Dendrobium kingianum hibridai

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Dendrobium kingianum hibridai

Standartinė iron » 08 Vas 2011, 15:12

Nusipirkau nupigintą (už 5 Lt) Dendrobium 'Winter Beauty' ten Vilijampolėj, prie Neries (gal ten ta Vaidrena??). Tokių ten buvo daug.
Nežinau, prie kokių čia "prisirašyti" :think: kurioje temoje labiausiai pritiktų. Lyg ir panašu į iš esmės į bigibum (žydi iš viršūnių), bet daugiau nežinau... Jei yra tinkamesnė tema - permeskit mano postą ten. :pray:

Ant etiketės puikuojasi užrašas "The cooolest houseplant!" Dar įvardinta antroje pusėje (vietoj pavadinimo) "Bamboo" orchid Bet taip vadinama orchidėja nete visai kitokia - į dendrobium'ą net nepanaši.......
Temperatūros režimas ties nakties ženklu rodo 6-16 C, po dienos ženklu (saulė) - rodo, kad kvepia (nosis), žemiau žiedelis, iš jo kylantis kvapas ir po žiedeliu parašyta 10W :scratchheadyellow: Ką tai galėtų reikšti? Gal tai reiškia, kad paryčiu, kai tiek mažai šviesos :scratchheadyellow: :scratchheadyellow: :scratchheadyellow:

Dar rašo, kad tinka laukui, jei lauke nešąla :think: ( :question: Čia gal taip juk su daugeliu dendrobiumų)

:question: Ar dabar, kai jis po žydėjimo, laikyti vėsiai, retkarčiais palaistant, kaip ir kitus dendrobium'us? O gal su šitais reikia kaip kitaip žaisti???
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Dendrobium kingianum hibridai

Standartinė Ramsis » 08 Vas 2011, 17:25

(gal ten ta Vaidrena??).
taip :)
Jei yra tinkamesnė tema - permeskit mano postą ten.
Ką tik tu sukūriai naują temą
O visas auginimas kaip ir dendrobium kingianum

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 09 Vas 2011, 09:00

Kažkoks D. kingianum hibridas pas mamą ant palangės gyvena, anksčiau pagal žiedus, maniau, kad į Berry "Oda" panašus, o dabar su Iron pirkiniu palyginus, manau, kad tikrojo pavadinimo greičiausiai niekada ir nesužinosiu. Spalio pabaigoj bekraunantį pumpurus nuvežiau į kaimą, žydėt pradėjo nuo lapkričio ir dar dabar augina žiedstiebius.. jei visi sėkmingai pražys, tai iki gegužės bus fantastiškai kvapnių žiedų :D

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 09 Vas 2011, 09:56

spėju, kad šis mano nežiniukas dendrobium bus iš kingianum hibridų serijos

Paveikslėlis

dabar auginasi naują auginį.. ką man daryt, kad jis "suprojektuotų" man žiedstiebį? :scratchheadyellow: kadangi auga, tai laistau ir trešiu reguliariai, auginys jau suaugusiųjų dydžio, tik dar lapų neišskleidė.. šis dendrobium buvo pas mane užauginęs kelis naujus auginius, pastebėdavau kiekviename skrotelėje mažą vokelį, bet tas nudžiūdavo.. ar iš ten augs žiedstiebis? nes šiaip gi dendrikai gali iš bet kurios viršūnės vietos išleisti žiedstiebį.. buvo gavęs ~2 mėn vėsos ir sausros, nieko neišleido, pagailo jo man, atnešiau į normalias sąlygas, tai išleido auginį.. ot zagadka jis man :oops:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 09 Vas 2011, 10:43

Zuzla, į maniškį tai iš lapų nelabai panašus, bet hibridai gali išvaizda skirtis ir dėl skirtingų tėvų ir dėl augimo sąlygų.. manojo lapai smailesni, lapai skrotelėse tankiau išsdėstę, nenusvirę ir labai tvirti, galima sakyti, odiški. Štai nuoroda, kaip atrodo http://public.fotki.com/KRI-ALDA/orchid ... 09944.html
O žydėjimo tai gal rudenį sulauksi, per vasarą dar auginių prisaugins, bus tik gausesnis žydėjimas. Aš savo rudenį, tikriau nuo rugsėjo pabaigos iki išvežimo į kaimą laikiau sausą ir kiek galėdama vėsiau, na, kai gyvenu šiltam bute, tai temperatųros labai ir nenumažinau, virš dešimt šilumos.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 09 Vas 2011, 11:37

taip taip, turiu aš tą standartinį, ne toks riebus kaip pas tave, bet dar jaunas :oops: o šis tik spėju, kad bus iš kingianum, kitokių kažkokių neįprastų nelabai veža į parduotuves :) noriu, kad greičiau sužydėtų, kad išsiaiškinčiau :lol:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 09 Vas 2011, 11:48

zuzla rašė:taip taip, turiu aš tą standartinį, ne toks riebus kaip pas tave, bet dar jaunas :oops: o šis tik spėju, kad bus iš kingianum, kitokių kažkokių neįprastų nelabai veža į parduotuves :) noriu, kad greičiau sužydėtų, kad išsiaiškinčiau :lol:
Žinai, pasižiūrėjau tavo ''standartinio" nutraukas, tai mūsų auginami hibridai skirtingiems standartams priklauso: žiedlapiai skirtingi, gal todėl ir ne tokie riebūs stiebagumbiai :)
Smagu augint nežinomos kilmės hibridus :lol: :lol: :lol: niekada nebūni užtikrintas, tikras galvosūkis.

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 09 Vas 2011, 16:57

Manasis D. 'Winter beauty' dabar atrodo taip. Turi, kaip matyt, vieną jau senokai prilaužtą šakelę. Tai naujas auginys iš žydėjimo vietos. Kol kas jai dar nieko nedariau, bet gal reiktų pažaisti su ja atskyrus reanimaciją? Kaip sakot? Dešinėje du auginiai nuo apačios - dar nežydėję. Visi kiti, atrodo, žydėję.
Palyginus su Krialdos - šito žiedstiebiai ir žiedeliai pagal etiketės foto turėjo būti žymiai smulkesni ir kiek tamsesni. Jei pas mane etiketėje tikrai aprašytas mano augalas, tai Krialdos tada tikrai kitoks.
D.Winter Beauty.JPG
D.Winter Beauty.JPG (44.47 KiB) Peržiūrėta 7598 kartus(ų)
D.WinBe.JPG
D.WinBe.JPG (32.01 KiB) Peržiūrėta 7598 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 09 Vas 2011, 21:08

Iron, kitais metais galėsim sulyginti žiedus :) Taviškis "Winter Beauty" tikrai gražus. O dėl to įlaužto keikio, čia tik mano nuomonė- aš su juo nežaisčiau.. ir šaknų jis neturi, ir toj lūžio vietoj, kokia nesveika negerovė gali pasirodyt..
Tegu tik pats sveikas auga, beje D. kingianum hibridai labai noriai keikius augina, jau aš saviškį atrodo ir primaitinau sočiai, ir sausai ir vėsiai palaikiau, ir žydi.. ir ką, pora keikių šiemet vistiek auga.. turiu jį dvi žiemas, pirmais metais keikių neatskirinėjau: žydėjo dviem aukštais :lol: pernai vasarą atskirinėjau ir dabar manau, kad visai be reikalo, šiemet taip nedarysiu, tegu žydi kartu su keikiais, nebent jie patys nukris :)

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 03 Kov 2011, 16:35

Krialda rašė:beje D. kingianum hibridai labai noriai keikius augina, jau aš saviškį atrodo ir primaitinau sočiai, ir sausai ir vėsiai palaikiau, ir žydi.. ir ką, pora keikių šiemet vistiek auga.. turiu jį dvi žiemas, pirmais metais keikių neatskirinėjau: žydėjo dviem aukštais :lol: pernai vasarą atskirinėjau ir dabar manau, kad visai be reikalo, šiemet taip nedarysiu, tegu žydi kartu su keikiais, nebent jie patys nukris :)
tai jau jų tokia prigimtis keliais aukštais augti ir žydėti :D
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

butka

Dendrobium berry oda

Standartinė butka » 18 Kov 2011, 15:51

Gal kas zino kaip priziureti tokia orhideju rusi kaip dendrobium berry oda?

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Re: Dendrobium berry oda

Standartinė Olivija » 18 Kov 2011, 20:13

Dendrobium Berry ‘Oda’

Dendrobium Berry Oda = Dendrobium kingianum x Dendrobium 'Mini Pearl' (=Dendrobium canaliculatum x Dendrobium bigibbum)

Tau reikia skaityti čia

viewtopic.php?f=10&t=139&start=0

ir čia

viewtopic.php?f=10&t=466

ir dar seminaro medžiagoj yra apie D.kingianum hibridų priežiūrą...
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 30 Bal 2011, 23:26

Maniškis link pavasario toks papilkėjęs pasidarė, kai kurie lapai tokie lyg džiūti norėtų... Išnešiau lauk aš jį užvakar, po alyva pastačiau. Neaiškus toks. Čia visi rašė, kad jie beveik nemeta lapų, o manasis lyg tai ruošiasi mėtyti...Kaip manot, gal reiktų reviziją daryti - persodinti??

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 01 Geg 2011, 09:10

Jei lapai pilkėja.. kad nebūtų erkutė įsiveisus :think:
Savo tai parsivežiau iš kaimo, gyveno beveik sausas ant vakarinės palangės, tai lapai bordo spalva nusidažė.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 01 Geg 2011, 16:50

iron...tavo aprašymas ir man pasirodė panašus, lyg erkutė būtų įsiveisusi :neutral:
patikrink ;)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių