Dendrobium nobile tipo

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Krialda

Re: Dendrobium nobile tipo

Standartinė Krialda » 27 Bal 2011, 15:22

Bet kiek tame smagumo :lol: mankšta smegenėlėms :lol: Kita vertus, dendrobiai geruliai, bet kokias sąlygas suteikiam, tokios reakcijos ir sulaukiam :)
Aš saviškius ir laistysiu ir tręšiu, kiek žydės tiek ir užteks, o jei koks keikis užaugs, ką padarysi :) nauji auginukai kiša nosytes, reikia užauginti stiprius stiebus sekančiam žydėjimui.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 27 Bal 2011, 15:45

Aš tarp savo Dendrobių jau taip susimakalavęs, per dieną po porą kartų konspektuoju kas šiuo metu turi vykti, bet nelabai kas pagal grafiką eina... Na, gal tik Den. nob. tipo nauji auginiai bujoja... O visi kiti malaiziečiai kažkaip nesuprantami... :think:
Aš irgi taip pat viską darysiu pagal konspektą- liesiu, tręšiu iki auginiai suaugs, o tada bus pasturgaliai šaldomi :lol:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 27 Bal 2011, 16:30

O visi kiti malaiziečiai kažkaip nesuprantami...

O tu pats sau praktiškai ir paaiškinai dabartinius dendrobium poelgius.
Kiek man žinoma, jie pas tave iš už užsienių atkelevę visai neseniai, todėl tu ir negali norėti kad jie elgtūsi pagal tavo taisykles, juk dabar kitoje žemės pusėje visai kitas metų laikas, na ir kas kad ten vistiek šilta, bet augalai yra visai kitame augimo periode. Juk ištraukus iš dėžės ir pastačius augalą ant palangės jam visai vistiek, kad pas mus pavasaris, jis toliau auga pagal savo gimtinės biologinį laikrodį. O adaptuotis ir prisitaikyti prie mūsų sąlygų kartais reikia net kelių metų.
Todėl kartais nusipirkus pigiau augalus prireikia laiko, kad jie pradėtų elgtis taip kaip reikia mums. Čia vėlgi suveikia ta taisyklė, kad ne visada apsimoka pirkti augalus iš Ekvadoro, Tailando, Malaizijos, nes jie ilgai neprisitaiko prie mūsų laikų o kartais ir visai neprisitaiko. :)

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 27 Bal 2011, 16:45

Taip taip... Sunku su tais užsieniečiais... Nieko, pratinsim po truputi. Dauguma atvykėlių baigia arba įpusėję augintis auginius ir bus taikoma šiokia tokia ramybė.

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 18 Geg 2011, 12:42

Ar čia tai, apie ką svajoju? :roll:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 18 Geg 2011, 12:53

Tensija, o kas gali žinoti apie ką tu svajoji? :think: Jei apie keikį- tai gausiau laistyk :lol: Jei apie žiedą- nepersistenk ;)

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 18 Geg 2011, 12:59

Svajoju apie žiedą. Be to, į keikį man nelabai panašu :Hmmmm:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 18 Geg 2011, 13:14

Iš to nieko negali pasakyt ;) Kol dar žiedai neatsiskyrę vienas nuo kito, su gausiu laistymų gali padaryt keikį ;) Pas mane didesnis spuogas buvo ir atrodė lygiai taip pat, o tik žiūriu jau šaknis leidžia :lol:

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 18 Geg 2011, 13:16

relaxxx84 rašė:Iš to nieko negali pasakyt ;) Kol dar žiedai neatsiskyrę vienas nuo kito, su gausiu laistymų gali padaryt keikį ;) Pas mane didesnis spuogas buvo, o tik žiūriu jau šaknis leidžia :lol:
Noriu žiedo :Hmmmm:

morta

Standartinė morta » 18 Geg 2011, 18:37

O ką daryt su laistymu kai tas pats auginys ir vaiką augina ir spuogelių porą turi viršutiniam segmente :shock: , panašu kad ruošias žydėt :w00t:

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 18 Geg 2011, 18:56

Morta, o mano visi dendrobiai pažydėt nutarė :) kas mažiau, o kas ir keturžiedes kekes sukrovė.. kadangi kol kas oras atvėsęs, tai gauna vandens tik į vazonėlio pakraščius, bet kai tik atšils- liesiu gausiau.. ir nauji auginiai auga ir seni stiebagumbiai žydės :lol:

morta

Standartinė morta » 18 Geg 2011, 20:38

Kai atšils ir aš duosiu daugiau "atsigert" gal daugiau spuogelių išstenės :w00t:

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 19 Geg 2011, 11:02

vendigo rašė:O man tai su tuo laistymu vistiek neaišku. Mėginau kelis kartus nelaistyt kai auginasi pumpurus. Nu bet kad tie stiebai pradeda taip raukšlėtis, kad bijau jog iš viso sudžius ir nunyks. Ar pas jus irgi taip darosi? Tiesiog nekreipiat dėmesio? Pas mane tai ne taip kad truputį pasiraukšlėja, bet labai labai stipriai raukšlėjasi. Ir paskiau neatsistato.
Raukšlėjasi, ypač žiemos metu, nes kaip bebūtų- kaime labai žema oro drėgmė, dabar kai stovi balkone- beveik nesiraukšlėja: na, šiek tiek. Kaip aš į tai reaguoju- nieko pakeist negaliu.. taip tas raukšlėjimasis niekur nedingsta, vėliau peržydėję stiebagumbiai dar ir lapus meta.. atžydėjo, nauji auginiai auga, taip kad visas ciklas praeina ir viskas.. kai pats stiebas pagelsta ir sudžiūsta paprasčiausiai nukerpu. Dabar mano rožiniais žiedais žydintis dendrobis turi tris dviejų metų senumo beveik belapius stiebus, du pernykščius-su keliais žiediniais pumpurais ir berods šešis naujus stiebus auginasi kitam žydėjimui.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 19 Geg 2011, 11:22

Aš irgi nekreipiu dėmesio į susiraukšlėjusius stiebus. Tuo labiau, kad taip ir turi būti. Sausuoju periodu maitinasi patys iš savęs, žydi taip pat iš savęs ir tada dažniausiai jiem jau ate, likęs "maistas" stagaruose- pradžia naujiems auginiams iki tol kol turės savo šaknis, o jei ir po auginių dar stiebuose liko šis tas tai bus kitiem žiedam ;)

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 19 Geg 2011, 11:30

morta rašė:Kai atšils ir aš duosiu daugiau "atsigert" gal daugiau spuogelių išstenės :w00t:
Vandenukas žiedinių "spuogelių" skaičiaus nedidina.. keikių- taip.
relaxxx84 rašė:Aš irgi nekreipiu dėmesio į susiraukšlėjusius stiebus. Tuo labiau, kad taip ir turi būti. Sausuoju periodu maitinasi patys iš savęs, žydi taip pat iš savęs ir tada dažniausiai jiem jau ate, likęs "maistas" stagaruose- pradžia naujiems auginiams iki tol kol turės savo šaknis, o jei ir po auginių dar stiebuose liko šis tas tai bus kitiem žiedam ;)
Taip, sakyčiau- toksai paprastas gyvenimas :)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių