Phalaenopsis violacea

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Skah

Re: Phalaenopsis violacea

Standartinė Skah » 20 Gru 2011, 15:11

Mano mažylis pradėjo naują šaknį leist. Įplyšimas jau yra, guziukas lenda, tik sunkiai kažkaip. Bet gal normalu toks lėtas procesas? :scratchheadyellow:
Žadėk man bet ką, bet duok šokolado.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Gru 2011, 16:17

Gal kad žiema, tai ir auga lėtai?

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 21 Gru 2011, 09:56

Hmmm, ne, nemanau, nes jis auga labai šiltai ir drėgnai, tad žiemos visai nejaučia. Pats augaliukas vos kiek didesnis už lego žmogeliuką, tai turi savo mini šiltnamiuką. Naktim atsivėsina. Nežinau, kaip jam padėt masę augintis, nes pačiam labai lėtai gaunasi :scratchheadyellow:
Patirties tame visai neturiu, nes lig šiol auginau tik suaugusius augalus. Gal kas kokių minčių turėtų? :poke:

Neveikiančios nuorodos ištrintos

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 21 Gru 2011, 10:03

Šiltnamiukas gerai, o kaip su šviesa? Papildomas apšvietimas koks nors yra?
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 21 Gru 2011, 10:10

Hmmm, pirkau jį iš LOD krautuvėlės, tai man sakė, kad jam svarbiau šiluma/drėgmė nei šviesa.
Jis stovi prie pat radiatoriaus, o radiatorius prie lango. Na, nėra jam extra šviesu. Sakot papildomai apšviest bandyt?

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 21 Gru 2011, 10:43

Taip, šiluma ir drėgmė apskritai jam svarbiau. Tačiau jei kalbam apie procesų greitį, nepamirškime ir to, kad dabar gi pačios trumpiausios ir tamsiausios dienos :roll: todėl jaučia tas augaliukas žiemą, jaučia ;) Net jei šilta. Didelio šviesos intensyvumo jam nėra būtina, bet diena, tokia, kokios jos dabar, yra tiesiog per trumpa :idea:
Dabar pasikartokime geografiją O.o Prisiminkime, kur Phal. violacea gimtinė: Sumatra, Borneo, Malaizija. O šių vietovių geografinė platuma? Palei pusiaują. O dienos ilgumas pusiaujo zonoje :question: :question: :question:

Nenoriu Jūsų supainioti sakydama, kad reikia apšviesti, nors parduotuvėlėje sakė, kad šviesa nesvarbi. Tiesiog noriu priversti susimąstyti :poke: kas yra ta žiema ir kokius parametrus reikia įvertinti, kai kalbam apie augalų žiemojimą ir kaip jie į tai reaguoja.

Tiesa, o seminaruose nebuvote? Kaip tik apie tai buvo kalbėta...
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Gru 2011, 10:48

Shak, LOD parduotuvėj teisybę sakė :) – šiam falenopsiui drėgmė ir šiluma labai svarbu, be jų nebūtų visai jokio augimo. Tačiau žiemą augalai pajaučia ne tik sumažėjus temperatūrai, bet ir sumažėjus šviesos kiekiui ir intensyvumui. Orchidėjos geriau auga, kai šviesus paros laikas būna 10-12 valandų. Dabar tuo tikrai negalim pasidžiaugti, o ir pro debesį žiūrinti saulė ne ką duoda, tad jei savo mažiukui įtaisytumėt papildomą apšvietimą, manau, tikrai turėtų pradėti greičiau krutėti. Kadangi augalas nedickas, tai ir stalinės lempos jam tikriausiai užtektų.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 21 Gru 2011, 11:04

Skah, ateis pavasaris, vasara, ir prisiaugins jusų augalas tos masės. Gal jam ir šilumos ir drėgmės užtenka, bet augalai vis tiek jaučia kad dabar žiema. Papildomas apšvietimas taip pat nepakenks. Ir nenorėkit, kad per mėnesį nuo įsigyjimo jis jums augtų kaip ant mielių. Čia gi ne koks svogūnas, kur vaikystėj biologijos pamokai reikėdavo auginti įmerkus į vandenį :poke: :) .

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 21 Gru 2011, 11:06

Ačiū labai už jūsų pagalbą ir patarimus, man tai labai vertinga. Šiandien pat įtaisysiu stalinę lempą šalia mažylio šiltnamiuko.

Gal per daug užsimojau, pirmoji rūšinė (rūšinė?) orchidėja ir dar tokia mažulytė :o

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Gru 2011, 11:31

Tam čia visi ir esam, kad pasidalintumėm patirtimi ir pagelbėtumėm viens kitam. ;)
Pastebėjau, kad kuo labiau spirgi laukdamas orchidėjos augimo, tuo lėčiau ji auga. :lol: O iš tikro kiekviena savu tempu auga, čia tik mes nekantrūs (dėl to svogūnai įgyja akivaizdžią persvarą :lol: ). Papildomas apšvietimas gali padėti, o gali ir nieko nepakeisti, tad nusiteikite, jog tokio augimo kaip vasaros metu dabar gali ir nebūti. Svarbiausia dabar ligi pavasario pratemti. :)
Ir taip, Jūsų mažylis yra kuo tikriausia rūšinė orchidėja.

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 21 Gru 2011, 12:06

Tokiam mažam trąšų nereikia? Kalbu ne apie dabartinį žiemos laiką, o pavasarį - ar reikės pradėt tręšt? Ar tokie maži netręšiami?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Gru 2011, 12:15

O čia tai geras klausimas. :think: Aš su mažiukais irgi tik neseniai pradėjau bendrauti, tai patirties - 0. Bet logiškai mąstant trąšos neturėtų pridaryti bėdos, tik gal gerokai silpnesnę koncentraciją nei gamintojas nurodo reiktų naudoti. Ir, žinoma, pradėti tręšti tik tada, kai augaliukas pradės aktyviai augti. Bet čia tik teorija. O praktinėmis žiniomis gal kas pasidalins?

P.S. Prisiminiau savo Doritis mažylį (man rodos, jie falenopsiams giminingi) - sėdi šiltai, drėgnai, po lempa, o vis tiek miega ir nesijudina. :snooty: Tad laukiu pavasario!

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 21 Gru 2011, 12:25

Man tai negaila, kad augalas ilsisi ir laaaaabai lėtai auga, tik baisu numarint, nes labai noriu išsaugot.
Ir dar sunku man, nes jis kiminuose, nesuprantu aš tos drėgmės juose :x

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 30 Gru 2011, 19:07

Mano mažyliui laaaaaabai patinka po lempa sėdėt. Per 10 dienų nuo Urzės patarimo, kai nauja šaknytė tik matėsi pro plyšiuką, išlindo jau :thumbsup: Ir plaukelių ant kitų šaknų prisiaugino, kuriais kimba prie substrato :)

Neveikiančios nuorodos ištrintos

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 01 Sau 2012, 19:55

O, smagios žinios! :) Dabar tik drėgmės režimą atitaikyti reikia - man irgi sunku nureguliuoti jos kiekį negyvuose kiminuose, žaidimo daug su jais gaunasi, kol atrandi, kiek reikia, kad būtų jie drėgni, bet ne šlapi.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių