Vanduo laistymui

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Vanduo laistymui

Post by Ričardas »

Slogaa wrote:
Wed Jun 15, 2022 6:29 pm
Ir kuom tikėt... Ir ko klausyt paprastam žmogui.. išties, manau išsitirt savo vandenį - vandentiekio ar lietaus ar net su tom pačiom trąšom - būtų logiškiausia.
Dianit, pafiluosofuokim 😀 orchidejos gamtoje gauna tik lietaus vandens ( juk ju niekas nelaisto) trašu gauna iš gamtos ty tarp šaknų pateke lapeliai, šakelės, paukščių kaku ir tt.
Dabar apie namų saligų auginimą. ( rašau iš savo praktikos) lietaus vanduo minkštas tai trešiant ty imaišant trašų į lietaus vandeni augalas geriau pasisavina trašas .
Darom išvada, kuom lieti, tik lietaus vandeniu ( turiu minti sunkiai auginamas orchidejas) ir trešiam ( velgi, pagal orchidejos reikalavimus ) .
Ps, žinoma kažkas gali paneigti ty, aš lieju krano vandeniu ir viskas auga ir žydi , ( idomu ??? Tik koks pas juos krano vanduo ty, PH ? DGH ?

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Vanduo laistymui

Post by Slogaa »

Pilnai su jumis sutinku Ričardai, bet...
Orchidėjos neauga miestuose, jos auga ten kur švaru ir gražu - didelė jų dalis kalnuose. Kur lietaus vandenukas atbėga prasifiltravęs per žemiškus filtrus ir susirinkęs visokias skirtingas trąšas. Vanduo nestovi bačkose, neteka per parūdijusius vamzdžius ir įtariu gal net mažai užterštas žmonių veikla. Negalim mes lygint to lietaus vandens su mūsiškiu.


Šiais metais aš beje taip pat pradėjau svarstyti apie RO sistemą. Turiu dvi nemažas bačkas, bet kai karšta vasarą ir nėr lietaus - bačkos labai greit tuštėja. +garintuvas per porą dienų išgarina 13litrų vandens, ypač kai veikia kondicionierius.

Dauguma UK augintojų RO turi šiltnamiuose.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests