Dendrobium gregulus

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium gregulus

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri Feb 10, 2012 9:50 am
O, koks fantastiškas! Įdomu, kad žiedynai išlenda ne tik iš gumbo viršūnės, bet ir šono!

Turiu ir aš D. gregulus, bet suvargusį. Atkeliavo pas mane praeitą rudenį su gal 6 senais belapiais gumbais ir keliais dar augančiais ir lapuotais. Lapus numėtė gan greitai, tų šviežių gumbų taip ir nebaigė auginti. Kažkokia proga nuėmiau jį nuo bloko, tai ir subyrėjo į kelis gabaliukus - tarpusavyje gumbai nesilaikė, o šaknys trumputės ir, man rodos, nebegyvos. Taip ir voliojasi ligi šiol reanimatoriuj ant drėgnų kiminų nei mirdami, nei augdami. Gal pavasaris suveiks ir pabus? Ar nieko nelaukiant kelti juos atgal ant bloko su kiminais po kojomis?
Ramsis wrote:
Fri Feb 10, 2012 3:52 pm
Fainas dendrobium, gaila kad man su jais ne pakeliui. Tačiau tokių miniukų orchidariumas tai atrodytų - nuostabiai.
Urze wrote:
Fri Feb 10, 2012 6:44 pm
Girini, aš dar klausimą turiu - kodėl lapukai tokie raudonai bordiniai? Arti lempų sėdi?
Giriniss wrote:
Fri Feb 10, 2012 7:11 pm
Urze wrote:O, koks fantastiškas! Įdomu, kad žiedynai išlenda ne tik iš gumbo viršūnės, bet ir šono!

Turiu ir aš D. gregulus, bet suvargusį. Atkeliavo pas mane praeitą rudenį su gal 6 senais belapiais gumbais ir keliais dar augančiais ir lapuotais. Lapus numėtė gan greitai, tų šviežių gumbų taip ir nebaigė auginti. Kažkokia proga nuėmiau jį nuo bloko, tai ir subyrėjo į kelis gabaliukus - tarpusavyje gumbai nesilaikė, o šaknys trumputės ir, man rodos, nebegyvos. Taip ir voliojasi ligi šiol reanimatoriuj ant drėgnų kiminų nei mirdami, nei augdami. Gal pavasaris suveiks ir pabus? Ar nieko nelaukiant kelti juos atgal ant bloko su kiminais po kojomis?
Jap, žiedstiebiai lenda gausiai iš kur tik papuola... Panašiai įdomus ir peguanumas, kurio bulvytės kai kurios ramiai horizontaliai auga nuo pat gavimo :)

Kad mes būtume gavę labai geros būklės, kaip ir negalim pasigirti; didžioji dalis bulvyčių čia šviežiai suaugusios. Panašu, mūsų sąlygos jam patiko.
Tarp kitko, buvome labai išsigandę augaliuko būkle, nes tos bulvytės su lapiukais miniatiūrinės visiškai buvo ir augt nelabai norėjo; po to, kai pradėjo lapus mėtyt, žydėt, pradėjo ir bulvytės sirpti, dabar jau visai padoriai atrodo :)

Patart Jums nelabai ką galim - mažoka patirties su šios sekcijos orchidėjų marinimusi.
Šiaip bešaknių reabilitacija yra prasminga tik turint gyvas samanas ir sterilias sąlygas - kitaip labai greitai susimeta kokios nors blogybės. O tokios būklės augaliukas, savaime suprantama,- lengvas grobis...
Mes (ir čia abiejų nuomonė sutapo) kabintumėm ant bloko ir apsimestumėm, kad viskas gerai: daug šviesos, reguliarus slabso purškimas, leidimas dendrobiukui pradžiūt. (Šiaip pastebėjom, kad geriau sausėliau laikyt, o ne šlapiai.) Nežinau, ar suveiks,- nebandžiau; kažkokių stebuklų ir nesitikėčiau. Bet maža ką...

Urze wrote:Girini, aš dar klausimą turiu - kodėl lapukai tokie raudonai bordiniai? Arti lempų sėdi?
Lapai bordiniai dėl tos pačios priežasties, kodėl rudenį kai kurių medžių lapai panašios spalvos būna :) Paprasčiausiai dabar (bent mūsų namuose) lapus metančių dendrobių ruduo, dėl to dalis dar likę žali, dalis pageltę, o dalis - nuraudę ir sudžiūvę... Man tokia lapijos spalvų puokštė daug žavesio prideda :)
Urze wrote:
Sat Feb 11, 2012 8:46 pm
Giriniss wrote:Mes kabintumėm ant bloko ir apsimestumėm, kad viskas gerai
:lol: Kaip tik vakar apie tokį variantą ir galvojau. A maž ir atsigaus. :) Labai įdomu, kad stiebai išsipūtė tada, kai jau be lapų ir žydėt ruošiasi. Atrodytų, tada kaip tik jėgas žiedams turėtų skirti, o ne augimui. O kad dendrobiai klevais rudenį apsimeta, tai irgi nebuvau girdėjusi. :D
Urze wrote:
Wed Apr 18, 2012 12:55 pm
Po pusantro mėnesio užsodinimo ant bloko su šiek tiek kiminų po kojomis ir apsimetimo, kad viskas gerai, :lol: darosi panašu, kad bunda mano feniksas iš pelenų! Du nauji ūgliukai nosis iškišo, gal dar ir trečias išsikrutins. :thumbsup:
Urze wrote:
Thu Jan 30, 2014 6:15 pm
Nuo paskutinės mano rašytos žinutės Dendrobium gregulus gerokai atsigavo. Praėjusio sezono derlius - 6 ūgliai, kurie, kaip rašė ir Giriniss, labai ilgai neaugino gumbų ir tik jau į rudenį pradėjo juos pūsti. Keistokas padaras su svogūnus primenančiais gumbais. :D Po biški jau jam ruduo ateina - lapai gelsti pradeda. O vasarą laikiau ant pietinės palangės (taigi nemažai tiesioginės saulės), dienomis įmerkdama bloką į negilią balą, o naktimis pakabindama išdžiuvimui. Blokas iš paprastojo ąžuolo žievės, juo vanduo puikiai kildavo ir šaknis drėkindavo, bet kartu ir neužmirkdavo jos. Kiminus iš po augalo senokai pašalinau, nes jie mano auginimo sąlygoms netiko.
Urze wrote:
Sat Jun 21, 2014 1:17 pm
"Cibuliai" tik pavasario pradžioje numetė pernykščius lapus ir nuėjo miegoti, kas man visiškai netiko, nes palankiausias augimo sezonas kaip tik artėjo. Tad blokas su belapiais Dendrobium gregulus ūgliais buvo mirkomas arba purškiamas kasdien, trąšų taip pat naudojama, ir galiausiai turiu rezultatą, kurio siekiau - 7 nauji ūgliai, pradėti auginti vasarą, o ne rudenį. :thumbsup:
Dendrobium gregulus 2014-06-21.jpg
Dendrobium gregulus 2014-06-21.jpg (81.07 KiB) Viewed 614 times

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests