Puslapis 13

Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 16 Lap 2012, 13:29
Rifas
Labai džiaugiuosi savo phalaenopsis amboinensis.
Įsigytas prieš 1,5 metų su dviem žiedynstiebiais.
Visiškai nereiklus augalas, ypač tinkantis tokiems, kaip aš - užsiėmusiems ir galintiems skirti augalams visai mažai laiko.
Žydi bent kelis kartus per metus, žiedai kvepiantys ir man labai gražūs :heartsfade:
Šviesiuoju metų laiku auginu ant rytinės palangės (šiek tiek tolėliau), o dabar pakabintas prie pietvakarinės palangės. Keturi žiedynstiebiai su pumpurais, o penktasis dar auga.
Žiedams skleistis netrukdo nei vėsus oras nei šviesos trūkumas :heartsfade:

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 16 Lap 2012, 13:58
Urze
Dar pamiršai paminėti, kokio dydžio žiedai, nes man įstrigo, kad nemaži. :)
O laistai kada? Kai pradžiūna substratas, kai šaknys nupilkėja ar neleidi jokio išdžiūvimo?

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 16 Lap 2012, 14:04
kaa
o koks kvapas ?

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 16 Lap 2012, 14:08
Rifas
Kvapams aš menkai asociacijas randu :oops: - man kvapas malonus ir ne per stiprus.
Laistau kai netingiu :oops: , bet labai nedžiovinu. Substratas gan ilgai nepradžiūnantis, vazonas didokas, tai tinginiams tinka :)

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 16 Lap 2012, 18:38
Šilingė
Ot kaip veikia reklamiškai tokios žinutės :w00t: Parduotuvėlėje sekiau tokį gražuoliuką nuo pat atsiradimo, su mintim, kad jei iki progos gyvai pamatyti pasitaikymo nebus nupirktas, reiškia, lemta man :lol: Bet kai Rifas užvedė temą, nutariau, kad gana tampyti liūtą, tai yra sėkmę už ūsų :lol:

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 16 Lap 2012, 18:48
mozaika
Man keistuoliai užsikodavusiai nuo falenopsių, šiame Phalaenopsis amboinensis labiausiai žavi pumpurai. Net nežinau kaip apsakyti, kokie man jie gražūs, tas apgaubtas margumas su kažkokia paslaptimi, vis gundo. Bet deja, jie žydi :lol:

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 17 Lap 2012, 08:34
lerika
Šilingė rašė:Ot kaip veikia reklamiškai tokios žinutės :w00t: Parduotuvėlėje sekiau tokį gražuoliuką nuo pat atsiradimo, su mintim, kad jei iki progos gyvai pamatyti pasitaikymo nebus nupirktas, reiškia, lemta man :lol: Bet kai Rifas užvedė temą, nutariau, kad gana tampyti liūtą, tai yra sėkmę už ūsų :lol:
aš irgi taip pat galvojau :D:D man labiausiai įstrigo :D

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 23 Lap 2012, 11:02
Šilingė
Parsivežiau vakar savo naująjį gražuolį :thumbsup: Tikrai kvepia, tikrai gražus, tikrai mano :lol: Kaip pavyks susitarti, parodys ateitis ;)

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 23 Lap 2012, 15:07
Urze
Tai vis tik kuriuo paros metu jis kvepia? Nes man atrodo, kad vakar ne jis kvepėjo, o kažkokios virtuvės gėrybės. :D

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 23 Lap 2012, 15:26
Šilingė
Urze rašė:Tai vis tik kuriuo paros metu jis kvepia? Nes man atrodo, kad vakar ne jis kvepėjo, o kažkokios virtuvės gėrybės. :D
Kvepėjo. Ir namo parvežtas kvepėjo :P Kaip Olivija ir sakė, kvepia tada, kaip jam norisi :lol:

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 08 Gru 2012, 00:29
mumrikas
Pagaliau išsiskleidė ir maniškis Amboinensis, tik teko žiedstiebį su žieve paremt fotosesijai, nes kasdien leidžiu jam natūraliai per vazono kraštą žiūrėt :D

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 23 Gru 2012, 01:26
mumrikas
Jau abu phal. amboinensis žiedai išsisikleidė :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 26 Kov 2013, 15:36
Šilingė
Naujasis lapas aktyviai auga, šaknų galiukai aktyviai auga, abiejų žiedynstiebių viršūnės auga ir sukrovė po pumpurėlį :heartsfade: Pavasaris O.o

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 26 Kov 2013, 19:07
uranija
Rašote kad amboinensis vienas iš nereikliausių falenopsių, bet iš mano auginamų rūšinių su juo turiu daugiausia problemų [Geda2]. Pirkau prieš metus iš vienos forumietės. Vasarą augo ant rytinės palangės, jokio judesio apart šaknų augimo nerodė. Žiemai įkėliau į orchidariumą po lempom, temperatūra buvo 20-25 ºC, drėgmė daugiau nei 50, kartais patręšiu. Labai apsidžiaugiau kai pamačiau kad pagaliau auginasi lapuką, nes 2 senuosius apatinius nudžiovino.. bet lapas išaugo siauras ir neatrodo labai sveikas.. :think: dabar lenda dar vienas.. nesugalvoju ko jam gali trūkti, nes tam pačiam orchidariume Phal. violacea per žiemą išaugino gerokai didesnį lapą nei senieji..
Būsiu dėkinga jei pasidalinsite savo mintimis kame čia gali būti bėda :? o gal visai be reikalo prie jo kabinėjuosi...

Re: Phalaenopsis amboinensis

Parašytas: 26 Kov 2013, 20:29
Urze
Daug augalų, ne tik orchidėjos, auginasi didesnius (ir į plotį, ir į ilgį) lapus, kai joms trūksta šviesos. Gal kad žiemą papuolė po lempom, apšvietimo pakankamai gauna, tai ir nėr reikalo didesnius lapus augintis? Dar į lapo spalvą pažiūrėk - senesnis yra tamsesnis, naujas - šviesesnis. Kai falenopsiai gauna per mažai šviesos, jų lapai būna tamsesni, kai pakankamai - šviesesni, kai per daug - gelsvėja. Gal dėl to praeitais metais ant palangės tik šaknis augino ir 2 senuosius lapus numetė, nes sąlygos nebuvo labai geros? O dabar kaip tik atsigauna, auga? O Phal. violacea gal kiek didesnis šviesos poreikis nei Phal. amboinensis, dėl to ir užsiaugino didesnį lapą nei senesni? Na, čia tokia plika teorija pamąstymui, o iš praktinės pusės gal kiti pakomentuos. :think: Aš sakyčiau, bile auga, tuo labiau, kad tų lapų tiek kukliai dabar turi, tai kad ir mažesnis, bet vis lapas!

P.S. Jei nieks daugiau neparašys, vadinasi, pritaria mano pasvarstymams. :pirate: Arba tiesiog irgi nežino. :D