Puslapis 11

Brugmansijos

Parašytas: 22 Rgs 2019, 14:52
ricardas
Jau treti metai kaip pražysta Brugmansia Souvenir of Madeira.
Nuostabus augalas o žiedų grožis ir kvapas užburiantis.

Re: Brugmansijos

Parašytas: 22 Rgs 2019, 17:44
Urze
Labai gražūs trimitai. O kada pražysta? Nes prieš kelias dienas mačiau lauke stovinčią brugmansiją ir ji buvo tik pradėjusi žydėti pirmais žiedais. O juk jau šalnos ant nosies. Tai negi tik sezono pabaigoje jos visos pradeda žydėt?

Re: Brugmansijos

Parašytas: 22 Rgs 2019, 18:03
ricardas
Pažistu vieną brugmasiju augintoja, tai pas ja jos žydi maždaug vidurvasari.
Maniškės dvi šią žiemą rusije pašalo , tai buvo likes tik pagrindinis stiebas o visos šoninės šakos nušalo bet kai orai atšilo išnešiau į sodą ir atsigavo , pradėjo augintis šonines šakas va ir sužydėjo bet daug vėliau.
Žiedai labai dideli o kvepia pasakiškai .
Ps, preitais metais kai stypriai atvėso oras iš šiltnamio nunešiau į rūsį, tai be šviesos rūsi dar žydėjo apie dvi savaites.

Re: Brugmansijos

Parašytas: 23 Rgs 2019, 07:37
Urze
Nesugalvojau pauostyt to augalo, kur mačiau. Reiks kitąkart prikišt nosį. :)

Re: Brugmansijos

Parašytas: 24 Rgs 2019, 07:51
zuzla
Tautų mūgės savaitgalį (09.14) Vilniuje balkone adresu Vrublevskio g. 4 (priešais Katedrą ir Lietuvos nacionalinį muziejų) mačiau brugmansiją apsipylusią baltais žiedais :heartsfade: jei važiuosit kartais pro šalį, gal dar spėsite pasigrožėti. google mapso mašiniukas važiavo ta gatve 2012 metų liepą, ir tame pačiame balkone stovi tikriausiai ta pati brugmansija, be žiedų. Gal jos tikrai mūsų oro sąlygomis tik rudeniop žydi :)
O su saviške aš nesusitariu :neutral: užauga iki kokių 30 cm, paskui arba kenkėjai užpuola, arba lietus užlyja, arba saulė nudegina :Hmmmm: ir kitais metais vėl iš pradžių bando augti...

Re: Brugmansijos

Parašytas: 22 Geg 2020, 09:06
zuzla
Trūkt už vadžių, vėl iš pradžių, 5 ir 6 bandymas augti. Šiemet į sodą nevešiu, paliksiu namie nelabai sandariai stiklintoj lodžijoj vakarinėje pusėje, pažiūrėsime :roll:

Re: Brugmansijos

Parašytas: 22 Geg 2020, 10:30
ricardas
Auginu dvi brugmansijas, kolkas dar rusije bet greitai nešiu į šiltnami.
Viena jų kolekcionierė man patarė, vasara daug saulės, dažnas trešimas ir vazonas turi buti kuo didesnis, nes mažame vazone daug lėčiau auga .

Re: Brugmansijos

Parašytas: 22 Geg 2020, 12:35
MrGreen
Aš ir dvi turiu ir jos iš rūsio iškeliavo tiesiai į lauką. Taip lauke stovi jau kelios savaitės, auga lėtai nes šalta, bet progresas akivaizdus lyginant su tuo kaip augalai atrodė išnešti iš rūsio.
Pritariu Ričardui, maksimaliai didžiausias vazonas ir tręšimas ir, kad niekada netrūktų drėgmės vazone.

Re: Brugmansijos

Parašytas: 22 Geg 2020, 13:49
ricardas
Ignai, o nebijote kad gali nušalti ? Juk naktimis ir labai vėsu ir šalnos galimos.
Praitais metais rudeni inesiau į šiltnamį , nes geltona žydėjo gausiai o nakti buvo šaltukas ir psio pašalo ir gan stypriai. Tai geltona ( pavadinimą pamirsau ) auginasi uglius o ruzava dar neaišku ar atsigaus.

Re: Brugmansijos

Parašytas: 22 Geg 2020, 14:16
MrGreen
Žinau, kad bijo šalnų, bet pas mus nenusimato, tik dėl vėsesnių naktų lėčiau auga, bet atrodo gerai nauji ūgliai.

Re: Brugmansijos

Parašytas: 22 Geg 2020, 15:26
ricardas
Jau daug metu stebiu kad Jūsų krašte pavasaris anksčiau ateina , gėlės ir visą kitą anksčiau sužydi maždaug dviem savaitėm.