Pleione 2010-2020

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Locked
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Pleione 2010-2020

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Sun Jun 13, 2010 8:55 am
Pleione formosana sugalvojo 2 naujus gumbus išleisti iš senojo gumbo viršaus :shock: :lol:
Ramsis wrote:
Sun Jun 13, 2010 2:40 pm
Tai vadinamieji sėkliniai gumbeliai, tai labai dažnas pleione reiškinys.
Dideli jie neužaugs, turės lapelį, šakneles, priežiūra visiškai nesikeičia tik rudenį juos kruopsčiai reik surinkti ir laikyti kaip ir senasias. Pavasarį juos sodinti reik į kiek smulkesnį substratą, jie dygsta gana vėlai, bet procesas toks kaip įprasta, po kokių 4 m sulauksi FS dydžio svogūnų.
andriuxplind2 wrote:
Fri Jul 30, 2010 6:25 am
Ramsis wrote:jau beveik visų pleionių lapai išsitiesino, reik pradėti tręšti svogūninių augalų trąšomis, kad užaugtų kuo didesni svogūnėliai.
Gerai pagalvojus kiek čia beliko to augimo, jau rugsėjo pabaigoje kai kurios pleione pradės mesti lapus. Labai tikėtina kad šis pravėsiąs oras skatina svogūnėlių augimą
Mano pleione formosana iš dviejų svogūnėlių, užsiaugino net 5 šiemet. Po vieną iš svogūno viršaus, kaip pas MrGreen. :lol:
gxb16Xi.jpg
gxb16Xi.jpg (13.93 KiB) Viewed 1313 times
Ramsi, kokias trąšas naudosi svogūnėlių auginimui?
Ramsis wrote:
Fri Jul 30, 2010 5:37 pm
Atvirai pasakius, kažko labai specialaus neieškosiu, praetais metais pirkau kažkokias amariliams tręšti, tai tiks ir pleionėms
MrGreen wrote:
Tue Sep 28, 2010 8:00 pm
Ramsi parašyk kai apžiūrėsi saviškes, pas mane kaip minėjau tik P. aurita rudeniškai atrodo, visos kitos nors ir nelaistomos gražiais žaliais lapais, galvoju gal palikti dar šiltnamyje, neturėtų pakenkti vėsios naktys joms.
Ramsis wrote:
Tue Sep 28, 2010 8:07 pm
maniškės pusė dar žalios kitos jau meta lapus bet visas dar palieku šiltnamyje.
MrGreen wrote:
Sun Oct 17, 2010 10:55 pm
P. formosana - labai gerai paaugo, 2 nauji gumbai dideli ir du maži, P. aurita - didelis gražus vienas gumbas, P. forrestii -vienas gumbas, augo labai silpnai, neužaugo didesnis nei senas buvo :no: nuo šiandien šios ilsisi šaldytuve, o Pleione bulbocodioides rudeniui nesiruošia, lapai vis dar žali :roll:
Ramsis wrote:
Fri Oct 22, 2010 1:33 pm
Ruduo atėjo ir į mano pleione šiltnamį. Šiandien prabėgdamas pro šalį pastebėjau kad daugelio pleionių lapai pradėjo masiškai ruduoti, manau kad greiti laiku laukia kasimas ir rezultatų suvedimas, nes kai kurios pas mane, augo pridengtos sidabrine kerpe, tad nelabai įsivaizduoju kiek ir kokio dydžio bus svogūnėliai.
Ramsis wrote:
Mon Oct 25, 2010 7:14 pm
Pradėjau krapštyti savo kai kurių pleione svogūnėlius, vieni visai nieko, kiti šiaip sau, bet dar didelė dalis su lapais. Geriausiai aišku užaugo P. formosana alba ir paprastos formosanos svogūnai, bet kaip ir sakiau dar iškasti jų negaliu, reiks laukti dar kokią savaitę.
daug vilčių dedu Pleione maculata gal sulauksiu žiedų šį rudenį :neutral:
MrGreen wrote:
Sun Nov 14, 2010 2:18 pm
jau pradėjo gelsti laipai ir pas bulbocodioides, greitu laiku keliaus į šaldytuvą pas kitas plejones :)
Ramsis wrote:
Thu Jan 27, 2011 8:50 pm
MrGreen wrote:Ar jau pradėjot sodinti plejones kas nors ? šiandien apžiūrėjau, tai kai kurių pumpurai jau didėja, bet dar nesodinu nes nebus kur normaliai padėt vėsiai :think:
Ne dar nesodinau, bet reiks pasidaryti į kalendorių ir tinkamu sodinimui laiku bandyti susodinti.
MrGreen wrote:
Wed Feb 16, 2011 3:48 pm
Šiandien visas pasodinau. Gal kiek vėlokai pagal kalendorių, bet tik vienintelė formosana buvo pradėjus judėti (jau matosi kad bus du žiedai, nors dėl vieno pumpuro neaišku) :) Visos kitos nors ir graziai atrodo, bet pumpurai dar nepradėję didėti :think:
Salaite wrote:
Wed Mar 30, 2011 11:00 pm
Stai mano Pleione Shamtung prazydo, sitoji yra kol kas mano megstamiausia,del neiprastu spalvu.
pleione shamtung.jpg
pleione shamtung.jpg (61.62 KiB) Viewed 1313 times
pl shamtung.jpg
pl shamtung.jpg (60.16 KiB) Viewed 1313 times
MrGreen wrote:
Fri Apr 08, 2011 3:03 pm
Pleione Britannia 'Doreen'
5600544434_1b7930ede6_z.jpg
5600544434_1b7930ede6_z.jpg (46.01 KiB) Viewed 1313 times
Daugiau plejonių šiemet nežydės pas mane :)
Kaštonė wrote:
Tue Apr 19, 2011 8:53 am
Tai kol ilsisi, tai gerai ir šaldytuvas, bet juk ištraukus, irgi reikia gan šaltai laikyti. Ar aš klystu?
Ramsis wrote:
Tue Apr 19, 2011 5:35 pm
Vėsiai, kurį laiką, beveik iki žiedų, o vėliau temperatūrai sumažinti visu karštuoju laiku laistyti vakarais...
MrGreen wrote:
Tue Apr 19, 2011 5:42 pm
Ramsi ar neplanuoji nakčiai parnešti plejonių į kambarį ? Kaune -1°C pranašauja :think: Aš galvoju ryt jau tikrai išnešti į šiltnamį visas, nenešiau anksčiau nes dar kelios šaltos natys buvo :think:
Ramsis wrote:
Tue Apr 19, 2011 8:29 pm
Ne, nenešiu, netgi dracula te iškeliavo
MrGreen wrote:
Thu Jul 21, 2011 9:07 pm
Šiemet kaip ir pernai geriausiai auga Pleione formosana, Pleione formosana var. alba 'Clare' ir Pleione formosana var. semi-alba 'Cairngorm' taip pat auga gerai, tik šiek tiek lėčiau ir mažiau dauginasi, nei įprasta formosana. Pleione Britannia 'Doreen' labai gerai auga, stiprus augalas. Pleione aurita ir Pleione bulbocodioides auga gan lėtai palyginus su formosana. Sunkiausiai ir lėčiausiai auga Pleione forrestii :think: Tikiuosi bent šiemet forrestii užaugins didesnius gumbelius.
MrGreen wrote:
Thu Jul 21, 2011 9:21 pm
visos (išskyrus bulbocodioides) jau pasiekė pusę arba visą senųjų gumbų dydį, tik čia nesimato nes arba po akmenais arba po samanom slepiasi, o dar laiko yra augimui :)
Ramsis wrote:
Thu Jul 21, 2011 9:31 pm
Matai, tavo spės šiais metais, su nerimu žiūriu į savo, o pakeisti nieko negaliu.
O jos vėluoja smarkiai, trąšos ir visi kiti reikalai jas aplanko kas savaitę, bet...
Ramsis wrote:
Wed Aug 10, 2011 11:26 pm
Yra keletas Pleione rūšių ir žinoma jų hibridų kurios žydi rudenį, viena gražiausių yra Pleione maculata, bei jos natūralus hibridas su Pleione praecox ( ši beja irgi žydi rudenį ) - Pleione x lagenaria. Dar rudenį žydi Pleione vietnamensis, Pleione saxicola ir kaip sakiau žmogaus sukryžminti jų hibridai.
tad jeigu čia ne x failai su Pleione yunnanensis tai tada turi būti kažkas iš šios grupės augalų. O šiaip nauji svogūnai stengiasi patys kuo daugiau užaugti o ne augintis naujus ūglius, tad manau dar pamatysim kas čia vyksta.
Urze wrote:
Sun Sep 18, 2011 12:03 pm
Maniškės P. formosana dar žaliais lapais, bet va tie sėkliniai gumbeliai, išaugantys iš pernykščio gumbo viršūnės, taip ir nesugebėjo išskleisti lapelių - daugiau žali siūlai nei lapukai. Tai įdomu ir man, ar sugebės tokie peržiemoti.

Gavau flask'ą (kaip lietuviškai tai vadinas?) su P. maculata. Kol ligi manęs atkeliavo, visas turinys pakeliui buvo nuoširdžiai sukratytas, visa žaluma numirė, beliko pilka terpės pliurzė su mažulyčiais gumbeliais. Ir dabar svarstau, kaip čia geriau pasielgti - ar palikti juos terpėje (nes vietos dar netrūksta ir gal atsigaus), ar traukti ir dėti ant kokių gyvų kiminų, ar nieko netraukus mesti šiukšlių kibiran, nes 1 cm vos siekiantys gumbeliai yra per silpni atsigauti ir naują partiją lapų užsiauginti?
MrGreen wrote:
Sun Sep 18, 2011 2:46 pm
Urze wrote:Maniškės P. formosana dar žaliais lapais, bet va tie sėkliniai gumbeliai, išaugantys iš pernykščio gumbo viršūnės, taip ir nesugebėjo išskleisti lapelių - daugiau žali siūlai nei lapukai. Tai įdomu ir man, ar sugebės tokie peržiemoti.
Praeitą vasarą išauginti P. formosana tokie gumbeliai sėkmingai peržiemojo ir šiemet pavasaį pasidinti per vasarą paaugo nemažai :) Todėl manau kad tikrai peržiemos ir taviškiai :idea:
Urze wrote:Gavau flask'ą (kaip lietuviškai tai vadinas?) su P. maculata. Kol ligi manęs atkeliavo, visas turinys pakeliui buvo nuoširdžiai sukratytas, visa žaluma numirė, beliko pilka terpės pliurzė su mažulyčiais gumbeliais. Ir dabar svarstau, kaip čia geriau pasielgti - ar palikti juos terpėje (nes vietos dar netrūksta ir gal atsigaus), ar traukti ir dėti ant kokių gyvų kiminų, ar nieko netraukus mesti šiukšlių kibiran, nes 1 cm vos siekiantys gumbeliai yra per silpni atsigauti ir naują partiją lapų užsiauginti?
Aš traukčiau lauk ir ruoščiau žiemojimui, lapus auginsi pavasarį ;) be to 1cm dydžio tai tikrai jau išgyvens.
divatielis wrote:
Sun Sep 18, 2011 6:39 pm
Man toksai blondiniškas klausimas iškilo :shifty: Ar senos Pleione bulvės toliau sėkmingai žiemoja ir pražysta pavasarį arba užsiaugina naujų bulvyčių, ar jos turėtų sunykti ir sekančio sezono nebesulaukti. Klausiu, nes mano P. formosana senoji bulvė visiškai riebutė, net nepasirukšlijus - ji net nemano senti :roll:
divatielis wrote:
Sun Sep 18, 2011 6:39 pm
Man toksai blondiniškas klausimas iškilo :shifty: Ar senos Pleione bulvės toliau sėkmingai žiemoja ir pražysta pavasarį arba užsiaugina naujų bulvyčių, ar jos turėtų sunykti ir sekančio sezono nebesulaukti. Klausiu, nes mano P. formosana senoji bulvė visiškai riebutė, net nepasirukšlijus - ji net nemano senti :roll:
Ramsis wrote:
Sun Sep 18, 2011 8:09 pm
Šaldytuvan įdedu kai nudžiovina šaknis ir lapus, išraunu, šiek tiek apvalau, ir dedu į popierinius maišelius, o šiuos į dežutę, nei dengiu nei saugau.
Seni gumbai kad ir kokie grąžūs bus, pavasario nesulauks, bandžiau ne kartą.
Relax wrote:
Wed Sep 28, 2011 8:08 pm
O ką daryt su tais svogūnais, kurie neišskleidė lapų? Nes Pleione 'hang zhou' augimo metu buvo išrauta, kai pamačiau, buvo šaknys jau sudžiuvę, o dabar nežinau naujų turi ar ne... :think: bet lapai taip ir liko nedideli, susisukę į triubą...
MrGreen wrote:
Wed Sep 28, 2011 8:49 pm
Nieko jau nepadarysi, kokie yra lapai tokie, elgtis kaip ir su kitomis - ruoštis žiemai reikia :idea:
Relax wrote:
Sat Oct 01, 2011 11:47 am
O kada ženklas, kad jas jau reikia kišt į šaldytuvą? :think:
Tikėjausi, kad paliksiu vazončikuose, bet jie nelabai nori džiūt, o jau kai kurie bulbončikai mažina šaknų kiekį ir džiovina lapus.
MrGreen wrote:
Sun Oct 02, 2011 12:55 pm
Kai nukrenta lapaiir nelieka šaknų tada keliauja į šaldytuvą :idea:
Urze wrote:
Sun Oct 02, 2011 7:06 pm
Relaxxx, duok joms laiko. Tegu ramiai ir šaknis, ir lapus nudžiovina - pereina į ramybės būseną, o tada padovanok joms kelialapį į šaldytuvą. Mano P. formosana kol kas nė nemano ruoštis žiemojimui (bet gal dėl to, kad jas laikau kambaryje ant palangės), tai aš jų ir neketinu dar kišti šaldytuvan.
Kai kurie klausimai jau buvo šioje temoje aptarti, tad pravartu karts nuo karto ją vėl peržvelgti. :roll:
Relax wrote:
Sun Oct 02, 2011 7:13 pm
Peržvelgiu... Tik man labai nepatinka kai viskas eina "ne pagal grafiką" tada susibalamūtinu. Maniškės tai lauke stovi, šian ryte labai gražiai apšerkšnyjusios buvo. Kadangi jų žemė šlapia tai bijau, kad pūt nepradėtų, nes senieji bulbiai pūna...
Urze wrote:
Sun Oct 02, 2011 7:21 pm
Tai perkelk jas ten, kur vėdinimas didesnis, kad drėgmę iš substrato greičiau išpūstų ir slėpk nuo lietaus jau. Nes jei senieji gumbai pradeda pūti, tai gali ir į naujus persimesti. Jei jos jau bešaknės, gali bandyti senuosius gumbus atskirti ir mesti kompostan.
Orchidėjos gyvena pagal grafiką, tik ne Tavo, o savo. ;)
Ramsis wrote:
Wed Nov 09, 2011 6:38 pm
divatielis wrote:Šios savaitės pradžioje mano pleone iškeliavo į šaldytuvą. Su visu vazoneliu įdėjau į plastikinį uždadą indelį ir pastačiau į daržovių skyrių - tikėkimės, kad vyras nesugalvos, kad ten kokie burokėliai :lol:
Būtinai padaryk vėdinimą -būtinai, kitaip augalai pradės pelyti, o vėliau ir pūti.
Geriausiai pleone iškasti ir sudėti į popierinius maišelius, tas popierius sugeria drėgmės perteklių, ir neduoda svogūnams rasoti.
Urze wrote:
Tue Dec 06, 2011 6:56 pm
Man irgi šitas reikalas neaiškus. Apie vasarį pradėti žadinti jas reikia po truputuką drėkinant substarą, bet kokioj aplinkoj jas tuo metu laikyti? Kokios temperatūros reikia? :scratchheadyellow: Jei tuo metu +18 C bus laikoma, ar tiks jom, ar per "karšta" bus?
Relax wrote:
Tue Dec 06, 2011 7:19 pm
Kaip kažkas rašė ankščiau, anglai žadina kalėdų antrą dieną, tai jaučiu, kad ir aš taip darysiu, nes mano jau pakankamai senai šaldytuve, kažkas nuo rugsėjo vidurio. Bet va, jas pasodinus man ir įdomu kokiom sąlygom jas laikyt?
Ramsis wrote:
Tue Dec 06, 2011 7:31 pm
O jūs greiti, jau apie sodinimą galvojat, aš paskutines saviškes dar tik vakar nunešiau į šaldytuvą ;) nežinau kaip jos išgyvens, bet po pavasarinio masinio mano pleionių nušalimo, sakyčiau derlius neblogas. ;)
O sodinimas: taigi kas neturite vėsios patalpos ( apie 10 laipsnių ) tai pleione laikykite šaldytuve praktiškai iki tol kol aiškiai nepradės augti pumpurai. Tam kas turite jas kur laikyti, tas galite laikytis grafiko ir susodinti jas sausį. Nesiginčysiu, kad jų negalima sodinti po Kalėdų, bet aš šneku iš savo praktikos. Šiltose patalpose augalams greitai tampa per sausa - nudžiovina žiedpumpurius, paliesite - nupūdysit besikalančias šakneles :!: Taigi aš išlaukiu iki tol kol jau būna solidūs pumpurėliai, tada sodinu į vos vos drėgną substratą ir pastatau kiek įmanoma vėsesnėje vietoje. Aplinkos drėgnis sveikintinas dalykas,( tas garantuotai būna šiltnamyje ) antraip labai atsargiai palieju vazono kraštelius, taip, kad vandens nepatektų prie augalo. Galima dar vazonėlį įstatyti į lėkštelę ir į ją įpylus šlakelį vandens laukti kol substratas jį sugers. Prašau supraskit teisingai - šlakelis turi būt proporcingas vazono dydžiui, gramais to nepasakysiu, tiesiog tai tikrai yra ne daug. Beaugančios šaknys, jaučia drėgmę apačioje, ir stengiasi ją pasiekti. Procesas vyksta kur kas greičiau negu laikant visiškai sausai, tik žinoma nepersistenkit, todėl visi laistytuvai čia jūsų laukia kančia. :mrgreen:
Pasodintų Pleionių svogūnėlių negalima judinti, kilnoti, persodinėti, nulaušit šakneles kaltinkit save. Girdi relaxxx84
Toliau laukiam kol žydės, vėliau viskas kaip buvo šią vasarą.
MrGreen wrote:
Tue Dec 06, 2011 8:04 pm
Pas mane guli iki vasario mėnesio šaldytuve dėl anksčiau išvardintų Ramsio priežasčių ir viskas ok su jom, sodinu kai jau pradeda augti pumpurai :think: Tiesiog visus patarimus reikia pritaikyti sau - jei yra tinkamos patalpos tai galima ir anksčiau sodinti, kaip ir daro Eglė, jei nėra tinkamų patalpų bandom įvairius variantus ir darom taip kad augalui būtų geriau.
Ramsis wrote:
Tue Dec 06, 2011 8:24 pm
Nors turiu vėsią palangę, bet manau ir aš lauksiu ilgiau, tikiuosi jom nieko tokio, kad taip ilgai šaldytuve gulės?
O tu pats pagalvok, ten kur jos auga natūraliai ar žiema pasibaigia lygiai tą pačią dieną kiekvienais metais :question:
ir beja sufleris: kur auga pvz Pleione formosana :question: Rytų Kinijoje.
Bandome ieškoti koks metinis oras tame regione
taigi Google susirandame metines orų prognozes šiam regionui ir maždaug galim pasakyti kad žemiausia sausio temperatūra yra 2, aukščiausia 8 laipsniai šilumos
vasario analogiškai 3 ir 9
kovas 6 ir 14 taigi logiškai mastant sausio mėn. prie 2 laipsnių augalai nesušąla, bet tikriausiai ir nežydi, va apie kovą jau galim tikėtis ir žiedų. Tad pasiknisus galim surasti visų orchidėjų aplinkos temperatūras, drėgmę, lietaus kiekį, sezoniškumą ir t.t. o tas gelbsti auginant jas namuose.
Ramsis wrote:
Mon Jan 02, 2012 6:23 pm
Šiandien dariau šaldytuve pleione reviziją. Kai kurių rūšių pumpurai jau truputėlį paaugę, tačiau tikrai dar ne visų. Pleione ir toliau lieka žiemoti, nes pirmas dalykas dabar dar nėra kur jų dėti, o ta tamsa už lango joms tikrai nieko nepadės. Nors substratą jau beveik turiu paruošęs, bet vis dar laukiu šalčių, kad jis gerai pašaltų nes laikau jį lauke pastogėje. Vazonikai surikiuoti nuo rudens tačiau manau dar teks juos pradezinfekuoti. Dėžės kur susistatys vazonai jau irgi yra tik dar nesugalvojau kokia medžiaga užpildyti tarpus tarp vazonų, gal reiks keramzito paieškoti :scratchheadyellow:
Ramsis wrote:
Mon Jan 30, 2012 8:57 pm
Jau artėja tas laikas kai reikia pradėti sodinti pleones, gal jau kas tai padarėt, papasakokit kaip reikalai :question:
MrGreen wrote:
Mon Jan 30, 2012 9:18 pm
Aš dar nesodinau, nors jau kaip ir senokai laikas tą daryti, bandysiu vasario vidury užsiimti sodinimu, kurios bus pradėjusios augti, sodinsiu anksčiau :think:
Relax wrote:
Mon Jan 30, 2012 9:43 pm
Aš rudenį buvau pasiruošęs pleionėm daržą. Iš pievutės išlupau samanų su žemėm ir įdėjau į tokį krepšiuką, palaikiau jas per žiemą vėsiai ir drėgnai, gražiai suaugo, padariau duobutes ir į jas sukišau visus svogūnus. Dabar laikau tą krepšelį palei pat langą, ten būna kokie 10-15 laipsnių, dregmė apie 85%. Kaip Ramsis mokino, kartais į lėkštutę įpilu šiek tiek vandens, pačio viršaus nepurškalioju.
Dar jokio augimo nematau.
Urze wrote:
Tue Jan 31, 2012 6:56 am
Relax, o Tu į žemę ar ant samanų plejones pasodinai? Nes jei į žemę, tai kaip užtikrinsi šaknims vėdinimą?
Aš savų dar nesodinu, dar šaldytuve atostogauja. Kadangi neturiu, kur jas pasodintas vėsiai laikyti, bandysiu tempti laiką. Nors jos kol kas ir nerodo noro pabusti - kokie pumpurai buvo rudenį išrovus jas, tokie ir dabar, nepaaugę.
Ramsis wrote:
Tue Jan 31, 2012 10:25 am
Aš tai sodinsiu po atostogų. Vasario 8 grįžtu iš kalnų, tai manau tomis dienomis ir pasodinsiu. Kai kurios ankstyvos rūšys jau pradėjo pamažu judėti, tačiau manau savaitė nieko nepakenks. Substratas dabar stovi šaltyje sustingęs, tegul gerai išsišalvena - bus puresnis, o ir ligas apmažins.
Urze wrote:
Mon Feb 13, 2012 8:08 am
Vakar pasodinau P. formosana. Dabar sunkiausias periodas - laukti, kol pradės šaknis leisti. Taip ir norisi pakelti ir pažiūrėti, ar jau pradėjo. :lol: Pasirodo, net ir šiltam bute galima rasti pakankamai vėsią vietą, kur plejones galima įkurdinti - palikta atidaryta mikroventiliacija ir ta palangės dalis, po kuria nėra radiatoriaus, sukuria puikias 12-15 laipsnių sąlygas. Vazonėlį uždengiau skaidriu dangteliu, kad drėgmė kiek didesnė būtų, bet ir tarpų ventiliacijai palikau.

Kaip kiti darote - dengiat ar ne, kad būdami kambaryje gumbai neišdžiūtų, kol dar bešakniai?
Relax wrote:
Mon Feb 13, 2012 10:30 am
Aš tai nedengiu. Nors ir pietinė pusė, bet palei pat langą, kampe kur nėra radijatoriaus temperatūrą žema, o ir ten drėgmė labai didelė. Orą dar drėkina šalia stovinti šlapia masdevalija, o įpylus truputi vandens į lekštutę, kurioje stovi krepšelis su samanom- jos ilgai išlaiko drėgmę.
Kaip gražu....
andriuxplind2 wrote:
Tue Feb 21, 2012 9:16 am
andriuxplind2 wrote:Mano formosana juda sėkmingai, auga auginys sparčiai, o limprichtii ko tai vėžliu nori būti. Juda bet jau taaaaiiip lėtai...
2012.02.21 abi mano pleione su šaknimis. Formosana dvigubai didesniu ūgliu, limprichtii su daugiau šaknų. Pasodinau bulbikes ir užpyliau keramzito sluoksniu, kad nejudėtų. O laistau tai nuo dūšios :shifty: :lol: Matomai tai ir patiko, nes limprichtii tupėjo pas ankstesnę šeimininkę apie mėnesį be jokių augimo požymių.
Egle wrote:
Mon Feb 27, 2012 7:17 pm
Jei pumpurai jau pakankamai dideli, aš tiesiog padedu ant paviršiaus, paremiu degtukais/dantų krapštukais. Po gumbeliu stengiuosi sudėti smulkesnius substrato gabalėlius, taip lengviau sutvirtinti. Tikrai nėra didelės reikšmės ar juos padedate ant paviršiaus ar įkasate 1/3. Bet grūsti su pumpurais į substratą nerekomenduoju.
andriuxplind2 wrote:
Tue Feb 28, 2012 12:54 pm
Progresas nuo vasario 6 dienos. Formosana gavau tiesiai iš šaldytuvo, o limprichtii tupėjo vozonėlyje jau, tačiau buvo abi tokio pat stovio.
Pasirodom 8-)
P. liprichtii
IMG_0746.jpg
IMG_0746.jpg (8.31 KiB) Viewed 1313 times
IMG_0747.jpg
IMG_0747.jpg (9.7 KiB) Viewed 1313 times
P. formosana
IMG_0741.jpg
IMG_0741.jpg (7.18 KiB) Viewed 1313 times
IMG_0742.jpg
IMG_0742.jpg (11.79 KiB) Viewed 1313 times
MrGreen wrote:
Tue Feb 28, 2012 8:13 pm
Aš pritariu Eglei, geriau nejudinti, palikti kaip yra, puikiai augo iki šiol, todėl nereikia nieko keisti ir išradinėti dviračio :)
andriuxplind2 wrote:Progresas nuo vasario 6 dienos. Formosana gavau tiesiai iš šaldytuvo, o limprichtii tupėjo vozonėlyje jau, tačiau buvo abi tokio pat stovio.
Pasirodom 8-)
Pats pavojingiausias laikas judinti (nešioti ir panašiai) vazonėlius, nes labai lengvai pažeidžiamos šaknelės, o pažeisdus šaknis neužauginsi didelių gumbų. Šiaip atrodo puikiai :)
Egle wrote:
Wed Feb 29, 2012 7:42 am
Pirmiausiai pražydo P. Orinoco
IMG_0747.jpg
IMG_0747.jpg (9.7 KiB) Viewed 1313 times
IMG_0746.jpg
IMG_0746.jpg (8.31 KiB) Viewed 1313 times
Urze wrote:
Wed Feb 29, 2012 12:01 pm
O ar galima pagal plejonės pumpuriuko formą nuspręsti, kas bus - lapas ar žiedas?
MrGreen wrote:
Wed Feb 29, 2012 9:33 pm
Egle super :thumbupleft: žiedai labai gražūs, be to, nedažnai pasitaiko plejonės kurių žiedynas iš dviejų žiedų sudarytas :thumbupleft:
Urze, galima, kai pumpuras jau pakankamai didelis (kaip ir daugumos orchidėjų atveju), taip ir ir kai pumpurai dar maži, galima įtarti, kad plejonė žydės - paprastai reikia atsižvelgti į gumbo dydį, pumpuro formą ir panašiai :idea:
Ramsis wrote:
Wed Feb 29, 2012 9:46 pm
jeigu pleione ruošiasi žydėti pumpurai būna apvalūs, storoki, paaugus pradeda rodyti savo spalvą. Jeigu pleionė auginasi tik lapą, tai pradeda lysti plonas smailus "spygliukas" labai greitu laiku jis pasidaro žalias.
Beje, kolektyvas nepersistenkit su substrato paviršiaus purškimu, tai nėra pats geriausias variantas palaikant drėgmę. Ir tikrai ne dėlto kad gali supūti pumpurėliai. Naujai beaugančios šaknys ieško drėgmės o jeigu ta drėgmė yra paviršiuje jos ir formuojasi paviršiuje. Aišku čia nieko blogo, bet per vasaros karščius joms labai sunku aprūpinti augalą vandeniu, todėl gali neužaugti normalūs svogūnai. Esu kažkur sakęs kad geriau vazonėlį įstatyti į lėkštutę o į ją įpilti šiek tiek vandens. Vanduo susigers pro skylutes, sudrėkins apatinę substrato dalį, ir taip vilios šaknis lysti gilyn.
Ir šitą sugalvojau ne aš, taip tvirtina savo knygoje žymus pleione augintojas ir selekcininkas, KEW botanikas Phillip Cribb.
Egle wrote:
Sat Mar 03, 2012 6:30 pm
Šiuo metu žydi:

Pleione Volcanello Southtrush
Pleione Berapi
Pleione Orinoco
KES_8366.jpg
KES_8366.jpg (10.78 KiB) Viewed 1313 times
P.jpg
P.jpg (13.5 KiB) Viewed 1313 times
P.Volcanello South....jpg
P.Volcanello South....jpg (12.82 KiB) Viewed 1313 times
Egle wrote:
Sat Mar 03, 2012 6:44 pm
Kai turi keletą panašių augalų, labai įdomu juos lyginti: P.Berapi žiedai gerokai mažesni nei kitų, tačiau intensyvesnės spalvos, P.Orinoco išsiskiria didžiausiais žiedais, P. limprichii labai garbanota, tačiau nedidukė.
Kadangi aš jas sodinu sąžiningai Kalėdų metu, tai šiuo metu pats žydėjimas :)
O-manė;) wrote:
Fri Mar 09, 2012 10:14 pm
Jau ir pas mane viena iš pleionių sužydo :thumbsup:Pleione_VolcanelloSongThrush_7.jpg Ačiū tam, kas tokį gerą svogūniuką užaugino ir Kristinai, kuri savo lengva ranka taip gerai pasodino jį. Man beliko tik sulaukti žiedų :heartsfade:
Pleione_VolcanelloSongThrush_7.jpg
Pleione_VolcanelloSongThrush_7.jpg (56.47 KiB) Viewed 1313 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Pleione

Post by mozaika »

Šilingė wrote:
Fri Mar 16, 2012 1:46 pm

Beje, baltosios žiedelis beveik perpus smulkesnis už Tongariro ir Brittania 'Doreen'. Šiek tiek statistikos: tų dviejų žiedo plotis 9-9,5 cm, Tongariro žiedlapiai šiek tiek daugiau užsirietę atgal. P. formosana 'Snow Cap' žiedas apie 6 cm pločio ir tarsi būtų ne iki galo dar prasiskleidęs :think: Bet nebejuda daugiau.

Laukiu dar vienos baltos, o ir dar daugiau pažadų esama :heartsfade:
O-manė;) wrote:
Fri Mar 16, 2012 11:58 pm
P. Volcanello Song Thrush vis dar žydi :thumbupleft: Įdėsiu dar - daugiau prasiskleidusią ir ryškesnę :D Gražuolė :heartsfade: Pleione VolcanelloSongThrush_p.jpg

Gaila P. Britannia „Doreen“ savo žiedo nepamatysiu :cry: Vat tik į Šilingės galėjau paspoksoti :thumbsup: Maniškė taip sunkiai augino, augino pumpuriuką, bet matyt jėgų neužteko - nudžiovino :( Gal kad svogūnėlis buvo mažokas :think:
Pleione VolcanelloSongThrush_p.jpg
Pleione VolcanelloSongThrush_p.jpg (83 KiB) Viewed 1309 times
MrGreen wrote:
Wed Apr 04, 2012 11:46 pm
Nuostabi aurita :!:
Pas mane paskutinioji Pleione šiais metais P. x barbarae
6899988158_e077489717_c.jpg
6899988158_e077489717_c.jpg (43.77 KiB) Viewed 1309 times
Eliss wrote:
Tue Apr 24, 2012 5:55 pm
O kiek laiko pleionės žydi? Manoji gal savaitę tik :Hmmmm:
O-manė;) wrote:
Tue Apr 24, 2012 6:27 pm
Manoji p. Volcanello Song Thrush beveik 3 savaites :thumbsup:, tik stovėjo vėsiai (16-17°) :) O kita, p. Tongariro, pirmus žiedus tai labai trumpai laikė, bet kai pražydo dar vienu - gal 2 savaites laikėsi :)
iron wrote:
Wed Apr 25, 2012 8:42 am
:shock: O aš prieš porą dienų parsivežiau du Pleione Formosna svogūnėlius (gal 2,5 cm skersmens) su "atsikišusiais 3 cm pirštais" iš Keukenhof'o...
Taigi, visą temą perskaičiau ir eisiu sodinti. Tada - tiesiai laukan nešiu.
Tai gal jau ir visai nežydės šiemet, kad taip vėlu... :no:
MrGreen wrote:
Wed Apr 25, 2012 7:20 pm
iron, gali būti kad jau nebežydės, tačiau kitais metais galima bus grožėtis žiedais :) maniškės nuo savaitgalio gyvena šiltnamyje. Beje lauke ar šiltnamyje reikia saugoti lapus nuo nudegimo.
Urze wrote:
Thu Apr 26, 2012 7:02 am
Iron, panašu, kad su pažadais. ;)
Bent jau mano plejonės (Pleione formosana) visai kitaip pumpurai atrodė (smailučiai tokie) ir iš jų išlindo salotytės. O tie lapai labai nenoriai tiesinasi ir skleidžiasi. Be abejo, prilindau "padėti", tai dabar kiek plačiau išsiskleidusios tos armonikos, ale vis tiek man norėtųsi, kad plačiau būtų. Nuo palangės (13-18 laipsnių), kur buvo dėl man nesuprantamų priežasčių sustabdžiusios lapų auginimą ir skleidimą, buvo perkeltos į "akvariumą", kur gerokai didesnė aplinkos drėgmė, kur temp. nuo 19 laipsnių saulėtą dieną šokteli ligi 27 ir kur gauna šiek tiek tiesioginės saulės. Lyg ir smagiau jaučiasi, du sėkliniai gumbeliai, pasodinti kartu su didžiaisiais gumbais, pradėjo ūglius leisti. Tai ir svarstau - palikt jas drėgniau ir šilčiau ar perkelt į įstiklintą pietinį balkoną, kur temperatūra šokinėja nuo 10(8) laipsnių dienomis ligi 35 ir daugiau saulėtomis dienomis ir kur aplinkos drėgmė yra menka. :scratchheadyellow:
iron wrote:
Sun Aug 12, 2012 10:32 am
Žydėjo gegužę. Taigi - ne rugpjūtį tikrai jau.
DSCN7240.JPG
DSCN7240.JPG (65.04 KiB) Viewed 1309 times
O balandžio gal 20 atrodė taip.
DSCN7234.JPG
DSCN7234.JPG (102.32 KiB) Viewed 1309 times
DSCN7234.JPG

Dabar auginasi kažkokius "sliekučius" - naujus lapelius. (bus foto)
Urze wrote:
Tue Sep 18, 2012 2:24 pm
Kaip plejonių derlius? Girdėjau, kad kai kurių plejonės jau numėtė lapus ir šaldytuve miega. Turimos P. formosana vis dar balkone žaliuoja, laistomos. Padūkusiai gausiai prisiaugino sėklinių gumbelių, bet va didieji gumbai tai vangiai augo - vos ne perpus mažesni nei praeitais metais. Pasodinta buvo vasario pabaigoj į purų, bet išlaikantį drėgmę substratą iš kokoso čipšų, smulkintų kiminų, anglies gabaliukų ir žievės bei arklio aukso. Galvojau, turės maisto ir bujos tiesiog, o gavosi atvirkščiai.
Misterija, kame Tu savąją pasodinai ir kaip prižiūrėjai, kad tokio monstriško dydžio gumbas užaugo? Kur laikei tik pasodinusi (kiek pamenu, sodinai dar žiemos metu)?

Vasarą gauta bešaknė Pleione maculata išgyveno, senasis gumbas visai nunyko, pamažiuuuuku naują gumbą pučia namuose sėdėdama. O prieš kelias dienas pastebėjau, kad anksčiau buvęs lygus kaip jaunas svogūnas (arba poras) gumbas dabar kone kvadratinis pasidarė, kampuotas. Dalyte, kaip su Taviške P. maculata reikalai? Jau ir ant savos gumbo radau akutę-pumpuriuką. Tikiuosi, kad šį rudenį nežydės, kad čia jau kitiems metams būsimo gumbo užuomažgą pasiruošusi.
Relax wrote:
Tue Sep 18, 2012 3:36 pm
Šiemet mano visiškai varganos... Galima sakyt, kad pagrindiniai gumbai užaugo kaip sėkliniai, o kitą paukščiai išnešiojo. Nebeturi nei lapų, nei šaknų tai tiesiog padėti ant sausų kiminų lauke, o gal ir jų jau nebėra :scratchheadyellow:
Panašu, kad man su jom nepakeliui...
MrGreen wrote:
Tue Sep 18, 2012 7:04 pm
maniškės visos padidėjo, gumbai didesni užaugo, bet gelsti jos dar neskuba, o sėkliniai gumbeliai dar tik pučiasi, ir kai kurie gana vėlai pradėjo augti todėl dar neskubu aš plejonių migdyti, visos šiltnamyje mėgaujasi šiluma. Tiesa šiemet gauta maculata tai nekokia (ne iš tų pačių tiekėjų kiek žinau), jaučiu ji irgi be normalių šaknų atėjo, "klibėjo" vazone, neskubėjo augti, bet kaip ir Urzė tikiuosi nesugalvos šiemet žydėti :doh:
iron wrote:
Sat Oct 27, 2012 1:21 pm
Mano Pleione Formosana dabar žaliuoja nešildomoje patalpoje ant palangės. Vis dar gerokai drėgna, nors seniai nelaistoma. Nuo rugsėjo turi ir mažus pridėtinius cibuliukus.

Kada tie lapai ims ruduoti?
O gal jos sezoniškumas "pasislinkęs" pirmyn? Juk ji tik balandžio gale parvažiavo iš Keukenhofo ėmusi dygti, žiedus rodė gegužę...
O gal jai reikia taikyti kardinalius veiksmus? Tipo, sutvarkyti sezoniškumą, t.y. ištraukti iš vazonėlio, nukirpti lapus, padžiovinti svogūnėlius ir kišti šaldytuvan?
:question: :question: :question:
andriuxplind2 wrote:
Sun Oct 28, 2012 8:30 am
Maniškės visos miega šaldytuve jau beveik mėnuo. Kai žalioti niekaip nenustojo, aš jas inešiau šiltai ir visiškai nebelaisčiau. Tada lapai nukrito gana greit. Gerai, kai augalas gali susiurbti visas maistines medžiagas iš sezoninių dalių, tokių, kaip nukrentantys lapai, atmirštančios šaknys.
Urze wrote:
Mon Oct 29, 2012 12:40 pm
Pleione formosana vis dar žaliuoja įstiklintam balkone, nors visiškai sausos jau kelias savaites, o temperatūra krinta ligi +4 laipsnių. Galėtų jau ir susiprasti, kad reik miegoti eiti. Pleione maculata vis dar šiltai laikoma ir vis dar gumbas auga, kas, mano atveju, yra gerai. Bet lapai nuo galų jau pradėjo gelsti, tai po kelių savaičių jau gal pati nueis miegoti.
Andriau, o nėr nuo tokio staigaus temperatūrų pokyčio joms blogai iš vėsumos į šilumą parnešus? Neatsilieps kitąmet per žydėjimą?
O-manė;) wrote:
Fri Nov 30, 2012 11:14 pm
pleione_maculata.jpg
pleione_maculata.jpg (77.89 KiB) Viewed 1309 times
pleione_maculata1.jpg
pleione_maculata1.jpg (44.54 KiB) Viewed 1309 times
pleione_maculata1.jpgpleione_maculata.jpgVa, ką išleido mano pleione‘s maculata :) Kaip manot, kas tai ? Žiedams jau per vėlu :oops: ? Ar pleione‘s nusprendė išleisti auginius ir tada jau eiti ilsėtis, mm... ?

Man tai svarbu, nes norėjau persodinti - sėdi dar sename pirktiniame substrate. Planavau tai padaryti kai miegos, apie gruodžio vidurį. O dabar nebežinau :scratchheadyellow: .
Nuo tuo, ar čia auginiai ar visgi pumpurai, priklauso pult man skubiai persodinti kol neįsibėgėjo augti, ar persodinti jau po žydėjimo, jei čia pumpurai :think: Ką manot :question:
Ar dar galiu palaukti kol kiek paaiškės :question:
Urze wrote:
Fri Nov 30, 2012 11:28 pm
O-mane, man panašu į pumpurus. ;) Juk Pleione maculata ir priklauso žydėti rudenį, kai jau lapus numeta. Kai nužydės, eis miegoti kaip ir kitos plejonės. Va tada ir galėsi ramiai persodinti arba jau pavasario palaukti su šiais darbais. Tikiuosi, visos trys sužydės. :heartspink:

Papasakok, kaip augini - substratas, laistymas, temperatūra (ir dabar, ir per vasaros karščius), šviesos kiekis, trąšos. Viskas įdomu! Stebiuosi, kaip skiriasi gumbų forma. Taviškiai daugiau kaip buteliai ištempti, o mano turimos gumbas dabar storas lyg pomidoras. :D
Ramsis wrote:
Mon Jan 28, 2013 7:46 pm
Šeštadienį susodinau savo pleiones. Miksą dariau labai elementarų - kokosų čipsai ir...deginti gyvūnų kaulų miltai...viskas.
šiaip šiais metais neperžiemojo daug rūšių, tiesiog svogūnėliai pajuodo.
kaip man seksis auginti pleones tokiame substrate matyt papasakosiu rudenį ;)
Relax wrote:
Sun Feb 17, 2013 4:41 pm
O iš kur žinot kada galima pradėt liet išviršaus ir kada jau pradėt siūlyt trąšų?
misterija wrote:
Sun Feb 17, 2013 5:24 pm
kai pasirodys šaknys, ir tai po biški, ir po žydėjimo
Urze wrote:
Tue May 28, 2013 1:01 pm
Iš va tokio nosiuko Pleione formosana 2013.04.20 2.JPG
išsirito toks grožis su kvarbatkomis. :) Pleione formosana 2013.05.09 1.JPG
Ir kaip atrodo visas augalas (kairėje du stiebai yra Bletilla striata, visi kiti - Pleione formosana). Pleione formosana 2013.05.09 5.JPG Dantų krapštukais gumbai žemėje laikomi buvo, nes kai pradėjo šaknis auginti, gumbai pradėjo iš substrato lipti. Nufotografuoti žiedą biški pasivėlinau, jau žiedlapių galiukai ruduoti pradėję. Bet čia antrais auginimo metais pražydusi pirmoji plejonė, tai labai smagu. :D
Pleione formosana 2013.05.09 5.JPG
Pleione formosana 2013.05.09 5.JPG (194.39 KiB) Viewed 1309 times
Pleione formosana 2013.05.09 1.JPG
Pleione formosana 2013.05.09 1.JPG (190.4 KiB) Viewed 1309 times
Pleione formosana 2013.04.20 2.JPG
Pleione formosana 2013.04.20 2.JPG (202.49 KiB) Viewed 1309 times
Urze wrote:
Sun Sep 22, 2013 8:22 pm
Pleione formosana vis dar žaliuoja, sėkliniai gumbeliai dar auga iš gumbų viršūnių, tebelaistau. O vat P. maculata lapai jau dalinai nurudę, pageltę. Ir iš dviejų naujai susiformavusių akelių pradėjo kažkas augti. Pasižiūriu - ogi šaknis jau tie mažyliai leidžia! Nenorėjau tame pačiame substrate dar vienam sezonui palikti, tai teko rauti dabar ir persodinti, kol dar naujos šaknys trumpos ir mažesnė tikimybė jas pažeisti. Senųjų (šios vasaros) šaknų nenuroviau, su visomis pasodinau. Gal dar kažkiek pafunkcionuos, nes šiaip gyvos.

Pagal tų dygstančių akelių vaizdą kyla įtarimas, kad dėmėtosios plejonės žiedais šiais metais neteks džiaugtis... :neutral:
O-manė;) wrote:
Thu Nov 07, 2013 10:34 pm
Pleione maculata žydėjimo šiek tiek vaizdinės medžiagos :) Pleione maculata pumpuras.jpgPleione maculata pumpuras1.jpgPleione maculata7-1.jpg
Žiedas išsivyste per 10 dienų
Pleione maculata pumpuras.jpg
Pleione maculata pumpuras.jpg (154.95 KiB) Viewed 1309 times
Pleione maculata pumpuras1.jpg
Pleione maculata pumpuras1.jpg (124.12 KiB) Viewed 1309 times
Pleione maculata7-1.jpg
Pleione maculata7-1.jpg (170.24 KiB) Viewed 1309 times
O-manė;) wrote:
Thu Nov 07, 2013 10:41 pm
Saulėtą dieną kvepia obuoliais :) (golden [galvoju.gif])
Pleione maculata7-2.jpg
Pleione maculata7-2.jpg (204.49 KiB) Viewed 1309 times
Pleione maculata_1.jpg
Pleione maculata_1.jpg (105.93 KiB) Viewed 1309 times
Pleione maculata_.jpg
Pleione maculata_.jpg (102.01 KiB) Viewed 1309 times
O-manė;) wrote:
Fri Nov 08, 2013 12:00 am
MrGreen wrote:Kaip Jūsų plejonių derlius? ...
P. aurita, jei neklystu, jau spalio viduryje numetė lapa, tai nuo tol nelaistyta stovi vėsiai patamsyje balkone. Jau gal reiks traukt iš vazono ir džiovint.
O p. chunii dar žaliuoja ir panašu visai nesiruošia žiemojimui, todėl palaistau kartais. Be to, ji dar labai mėgėja daugintis [Cha] Jau antrą sezoną stebiu kaip ji pas mane, skirtingai nei aukščiau minėta aurita, augina ne tik pakaitinį gumbą, kuris, beje, būna didžiausias, bet dar vieną. O ir viršutinių sėjinukų priaugina :) Dosni mergaitė :D
Pleione chunii_.jpg
Pleione chunii_.jpg (172.94 KiB) Viewed 1309 times
Urze wrote:
Fri Nov 08, 2013 10:37 pm
O-mane, puikumėlis! Sveikinu pražydinus. :thumbupleft: Ir reportažas išsamus.
Išlindo daug žadantis nosiukas.
Pleione maculata 2013-10-21.jpg
Pleione maculata 2013-10-21.jpg (159.86 KiB) Viewed 1309 times
. Bet žiedu taip ir neteko pasidžiaugti, nes pumpuras nupuvo. :( Gali būti, kad per drėgną substratą palaikiau po persodinimo, ypač kai balkone jau vėsu buvo, tai ir nupuvo. Ech. Dabar laukiu, ar kitas daigas gyvybės parodys, nes irgi viduj buvo pradėjęs pūti. Gali būti, kad su tokiais gražiais pažadais ir baigsis šitos plejonės klajonės po šį pasaulį.


Užtat P. formosana auga kuo puikiausiai. Dauguma lapų dar žaliuoja, bet jau nebelaistau, kad pradėtų apie miegą galvoti. Vis dar įstiklintam balkone yra, o paskui keliaus į šaldytuvą. Tik pastebėjau, kad oranžinių erkučių ant jų atsirado, tai teko imtis priemonių.
MrGreen wrote:Kaip Jūsų plejonių derlius?
Pradžia - 2 dideli P. formosana gumbai, antri metai - 3 dideli gumbai ir 6 sėkliniai svogūnėliai, treti metai - 4 dideli, 8 vidutiniai gumbai ir 10 sėklinių svogūnėlių. Derlius vis didyn, greit jau kilogramais sverti galima bus. :D
Urze wrote:
Wed Apr 16, 2014 6:14 pm
Aš šiais metais plejonių žiedų nebesulauksiu, nes prisidirbau. :cry: Sumąsčiau šiais metais paeksperimentuoti ir pasodinti Pleione formosana į aukštą ir siaurą, rožėms skirtą vazoną galvodama, kad vasarą jos man lėčiau džius, bus tolygesnė drėgmė prie šaknų ir geriau gyvens. Substratą maišiau iš kokosų čipsų, posmulkės žievės, biohumuso, perlito, biški kiminų. Iš visų dalių tik kokoso čipsus mirkiau prieš naudojimą, tačiau nuo jų visas substratas labai smarkiai sušlapo. Ir nors plejonės suskubo augti, keli pumpurai turėjo būti, bet augimas kažkaip neįsibėgėjo, o substratas irgi nedžiuvo. Galiausiai vieną gumbą ištraukiau ir pamačiau, kad gilyn bandžiusių augti šaknų viršūnės yra nupuvusios. :doh:
Pleione formosana 2014-04-07 1.jpg
Pleione formosana 2014-04-07 1.jpg (168.29 KiB) Viewed 1309 times
Tai viską perkrausčiau į seklų ir platų vazoną, tokį patį substratą, kuris naujam vazone greitai pradžiuvo. Bet jau per vėlai sureagavau - pumpurai nurudo. Na, kad bent jau augti normaliai pradėtų ir įsišaknytų. Tikiuosi, kad nepažeidžiau šaknų persodindama, nes jau nemažos buvo, o plejonių šaknys juk nesišakoja, tad jei pažeidi šaknies viršūnę, amba tai šakniai.
Pleione formosana 2014-04-07 2.jpg
Pleione formosana 2014-04-07 2.jpg (135.41 KiB) Viewed 1309 times
Gerą pamoką gavau - nesodinti plejonių į sudrėkintą substratą, nes jaunos šaknys lengvai pūva.
Ramsis wrote:
Wed Apr 16, 2014 9:08 pm
Manau, kad išskyrus žiedus daugiau nieko nepraradai, ūgliai dar šaknysis, todėl spės užsiauginti svogūnus, aišku prasitęs augimo laikas, tačiau vasarą tu ją gerai pašerk. Maniškė formosana jau su gan dideliais lapais, o šaknys mačiau jau išlindę pro vazono apačią.
Ramsis wrote:
Tue Feb 17, 2015 6:29 pm
Šių metų Pleione formosana derlius. Kažkaip įdomiai šiais metais man jos žydi - pusė vazono jau baigia peržydėti kita pusė dar tik pumpuruota. Kalbėdamas apie pusę tai ne šiaip kas antras svogūnas, o tiesiog kaip užbrėžta, viena pusė žydi, kita ne.
Čia fotografavau iš tos pusės kur žydi :)
15939347064_c142207e76_z.jpg
15939347064_c142207e76_z.jpg (96.79 KiB) Viewed 1309 times
Relax wrote:
Wed Mar 18, 2015 9:57 pm
Ar jum P. formosana kvepia? Tiksliau smirda. Turiu 3 žiedus ir visi vienodai smirda. Pasenusia mazgote. Kažkurią dieną buvau prakaišiojęs į žiedus nosis, o dabar, vakare, įkišu ir fėėė. Tai gerai, kad tik prikišus nosį, nes dar po lūpragės neatsigavau.
Ramsis wrote:
Wed Mar 18, 2015 10:45 pm
:think: :think: Nu nežinau, bet kvapo jos neturi. O uosčiau daugybę kartų.
mozaika wrote:
Sun May 03, 2015 9:19 pm
Relax wrote:Ar jum P. formosana kvepia? Tiksliau smirda. Turiu 3 žiedus ir visi vienodai smirda. Pasenusia mazgote. Kažkurią dieną buvau prakaišiojęs į žiedus nosis, o dabar, vakare, įkišu ir fėėė. Tai gerai, kad tik prikišus nosį, nes dar po lūpragės neatsigavau.
O taip, yra kvapas. Tik nepasakyčiau, kad mazgočių. Toksai per ne lyg saldus sumaišytas su narcizų kvapu :). Bet jis būna greičiausia rytais ir kaip intensyviai šviečia saulė, nes vakarop nieko nesijautė.
MrGreen wrote:
Mon Apr 04, 2016 9:09 pm
Ačiū Ramsiui už Pleione formosana var. alba, kuri žydi pirmą kartą :D Bet vis nespėju nufotografuoti, tai jau pradėjo žiedas džiūti... :oops:
15939347064_c142207e76_z.jpg
15939347064_c142207e76_z.jpg (96.79 KiB) Viewed 1309 times
andriuxplind2 wrote:
Sun Jun 12, 2016 5:39 pm
Šiandien apturėjau grobio. Reikiamu metu pasipainiojau reikiamoje vietoje ir iš šiukšlių maišo išsitraukiau 20 vnt Pleione Tongariro. Neaišku, kaip sureaguos į tai, kad buvo iškratytos iš vazonų, bet bis matyt :)
15939347064_c142207e76_z.jpg
15939347064_c142207e76_z.jpg (96.79 KiB) Viewed 1309 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Pleione

Post by mozaika »

Ramsis wrote:
Fri Dec 29, 2017 5:53 pm
Šiandien jau susodinau savo pleione. Atskyriau didelius svogūnėlius nuo mažų. Šiais metais bandysiu juos auginti atskirai. Noriu isitikinti, kad iš mažų svogūnų galima užsiauginti juos iki žydėjimo dydžio. Substratą dariau 3 sluoksnių. Dugną pripyliau floristikoje naudojamo, gabaliukais pjaustyto oazio. Vidurinis sluoksnis ir nemenkų medžio anglies, žievės, kokoso lukšto gabaliukų. Viršutinis sluoksnis sijotos nuobiros, rūgšti durpė, perlitas, smulkinti džiovinti kiminai, pelenai rūgštingumui pamažinti, kompleksinių trąšų sauja, salietros sauja.
Žiūrėsiu kas gausis. Pagal mano skaičiavimus, viršutinis sluoksnis turėtų padėti įsitvirtinti šaknims, vidurinis sluoksnis duos oro, o oazis palaikys pastovę drėgmę, kas turėtų versti šaknis augti gilyn.
Musėkautas wrote:
Thu Jan 04, 2018 1:42 pm
Kaip gerai, kad yra tokios temos :) Gauni pranešimą apie naują žinutę forume ir eini savo "pamirštų" garaže augalų patikrinti.

Rudenį savo plejones tiesiog įnešiau garažan ir palikau "kaip yra" sausai substate beveik tamsoje. Buvau prisiminęs per Kūčias, bet pernai tokiu laiku pasodintos jos man kiek per anksti nužydėjo. Tai šiemet nusprendžiau žadinri gerokai vėliau. Bet kai kurios jau bunda. O kadangi pasodintos ir gali pradėti leist šaknis į seną substratą, tai teks suskubt su persodinimu.
Ramsis wrote:
Fri Jan 05, 2018 1:16 am
Taip išnešiau į stiklinį šiltnamį. Tas kur sosodinau po vieną į vazonėlius, visus vazonus parinkau keturkampus ir sudėjau į putplasčio dėžes. Labai talpiai gavosi. Tos dėžės turi dangčius, tai šaltesnėm naktim uždengiu. Kai labai atšals parnešiu į šiltą garažą. Kitas sodinau į didelius plokščius vazonus( mažus svogūnėlius arba didelius rinktinius) tai juos irgi sudėjau į dėžes. Kelìų laipsnių šaltis nepasieks, o toliau matysiu.
MrGreen wrote:
Sun Feb 18, 2018 6:37 pm
Pagaliau pasodinau visas plejones. P. formosana visos variacijos, kurias turiu, jau buvo gerokai pajudėjusios su pradėjusiom augti šaknim, dar šiewk tiek ir būtų pavojinga sodinti nepažeidžiant šaknų. Kitos plejonių rūšys ir hibridai dar nebuvo labai pajudėję todėl jiems pats laikas buvo pasodinti.
Slogaa wrote:
Tue Jan 15, 2019 3:36 pm
Na va, ir pavasaris nebe už kalnų, tiesa? [taip.gif] :lol:

Gavau čia iš gerosios tetos Pleionių. Dvi dideles, viena su besikalančiu žiedu, visos kitos - mikrobiukai. Niekada neauginau, nieko apie jas nežinau.

Visą vaikų darželį sukišau į vieną vazoną, o didelę pasodinau į atskirą. Specialiai įkeliu nuotrauką, kad matytusi, į kokio dydžio vazonėlį aš ją čia įgrūdau. Ar vazonėlio dydis gali būti blogas?
Substratui naudojau žievę ir sąmanas - gerai, blogai? (tas pats pritaikyta ir vaikų darželiui)

Bet kokie patarimai laukiami.

P.s. Ar jau čia reikia pradėt laistyt po truputį?

AČIŪŪ :thumbsup:
pleione.jpg
pleione.jpg (46.98 KiB) Viewed 1307 times
Slogaa wrote:
Sat Feb 02, 2019 6:30 pm
IMG_20190202_172837.jpg
IMG_20190202_172837.jpg (3.58 MiB) Viewed 1307 times

Neiaivaizduoju, kas cia vyksta, bet vyksta!
O.o
Nejau niekas siais metais Pleioniu neaugina?
MrGreen wrote:
Sat Feb 02, 2019 9:32 pm
Auginam auginam, aš dar netikrinau, miega šaldytuve, sodinsiu šiek tiek vėliau. O nuotraukoje man panašu, kad ūglis žydės.
Slogaa wrote:
Wed Feb 06, 2019 2:23 pm
Aš , žinoma, turiu milijoną klausimų, kuriuos, tikriausiai, rasčiau senesnėse temose - tik laiko reiktų rasti, paskaityt.
BEt kaip jūs sprendžiat, kada jau laikas traukt iš šaldytuvo ir sodint į žemę?
Urze wrote:
Wed Feb 06, 2019 5:26 pm

Traukt iš šaldytuvo galima tada, kai pradeda augti ūgliai arba kai jau norisi, kad pradėtų augti.
MrGreen wrote:
Wed Feb 06, 2019 10:29 pm
Aš dažniausiai ištraukiu iš šaldytuvo vėliau nei visi, nes tiesiog neturiu vietos sustatyti visų plejonių šviesoje, arba traukiu anksčiau jei labai pradeda augti pumpurai, galvoju gal jau kitą savaitgalį reikės sodinti jei bus laiko, nors dar galima palaukti.
Slogaa wrote:
Tue Feb 26, 2019 2:55 pm
Tikrai taip - tai buvo žiedas.

Labai nustebino - nesitikėjau, kad tokio dydžio. Parodose jos manęs nežavėjo nei kiek.. bet kai susipažįsti iš arčiau....
profile.jpg
profile.jpg (29.01 KiB) Viewed 1307 times
pleione2.jpg
pleione2.jpg (47.29 KiB) Viewed 1307 times
pleione.jpg
pleione.jpg (101.83 KiB) Viewed 1307 times
Neonodeta wrote:
Thu Feb 28, 2019 7:44 pm
Slogaa, labai grazi jusubplejone. Manoji dar saldytuve, niekaip neprisiruosiu pasodinti. Manoji taip pat formosana bet atrodo lyg ir ryskesne mano. Nebent ju yra yvairiu spalvu butent formosanos. Idedu sena foto.
Resizer_15513792884150.jpg
Resizer_15513792884150.jpg (3.47 MiB) Viewed 1307 times
Neonodeta wrote:
Thu Feb 28, 2019 7:49 pm
Nuotrauka is priekio
Resizer_15513796854360.jpg
Resizer_15513796854360.jpg (1.52 MiB) Viewed 1307 times
Urze wrote:
Sat Mar 02, 2019 11:47 am
Neonodeta, ar Jūsų turima tikrai Pleione formosana? Nes formosana rūšies lūpa yra akivaizdžiai šviesesnės rausvos spalvos nei žiedlapiai, jos viduje pamarginta gan gausiai ir ji pati platesnė nei Jūsų turimos plejonės. Gal čia kokia kita rūšis?
Neonodeta wrote:
Sun Mar 03, 2019 8:33 am
Urze, pirkau cia is ramsio, kaip pleione formosana.. dabar jau sutrikau 🤔
MrGreen wrote:
Wed Mar 06, 2019 10:22 am
Formosana turi daug variacijų todėl ir toks žiedų skirtumas. Pas Ramsį (ir pas Neonodeta) netipinė forma, jau nepamenu pavadinimo, o pas Slogaa tipiška rūšis - rožinis žiedas su šviesia taškuota lūpa.
Urze wrote:
Sat Nov 09, 2019 7:55 am
Glaustai ir aiškiai, kaip auginti Pleione genties orchidėjas. Šaltinis - albiflora.be
MOST IMPORTANT SPECIFIC CULTIVATION INSTRUCTIONS FOR PLEIONE

Temperature ; Most species and hybrids are frost resistant and withstand temperatures between minus 5 and plus 28 °C Except from a few autumn flowering species they do need a cold winter rest at temp’s between -5 ° C and +10 °C for two to three months to get good results . Many species do well when they get some frost in winter, if kept dry. It helps keeping pests under controle. They do not stand heat in summer , supply enough moisture at warm temp’s and if greenhouses get too warm , put them in a cool shady place outdoors .

Light ; One may give them full sunlight between November and February , and relatively cool shady conditions in growing stage, morning sun is beneficial though.

Humidity ; Critical is keeping plants dry in cold rest periods. As those plants are affected by monsoon rains in nature , they need abundant watering in peak summer . Watering need to be increased gradually as new growths start to develop . During growing season plants may not become dry, as the thin unbranched roots may be lost and will not be replaced afterwards ! We advise not to water on top as long as flowers have not gone over. Sensitive species could be watered from below until new leaf is fully developed.

Compost ; Very tolerant , most species do well with a compost of medium graded bark , pumice gravel and/or perlite and freshly fallen and cut oak and beech- leaves, more or less equal parts . Providing good drainage , one can use some moss or sphagnum to make it more water retentive. A cover of some kind of living moss has proved very beneficial for sensitive species . Several species are very salt sensitive, P. forrestii, P. grandiflora..., and require compost of bark/ sphagnum and quartz only, and plastic containers, no terracotta- .

Repotting ; Yearly, or each two to 3 years , in winter or in February latest , just before growing starts .

Water quality ; Rainwater is advisable , at least for salt sensitive species. Otherwise good quality tap water low salt and chlorine poor .Good oxygen rich water is essential .

Fertiliser ; Not before new roots are well developed, somewhere in July for most species. For hybrids and fast growing species one may use slow release grains up to 10 grains for strong growing hybrids or a good quality chemical fertiliser dissolved in spraying water. Salt sensitive species need very few high quality mineral fertilizer, late in the growing season only, preferable rich of potassium. And as most terrestrial orchids, the preferable N- source is Nitrate, no ureum and few ammonia .

Protection ; These are very strong plants, mites, aphides, snails and slugs can cause some trouble at the start of the growing and need to be controled to avoid spreading virus infection . It is more a question of getting growing conditions well balanced , especially the relationship temperature and humidity . For many species, exposure to frost in winter helps keeping pests under controle.
MrGreen wrote:
Mon Nov 18, 2019 9:03 pm
Slogaa wrote:
Tue Aug 20, 2019 11:03 am
Žiemai jūs ištraukiat iš vazonų gumbus ir sandeliuojat kaip kokią tulpę ar paliekat vazonuose?
Gal netyčia turit forrestii žydėjimo nuotraukų? halo
Galima ištraukti ar palikti keliems sezonams, aš visada ištraukiu ir padedu žiemoti vėsiai gumbelius. Visos dar šiltnamyje stovi, bet jau gal savaitgalį bandysiu parsinešti namo.
Slogaa wrote:
Tue Nov 19, 2019 6:05 pm
NA, aš turėjau omeny - ar ne per anksti nešti namo, t.y. į šilumą? Jos neturėtų žydėti žiemos vidury/pabaigoje?
MrGreen wrote:
Wed Nov 20, 2019 8:57 pm
Pas mane žydi pavasarį, kartu su krokais :D
MrGreen wrote:
Thu Nov 21, 2019 5:50 pm
Urze wrote:
Thu Nov 21, 2019 12:52 pm
MrGreen, o Tu ne į šaldytuvą jas dabar susineši, kaip ankstesniais metais?
Taip, sudėsiu į popierinius maišelius ir keliaus į šaldytuvą keliems mėnesiams.
Gabriele wrote:
Sun Aug 30, 2020 4:19 pm
Mano Pleione Shantung Ducat siemet tikrai pasistenge :) Pirkau is eBay viena stora bulba, kuri per vasara isaugino net 3 tokias pacias. Dabar tik ziedu pavasari sulaukt :pray:
FA963344-71EF-4F1B-835B-65532144C956.jpeg
FA963344-71EF-4F1B-835B-65532144C956.jpeg (2.89 MiB) Viewed 1307 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Locked

Return to “Žemėje augančios orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests