Tinūtras (lot. Adenium)

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Tinūtras (lot. Adenium)

Standartinė Urze »

Eliss rašė:
Ant Vas 28, 2017 2:22 pm
Persodinau tinūtrus į bonsų konteinerius. Vienas iš gražesnių:
Tinūtras (Adenium).jpg
Tinūtras (Adenium).jpg (62.23 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
Urze rašė:
Ant Vas 28, 2017 9:23 pm
Eliss, ar pirmą kartą taip plikai genėjai tinūtrą, ar jau anksčiau buvai genėjusi? Čia prieš žiemą taip? Ir kokioje temperatūroje žiemą juos laikai?
Eliss rašė:
Tre Kov 01, 2017 6:55 am
Ne pirmąkart. Dabar neseniai nugenėjau, negražūs susisukę, lipnūs lapai auga. Vienas norėjo žydėt, bet per lipnumą nesugeba. Vasarą purškiau nuo erkutės kui įmanoma, buvo atsigavę. Dabar vėl tas pats.
Ant rytinės palangės auga žiemą, ne itin šiltos, iki 18., nebent saulė užkaitina.
Urze rašė:
Tre Kov 01, 2017 9:27 am
Ačiū. Turiu du tinūtrus, išaugintus iš sėklų. Nors jos iš to pačio pakelio buvo, bet gal iš skirtingų augalų surinktos, nes išauginti tinūtrai skiriasi ir savo išvaizda, ir augimo maniera. Tai vieną žiemą tenka vėsiau laikyti, o kitas būtinai šilumos nori. Žiemą vis vieną kitą lapelį leidžia, bet jie neužauga normaliai - tai sakais sulimpa, tai išsiklaipę auga. Kažkaip sunkiai susikalbu su jais. Gerai auga tik vasarą, gaudami daug saulės, gerą ventiliaciją ir daug trąšų (pageidautina organinių).
Eliss rašė:
Tre Kov 01, 2017 10:13 am
Tai tie sakai gal ir yra erkutė? Bando lapukai augt, bet sulimpa juoduoja užuomazgos.
Urze rašė:
Tre Kov 01, 2017 2:59 pm
Ant saviškių tinūtrų nesu radusi erkučių, nors apžiūriu dažnai. O vat sakai (ar syvai) tai labai dažnai pagadina naujų lapų augimą, nes sulipina lapelius ir jie normaliai neužauga. Net ir matosi tokie gintaro spalvos sukietėję syvai. Kai gausiai laistoma (bet žemė nebūna pastoviai šlapia, leidžiama jai išdžiūti) ir tręšiama, tada bėdos dėl tų syvų nebūna.
Eliss rašė:
Tre Kov 01, 2017 3:47 pm
Gal ir tiesa,nes tikrai vasarą mano lauke auga kuo gražiausiai. taip išeina be reikalo purškalioju. Kažkodėl galvojau, kad tie syvai nuo erkučių [Geda2]
eliss rašė:
Ant Bal 24, 2018 7:24 am
Pirmas žydėjimas

Paveikslėlis
mozaika rašė:
Tre Bal 25, 2018 12:24 pm
Pačio augalo forma labai gerai atrodo.
Urze rašė:Eliss, gal gali papasakoti, kaip ir kada geni savo tinūtrus? Sekatorium pakerpi ar kažkaip kitaip? Ar genėjimas gali atidėti žydėjimą, ar jei jau pasiruošęs augalas, tai šiaip ar taip žydės? Svarstau, ką su saviškiais daryti. Dabar miega, augimo taškai sakais užsiklijavę. O taip jau norėtųsi bent vieno žiedelio.
Jei kas dar turi patirties su jais, labai laukiu pasidalinimo ja! :)
Eliss rašė:Genėti galima bet kada, gal ramybės metu tik nereikia. Dabar jie kaip tik bunda, tai galima ir apkarpyti su sekatorium ar aštriu peiliu. (tik atsargiai su sultim!) Aš paprasčiausia žeme užtepdavau nupjovimo vietą, galima ir vašku, klijaus, kuo tik netepa. Žydėjimo laikas, aišku, nusikels.
Aš negaliu pasigirt dideliu žydėjimu, tuo daugiau džiaugiasi, kas augina iš šakelės užaugintą. O man, tiesą sakant, labiau kaudeksai patinka, jų formos, kaskart iškeliu aukščiau persodindama, visokių formų prigalvoja žmonės. Kol buvo nedidukai, po šaknimis ir plastiko gabaliuką dėjau, kad į šalis eitų.
Reikia jau pradėti persodinti, mano porą metų nejudinti.
FB_IMG_1550157717808.jpg
FB_IMG_1550157717808.jpg (42.62 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
FB_IMG_1550157734788.jpg
FB_IMG_1550157734788.jpg (35.53 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
Šitas buvo pradėjęs pūti nuo apačios, teko nupjauti.
FB_IMG_1550157801826 pjaut.jpg
FB_IMG_1550157801826 pjaut.jpg (33.42 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
2019-02-14_05-28-10 pjaut2.jpg
2019-02-14_05-28-10 pjaut2.jpg (3.04 MiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
Abitalė rašė:Dalinuosi ir aš savo Adenium Obesum Flamenco pernykščiu žydėjimu (žydėjo nuo gegužės iki liepos galo). Šiais metais galvojau apgenėsiu gerokai, bet žiūriu vėl pumpurus sukrovė... Nežinau ką daryti, baisiai noriu formuoti, gal negailėti žiedų ir rėžti?!
Beje, po pernai žydėjimo, tiek šaknų priaugino, kad vazoną perpus suskaldė!
FB_IMG_1550159733612.jpg
FB_IMG_1550159733612.jpg (57.3 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
FB_IMG_1550159727989.jpg
FB_IMG_1550159727989.jpg (66.12 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
Urze rašė:Eliss, kokie gražūs Taviškiai! :shock: Ir kaip tinka bonsiniai vazonėliai. Nu panižo ir man dabar nagai saviškius apgenėt. Matau, kad Tavo įkelto pirmojo tinūtro lapų galai ruduoja. Gal žinai priežastį? Nes pas mane tas pats, tik kad vieno tinūtro kone visi lapai nurudusiais, sudžiūvusiais galais. Net ir naujų lapų galai po kiek laiko nuruduoja, kai lapai subręsta. Persodinimas, žemės pakeitimas, gausesnis laistymas ir trąšos nepadėjo. Kažkokio mikroelemento gal trūksta?

Abitale, gražus žiedas! Iš sėklos auginote ar jau paaugintą pirkote? Aš net nebepamenu, kokios spalvos tinūtro sėklas pirkau, nes gal prieš 8 ar net 10 metų tas buvo. Kad taip man toks žydėjimas kaip pas Jus su tiek pumpurų. :drool: Bet jei jau augalas žydi ne pirmą kartą, tai gal nebaisu ir genėti, nes tikriausiai po kurio laiko vėl susiruoštų žydėti.
Eliss rašė:Ten ruošėsi ilsėtis, rudeniop, lapai krenta. O, šiaip, tas rudavimas, gal labiau su liejimu susijęs, pastovus turi būt, ne kaip papuola. Net nežinau...
Abitalė rašė:Pirkau paaugintą, iš mirtininkų lentynos Senukuose prieš keletą metų ankstyvą pavasarį. Kai atikratėme parazitų (miltuotojo skydamario) po poros mėnesių pradėjo žydėti, negausiai, bet žiedo spalva ir formą šoką įvarė, nesitikėjau tokio grožio!
Kalbant apie lapų galų rudavimą, tai pastebėjau jog žiemą tiesiog būtina užtikrinti aplinkos drėgmę ir gana nemažą. Pora metų žiemojo ant pietinės palangės, kur šilta ir drėgna (ant radiatoriaus per visą jo (radiatoriaus) ilgį laikiau lovelio lekštutę su vandeniu, kuris garuodavo pastoviai), nemiegojo Adenium, gražus žalius lapus išlaikė be problemų, naujų neaugino iki pavasario. Pernai pavasarį kai drėgmės neteko, užpuolė erkutė, vargom su NeemAzal, bet galiausiai padėjo BIPLANTOL contra x2. Žydėjimas buvo gausus, o pumpurų turbūt dešimtys sukrauta buvo, didžiulėmis kekėmis, nežinau kodėl, tačiau didžioji jų dalis nupuvo, nudžiuvo ir nukrito.
Šiais metais drėkinimo sistemos nebuvo, visos kitos sąlygos liko tokios pat, todėl beveik visų lapų galai nurudo.
Taigi remdamasi savo trijų metų patirtimi, darau išvadą, kad ruduojantys lapų galai, turbūt, yra sauso oro pasekmė.
Bet dėl pumpurų praradimo... Ką manote Jūs? Trūksta medžiagų, kad išlaikytų ir pražydintų visus pumpurus, ar bent daugiau?
Urze rašė:Hm. Pas mane mažas aplinkos drėgnis, tai gal tikrai dėl jo ir ruduoja galai. Ačiū už kabliuką, Abitale. Pumpurus galėjo dėl daug priežasčių numėtyti - nepakako jėgų, trąšų, saulės, vandens, o gal skersvėjo gavo, o gal kaip tik per daug vandens kažkuriuo metu buvo. Galiu tik spėlioti. O kai jis žydi, tai iš kekės po vieną žiedą skleidžiasi paeiliui, ar žydi ir po kelis vienu metu?

Vakar pikta buvau ir nurėžiau vienam tinūtrui "galvą". Pjūviai gan dideli gavosi, ale sultys netekėjo. Tai gal reik suprast, kad dar nebuvo pabudęs ir nugenėjau nelaiku? :Hmmmm: Bet emociškai palengvėjo. :mrgreen:

Eliss, kokio skersmens Tavo bonsiniai vazonėliai (bent maždaug)? Atrodo ne patys mažiausi.

Beje, pastebėjau, kad jei tinūtrai organinėm trąšom tręšiami, tai labai smagiai ir sparčiai kaudeksus pučia. Dažniausiai naudoju arklio "aukso" raugą (savaitę ar kelias palaikau kelis "kamuoliukus" užpiltus vandeniu). Šitą raugą net ir bute naudoju, nes beveik jokio kvapo nebūna juo palaisčius. O kaip kiti juos tręšiat?
Abitalė rašė:
Šeš Vas 16, 2019 6:57 pm
Urze rašė:
Šeš Vas 16, 2019 5:03 pm
O kai jis žydi, tai iš kekės po vieną žiedą skleidžiasi paeiliui, ar žydi ir po kelis vienu metu?
Pastebėjau, kad kekėje būna apie 10 pumpurų, vienas žydi visada, kartais du žydi vienu metu, bet dar nebuvo, kad žydėtų daugiau vienu metu. Nors visi užsimezga vienu metu. Didžioji dalis jų nukrenta. Rekordas buvo iš vienos kekės trys vienas po kito išsiskleidę žiedai, kiti nurudo ir nukrito.
zemuoge rašė:
Pen Vas 15, 2019 5:20 pm
Įdomu, kiek žiedelis išsilaiko?
O žydi palengva ir ilgai, pilnai išsiskleidęs kokias tris savaites. Bet man labai gražus ir pats skleidimosi procesas, gal kad žiedai pilnaviduriai tai pumpuras toks storulis ir tampriai susuktas kaip rožės žiedas.

Dėl trąšų, laistau SHULTZ firmos trąšomis. Bet gana retai ir kompleksinėmis, dabar pagalvojau, gal reiktų dažniau tręšti ir panaudoti žydėjimą skatinančias (Bloom food) :think: gal padėtų išsaugoti gausesnį žydėjimą.

Dar klausimas - ar persodinant genite šaknis? Jų ten baisiai daug! Pernai net molinį vazoną perpus perskėlė (vazonas plonasienis buvo).
Urze rašė:
Šeš Vas 16, 2019 5:03 pm
Vakar pikta buvau ir nurėžiau vienam tinūtrui "galvą". Pjūviai gan dideli gavosi, ale sultys netekėjo. Tai gal reik suprast, kad dar nebuvo pabudęs ir nugenėjau nelaiku? :Hmmmm: Bet emociškai palengvėjo. :mrgreen:
Nežinau kaip čia yra, gal tik sutapimas, bet pernai pavasarį nugenėjau ir tik vos gelsvos išskyros buvo, permatomos beveik, tai gal irgi nebuvo pabudęs, tai visai nesišakojo po tokio genėjimo, metais anksčiau nugenėjus gausiai pasipylė baltas pienas (turbūt aktyvus augimas jau buvo prasidėjęs), tai labai gražiai išsišakojo. Bet nesu tikra, ar čia tokie metai ar įtakos turėjo genėjimo laikas, tik dabar apie tai susimąsčiau :scratchheadyellow:

Šiemet matau, kad jau tikrai nubudo, nors gilaus poilsio nuėjęs nebuvo, netekome tik vieno kito lapelio, bet dabar jau pumpuruojasi, o nulaužus nugeltusį lapą bėga baltos sultys. Gal jau bandyti genėti šakas?
Eliss rašė:Urze, konteineriai maždaug 14,5 x 11,5 cm dydžio.

Aš šaknis apgeniu visada, nupjaustau, kai kaudeksą iškeliu.

Vasarą pas mane tinūtrai auga lauke, bet lapų vis tiek nurudusių būna. Buvo sukrovę žiedus, parnešus namo (jau per šalta buvo) numetė visus. Pas mane žiedai ilgai nesilaiko, jei trys yra, po vieną skleidžiasi, tai maždaug savaitė tik pasigrožėt.
Šią dieną padirbėjau, apgenėjau šiek tiek, apkarpiau šaknis, iškėliau. Kur tamsiau, geltona, matosi kiek iškelta.
m.jpg
m.jpg (826.1 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
mm.jpg
mm.jpg (545.63 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
mmm.jpg
mmm.jpg (584.27 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
kaa rašė:pritariu, labai grazus
maniskis augintas is seklu sia vasara zydejo be pertraukos, dazniausiai po viena ziedeli bet gi trys "sakos"
apgenejau, sulciu buvo ohoho.peroksida panaudojau
:ugeek:
Abitalė rašė:
Sek Kov 17, 2019 8:50 am
Eliss rašė:
Ket Vas 14, 2019 4:19 pm
Genėti galima bet kada...
Aš negaliu pasigirt dideliu žydėjimu, tuo daugiau džiaugiasi, kas augina iš šakelės užaugintą.
Man labai įdomi ta dalis, kur Jūs minite, kad galima iš šakelės užauginti! Ar galima kažkaip įšaknydinti nugenėtas šakeles? Šiandien galvoju prasisukti pro savo Adenium'ą su sekatoriumi. Tokias gražias, storokas šakas 'lupsiu lauk' , kad gaila išmesti...
Eliss rašė:Abitale, šakeles reik apdžiovint ir į perlitą sodint, dedamas siūlas, tada į kitą vazonėlį su vandeniu. Alia gaunasi auginimas S/H. Arba tiesiog į žemę, įdedi į maišiuką, kad drėgnesnis oras būtų. Aš taip darau.
Abitalė rašė:Ačiū, Eliss.
Nu va, apgenėjau pagaliau, žaizdas sodo tepalu patepiau! O šakeles apdžiūti palikau, bandysiu šaknydinti.
n.JPG
n.JPG (108.03 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
nn.JPG
nn.JPG (116.07 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
Urze rašė:Abitale, vieną ir aš apgenėjau ir net dar trumpiau nurėžiau nei Jūs. Nežinau tik, ar gerai taip trumpai nugenėt. Lyg jau kelios naujos šakelės pradeda augt.
PicsArt_03-17-04.15.56.jpg
PicsArt_03-17-04.15.56.jpg (196.18 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
O kitam leidau dar aukštyn stiebtis, bet jei šįmet nesulauksiu žiedų, tai tikriausiai irgi nugenėsiu trumpai. Bet gal reiks šį sezoną žydėjimą skatinančių trąšų duoti. Dabar gražiai naujus lapus augina. O senųjų visų galai nukirpti, nes nurudę buvo, tai toks pusiau luptas, pusiau skustas atrodo.
PicsArt_03-17-04.08.22.jpg
PicsArt_03-17-04.08.22.jpg (161 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
PicsArt_03-17-04.09.10.jpg
PicsArt_03-17-04.09.10.jpg (115.77 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
Beje, tikriausiai žinote, kad iš šakelės auginami tinūtrai kaudeksų neformuoja. Juos turi tik iš sėklų auginami tinūtrai.
Abitalė rašė:O kokia trumpa šukuosena - 'skustas' sakyčiau 😉.
Gana stipriai tie lapų kraštai ruduoja pas Jus 🤔.
O, kad kaudekso nebus iš šakelės, tai sužinojau tyrinėdama informaciją, bet vienam YouTube vaizdo įraše mačiau įdomią mintį, kuri man labai patiko! Ten visas ilgas šakas sudėjo į krūvą, stipriai surišo ir pasodino. Labai įdomiai pasirodė, kai jos suaugo viena su kita. Tik va mano šakos nėra tokios ilgos, o iš Jūsų to dar 'neapipjaustyto' galima būtų tokį medį padaryti 😏. Paieškosiu, jei rasiu, ir įkelsiu tą video nuorodą. O gal Jūs ir pati matėte?!
Čia vienas toks ekstremalesnis variantas:
https://youtu.be/8caIokmhGog
Kitas švelnesnis:
https://youtu.be/JfeIkh2P0GQ
Manau įmanoma būtų paeksperimentuoti iš šių abiejų video idėjų pasisėmus!
Būtų laaabai įdomu skirtingai žydinčių Adeniumų šakas susodinti! Jau įsivaizduoju sėkmę tokio projekto!
Urze rašė:Suimtrigavot dabar. :) O dar jei kelių skirtingų spalvų tinūtrų šakas taip suliet, tai vienas "medis" skirtingai žydėtų. Pažiūrėjau youtube video, kaip formuoja tinūtrus, tai mano tas nurėžimas toks švelnus pasidarė palyginus su visais tais šaknų, šakų ir kamienų pjaustymais. [O.0]
zemuoge rašė:Video apie skiepijimą
https://www.youtube.com/watch?v=bMN11fNFDN0

Ir dar: nupjaustė šakas ir įskiepijo į tą patį augalą

https://www.youtube.com/watch?v=h89y8sKNpOQ
Urze rašė:Vis tik tas tinūtras, kurį plikai nugenėjau dar nepabudusį ir kuriam sultys nebėgo, kuo puikiausiai augina 6 naujas šakas. O kitam nuraškiau visus senus lapus, kur padžiuvę galai buvo, tai dabar gerokai didesnius lapus augina. Substratui leidžiu tik lengvai pradžiūti, dažnai laistau, tai kol kas gražus ir patenkintas atrodo, gaudamas saulės antroje dienos pusėje.
Abitalė rašė:
Tre Bal 10, 2019 9:55 am
zuzla rašė:
Tre Bal 10, 2019 8:13 am
Iš mamos pasiėmiau tris susiraukšlėjusius tinūtrus, perlaistė... kažin ar atsigaus :?
Gal reiktų išimti, išdžiovinti ir į lengvą substratą... :think:
zuzla rašė:Nenoriu judinti, tiesiog kol kas nelaistysiu :think:
Urze rašė:Kai neseniai išdygusiems tinūtrams buvau nupūdžiusi šaknis dėl perlaistymo, atauginau jas padėjusi augaliukus į purius, gyvus kiminus su daug oro tarpų. Buvo padidinta apkinkos drėgmė, bet be šlapumo.

Zuzla, jei turi tris suvargėlius, tai gal verta su vienu paeksperimentuot ir įkurdint jį, kur didelė aplinkos drėgmė?
Va, kokios ausys kalasi.Pas mane tuklių daug kur "netikėtai" prikaišiota, net ir jeronimo ir figmedžio vazonuose. :mrgreen:
PicsArt_04-10-06.52.47.jpg
PicsArt_04-10-06.52.47.jpg (120.61 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
O kada dažniausiai tinūtrai žydi? Pavasarį ar vasarą, o gal bet kada šiltuoju metų laiku?
Eliss rašė:Urze, pas mane žydi persodinus pavasarį. Ir dabar, balandį, žydi. Pas kitus, kiek mačius, bet kada žydi.
IMG_20190413_162141.jpg
IMG_20190413_162141.jpg (669.03 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
Urze rašė:Zuzla, kaip sekasi su tais trim suvargusiais adeniumais?
Abitale, o kaip Jūsų tas nugenėtas? Atžėlė?
Mano vieno iš adeniumų pokyčiai per šiuos metus. Vasario vidury nurėžiau 3 šakas, balandį jau buvo atsprogusios 6, o dabar jau visai gražus vainikas suformuotas. Ir iš nuotraukų matosi, kaip šaknys pasipūtė per tuos 4 mėnesius. O pumpurų vis dar nė ženklo. :neutral:
PicsArt_07-01-01.03.41.jpg
PicsArt_07-01-01.03.41.jpg (197.35 KiB) Peržiūrėta 1836 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Tinūtras (lot. Adenium)

Standartinė Urze »

Abitalė rašė:Urze, kaip gražu!!!
O maniškės šakelės padalintos buvo, tai nežinau kaip kam sekėsi su jomis, aš sau vieną pasilikau, tai šaknų dar nėra, bet naujus lapus leidžia...
O dičkis apgenėtas kovo mėnesį, jau irgi suformavimo gražią lapiją ir po kekę pumpurų ant kiekvienos šakos!
IMG_20190701_194229_compress27.jpg
IMG_20190701_194229_compress27.jpg (484.68 KiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
IMG_20190701_194316_compress54.jpg
IMG_20190701_194316_compress54.jpg (377.41 KiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
Urze rašė:Koks pareigingas - iškart su žiedais. :thumbupleft:
Gražiai atrodo. Parodysite, kai pražys? Bent jau svetimais žiedais pasidžiaugčiau. O tai rupkės maniškiai :neutral: - ko aš jiem neįtaikau, kad nežydi? Net žydėjimą skatinančiom trąšom gi laistau, saulės - kiek tik yra, tiek gauna, vasarą vandens gauna daug ir labai trumpai sausi stovi. Kokių žvaigždžių dulkių jiems dar reik patrupint?
Abitalė rašė:O aš kažkaip pamirštu tą laistymą... O stovi ant pietinės palangės ir kepa! Jeigu daugiau laistyčiau gal daugiau pumpurų žydėtų, nes turbūt pusė jų nukrenta, sužiūsta net nepradėję skleistis.
Urze rašė:O tai gal pas mane per drėgnai gyvena, dėl to ir nežydi? Gal jie žydi sausuoju periodu, o ne kai daug drėgmės? Kaip pas kitus, m?
Abitalė rašė:Gyvenime esu laistytuvas, nu bet turiu vieną pietinę palangę kur labai nepatogu su laistytuvu dažnai prasisukti, tiesiog pamirštu! Tai net mažieji pimpačkiukai (Adenium obesum) daiginukai pūstis pradėjo ten padėjus, kažkada naktį pabudau išpilta prakaito ir prisiminiau, kad tuos pimpačkiukus turiu, galvojau viskas jiems, dykuma, per karščius, mini vazonikuose, ant pietinės palangės.... Ogi žiūriu, visai nieko, gyvi. O rytui iššaušus, pasirodo dailūs ponučiai - maži, kresni, lapiją gražią turi!
Kol ant rytinės palangės augo, tai taip vangiai... Nes vis pakrapydavau eidama pro šoną. Tai va nežinau ar mano dalinė laistymo amnezija padeda, ar saulė pietinė, ar ispaniškas birželis, bet pimpačkiukai atrodo neblogai.
mazi.jpg
mazi.jpg (484.86 KiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
mazii.jpg
mazii.jpg (305.7 KiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
Urze rašė:Nu visai įdomu su tuo laistymu. Kai aš mažiau lieju, tada jų augantys nauji lapai pradeda klijuotis syvais ir deformuotis vos pradėję augti, o dosniai liejant (bet su išdžiuvimais) šitos bėdos nebelieka.

Eliss, Kaa, kaip jūs prižiūrite? Pas jus tinūtrai žydi gi.
zemuoge rašė:Pažiūrėtkit, kokia įvairovė: ir geltoni, ir mėlyni,ir tamsiai raudoni,balti... net nežinočiau, kokio norėt ))

https://www.orchidsdelux.com/index.php/cPath/142
Eliss rašė:Mano žydi kukliai ir tik pavasarį po sauso žiemojimo. Dabar būna lauke, pietinėj pusėj, bet daug saulės negauna, lieju normaliai, purškiu.
kaa rašė:mano stovi balkone , saulės gauna daug kaip ir kiti šalia kaktusai
šiaip laistau daug. arba gauna lietaus
molinis vazonas
kai ir visa priežiūra
sunku buvo su juo iki metų, o dabar tai jau visai savarankiškas pasidarė :)
Urze rašė:Eliss, kaa, ačiū.

Vakar roviau saviškius iš vazonėlių ir persodinau. Pamoka ateičiai - nesodinti tinūtrų į vazonėlius gaubtom sienelėm, kai vazonėlio viršus yra siauresnis nei žemiau esanti vazonėlio dalis. Daužyt neteko, bet lupau iš jų net išsišiepusi. Dar po pusmečio gal persodinimui būtų jau prireikę ir plaktuko. Pasodinau į žemės mišinį, kurio didžioji dalis - pirktinė žemė kaktusams (pH 5-5,5). Gal padės nuo tų lapų galų džiuvimo, nes vienam vėl džiūna, o kitam - vėl nieko. Žinoma, jei problema išvis yra žemės rūgštingumas.

Vieno iš tinutrų šaknų storumai.
b.jpg
b.jpg (226.62 KiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
Pasodinau kiek paversdama ant šono, tai taiiiip džiaugiuosi rezultatu, lyg šedevrą sukūrusi būčiau. 😍 Arba kai tikriems bonsams neužtenka kantrybės, bet panašaus vaizdo norisi. :mrgreen: Vaizdas prieš ir po.
bb.jpg
bb.jpg (101.74 KiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
Eliss rašė:Urze, žinau tą jausmą, gera kapstytis su jais :)
O dėl vazonų, reik irgi gerai atmirkyt, kad atliptų šaknys.
Kitą sykį sodinsiu į kokoso čipsų substratą, kažkur turiu dar gabaliuką. Šitas žydėjęs, berods, gegužę. Patinka tuklėms ten, nesispyrioja [taip.gif]
DSC_6649.jpg1.jpg
DSC_6649.jpg1.jpg (2.32 MiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
Abitalė rašė:Žydim! Pirmas žiedas šį sezoną. Adenium obesum Flamenco. Dičkis, pilnaviduris. Įdomus hibridas, kaskart vis kita spalvų kombinacija, koloritas tas pats, bet išsidėstymas skiriasi, ir šiuo atveju tikrai galiu pasakyti, kad Schultz trąšos žydėjimui duoda sodrias ir ryškias spalvas, o šiais metais tik kartą jomis tręšiau, ir apskritai gana mažai trąšų gavo, po ranka stovėjo tik universalios Schultz trąšos, tai karts nuo karto jų yra gavęs.
IMG_20190722_074954_compress83.jpg
IMG_20190722_074954_compress83.jpg (369.56 KiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
IMG_20190722_075033_compress44.jpg
IMG_20190722_075033_compress44.jpg (504.75 KiB) Peržiūrėta 1835 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Tinūtras (lot. Adenium)

Standartinė Urze »

Eliss rašė:
FB_IMG_1565957689802.jpg
FB_IMG_1565957689802.jpg (357.39 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
kaa rašė:Maniškis. Kirpau tik vuršunę, nes auga kaip stulpas, nors ir to gaila kirpt.
Šoniniai patys atsirado.
PicsArt_08-18-03.09.14.jpg
PicsArt_08-18-03.09.14.jpg (806.52 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
zuzla rašė:
Ant Rgs 24, 2019 8:08 am
Urze rašė:
Pir Lie 01, 2019 12:12 pm
Zuzla, kaip sekasi su tais trim suvargusiais adeniumais?
vienas vis dėlto iškeliavo į adeniumų rojų, liko normalus augalas ir įšaknydinta šakelė, tai kol kas laikosi, persodinau..
kokie jūsų visi adeniumai gražūs :heartsfade: man šiemet su augalais kažkokia tragedija :no: adeniumai nuogi stovi... lapus išleidžia, palaistau - numeta, laistau tik tada, kai suminkštėja kaudeksas, taip kad tikrai neperlaistau. vietoje geriausioje gražiausioje stovi, saulės gauna nuo ryto iki 16-17 val. nepatinka :Hmmmm:
kaa rašė:tai gal per retai
aš savo kai buvo saulės kas antrą dieną panašiai praliedavau, kai jau viską laistyt kas degdavo balkone
jokių suminkštėjimų nelaukiau
zuzla rašė:mano namie sedėjo, tai ne taip karšta jiems ir buvo. sakau, leidžia lapus, palaistau - numeta, tada nelaistau.. pora gražių stovi, visi kiti kažkokie :Hmmmm:
Eliss rašė:zuzla, aš irgi nemoku augint jų. Nei medžiais pavirtę kaip pas kitus, nei lapus gražius augina, vis gelsta ir mėto. O dabar dar, kad namo parnešus. Isvis galvoju, kišt į durpes, didžiulį vazoną, tegu žinos.
Urze rašė:Eliss, durpių tai gal nereikia. :) Gal dėl to nedidėja, kad Tu juos augini kaip bonsus? Aš savo visus du :) sodinu į sukulentinį substratą su kažkiek biohumuso ir vis čiut didesnius vazonus, tręšiu nemažai ir didelėm koncentracijom ir laistau vasarą aktyviai, nelaukiu kaudekso paminkštėjimo, žiūriu į substrato pradžiūvimą. Kuo daugiau saulės, vasarą dar ir karštai gyvena įstiklintam balkone. Auga aukštyn ir storėja. Žiemą trąšų negauna, vandens irgi gerokai mažiau. O nuo persodinimo liepos vidury (taigi 2 mėnesius) į kiek rūgštesnę žemę kol kas ir lapų galai nedžiūsta. Labai tikiuosi, kad išsisprendė ši estetinė problema. Bet, vėlgi, Tavieji bent žydi, o aš vis dar laukiu šios šventės savo kieme. :neutral:

Beje, per tuos du mėnesius nuo persodinimo jau vienas tiek pasipūtė po žeme, kad reik dalį substrato nukrapštyt, nes jau arti vazono viršaus pasidarė ir laistyt nebepatogu.
Urze rašė:
Pir Vas 24, 2020 1:47 pm
Urze rašė:
Sek Spa 27, 2019 8:07 pm
Tolumoj pasigirdo šventinė muzika, artėjanti link mano kiemo.
Šventė ėjo ir praėjo, taip ir neužsukusi į mano kiemą. Pumpurai tebebūdami maži viens po kito nukrito. Tai žiemą leido toliau nuo akių užkišti. Dabar jau abu tinūtrai jaučia daugiau saulės ir pradeda naujus lapus leisti. Bet įdomu, kad tik ant tų šakų, kurios gauna tiesioginės saulės.
zuzla rašė:Sužydėjo etatinis, tai ta proga ir pasirodysime su visu darželiu :) beveik visi žaliuoja, su vienu išvis nesusikalbu, tik palaistau, iškart lapus meta :Hmmmm:
Šiandien keturi gražuoliai buvo persodinti :heartsfade:
DSC_0112.jpg
DSC_0112.jpg (69.99 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
DSC_0116.jpg
DSC_0116.jpg (71.1 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
DSC_0266.jpg
DSC_0266.jpg (196.2 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
Abitalė rašė:
Sek Bir 14, 2020 6:34 pm
Šiemet užtrukom su žydėjimu, palei karantiną, geram mėnesiui nusitempė žydėjimas. Aišku, šiemet, kaip niekad, nemylėjau savo Adeniumų, nei suaugėlių, nei vaikų darželio [Geda2].
Bet atlaidūs jie, kelis lapus numetė, o šiaip grožio netrūksta. Tai va, sunku buvo išrinkti vieną pačią gražiausią nuotrauką, tai keliu iš visų pusių.
Adenium obesum Flamenco
972e1da9_compress39.jpg
972e1da9_compress39.jpg (320.77 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
cdcbc650_compress97.jpg
cdcbc650_compress97.jpg (224.28 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
e721c4d6_compress89.jpg
e721c4d6_compress89.jpg (330.69 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
8fe53a09_compress9.jpg
8fe53a09_compress9.jpg (329.25 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
Urze rašė:Dešimt metų lauktas žiedas.2020 m. liepą pražydo praeitą pavasarį nugenėtas tinūtras. Taigi jau abu turimi, iš sėklų užsiauginti tinūtrai pribrendo žiedams, tik kitam nepavyko žiemą sėkmingai pumpurus užaugint.
Juokinga tai, kad pirkau sėklas pagal žiedų nuotrauką, bet kokie jie buvo, tai jau seniai per tuos 10 metų pamiršau, tad žiedų spalvai ir formai jokių lūkesčių nebebuvo. :lol: Tiesiog džiaugiuosi, kad iš viso pagaliau parodė, jog žydėti gali. O ir spalva bei kvarbatkos mieli.
20200711_234016.jpg
20200711_234016.jpg (281.05 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
20200711_234242.jpg
20200711_234242.jpg (256.38 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
20200711_234116.jpg
20200711_234116.jpg (257.26 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
20200711_234209.jpg
20200711_234209.jpg (296.07 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
indea rašė:Urze,valio!!! Pagaliau pražydo :D
Aš irgi vaikiuką turiu ir nežinau,kada juos genėt reikia? Abitailė sakė dabar,bet man gaila...Ryt foto pridėsiu ;)
Urze rašė:Indrea, geriau genėti tinūtrus tada, kai yra ramybės būsenoje ir neauga. Nugenėjus aktyviai augantį, ilgai ir gausiai bėgs sultys (beje, nuodingos ir dirginančios gleivinę), o nuo to augalas kiek nusilps, "nukraujuos". Nors atželia tikriausiai greičiau tie, kurie yra aktyvaus augimo stadijoje nei miegantys. Tai galite rinktis, kas Jums geriau.
andriuxplind2 rašė:Nuostabus "kraujavimo" sustabdymo būdas: pasiruošti išlydyto bičių vaško;
Nugenėti adeniumą;
Popieriniu rankšluosčiu kiek įmanoma daugiau, sugerti sultis bėgančias iš žaizdos, kad būtų kiek įmanoma sausiau;
Užlašinti/užpilti/užtepti kiek įmanoma skystesniu bičių vašku žaizdą, ne vienu sluoksniu. Vualia - "kraujavimas" sustoja.
indea rašė:Va,mano Adenium "Black face" Perenial.Man labai dar gaila genėt.O gal genėt? :poke: Urze,Abitaile,Andriau...
Ačiū,Andriau,už patarimus :)
adenium.jpg
adenium.jpg (683.87 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
andriuxplind2 rašė:Šiaip, laisvas kiekvieno augintojo pasirinkimas, kada genėt, kokį aukštį palaikyt. Asmeniškai aš, dar antrą tiek paauginčiau, tada viršūnę kirpčiau.
kaa rašė:As dar palikciau paaugt, kitais metais gal
Urze rašė:Man gaila dar būtų genėt, jaunutis dar. Arba pačią viršūnę galima nugnybti, kad šakotųsi. Ir organinių trąšų jam duoti, kad kaudeksas pūstųsi. Nuo arklio "aukso" raugo tą labai puikiai daro, o ir menkas to raugo kvapas, tai net ir bute jį naudot galima.
Abitalė rašė:Maniškiai iš tos pačios darželio grupės, kaip Indrea. Nupjoviau prieš nepilnai 3 savaites.
IMG_20200714_101748_compress3.jpg
IMG_20200714_101748_compress3.jpg (385.13 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
IMG_20200714_101759_compress90.jpg
IMG_20200714_101759_compress90.jpg (350.32 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
andriuxplind2 rašė:Puculiai žydi :lol:
20200721_191551_copy_480x640.jpg
20200721_191551_copy_480x640.jpg (167.52 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
20200721_191627_copy_480x640.jpg
20200721_191627_copy_480x640.jpg (174.53 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
Urze rašė:Gražūs tinūtrai, Andriau. Vis dar stebiuosi jų kompaktiškumu. Nes mano vienas tai va kokiais žirafos kaklais. Persodinau, nuskabiau visus nurudusiais galais lapus ir dabar svarstau, ar patinka toks vaizdas, ar nugenėt. Žiemą pliusas - galima statyti ne pirmoj eilėj prie lango ir vis tiek gaus šviesos, nes kiti augalai neužstos. :lol: Pridėjau substratan arklio mėšlo granulių, tai įdomu, kaip augs. Teresė sakė, kad jai nuo lapų galų džiuvimo padeda Baltic Agro trąšos "Trafos Mg-B-Mn-Fe", purškia ant lapų. Reik tik susiveikti jų, nes parduotuvėse jų nerandu, reik tiesiai į Baltic Agro kreiptis.
20200722_093912.jpg
20200722_093912.jpg (222.28 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
20200722_093842.jpg
20200722_093842.jpg (414.56 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
Eliss rašė:Kaip žinia, mano tinūtrai auga lauke, balkone. Apžiūrinėju juos, matau, atskrenda vapsvelė tempdama musioką ir įlindo po tinūtro šaknim. Nu ką darysi, lai gyvena iki nešimo namo [O.0]
Urze rašė:
Pir Rgs 21, 2020 5:28 pm
Ar taip tik sutapo, ar kaip tik pagelbėjo, bet kelios savaitės po persodinimo mano "žirafa" susiruošė žydėti ir šįkart jau sėkmingai (2020 m. rugsėjis). Vienu metu dabar net 6 žiedai išsiskleidę, dar 2 pumpurai auga, tai kaip maža puokštelė viršūnėje. Taigi per 10 metų abu tinūtrai nuo sėklos ligi žiedų.
20200908_165256.jpg
20200908_165256.jpg (330.84 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
20200921_181312.jpg
20200921_181312.jpg (271.36 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
20200921_181245.jpg
20200921_181245.jpg (185.96 KiB) Peržiūrėta 1819 kartus(ų)
Eliss rašė:Aš, kiek metų auginu, vis tiek jų neperprantu. Laukan išnešus numeta lapus, parnešus vėl nugelsta. Žydėt vienas kitas po porą žiedų gal išspaudžia. Jei kas nepatinka, tuoj nudžiovina. Tai per šalta, tai per drėgna... Ojoj [O.0]
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Tinūtras (lot. Adenium)

Standartinė Urze »

"Žirafa" pražydėjo net 6 savaites. Turiu pasakyti, net labai nustebino, nes liepą pražydęs kitas tinūtras su žiedais išsilaikė daug trumpiau - gal vos dvi savaites. Žinoma, tiek laiko žydėjo ne visi žiedai, o palengva visi išsiskleidė ir po vieną nužydėjo, tad ir išsitęsė žydėjimo laikas. Einu dabar "žirafai" kaklo trumpinti, bo kitais metais gal jau ir lango viršų siektų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Pranešimai: 93
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 12:41 pm

Re: Tinūtras (lot. Adenium)

Standartinė Eliss »

Mano vėl skleidžiasi po parnešimo į namus. Aišku, keli nudžiuvo, tai bus vienas du ziedai. Taip kad, nesuprantu masinio žydėjimo pas kitus, kaip taip įmanoma ;) suprantu, kad laikymas virš radiatoriaus ant palangės jiems ne į naudą. Arba nenešti vasarai į lauką.

Rašyti atsakymą

Grįžti į