tokia diena. Nes Liepos men. buvo taip o liejau gal sekmadieni tai ir laikosi gele. Lapai biski sonai paglebe to naujo kur isaugo nieko nesakau bet to seno tai truputi nezinau kodel neatsitaiso. Bet ar yra galimybe kad jinai kita pavasarį sužidės jei tinkamai prižiūrėsiu?

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 11 Rgp 2016, 20:50

Jėzusmarijamotinašvenčiausia, nu :shock: Palik tu rimtai tą falenopsį ramiai pabūt, a? Viskas puikiai, tegu sau klesti ramybėje.
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

kaa

Standartinė kaa » 11 Rgp 2016, 20:57

O man pasirode kad viska TAIP aiskiai surasiau :d

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 11 Rgp 2016, 22:11

Lexus, žinai, turiu tau labai gerą patarimą, atsidėk pinigų laikas nuo laiko ir nusipirk kokia 15 skirtingų spalvų Phalaenopsių, turėsi gražią kolekciją, o jeigu dar sumokėsi šiek tiek brangiau, galėsi nusipirkti, tokius augalus, kurie turės konkrečius veislių pavadinimus. Tada, kai augalų kiekis bus pakankamas, savo dėmesį padalinsi visiems, niekas nebus nuskriaustas ir nieko nepermylėsi, viskas stosis į savo vėžes,o ir praktikos greičiau įgausi. Ir aš čia nejuokauju, pilnai tave suprantu, mėgsti orchidėjas, tačiau jų dar turi per mažai, todėl ir prisigalvoji nebūtų reikalų, kai jų atsiras daugiau viskas paaiškės greičiau.
Ir tssss...netrolinam :)

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 12 Rgp 2016, 08:19

Moderatoriai: prašome necituoti žinučių, jei ir taip aišku, į kurią atsakinėjate. Jei neaišku, galite parašyti kreipinį (pvz, "Ramsi, bet pas mane..."). "Paklodžių" šiame forume neaudžiame. Ankstesnės cituotos žinutės bus pašalintos, o toliau jau prašome jūsų pačių būti suprantingų ir be reikalo neilginti temų keliskart kartojamais tekstais. Ačiū už supratingumą.
Bet pas mane tiek vietos nera :lol: Jei gyvenčiau nuosavame name tai visa orchideju botanikos soda turėčiau :lol: :lol:

Rifas

Standartinė Rifas » 12 Rgp 2016, 08:31

LEXUS14 - kur gyveni?
Galėčiau Tau padovanoti daug vietos neužimantį augalą. padalintum savo dėmesį - tikrai tam sveikai atrodančiam falenopsiui išeitų į naudą ;-)

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 12 Rgp 2016, 10:01

Rifai, aš gyvenu Kėdainiuose toli nuo Vilniaus :)

Rifas

Standartinė Rifas » 12 Rgp 2016, 10:31

Į parodą atvažiuok [Baksnoju]

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių