Rožės (bendra tema)

Moderatorius: Evaja

Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Rožės (bendra tema)

Standartinė Slogaa » 10 Rgs 2020, 17:48

Nium ateinu ir aš į šią skiltį. Nuostabios visų rožės, labiausiai mane sužavėjo faktas - kad visi juk auginat Lietuvoje.. Kiek pamenu, mano močiutė rožių niekada neaugino, nes sakė, kad jos labai smarkiai iššąla žiema. Ir kad va penkis metus džiaugeisi, o po to bum ir nėra.

Anglijoje rožės yra daug maš kaip pievų gėlės - auga super gerai ir žydi taip pat. Žiemos metu kai kurios rūšys net lapų nenumeta, o žydėt irgi anksti pradeda. Vienintėlė jų bėda - amarai, kurie žiema, dėl šiltos temperatūros nelabai kur dingsta. Tad devynesdešimt proc matytų mano rožių - visos aplipusios žaliais padarėliais.
Klausimas, kuom geriausiai naikint?

Dar vienas angliškas reikalas - rinką užpuolęs Deividas Austinas :D principe, kitokių rožių anglijoj retai kada pamatysi - senovinių, sąmanininių - iš vis niekas neaugina. Nesakau, Deivido rožės gražios, bet pakankamai monotoniškos.

Buvau apsoliutus rožių "hateris", Kol gyvenau Lietuvoje. Niekada nesupratau jų grožio (kalbu apie parduotuvines, stambias, kurios dažniausiai neprasiskleidžia iki galo). Iki kol neapsigyvenau Anglijoje ir nepamačiau, kad rožės gali būt kaip bijūnai - lėkštės skersmens dydžio, kvepiančios ir tos, kurios skleidžiasi.

Rožės žiauriai populiarios Uk. Čia visi jas sodina ir augina - nes jos kaip pienės auga - be priežiūros, be nieko. Dažnai pavirsta į labai dideles, sumedėjusias.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Rgs 2020, 19:45

Dianit, nors neturiu daug rožių ir nežinau jų pavadinimų bet amarus išmokau naikinti , uztenka vieno karto nupurkšti su aktara ir visą sezoną rožės be amaro.
1 litrui vandens reikia 05 gramo aktaros .
Ps, jeigu rožės žydi, ant žiedų nepurškit , ant pumpuru galima.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 14 Rgs 2020, 13:05

Ričardai labai Jums Ačiū. Jei actara visai vasarai padeda - tai man labai labai tinka. Nes tie amarai sunaikina visą grožį - nors pačių žiedų jie nevalgo, bet anokia čia estetika matyt jais aplipusį augalą.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Rgs 2020, 18:54

Nėr už ką :)
Na vaizdas nuo amaru tikrai nekoks bet ir labai pakenkia žydėjimui , žiedai trumpiau žydi ir žiedų grožis jau prastesnis buna.
Liginant Aktara pvz su Deciu, po decio max savaite amaru nebuna.
Mano galerija

Dausa

Standartinė Dausa » 15 Rgs 2020, 20:36

Kur jūs tos Actaros gaunate? Negi jau legali?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 15 Rgs 2020, 23:02

Dausa rašė:
15 Rgs 2020, 20:36
Kur jūs tos Actaros gaunate? Negi jau legali?
Ne, ji nelegali , ir nesuprantu kodėl, nes visokios hemijos paduodamos o aktara Lietuvoi uzdrausta.
Aktaros galima gauti rusų parduotuvėse arba nedideliose sodo prekiu parduotuvėlėse.
Nežinau kiek tai tiesa, sako, ukininkam galima naudoti o sodininkam ir panašiem negalima, mat sodininkai teršia gamta . Idomu ane :lol: ukininkai tonomis hemijos į žemę privaro o sodininkai stengiasi kuo mažiau hemijos naudoti nes patis valgo ką užsiaugina.
Va šito ir nesuprantu , koks du..is tai sugalvojo :(
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 16 Rgs 2020, 07:51

Ricardai, blogos žinios. Jeigu ūkininkas giriasi, kad naudoja Actara, reiškia jis tai daro nelegaliai. Ji uždrausta visiems naudoti ir dėl rimtos priežasties. O tie neatsakingi ūkininkai ir privedė prie to.
O Actaros naudojimą rožėmis nuo amarų aš nesuprantu visai, nes yra švelnesnių priemonių. Šiemet kaip tik stebėjau savo rožes, labai daug buvo amarų ant jų (ant visko buvo kalnai), bet nieko nepurškiau ir pasirodo tikrai rožės ne ką mažiau žydėjo ir buvo toks gausus žydėjimas, kad žalos padarytos amarų net nekrito į akis.
O tuo metu žydi kiti augalai ant kurių aktyviai skraido svarbūs vabzdžiai. Tai aš visada ir apie juos dar pagalvoju. Man Actara aktuali tik kambariniams augalams. Bet jeigu įmanoma vengiu.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Rgs 2020, 13:53

Pasakisiu kaip pavizdi. Merginos pirko Aktara ir pardavėja jų paprašė ukininko pažymėjima , nes jom pasakė kad parduodama tik su ukininko pažymėjimu.
Aktara naudoju tik tiem augalam kurie apkrėsti ( rankiniu mažu purkštuvu) .
Kiek bandžiau kitokios hemijos tai tik laikinas efektas ir tenka dažnai griebtis hemijos. Tai mano nuomonė, geriau kartą panaudoti efektivios hemijos , negu daug kartu neveiksmingos.
Taip taip Linut, suprantu, hemija geriau nenaudoti , nebent labai butina , aš net daržovių netrešiu , gėles dauguma butina trešti ir tai nepersistengiu.
Mano galerija

Dausa

Standartinė Dausa » vakar, 21:07

Ūkininkams Actarą parduoda, kaip profesionalams, o sodininkams mėgėjams ne. Ūkininko pažymėjimui gauti turi išklausyti kursus, tai gal purškia tinkamu laiku. O paskaičius seniau mėgėjų komentarus, tai plaukai šiaušdavosi, kaip patarinėdavo dėl kiekvienos skylutės ar parudusio spyglio purkšti Actara.
Nuo amarų geriausiai saugo boružės. Jei jos jau išpurkštos, reikia iš kur nors bent vieną atsinešti, boružių lervos greitai sureguliuos amarų kiekį.
Aš irgi Actara naudodavau kambariniams augalams. Dažniausiai laistydavau. Gerai būdavo prieš parsinešant rudenį namo iš lauko.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » vakar, 21:21

Dausa, visiškai sutinku. Yra mėgėjų kurie nesidomi niekuom ir netik kaip naikinti kenkėjus bet ir kad gauti gausu derlių kiša visokiausią ( atsiprašau už tokį žodį ) "šudą" pertrešia , o paskui skundžiasi kad augalus visokiausi kenkėjai puola arba ligos. Juk kas svarbu, su saiku naudoti hemija o kartais ir jos neprireikia, nes gamta pati sutvarko.
O kalbant apie aktara , aš daug visko išbandžiau bet niekas nepadėjo o palikti likimo valioi negaliu, nes amarai tiek apsėda rožes ir šalimais esančius augalus kad verkti norisi žiurint tokį vaizdą.
Mano galerija

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » vakar, 21:59

Aš tik vieną pasakysiu, per mažai auginate visi rožių jei amarai kamuoja :D reikia auginti tiek, kad nebūtų laiko nei purkšti, nei pykti, kad tų amarų yra. Tada beliks tik džiaugtis žiedų jūra :D
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Gabriele

Standartinė Gabriele » prieš 38 minutes(čių)

MrGreen rašė:
vakar, 21:59
Aš tik vieną pasakysiu, per mažai auginate visi rožių jei amarai kamuoja :D reikia auginti tiek, kad nebūtų laiko nei purkšti, nei pykti, kad tų amarų yra. Tada beliks tik džiaugtis žiedų jūra :D
MrGreen, pasirasau po kiekvienu zodziu :) Turiu 10 roziu krumu ir galiu valandu valandas vaiksciot ratais aplink jas ir ieskot kenkeju ir gadintis sau nervus :lol: Tureciau ju tiek kiek jus-beliktu dziaugtis tik ziedais.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių