Kvepiantys falenopsiai

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Vartotojo avataras
Savvy

Kvepiantys falenopsiai

Standartinė Savvy » 04 Lap 2012, 17:57

Sveiki ir sveikos,

Rusiškoje wikipedijoje radau tokį kvepiančių phal. sąrašiuką:

Phalaenopsis amabilis,
Phalaenopsis bellina (stipriausias ir maloniausias aromatas lyginant su kitom rūšim),
Phalaenopsis corningiana,
Phalaenopsis gigantea (silpnas, salsvas aromatas),
Phalaenopsis lueddemanniana (stiprus, malonus aromatas),
Phalaenopsis mannii,
Phalaenopsis mariae (silpnas aromatas),
Phalaenopsis modesta (stiprus, malonus aromatas),
Phalaenopsis pulchra,
Phalaenopsis reichenbachiana (pridusęs kvapas),
Phalaenopsis schilleriana (aromatas atsiranda paskutinėmis žydėjimo savaitėmis),
Phalaenopsis speciosa,
Phalaenopsis stuartiana (silpnas aromatas),
Phalaenopsis sumatrana,
Phalaenopsis tetraspis (stiprus aromatas),
Phalaenopsis venosa (nemalonus kvapas),
Phalaenopsis violacea,
Phalaenopsis wilsonii.

Man įdomu, ar išvestinės, hibridinės šių falenopsių veislės taip pat kvepia?

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Re: Kvepiantys phalaenopsiai

Standartinė Jolituxxx » 04 Lap 2012, 18:25

Turiu Phal. Liodorą, yra hibridas kiek radau informacijos tai tėvai būtų: Phalaenopsis Deventeriana X Phalaenopsis violacea
(Phalaenopsis Deventeriana: Phalaenopsis amabilis x Phalaenopsis amboinensis).
Šiek tiek kvepia, bet kvapas silpnesnis nei Phal. violacea, kurią turiu. O kada jai tas kvepėjimo bumas iki šiol dar nesupratau - būna, jog saulytėje kvepia, būna jog nekvepia, po kelių dienų vėl kvepia. Bet šiaip daugiau laiko nekvepia nei, kad kvepia bent pas mane :think: Ją kol kas priskirčiau silpnai kvepiantiems, kvapas jaučiamas tik uostant, nebent naminis žydėjimas bus kvapnesnis... Nesu profesionalė, bet manau hibridai gali būti paveldėję tą kvepėjimą ir gali būti nepaveldėję. Bet tikriausiai jei ir paveldėję kvepia silpniau :think:

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 04 Lap 2012, 18:31

Nežinau, ar visi hibridai paveldi kvepėjimą, bet pvz. mano Phal. Penang Girl (P. violacea x P. venosa) tikrai kvepia ir kvapas stiprus, primena vanilę.. Žinau, kad violacea stipriai kvepia, tačiau neteko uostyti, pagal violacea kvepėjimo aprašymą spėju, kad šis hibridas labiau kvepia būtent kaip violacea ir būtent iki pietų :heartsfade:

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 04 Lap 2012, 18:41

Rasuole rašė:Nežinau, ar visi hibridai paveldi kvepėjimą, bet pvz. mano Phal. Penang Girl (P. violacea x P. venosa) tikrai kvepia ir kvapas stiprus, primena vanilę.. Žinau, kad violacea stipriai kvepia, tačiau neteko uostyti, pagal violacea kvepėjimo aprašymą spėju, kad šis hibridas labiau kvepia būtent kaip violacea ir būtent iki pietų :heartsfade:
Phal. Penang Girl paskleidžia kvapą kai saulytė šviečia ar reikia uostyti, kad pajausti? :think:

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 04 Lap 2012, 19:01

Jolituxxx, Penang Girl kvepia net nepašvietus saulytei :) Labai iš arti nereikia uostyti, stovint netoliese jaučiasi kvapas tikrai :) Toks svaiginamai saldus :heartsfade:

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 04 Lap 2012, 19:19

Rasuole rašė:Jolituxxx, Penang Girl kvepia net nepašvietus saulytei :) Labai iš arti nereikia uostyti, stovint netoliese jaučiasi kvapas tikrai :) Toks svaiginamai saldus :heartsfade:
Tai gal visą kvapą paveldėjo iš tėvelių nei kiek ne silpnesnį :heartsfade: nes violacea kurią turiu, irgi visą palangę kartais užkvepindavo vienas žiedelis :heartsfade:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 04 Lap 2012, 19:22

Bet P. violacea man tai kvepia kažkokiais vaistais, ir beje jam nereikia saulės, greičiausiai kvapas reaguoja į temperatūras ir aplinkos drėgnį.

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 04 Lap 2012, 19:46

Gali būti jog nereikia saulės, tiek kad pastebėjau saulei pašvietus labiausiai kvepėdavo, matyt saulytė pakeldavo temperatūrą. O man tai skaniai ji kvepia ir kas uostė iš draugių patiko :heartsfade: Tik jau prikišus nosį man kvapas šiek tiek per stiprus, skanesnis, švelnesnis kai paskleistas būna :)

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 04 Lap 2012, 19:52

Jolituxxx, turi P. violacea :w00t: Na ir kaip tau šis augalėlis, kaprizingas auginime?

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 04 Lap 2012, 20:07

Nuo pavasario teturiu aš šį augalėlį, pas mane tikriausiai var. Sumatra nors pirkau kaip coerulea. Jei išgyvens per žiemą daugiau galėsiu pasakyti. Dabar sumąstė nudžiovinti žiedynstiebį tai matyt kažkas nepatiko, gal padžiovinau aš ją per daug :think: Iki tol tai viskas gerai buvo...

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 04 Lap 2012, 20:10

Niu leisim taviškei peržiemot ir jei viskas gerai, aš atsargiai planuoju pavasarį tokią įsigyti :D Nors planuojama neužilgo įsigyti, jei viskas gerai, mano P. bellina beveik vienas ir tas pats :lol:

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 04 Lap 2012, 22:43

Turiu Phal. Ikaria kvepia chrizanfemom. Kažkas panašaus į kvapą laidojimo reikmenų biure :neutral:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 04 Lap 2012, 23:25

Tokio phalaenopsio kaip tavo turimas relaxxx84 dar nemačiau :Hmmmm: Bet, kad "kvepia" kaip laidojimo biure, tai nepatiktų :shock:

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 04 Lap 2012, 23:40

Rasuole, nieko ypatingo- dideli balti žiedai, su geltona lūpa.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 05 Lap 2012, 10:37

Mano P. pulchra pareigingai kasmet žydi, bet kad kvepėtų, nepastebėjau. :think:
P. tetraspis tikrai maloniai kvepiantis :heartsfade:
Šiuo metu žydintis P. hieroglyphica irgi kvepia :thumbsup: nors cituotame Vikipedijos sąraše ir nėra įtrauktas.
P. Penang Girl - kvapas fantastiškas :heartsfade: Žydėjimo metu virtuvė buvo puikiai aromatizuota :lol:

Apie bevardžius hibridus. Tikrai nemažai jų pasitaiko kvepiančių. Turiu vieną tokį, kuris greičiausiai turi belinos ar violacėjos kraujo (tą sufleruoja spalvitetas :P ), tai saulytei pašvietus kvepia labai maloniai salsvai. Elementarusis baltas su burokine lūpa turi lengvą vos pastebimą aromatą (senokai žydėjo, neapibūdinsiu, kuo kvepia). Anksčiau augintas, po to geram žmogui padovanotas obuolinis irgi kvepėdavo.

Taigi, sakyčiau, kad ne tokia jau retenybė tie kvepiantys hibridiniai falenopsiai :)
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių