Aeranthes ramosa

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Aeranthes ramosa

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sun Nov 13, 2011 4:03 pm
Auga kalnuotų vietovių Madagaskaro drėgnuosiuose miškuose, 1000-1500 m aukščiau jūros lygio. Nors visur rašo kad tai šilumamėgis augalas, pas mane puikiai auga vidutinėj temperatūroj, ne žemiau 10 C. Kaip ir visoms epifitinėms Afrikos regiono orchidėjoms, Aeranthes ramosa reikia labai laidaus orui substrato, arba galima auginti pririštą prie žievės, bet tada turi būti didelė aplinkos drėgmė. Tik man nepatinka šaknys, kurios yra labai labai plonos, apie 1mm skersmens, todėl greitai reaguoja į perlaistymą ar į vandens trūkumą. Pats augalas nėra labai didelis, galbūt primena vidutinio dydžio vandą. Turiu tik nuo rudens, todėl apie priežiūros ypatumus bus vėliau ;) Pas mane dar nežydėjo, todėl prikabinu 1896 m pieštą iliustraciją.
Evaja wrote:
Fri Dec 02, 2011 7:43 am
Susidariau įspūdį,kad augalas nelepus. Ir man patiko jo dydis... tik bėda, kad per kraustymusis sugebėjau "pamiršti" porai mėnesių :oops: Aeranthes šitos klaidos man neatleido...pavasarį užsisakysiu dar kartą :)
lerika wrote:
Fri Dec 02, 2011 9:15 am
pamačiau temą ir prisiminiau,kad vėl pamiršau paliet... nudaigosiu aš ją vargšę tikrai, ir kodėl būtent ją vis pamirštu....
Urze wrote:
Fri Dec 02, 2011 9:37 am
Lerika, kaip sekasi jai augti pas Tave (kai nepamiršti palaistyti :mrgreen:)? Ar tam krepšelyje, kuriame atkeliavo, ir augini, ar persodinai? O jūsiškės kame įkurdintos, MrGreen ir Evaja? Koks jos augimo greitis? Kadangi ji - afrikietė ir dar panaši į vandą, tai man atrodo, kad neturėtų skubėti lapų leisti. O kaip yra iš tikrųjų?
Evaja wrote:
Fri Dec 02, 2011 9:44 am
Urze wrote:Lerika, kaip sekasi jai augti pas Tave (kai nepamiršti palaistyti :mrgreen:)? Ar tam krepšelyje, kuriame atkeliavo, ir augini, ar persodinai? O jūsiškės kame įkurdintos, MrGreen ir Evaja? Koks jos augimo greitis? Kadangi ji - afrikietė ir dar panaši į vandą, tai man atrodo, kad neturėtų skubėti lapų leisti. O kaip yra iš tikrųjų?
Na pas mane augo ir lapelius leido. Nebuvo tokia lėtapėdė, kaip pvz. Angraecum, bet iki falenopsio "greičių" trūksta :)
lerika wrote:
Fri Dec 02, 2011 9:46 am
šiaip tai ji tikrai nelepi pasirodė. buvo čia šaknys kažkuriuo metu augt pradėjusios tai visa tokia tvirta tvirta pasidarė. Nepersodinau, auginu tam krepšelyje, bet būna taip,kad patikrinu dar drėgna, o po dienos jau perdžiuvę :yuck:
MrGreen wrote:
Wed Aug 22, 2012 9:00 am
Na ir lėtapėdis augalas :doh: Praėjo aštuoni mėnesiai nuo žiedynstiebio pasirodymo, bet žiedpumpurių dar nematyti :neutral:

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests