Phalaenopsis philippinensis

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Phalaenopsis philippinensis

Standartinė sineriuke » 19 Lie 2012, 12:11

Turiu mažylį, auga išties puikiai(tris kart į medį),per vasarą jau antrą lapuką auginasi, o jau šaknų kiek prisiaugino, kad pavasarį reiks persodinti būtinai :thumbsup: auginu ant palangės, stikliniame burbule, ant dugno stengiuosi, kad visad būtų vandens, šaknys vandens nepasieke, dėl dekoratyvinių akmenukų :thumbupleft: tik va neramina lapukų auginimas, pirmas lapukas augo taip pat, užsidaręs :Hmmmm:

Neveikiančios nuorodos ištrintos

Bet aš jį atsargiai praskleidžiau, tuomet pradėjo augti sparčiau ir greit užaugo, su šituo nežinau kaip elgtis, gal tai šių falenopsių išskirtinis bruožas :think:
Ką patartumėte? kaip elgtis? kodėl jis taip augina lapus?
Štai kokiam burbule auga :roll:
P1090711.JPG
P1090711.JPG (218.75 KiB) Peržiūrėta 9624 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 sineriuke. Iš viso redaguota 21 kartus.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7496
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Phalaenopsis 4

Standartinė Urze » 19 Lie 2012, 14:34

Sineriuke, pas mane auga Taviškio "brolis" - irgi iš LOD parduotuvėlės. :) Savąjį nusipirkusi gan greitai perkėliau ant kamštinės žievės bloko, nes vazonėlyje buvo pradėjusios šaknys pūti. Dabar jau apie pusmetį ant bloko ir labai gražiai šaknis augina (man jų forma labai graži - tokia paplota), į bloką kabinasi. Šviežiai pradėjo antrą lapuką pas mane auginti. Tiek ankstesnis, tiek ir šitas lapukai, vos iškišę nosis, iškart prasiskleidę buvo, nesulipę. Kai orchidėja gauna per mažai vandens, labai dažnai naujus lapus augina juos taip suklijavusi, kaip kad Tu papasakojai. Ar Tavo atveju negali vandens trūkumas būti to priežastimi? Gal per dažnai ar per ilgai laukiama tarp laistymų? Kadangi mano turimas yra ant bloko, jo šaknys labai greit pradžiūna, todėl jas apipurškiu bent kelis kartus per dieną, o kas kelias savaites duodu paplaukioti vandenyje su trąšomis. Trąšų gauna dar ir purškiant. Sprendžiant pagal lendantį nesusiklijavusį lapuką, jam drėgmės užtenka. Laikomas senam akvariume-orchidariume, kur drėgmė kiek didesnė nei kambaryje ir šiek tiek šilčiau dienomis būna (nuo lempos prišyla).

Dar atkreipčiau dėmesį į tai, kad pas Tave užaugęs lapas yra akivaizdžiai mažesnis nei senesnis pirktinis lapas. Paprastai jeigu augimo sąlygos yra kažkuo netinkamos, orchidėjos užsiaugina mažesnius lapus/stiebus/gumbus nei senesnieji. Tad lapų sulipimas ir mažesnio užauginimas rodo, kad kažką reikia keisti priežiūroje.

Aš tai nenulaikau nagų ir tokiems susiskliautėliams padedu atlipti :oops: , nors gal davus daugiau vandens, jie tą padarytų patys, šito nežinau. Jei jau lupinėt norėsis, tai kuo atsargiau ir švelniau, kad lapas nepasižeistų.

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Re: Phalaenopsis 4

Standartinė sineriuke » 19 Lie 2012, 14:46

Išties matyt jam per mažai drėgmės, nes tik va pamirkiau,pastačiau ant palangės, po kelių miniučių, net aiktelėjau- atsilipino lapukas pats :thumbsup: Dabar stengsiuosi dažniau laistyti, nors ir taip laistau neretai, visad į vandenį įberiu Schultz trašų ir HBH 101 stimuliatorių įlašinų, laistau maždaug kas savaitę, kitiems toks laistymas patinka, bet matyt šį reiks laistyt dažniau, nes vazonėlis labai mažytis,substrato mažai, tai ir pradžiūsta greičiau :doh:
Tai pat mylimiausiai mano falenopsis, lapai jo man tiesiog nuostabūs, net žiedų nereikia :roll: O šaknys ištie įdomios, aš dar pamaniau, kad jos prisiplojusios nes auga labai mažam, dar pirktiniame vazonėlyje :lol:
Dėl lapuko, gaila kad užaugo mažesnis, nei ankstesni :( Įdomu, ką darau netaip, ar tai galėtų būti dėl drėgmės trūkumo, nes trašų, stimuliatoriaus gauna :think:
O gal negalima kiekvieno laistymo metu į vandenį bert trašų ir stimuliatorių lašint? :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7496
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Phalaenopsis 4

Standartinė Urze » 19 Lie 2012, 16:58

Sineriuke, smagu dėl atšokėlio. :) Dėl drėgmės trūkumo tikrai galėjo užaugti mažesnis lapas. Pabandyk dažniau laistyti (nors vis tiek rekomenduočiau lieti tik tada, kai šaknys jau gerokai nupilkusios) ir stebėk, kokio dydžio užaugs dabartinis šviežias lapukas. Jei bus didesnis nei paskutinis, galima bus manyti, kad sąlygos pagerėjo. :)

Trąšų kaskart laistant nereiktų dėti, arba dėti jų perpus mažiau, nes toli gražu ne visas panaudoja augalas, o dažnai trąšų duodant jos pradeda kauptis substrate ir jį užnuodija, nes pasidaro per didelė jų koncentracija. Todėl kas kiek laiko vertėtų dideliu vandens kiekiu, su srove praplauti substratą, kad išsiplautų uždruskėjimas nuo kieto vandens beigi užsilikusių trąšų.

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Re: Phalaenopsis 4

Standartinė sineriuke » 20 Lie 2012, 10:28

Dėkui už patarimus, trašų dedu vieną syki mažiau, kitą syki kiek reikia, o kai neturiu laiko žaisti su mirkimais tai visos keliauja į vonę ir perlieju tiesiod gerai dušu, tai vadinas neveltui retkarčiai neturiu laiko :lol: Geras patarimas yra, kad orchidėjas retkarčiais naudinga pamiršti, o tai per didelį dėmesį ir palaistom per daug, ir patrečiam per daug :doh:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7496
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė Urze » 22 Lie 2012, 20:23

Ta proga, kad gavom atskirą temą, dedu saviškio nuotraukas. :) O taip atrodo jo paplokščios, gumburiuotos šaknys, ieškančios į ką čia dar įsitverti. :)

Neveikiančios nuorodos ištrintos

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė sineriuke » 23 Lie 2012, 13:48

Na išties labai įdomu :clap: Gražiai atrodo, va tik įdomu ar jiems geriau augti taip, ant šakos, ar žievese? :think: Kaip jie auga gamtoje?
Urze, kaip supratau, jis pats tave orchidariume gyvena, o tai kokioj temperatūroj ir drėgmei? Ir purški šaknis kiekvieną dieną?
Kirba mintis akvariume- burbulia įsirengti kažką panašaus į orchidariumą, na tik be jokios įrangos, kad tik ten drėgniau savaime būtų ir šilčiau, tai va įdomu, ar jam patiktų tokiam burbulia augti ant bloko :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7496
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė Urze » 23 Lie 2012, 15:34

Kaip ir visos epifitinės orchidėjos, šis falenopsis gamtoje auga ant medžių kamienų ir šakų, o jo šaknys būna plikos, nieks jų nedengia. Čia ir čia galima pasižiūrėti, kaip tai atrodo. Viename iš nurodytų puslapių yra video, kur parodo, kad falenopsiai auga tiesiai virš balos. Jų buveinėse aplinkos drėgmė yra didelė, taip pat dažni lietūs, todėl jie ir gali augti plikomis šaknimis, nes jos neperdžiūna. Kopijuojant jų natūralias augimo sąlygas, galima auginti falenopsius ant blokų, tačiau būtina užtikrinti ir reikiamą aplinkos drėgmę. Jei to neišeina padaryti, tada geriau sodinti į žievių substratą, kuris palaiko drėgmę aplink šaknis, bet kartu ir leidžia joms laisvai kvėpuoti, nesupūdo jų (jei nėra sukritęs). Taip kad į klausimą, kaip jiems geriau augti, reikia atsakyti galvojant apie sąlygas, kurias galime suteikti. Prašau tik neįsižeisti, bet jei vazonėlyje augančiam falenopsiui duodama per mažai drėgmės, tai ar nebus problematiška palaikyti drėgmę ant bloko augančiam? :oops: Jei norisi eksperimentuoti, pirmyn, nes tai yra savotiška kūryba! Mes padėsim, kuo galėsim. Tiesiog siūlau rimtai prieš tai apgalvoti, ar pavyks išlaikyti reikiamas aplinkos sąlygas, o dar geriau pradėti eksperimentus su hibridinėmis orchidėjomis, kurių nebūtų tiek gaila, jei nusibaigtų. Kai aš užsidegiau ant blokų kelti, dėl žinių ir patirties trūkumo praradau kelias rūšines orchidėjas, todėl tikrai nesiūlau su jomis eksperimentuoti, kol dar nėra patirties. Beje, su ant bloko auginamom orchidėjom bent jau aš turiu daug daugiau darbo kasdien, nes neturiu automatinio laistymo. Jei kuriam laikui iškeliaujama, būna galvasopis, kaip padaryti, kad blokai nesudžiūtų. Tuo metu pagalvoju, kaip paprasta yra su vazonėliuose auginamom orchidėjom ir kitom gėlėm.

Dar blokas blokui nelygus. Žievė beveik visai vandens nesulaiko, kiminų prigrūstas tinklelis gali daug ilgiau palaikyti reikiamą drėgmę, papartmedžio blokas dar kitokiu tempu džiūsta. Renkantis bloką reikia atsižvelgti į savo turimas sąlygas ir augalo poreikius, nes vienam kiminų blokas tiks, o kitam bus visiška pražūtis.

Šitas mano filipinietis gyvena senam ir nedideliam akvariume-orchidariume su dar keliolika kitų orchidėjų. Ant dugno - nuolatos šlapios samanos, viršus pridengtas stiklu paliekant plyšius ventiliacijai, jokio ventiliatoriaus (kas nėr gerai). Apšvietimas - šiek tiek netiesioginio natūralaus ir paprasta stalinė lempa, nuo kurios prišyla nemenkai. Šviesą įjungtą laikau 10-16 h per parą, kasdien vis kitaip. Temperatūra svyruoja 21-28 laipsnių ribose, o drėgmė - 50-85%. Apie laistymą ir kasdienį purškimą bei tręšimą jau rašiau.

Ar patiktų Taviškiam burbule sėdėti, nežinia. Nepabandžius nesužinosi. Jei įmanoma, gali pabandyt jį ten patupdyt su visu vazonėliu ir pažiūrėk, kaip laikysis. Didesnės aplinkos drėgmės tikrai neturėtų brokyti. :)

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė sineriuke » 23 Lie 2012, 19:48

Labai dėkui už tokį aiškų aprašymą :thumbupleft: Išties susidomėjau auginimu ant blokų, norėčiau pabandyti, o kad įgyčiau patirties tai išties pamėginsiu su paprastu falenopsiuku, kurio gal būt ne taip gaila, beto manau, jei jau jam nepatiks, kažkas, tai visad juk galima pasodinti atgal į vazonėlį :Hmmmm:
Užpykt tikrai negaliu pykt, kas tiesa tas tiesa, tik kažkaip ankščiau užtekdavo jam drėgmės, o va kai tie karščiai prasidėjo, tiesiog nepastebėjau, kad taip greit pradžiūdavo, buvau pripratus kas savaitę laistyti :oops:
Dėl akvariumo įrengimo ir auginimo ant blokų dar išties reikia daug pasidomėti, nes visiškai net nežinau nuo ko pradėti, tad kraustausi į kitą temą ir lekiu mokintis :smartass:

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė sineriuke » 25 Lie 2012, 10:41

Dar vienas klausimas, įdomu o kokio dydžio suaugęs yra šis augaliukas? Pas mane jis dar visai mažytis, jis toks ir bus mini ar užaugs didesnis? kiek cm. lapas gali užaugti? :think:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Pranešimai: 2386
Užsiregistravo: 20 Kov 2010, 09:19
Miestas: Vosyliukai prie Vilniaus (beveik Grigiškės)
Susisiekti:

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė Šilingė » 25 Lie 2012, 11:10

sineriuke rašė:Dar vienas klausimas, įdomu o kokio dydžio suaugęs yra šis augaliukas? Pas mane jis dar visai mažytis, jis toks ir bus mini ar užaugs didesnis? kiek cm. lapas gali užaugti? :think:
http://bernard.lagrelle.pagesperso-oran ... nglais.htm ;)
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė sineriuke » 25 Lie 2012, 11:24

o, labai šaunus tinklapis :w00t: Gaila, kad tik su kalbom man prastai :lol: tad teks su vertėju draugauti :doh:
P.S. Dėkui :thumbupleft:

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė sineriuke » 25 Lie 2012, 11:34

Kiek supratau lapai 26/36 cm ilgio ir 8/13,5 cm pločio :o O aš galvojau, kad šis falenopsis iš mažesnių, na kaip midis :D

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7496
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė Urze » 25 Lie 2012, 12:40

Liežuviai kaip reikalas ilgio bus. :) Tam puslapyje dar labai geros diagramos yra, iš kurių matosi, kad jis auga visus metus kone vienodoje temperatūroje (naktį apie 12-15 laipsnių, dieną apie 20-25), visus metus reikia labai didelės aplinkos drėgmės (virš 80%), vasarą labai gausaus laistymo, o šaltuoju metų laiku - beveik jokio.

sineriuke
Pranešimai: 399
Užsiregistravo: 04 Spa 2010, 13:42
Miestas: Lentvaris

Re: Phalaenopsis philippinensis

Standartinė sineriuke » 25 Lie 2012, 13:49

:o matai kaip :Hmmmm: Tai reiks man išties kišti jį į akvariumą, dažniau laistyti, ir oro temperatūra vienodesnė išlaikyt galėsiu visus metus :think:
Va ir nusipirkau kompaktišką augaliuką :lol:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių