Phalaenopsis 6

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Phalaenopsis 6

Standartinė Šilingė » 08 Sau 2016, 17:26

Desala15 rašė:
kaa rašė:patariu, kad šiuo metu karštas dušas tikrai nereikalingas, tuol labiau nuo jo orchidėjos nesveiksta. čia daugiau stimuliacija augimui, geriau bent nuo kovo pabaigos , kai jau saulė bus ir šiaip šilta namie.
tokiu tamsiu šaltu metu geriau neekstremalintis :)
Gerai, ačiū paklausysiu o jau būčiau susigundęs na dar reik šiek tiek palaukt nusiteiksiu optimistiškai karštą dušą bandysiu balandžio 1 d. arba per pilnatį ar jaunatį. :) O man tai yra intriga :lol:

Be to labas Amise iš kur sužinojai kad aš lexus? :D
Labai smalsu - kuo karštas dušas falenopsiams susijęs su pilnatimis ir jaunatimis? :think:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Phalaenopsis 6

Standartinė kaa » 08 Sau 2016, 19:08

nu tipa su jaunaciu augalai pradeda augti ;)

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 09 Sau 2016, 10:29

kaa rašė:nu tipa su jaunaciu augalai pradeda augti ;)
Nu kaažinau man tik taip tik atrodė. Man taip atrodo kad mano orchidėja nesiilsi nei kiek nes jau lapelį leidžia nors lieju su šiltu vandeniu nes pas mus šalta ir nenoriu gėlės numarinti.

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 10 Sau 2016, 21:41

Sveiki norėjau paklausti ar mano orchidėja nesiruošia miegoti žiemos miegu kad laupus leidžia ar kaip? Nieko nedariau aš jai ji jau tai nuo pat žiemos pradžios lieju su drungnu vandieniu kartais trašų duodu bet ten tokia silpna konsentracija duodu kad nieko nesijaučia. Kažin galėtu šiuo metu išleisti žiedkotį? Štai nuotrauką:

Iš anksto dėkoju už atsakymus. :)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 10 Sau 2016, 21:47

Man kyla klausimas, kaip atrodo tas orchidėjos "miegojimas žiemos miegu"? :scratchheadyellow: Kokioje pozicijoje augalo lapai turėtų būti? Kažkaip pasukti? Ar girdėtis parpimas, kaip iš meškos olos?
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 10 Sau 2016, 21:58

mozaika rašė:Man kyla klausimas, kaip atrodo tas orchidėjos "miegojimas žiemos miegu"? :scratchheadyellow: Kokioje pozicijoje augalo lapai turėtų būti? Kažkaip pasukti? Ar girdėtis parpimas, kaip iš meškos olos?
Man atrodo kad jinai turėtu iš vis nieko neleisti dabar kol žiema yra o jinai lapus leidžia gal po kokios savaites bus ir žiedstebis. Aš nežinau. :no:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 10 Sau 2016, 22:51

Miegojimas žiemos miegu augalams yra toks labai sąlyginis palyginimas, aš pavyzdžiui gruodžio mėnesį irgi tikrai žiemos miegu miegojau, kol neprisnigo ir neprašviesėjo bent kažkiek dienos. Tai ne miegas, kaip gerai Mozaika pasakė, kad net parpimas girdėtųsi, tai tiesiog perėjimas į pasyvesnę, ramybės būseną, jei aktyviai augti nesusidaro tinkamos sąlygos. Gamtoje natūraliai didžioji dalis falenopsių rūšių ramybės stadijos apskritai neturi. Namų sąlygomis mūsų klimato juostoje, kur labai svyruoja dienos (šviesių valandų per dieną) trukmė, falenopsiai kartais ir pailsi. Aktyvaus augimo nebuvimą simbolizuoja labiau užsitraukę šaknų galiukai, o ne lapai ar žiedynstiebiai. Siūlau daugiau pasiskaityti, pasinagrinėti temas mūsų forume, ir ne tik specializuotas pagal rūšis, o ir bendresnes apie priežiūrą. Kol skaitysite, galva bus užimta naudingesniais reikalais, negu mintijimu miega-nemiega.
Ai, aš čia draugiškai patariu [Baksnoju] :grouphug: Bendravimas gerai ir smagu, tik norisi, kad ir naujokai padirbėtų daugiau rinkdamiesi ar bent naudodamiesi jau surinkta info [pc.gif]
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 11 Sau 2016, 07:08

Einu apie priežiūra peskaitysiu nes kitur jau viskas perskaityta. :)

Vartotojo avataras
Savvy

Standartinė Savvy » 12 Sau 2016, 16:10

Noriu paklausti - dėl ko falenopsiai džiovina pumpurus?

Net gaila kažkaip... miniukai po 3 pumpurus nudžiovino - ne kaži kas ir liko.
Midi mylimukas didžiausią puokštę užaugino, o "gale" irgi tris nudžiovino.
Paršiukas (Phal. parishii) krovė tris pumpurus, beliko tik vienas ir tas jau vos vos begyvas...

Šviesos netrūksta (turi apšvietimą)... nebent gal per daug intensyvi, jei tai gali būti priežastis. Miniukai stovi virš akvariumo - drėgmės turėtų užtekti. :yellow: Nesuprasti. :no:

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 16 Sau 2016, 14:36

Savvy rašė:Noriu paklausti - dėl ko falenopsiai džiovina pumpurus?

Net gaila kažkaip... miniukai po 3 pumpurus nudžiovino - ne kaži kas ir liko.
Midi mylimukas didžiausią puokštę užaugino, o "gale" irgi tris nudžiovino.
Paršiukas (Phal. parishii) krovė tris pumpurus, beliko tik vienas ir tas jau vos vos begyvas...

Šviesos netrūksta (turi apšvietimą)... nebent gal per daug intensyvi, jei tai gali būti priežastis. Miniukai stovi virš akvariumo - drėgmės turėtų užtekti. :yellow: Nesuprasti. :no:
Dabar toks laikas visai netinkamas žydėjimui vis tik dienos trumpos dar o naktys ilgos ir gal orchidėja jau nebegali pribrandinti pumpurus dėl šviesos stygio. Ir dar noriu paklausti kokia pas jus kambario temperatūra ir ar yra kiek nors drėgmės kambaryje?

Rifas

Standartinė Rifas » 16 Sau 2016, 18:58

Mano namuose taip kaip tik falenopsiai dažniausiai žiemą žydi.
phalaenopsis amboinensis flavida.jpg
phalaenopsis amboinensis flavida.jpg (61.24 KiB) Peržiūrėta 12532 kartus(ų)
phalaenopsis philippinensis.jpg
phalaenopsis philippinensis.jpg (52.5 KiB) Peržiūrėta 12532 kartus(ų)
phalaenopsis schilleriana.jpg
phalaenopsis schilleriana.jpg (76.62 KiB) Peržiūrėta 12532 kartus(ų)
keli noid.jpg
keli noid.jpg (95.05 KiB) Peržiūrėta 12532 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 16 Sau 2016, 21:03

Sveiki norėjau paklausti pasigaminau pagaliau stambų substratą orchidėjai iš pušies žievių tas žieves aš palaikiau 10 min. ant garų dabar laukiu kol išdžius, bet pereinu prie reikalo taigi šiandien pamačiau kad senasis (pirktas) Substratas sukrites ir jau pūna darosi žemės ir pelyja labai substratas. Ir nežinau ką daryti. Gal man rytoj pirmoje dienos pusėje persodinti orchidėja ar laukti pavasario? ką galite patarti šiuo metu? Mano orchidėja nežydi leidžia viena lapuką. O šaknys tai nežinau kokios bijau kad nebūtu dauguma papuvusių. Prašau patarkit ką daryti.

Dėkoju už atsakymus ir patarimus visų nuomones aš išklausysiu dabar man jos svarbios.

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 17 Sau 2016, 13:56

Na va baime įveikiau. Orchidėja persodinau į savo substratą be keramzito ir anglių ir kitokių priemaišų. Taip ištraukiau orchidėja ir ką aš ten pamačiau? Šaknys beveik visos supuvusios pašalinau supuvusias šaknis liko tik 3. Tikėkimės atsigaus.

O ar jūs dedate keramzitą į savo gamybos substratą?

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 13 Vas 2016, 20:00

Pagaliau, gal iš ketvirto karto, sulaukiau. Kvepia, turbūt, stiprokai, nes sloguodama jaučiu :)
Phal.Isabelle Dream (mannii x wilsonii), nors kyla klausimas ar tikrai tas :scratchheadyellow:
Paveikslėlis

zemuoge

Standartinė zemuoge » 13 Vas 2016, 21:25

Eliss , aš irgi turiu Phal.manii x wilsonii, ir dabar tik augina žiedynus, bet kai žydėjo, tai atrodė taip:
http://www.os-orchids.de/all-albums/!/o ... /88118652/
Kvepėjo labai maloniai, tik tikrai ne taip stipriai .

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių