Orchidariumas 3

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1438
Užsiregistravo: 29 Geg 2010, 19:14
Miestas: Kaunas

Re: Orchidariumas 3

Standartinė Dalytė » 06 Lap 2019, 22:57

Tina, pritariu :) nors kai labai karšta ir sausa vasara tai man, džiovintuvui, laukas kartais sukelia keblumų.
Urze, aš naudoju tik avariumistikos parduotuvėse ar Orchidėjų studijoje nusipirktas šakas, žinau tik tiek, kad jos atvežtinės, tinkamų drėgnai aplinkai medžių, sunkios, dekoratyvios, 10- 40 cm ilgio, trūnijimo ar nepageidaujamų kitų veiksmų nepastebėjau, niekaip specialiai neapdorojau. Didžiausia šaka apie metus, bet su pertrauka orchidariume. Viskas patinka, nieko nekeisčiau

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 533
Užsiregistravo: 26 Spa 2017, 17:03
Miestas: Kaunas

Re: Orchidariumas 3

Standartinė Abitalė » 06 Lap 2019, 23:00

Urze, aš turiu k.ą. 'rankovių' prieš dėdama į orchidariumą verdančiu vandeniu nuplikiau, išdžiuvus physan20 išpurškiau. Ta ilgesnė rankove tiesiog padėta apačioje orchidariumo ant keramzito, kadangi natūraliai išsilenkusi, tai tik dviem taškais liečiasi su pastoviai drėgnu keramzitu, nieko tokio nenutiko. Bet va vidus rankovės, tai kaip gausybės ragas! Be to, kad ten šaknys kelią randa (augalų augančių ant 'rankovės'), dar ir grybukų pridygsta, koks tai pelėsiukas karts nuo karto įsimeta, mėgsta visokie maži vabaliukai gyventi, nežinau ar jie pavojingi, bet generalinį valymą darydama, profilaktiškai, kiek pasiekiu, tą 'rankovės' vidų išpurškiu physan20 ir kuriam laikui vėl gerai būna. Dar panaudoju BIPLANTOL contra x 2.
O kitą k.ą. 'rankovę' esu supjausčiusi ir naudoju kaip vazonus orchidariume (viduje kiminai), idealiai tinka balą mėgstančios orchidėjoms, bet to vazono apačią dažnai reikia nupurkšti physan20 (gal kas pora mėnesių), dėl lenvo papelijimo. Iš 4 Masdevalijų ten puikiai jautėsi tik Nidifica, kitoms buvo per šlapia (nors laistymo visiškai nebuvo, dalis lašų nukrisdavo ir tiek, bet nuo apačios - keramzito - kaip sugertukas viską sutraukia).
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
ricardas
Pranešimai: 2341
Užsiregistravo: 19 Gru 2013, 15:17
Miestas: Klaipėdos rajonas

Re: Orchidariumas 3

Standartinė ricardas » 06 Lap 2019, 23:30

Naudoju sodo medžių be žievių , išdžiovintas, dar vinuogės sudžiuvusias šakas . Apdoroju, ty, išpjaustau papuvusias vietas, ir nuplikau virduliu ( nes neturiu tokio puodo didelio kad išvirinti)
Tvirtinu, prie šakos galiuko kuris remsis į šienelę prisuku nerudijančio plieno vielą ir ismeigiu į makroflekso sienelę arba tvirtai iremiu kad nejudėtu. Dar naudoju vazonam paslėpti pušies žievės gabalus, juos išvirinu.
Visos šakos nepelija , nes gera oro cirkuliacija ir ventiliacija bet oro dregnis išsilaiko apie 85% , naktį dar dregniau.
Šakos nestoros, nes perdaug storos nebus vaizdo ir užstos žemiau augančius augalus, šakų storis maždaug nykščio storio.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 6636
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Orchidariumas 3

Standartinė Urze » 07 Lap 2019, 20:34

Ačiū visiems atsakiusiems!

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių