Puslapis 12

Bulbophyllum

Parašytas: 10 Kov 2012, 23:41
andriuxplind2
Urze rašė:Mano darže gumblapiai bunda ir naujienas leisti pradeda! :thumbsup: Net ir Trias disciflora, gumblapių pusseserė, leidžia naujus pypsikus. Dalyte, o kaip Taviškė? Jau pajuto pavasarį?
Trias nummularia kad ir kaip pakankinta ir be naujų šaknų buvo, pas mane atrodo, kad trys nauji auginukai pradeda augt :heartsfade:

Re: Bulbophyllum

Parašytas: 11 Kov 2012, 09:57
Urze
Tai geros žinios, Andriux! Su naujais gumbais ir naujos šaknys pasirodys. O kaip ir kur laikai ją?

Re: Bulbophyllum

Parašytas: 11 Kov 2012, 23:16
andriuxplind2
Urze rašė:Tai geros žinios, Andriux! Su naujais gumbais ir naujos šaknys pasirodys. O kaip ir kur laikai ją?
Ant pietvakarių palangės stovi akvariumukas, kuriame ant dugno šlapio keramzito sluoksnis, ant kurio stovi afrikietės ir kitos, kuriom reik drėgmės, o trias kartu su comparetia kabo ant krašto. Visa tai uždengta stiklu su labai mažu oro tarpu. Kai pašviečia saulė, viduj gaunasi pirtis :lol: Beje, aš jį perkėliau ant kamštinės žievės bloko, nuo to tinklo.

Re: Bulbophyllum

Parašytas: 12 Kov 2012, 08:52
Urze
Pas mane labai panašiom sąlygom - ir akvariume, ir pirtis, kai pašviečia saulė. O Tu po kojomis dėjai kiminų, ar tiesiai ant pliko bloko užsodinai? Nes maniškė kol kas irgi ant tinkliuko su kiminais sėdi, bet vis mąstau, kad gal ją perkelti.

Re: Bulbophyllum

Parašytas: 12 Kov 2012, 21:50
andriuxplind2
Urze rašė:Pas mane labai panašiom sąlygom - ir akvariume, ir pirtis, kai pašviečia saulė. O Tu po kojomis dėjai kiminų, ar tiesiai ant pliko bloko užsodinai? Nes maniškė kol kas irgi ant tinkliuko su kiminais sėdi, bet vis mąstau, kad gal ją perkelti.
Aha, išskobiau žievėje duobutę ir paklojau gniužuliuką gyvų kiminų, ant kurių patupdžiau augalą. Keistas dalykas, bet ten buvo vienas didelis ir du maži gabaliukai pririšti ant to tinklo. Man asmeniškai daug lengviau prižiūrėti ant bloko

Re: Bulbophyllum

Parašytas: 13 Kov 2012, 09:12
Urze
Aš irgi turiu kelis augalus, kurie buvo iš kelių gabaliukų suformuoti, o ne vienalyčiai (persodinant paaiškėjo). Viens iš tų augalų - Bulbophyllum rufilabrum. Iš vienos pusės tokie augalai pabudina atsarginius pumpurus ir gausiau gumbų suformuoja. Iš kitos - reik jiems suteikti geras sąlygas, kad taip puolę naujus auginti neišeikvotų visų jėgų.

Re: Bulbophyllum

Parašytas: 13 Kov 2012, 19:36
Dalytė
aš dar neseniai draugauju su bulbikais. vienas pliusas, kad mirti nesiruošia :D bet judėti irgi nejuda. tame tarpe ir Trias. Dėl įdomumo, kad jau turim tokį patį augalą ir iš ten pat, tai jis apgyvendintas vazoj, blokelis kybo ant krašto įleistas į vazos vidų, kompaniją jam palaiko kitas gumblapio hibridas ir numylėtinė Tolumnia. kasdien gauna dušą lietaus vandens. per metrą nuo rytinio lango.

Trias

Parašytas: 14 Kov 2012, 11:33
misterija
Rodausi su savuoju trias intermidia, kuris niekaip negali subrandinti žiedų, jau trys pumpurai nudžiovinti

Re: Trias

Parašytas: 14 Kov 2012, 22:58
MrGreen
Misterija gal per žema aplinkos drėgmė ? Pvz kai kurios drakulų rūšys numeta/nudžiovina pumpurus kai aplinkos drėgmė žemesnė nei 80%. Ir kas ten per baltos apnašos ? panašu į druskas nuo blogo vandens ar per didelio trąšų kiekio, bet gal klystu, nes iš foto sunku pasakyti. šiaip augalas labai fainas :) Aš turiu tik T. picta, tai jis baisus lėtapėdis, nuo vasaros tik vienas lapas užaugo :lol:

Re: Trias

Parašytas: 15 Kov 2012, 08:51
misterija
dėl apnašų , tai taip jos yra , bet mano praktika tokia ,kad vasaros metu jos išnyksta, o šiaip vandenį naudoju gera, trašų mažai. dėl pumpurų džiovinimo- tai blokas kabo akvariume, mirkomas reguliariai ,kas dvi dienas. bandžiau reguliuoti aukšti iki lempos, nes maniau - gal lempos šiluma džiuvimą įtakoja, bet ar aukščiau ar žemiau, vistiek nudžiuvo.
paskutinė taktika - gaudau saulės spindulius.

dar turiu trias nasuta, tai su ta kiek sudetingesnė situacija, iš buvusių 4 ar 5 gumbų liko didžiausias, ir šiai dienai turi užsiaugines vieną auginuką, bet gyvena atskirai užsuktame sloike :) , tačiau augimo tempais irgi nepasižymi.

Re: Trias

Parašytas: 15 Kov 2012, 12:17
Urze
O ant ko jūsų Trias užsodintos? Misterija, ta šviežia ataugėlė tai naujas ūglys ar pumpuras?

Re: Trias

Parašytas: 15 Kov 2012, 12:43
misterija
ant kamštinio ažuolo žievės bloko. beje, bloko dydys maždaug kaip dektukų dėžutės.
o ta ataugėlė- kuo aiškiausias pumpuras , tik foto sena jau, tai senai ir nudžiūves, nudžiūvo faktiškai iškarto po fotografavimo.

Re: Trias

Parašytas: 16 Kov 2012, 13:40
andriuxplind2
Tai vadinasi, mano užkeikimai misterijai nepadėjo, pumpiuras nudžiūvo vistiek... :Hmmmm: Gaila.
O šitaip atrodo maniškis šiai dienai:
Paveikslėlis

Re: Trias

Parašytas: 16 Kov 2012, 19:37
misterija
fainulka, man patinka, kad trias tokie kompaktiški :)

Re: Trias

Parašytas: 06 Rgp 2012, 10:26
Kuniga
o pas mane stovi vietoje, na šaknų galiukai žali,pirkau vienoki, biški gavau apzdiuvusį :poke:
http://public.fotki.com/Kkunigunda/tria ... -1135.html
3 bulvytė, su nauju auginuku :roll: bet 1 nudziuvusi tai tik 3, bet ir nejuda kipšas visiskai :no: jau gan senokai turiu ir kaip ji pajudinti :scratchheadyellow: