Aerangis coriacea

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Aerangis coriacea

Post by MrGreen »

Olivija wrote:
Thu Jul 15, 2010 10:59 am
Kadangi įsigijau jauną augaliuką, tai reikia pasidaryt "špargalką" :geek: :lol: 8-)

http://www.angraecum.org/Species/Angrae ... iaceum.htm

Taigi gamtoje (Kenijoj ir Tanzanijoj) A.coriacea auga žemai ant medžių kamienų, pavėsyje, upelių pakrantėse kalnų miškuose, t.y., 1300-2300 m virš jūros lygio.
Tai vidutinio dydžio augalas, tamsiai žaliais lapais su gerai matomom gyslom, išsidėsčiusiom tinkleliu. Žiedstiebis iki 40 cm ilgio, su 4-22 žiedais, kurių skersmuo 3-4 cm.
Rekomenduojama augint ant bloko, pusšėšėlyje, reguliariai laistyt vasarą. Žiemą rekomenduojamas simboliškas ramybės laikotarpis prie vėsesnių temperatūrų ir suretint laistymą.
Temperatūros:
vasarą +18+22
žiemą naktį +12+15

Mano turimas augaliukas atvažiavo pasodintas vazonėlyje. Svarstau, ar kelt ant bloko :roll:
Jurgita wrote:
Thu Jul 15, 2010 11:41 am
Olivija wrote:Kadangi įsigijau jauną augaliuką, tai reikia pasidaryt "špargalką" :geek: :lol: 8-)

Taigi gamtoje (Kenijoj ir Tanzanijoj) A.coriacea auga žemai ant medžių kamienų, pavėsyje, upelių pakrantėse kalnų miškuose, t.y. 1300-2300m virš jūros lygio.
Tai vidutinio dydžio augalas, tamsiai žaliais lapais su gerai matomom gyslom, išsidėsčiusiom tinkleliu. Žiedstiebis iki 40cm ilgio, su 4-22 žiedais, kurių skersmuo 3-4cm.
Rekomenduojama augint ant bloko, pusšėšėlyje, reguliariai laistyt vasarą. Žiemą rekomenduojamas simboliškas ramybės laikotarpis prie vėsesnių temperatūrų ir suretint laistymą.
Temperatūros:
vasarą +18+22
žiemą naktį +12+15

Mano turimas augaliukas atvažiavo pasodintas vazonėlyje. Svarstau, ar kelt ant bloko :roll:
Iš mano patirties :) :
Auga vazonėlyje (~ 1 metai laiko), bet vis svarstau perkelt ant bloko, nes šaknys jautriai reaguoja į bent kiek per drėgną substratą (naujai augusi šaknis sustojo augti pasiekusi substratą, nurudavo pats galiukas). Kol virš substrato - auga labai normaliai, todėl linkstu link bloko, tiek, kad jie (afrikiečiai) labai jau nemėgsta judinimo :roll: Jeigu tik ką po kelionės - siūlyčiau naudotis "stresine situacija" ir perkelti ant bloko. Tikrai mėgsta šešėlingą vietą ir daaaug gryno oro ;)
Olivija wrote:
Thu Jul 15, 2010 11:54 am
taip padrąsinta
Tikrai mėgsta šešėlingą vietą ir daaaug gryno oro ;)
8-) :arrow: keliu ant bloko ir vežu į sodą :geek: :roll: nes "gėlyne" +32+35 dieną ir +26naktį :evil: :twisted: :evil: o ant cementinių grindų jau dumbliai žali tokio dydžio, kad kaliošų reikia :shock: :shock:
Olivija wrote:
Wed Oct 20, 2010 7:47 pm
mmm, atėjo ruduo, A.coriacea dar vis gyvena "gėlyne" prie apytiksliai +15, saulėtom dienom +20...kažin, kiek jis taip dar galėtų "traukti" nes bute plastikiniai langai, vėdinimo visada žiemą trūksta :Hmmmm: :no: :question: :scratchheadyellow: :think:
MrGreen wrote:
Wed Oct 20, 2010 8:33 pm
Olivija wrote:mmm, atėjo ruduo, A.coriacea dar vis gyvena "gėlyne" prie apytiksliai +15, saulėtom dienom +20...kažin, kiek jis taip dar galėtų "traukti"
temperatūra žiemai labai gera sakyčiau :think: aš žinau kad kai kas afrikiečius augina prie +5 +10C (net ir šilumamėgiai :shock: ), augalai auga sausai, ir augimas visiškai sustoja, bet žiemą afrikiečiai ištveria ir prie tokių ekstremalių sąlygų :idea:

Olivija wrote: nes bute plastikiniai langai, vėdinimo visada žiemą trūksta :Hmmmm: :no: :question: :scratchheadyellow: :think:
Pas mane ir panašiai, be to dabar erangiui augimo laikotarpis, kaip tik auga naujas lapas iš šaknis, kokioj stadijoj jis pas tave dabar ?
Olivija wrote:
Thu Oct 21, 2010 3:43 pm
manau, kad jis "galvojimo" stadijoj... :scratchheadyellow: :think:
nuo liepos pasiaugino vieną lapą, o rišant prie bloko, šaknys buvo uždengtos kiminais, tai ir nematau jokių postūmių...
Olivija wrote:
Wed Nov 23, 2011 3:28 pm
MrGreen wrote: aš žinau kad kai kas afrikiečius augina prie +5 +10C (net ir šilumamėgiai :shock: ), augalai auga sausai, ir augimas visiškai sustoja, bet žiemą afrikiečiai ištveria ir prie tokių ekstremalių sąlygų :idea:


.................. be to dabar erangiui augimo laikotarpis, kaip tik auga naujas lapas iš šaknis, kokioj stadijoj jis pas tave dabar ?
va, pacitavau pernai spalio mėn pranešimą, nes sėdžiu ir mąstau - jei augimo laikotarpis dabar erangiui :scratchheadyellow: o aš jį palieku žiemot su kaktusais... tai kada jis augs? na, taip, per sezoną pusantro lapo užsiaugino ir vasaros pabaigoj du senus numetė ... :think:

Ar verta kabint į orchidariumą, jei visai kris temperatūros... ir vaizduot pavasarį ???? bet Vidmantas yra minėjęs, kad jo aerangiams jo orchidariumas nepatinka :doh: :scratchheadyellow: :think:
MrGreen wrote:
Sat Nov 26, 2011 6:05 pm
Pas mane orchidariume erangiai auga gerai, o coriacea dabar auginasi šaknis kaip išprotėjęs :lol: Manau kišk tu jį į orchidariumą ir žiūrėk ar ten gerai augs, nes jei jam dabar aktyvaus augimo laikotarpis tai nereiktų stabdyti jo ir laikyti vėsiai su kaktusais :think:
Olivija wrote:
Wed Dec 21, 2011 7:15 pm
Paklausiau MrGreen-o patarimo dėl 2-jų priežąsčių - kad "nepamirščiau" laistyt ir kad radau puvinuką (tai paaiškino, kodėl nubyrėjo iškart du seniausi lapai...na ir jau mėnuo praėjo - blokas su erangiu stovi kontoroj(+23) ant rašomojo stalo, apjuostas 5cm skersmens "aquasorb" audinio juostele, per kurią palaikoma drėgmė - Valiooo, šiandien pastebėtas progresas :)

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests