Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Wed Dec 01, 2010 1:19 pm
Greičiausiai aš su šiais dendrobium taip ir nesutarsiu.
Auginu jau keli metai, sukrauna pumpurus ir kai tie jau beveik būna prie skleidimosi nudžiūsta.
Šiemet iš kokių 5 žiedstiebių sulaukiau vieno vienintelio žiedelio :( kas jiems pas mane netinka :question:
šiaip aš jį laikau pakankamai vėsiai, nenešioju, laistau retai, gal būtent aš jo nedalieju kai jis brandina žiedus :think:
vendigo wrote:
Wed Dec 01, 2010 4:35 pm
Pas mane šiemet biggibumas irgi išleido žiedstiebį. Pumpurai brendo normaliai, bet vienu momentu mažesnieji ant žiedyno viršunės kažko pradėjo gelsti, nudžiūvo ir nukrito. Iš visų pumpurų prasiskleidė tik 3 apatiniai, kurie buvo didžiausi ir labiausiai subrendę. Taip pat nežinau kodėl taip įvyko. Sakau gal dėl to kad aš jį pasukiodavau? :scratchheadyellow: Kad žiedstiebis augtų tiesus. Nes šiaip tai į lango pusę vis svyra-į šviesą. Tai kad augtų tiesiai kas kažkiek laiko vis apsukdavau. Gal nepatiko, ar ką :scratchheadyellow: Tas pats augalas leidžia dar vieną žiedstiebį iš kito stiebo. Dabar nesukioju-žiūrėsiu kaip bus. Išsiskleis normaliai ar vėl bus problemų.
zuzla wrote:
Wed Dec 01, 2010 10:08 pm
neturiu jokių priekaištų savo biggibum'ui.. auga kartu su falenopsiais, laistomas šiek tiek rėčiau nei jie.. rugsėjį-spalį žydėjo dviem žiedstiebiais, dabar dar du apsipumpuravę.. ir dar kątik vieną belendantį pamačiau.. vasaroja balkone.. taip kad neįsivaizduoju, ką patarti, nes ničnieko ypatingo nedarau :shifty:
ziviliuke wrote:
Wed Dec 29, 2010 9:06 pm
Turiu darbe visai ekstremaliai augantį bigibbumą - nuo kompų karšta, ant jo palangės ne ką vėsiau, nuo tų pačių kompų labai sausa, o dar aš iš gailesčio, kad sausa, laistau jį +/- kartą per savaitę po šiltu tekančiu vandeniu iš čiaupo (tik šaknis). Na ir ką - žydi vėl ir vėl, žiedai laikosi labai ilgai (kolektyvas domisi, ar jie tikri), pertraukos tarp žydėjimų tik mėnuo ar pora, o ir nauji auginiai, nors ir negausiai, bet gražiai auga.
Šiaip tai prisimenu Olivijos pamokymus elgtis su šiais dendrobiais kaip su falenopsiais, manieji visai tuo patenkinti.
Zyginta wrote:
Thu Dec 30, 2010 12:08 pm
Aš saviškį papirkau rudenį nukainuota pabaigusį peržydėti. Per tuos kelis mėnesius jis sugebėjo užauginti naują auginuką beveik 2/3 savo mamoss dydžio, kuri žydėjo. Laistau kaip ir falenopsius, kas savaitą. Jokios specpriežiūros, bet augaliukas visas stiprus, lapai stangrūs. Žiedų teks dar laukti :-)
iron wrote:
Thu Mar 31, 2011 12:58 pm
Labai senas, beveik nurašytas egzempliorius išleido ir auginasi du naujus auginius: vieną iš centro (net šaknelių nesimato) - tas jau gana didelis, o kitą iš krašto (matosi daug trumpučių šaknelių aplink jį) - šis dar trumpas.
Laistau saikingai. Persodinti ruošiausi, kai labiau atšils oras. Abu buvo su gražiais lapais. :!: :!: Pastebėjau, kad viduriniai lapeliai kiek apdžiūvę...
:question: Nuo ko taip gali būti, ko dabar geriausia griebtis?
Urze wrote:
Mon Jun 13, 2011 1:12 pm
Šiandien pastebėjau, kad šviežias šiųmetinis ūglys jau žiedynstiebį pradėjo augintis! Visai to nesitikėjau, nes vargšiukas žiemojo per šlapiai, rezultatas - 0 gyvų šaknų, dabar jas augina du nauji ūgliai. Šįmet pirmąkart išsiunčiau dendrobį į įstiklintą balkoną vasaroti. Matyt, patiko.
Krialda wrote:
Mon Jul 11, 2011 8:45 am
vitaj wrote:Na nesusikalbu aš su šiuo Dendrobiumu ](*,) ](*,), eilinį kartą užsiaugino žiedstiebį ir visus žiedelius numetė, liko tik vienas pats didžiausias, bet ir tai nežinau ar pražys :no: Stovi ant pietrytinės palangės (netoli lango auga kriaušė, tai meta truputį šešėlio), laistau, tręšiu, kambary drėgmė apie 50 ir ko dar jam gali trūkti
Keista.. žinau, kad sena bėda.. bet nieko nesumąstau.. Pas mane gyvena trys, ir auga ir pražysta be didelio šokinėjimo, nepriklausomai nuo metų laiko, išaugus stiebagumbiams, subrendus, po trumpo sausesnio periodo. Gyvena ant palangės: kiek ko: ar saulės, ar oro drėgnio, ar temperatūros skirtumo būna- tiek gana.. na, pernai per tą karščio bangą trumpiau žydėjo. Drėgną orą tai mėgsta, bet šiemet namuose nė karto nejungiau drėkintuvo, langai praviri iš lauko pakankamai drėgno oro ateina, drėgmė apie 70%.. na kai žiedynas pradeda augti gal kiek gausiau palieju, leidžiu pradžiūti, bet ne perdžiovinu. Persodinu kas porą metų, tręšiu kai auginiai ūgteli.. rodos nieko ir nedarau :scratchheadyellow:
divatielis wrote:
Sun Aug 07, 2011 5:20 pm
Tas pirmasis man irgi antą karą nežydėjo ir supuvo jo nauji auginukai, tik paskui sužinojau, kad nauji auginiai labai jautrūs vanden lašams užsilikusiems nuo laistymo. Jie kaipmat supūdo dar nesuaugusius auginukus. Na bandysiu surasti bendrą kalbą antąkart. Va koksai mano gražuolis :)

Image
Urze wrote:
Mon Aug 08, 2011 10:43 am
Pagalvojau, kad parašysiu, kaip saviškį D. bigibbum tipo laikau, gal kam padės tas.
Šiemet nuo gegužės pradžios laikau jį įstiklintame pietiniame balkone. Tiesioginės saulės gauna tik po kelias valandas ryte ir vakarop, likusi dienos saulė kliūna tik išsklaidyta užuolaidos. Temperatūra svyruoja nuo 35 laipsnių dienomis iki 14C naktimis. Oro drėgmė svyruoja, bet kai saulėta, dažniausiai yra nedidelė - apie 30-40%. Pasodintas 1-2 cm dydžio pušų žievėje, įstatytas į glazūruotą indą su keramzito sluoksniu ant dugno, ten paprastai šiek tiek vandens palieku, bet vazono nesiekia. Laistau pamerkdama 10-15 min. visą vazoną maždaug kartą per savaitę, kai substratas beveik visiškai išdžiuvęs. Gauna mažos koncentracijos trąšų ir HB 101 stimuliatoriaus laistant ir purškiant. Kai galiu, purškiu kasryt. Dažnai apipurškiu ir paviršiaus substratą, kol dar visas vazonas nepradžiuvęs iki laistymo būtinybės, tai dalis šaknų viršun stiebais pradėjo lipti.
Rezultatas. Po žiemos buvo visos šaknys nupuvusios dėl perlaistymo, o dabar vazonas pildosi naujomis iš dviejų šiųmetinių auginių, kurių vienas jau pražydo, o kitas irgi ruošiasi žydėti, be to, dar vieną auginuką pradėjo auginti. :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Post by MrGreen »

Zyginta wrote:
Wed Sep 07, 2011 9:41 am
Aš galiu pasidalinti savo nedidele patirtimi su dendrobium bigibbum tipo gėliuku. Nieko ypatingo nedarau. Aš jį nukainuotą nusipirkau praeitą rudenį. Nieko jam nedariau, pavasarį net nepersodinau, gal ir gerai. Vazonėlis baltas, todėl šaknų nematau, tik tas, kurios paviršiuje. Šį pavasarį matėsi baltos šalnytės žaliais galiukais ir anksti anksti pavasarį pradėjo leisti žiedstiebį, kuris va taip žydėjo kaip įdėta foto. sakyčiau netgi ilgokai žydėjo, per visą vasarą. Lieju kaip ir visus falenpsius, t.y., nemirkau, o tik perpilu virintu šiek tiek drugnu vandeniu, o kai dar neįjungtas šiltmas ir patalpose šaltoka, neperlieju o šiek tiek pašlakstau paviršių, geriau sausiau, nei supūdyti. O šiaip patalpose pas mane yra gana sausa, kai šildymo sezonas drėgmės tebūna apie 32-38 proc., vasarą drėgniau, apie 42-49 proc. Ir iš viso stengiuosi drėkinti aplinką dulksnele kelis kartus per dieną su rankiniu purkštuvu. Paprasčiausiai paėmiau buteliuką nuo plaukams purškiamo kondicionieriaus, parduotuvėse pilna šių priemonių, kai išnaudoju, tai gerai išplaunu ir naudoju, gėliukai patenkinti
Urze wrote:
Mon Sep 19, 2011 6:08 pm
Man panašu, kad antras žiedynstiebis auga (dažniausiai tik vieną išaugina, bet būna ir išimčių). Tereik truputį luktelti, ir sužinosite. :) Jų žiedynstiebiai palyginus greitai auga.
Kai žaluma vazone užgožia šaknis (dažnai ir ant jų pačių pradeda augti), orchidėja negauna dalies maistmedžiagių iš trąšų, nes jas pasisavina dumbliai ir samanos. Tai geriau neleist labai užžaliuot vazonui. Tuo labiau, kad tada ir vazono vidaus nesimato, tai koks tikslas sodinti į skaidrų vazonėlį? :)
zuzla wrote:
Mon Sep 19, 2011 7:03 pm
nepersodinant, žalumos galima pabandyt atsikaratyt laistant gėlę po vandens srove/dušu.. dalis turėtų išsiplauti
sineriuke wrote:
Mon Sep 19, 2011 7:48 pm
oi na kaip bus smagu,jei tikrai antras žiedynstebis ten :thumbsup: O dėl samanų,tai nuo šiol geriau laistysiu iš viršau su dušu, o ne merksiu,tuo labiau,kad žiemą jų ir nemerkiu, o taip ir laistau iš viršaus :) kai bus aišku,kas ten auga būtinai pasirodysiu :roll:
Ramsis wrote:
Mon Sep 19, 2011 9:35 pm
Visai nenustebčiau jeigu ten bus žiedstiebis, šie hibridiniai dendrobium'ai kartais turi D. kingianum kraujo, o iš jų ir paveldi kelių žiedymų auginimą.
P.S. nenoriu numušti ūpo, bet būt labai gražu jeigu orchidėjų pavadinimus rašytume taisyklingai (phalaonopsius- lotyniškai Phalaenopsis arba lietuviškai Falenopsis ) :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Post by MrGreen »

nellyte wrote:
Wed Feb 01, 2012 2:41 pm
temuke tokia apmirusi, bet gal kas atsilieps :poke:
Vienu zodziu augalas buvo grazus bet gal is nezinojimo ar per dideles meiles perliejau. Papuvo saknys. Gelbedama augala persodinau, aisku nelabai tinkamu laiku, gruodzio pradzioje. Ir kaip sustojo tai nei is vietos :doh: , gelsta galiukai dziusta jis is saknu manau. Pajudinus augala jis visas juda, manau lengvai istrauksciau is vazono. Ka daryt, kaip gelbet :no: .
Image
Purskiu as ji, palaistau bet retai bijau supudyt vel..
Urze wrote:
Thu Feb 02, 2012 7:20 am
Nellyte, oi kokia girdėta istorija - beveik žodis žodin atitinka mano pačios praeitos žiemos „darbus“. Kaip vasarą buvau įsivažiavus, taip ir rudenį bei žiemą laisčiau savo D. bigibbum hibridą. Pavasariop šaknų buvo nebelikę - ščyrai visas nupūdžiau. Traukiau saviškę lauk, persodinau į labai laidų vandeniui substratą (vidutinio stambumo pušų žievės su keramzitu, ant dugno dar keramzito sluoksnis drenažui), labai puriai jį sudėjau, dideli tarpai gavosi. Taigi substratą prisitaikiau sau, kad kitąkart laistydama nesupūdyčiau. O po to buvo pavasario laukimas vis augalą apipurškiant. Substrato purkšti ar laistyti nėra prasmės, jei nėra nei vienos gyvos šaknies, kuri galėtų iš jo pasiimti drėgmę. Jei su visu vazonu įdėsit į maišiuką, irgi gerai bus - svarbu dabar pakelti aplinkos drėgmę, kad orchidėja mažiau vargtų. Ypač dabar, kai radiatoriai butuose pleška - tas jų karštis bešaknėms orchidėjoms ypač pavojingas. Jei turite šviesią, šiltą vietą, kur tiesioginiai saulės spinduliai neužšviečia ir kur radiatoriaus šalia nėra, tai būtų labai gera vieta. Bet kol kas jokio augimo nesitikėkite - orchidėja laukia pavasario. O pavasarį, kai pradės augti nauji ūgliai, jie užsiaugins ir šaknis. Maniškė po tos žiemos pilną jų vazoną priaugino, o paskui ir žydėjo rudeniop, o stiebų gerokai mažiau turėjo negu Jūsiškė. Tad vilties yra. :)
nellyte wrote:
Thu Feb 02, 2012 9:41 am
Urze wrote:Nellyte, oi kokia girdėta istorija
kaip aciu uz atsakyma :roll: , bet va snd isverciau netycia is vazono nu ir kaip sakiau saknys sudziuvusios. Pasodinau i plastikini 5 l buteli ant akmenuku sudariau tipo siltnami, taip purskaliosiu gal kaip nors istemps iki pavasario :?
Urze wrote:
Thu Feb 02, 2012 12:31 pm
Galima ir bambaliniam šiltnamyje laikyti, ir sodint substratan bei paramstyti, kad nesimakaluotų. Svarbiausia padidinti oro drėgmę ir neleisti pelyti ir pūti (pvz., kai vanduo tarpulapiuose užsilaiko, tad purkšti atsargiai), tad kas kelias dienas pravėdinti reikia. Šiaip šie hibridai gan noriai kabinasi į gyvenimą, tad manau, kad pavasario turėtų sulaukti. ;)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Oct 06, 2012 6:10 pm
Neseniai Relaxxx rodė falenopsio žiedus-dvynius, tai aš irgi parodysiu iš vienos akutės išaugusius du Dendrobium biggibum tipo hibrido pumpurus. :) Kaži, o būna, kad trys iš vienos akutės išauga? :D
Dendrobium biggibum tipo 1.JPG
Dendrobium biggibum tipo 1.JPG (95.29 KiB) Viewed 1340 times
sineriuke wrote:
Tue Oct 30, 2012 11:33 am
Kaip įdomiai atrodo :w00t: Mano bigibbum, pernai nežydėjo, nes buvo perkeltas toliau nuo palangės, tad tamsoka, jam ten buvo, pavasarį, vėl pastačiau ant palangės, tai užsiaugino didelį, gražų ūglį, kuris tik dabar susiruošė žydėti(pas man ir falenopsiai tik dabar leidžia žiedstebius :doh: ), tai tikrai džiugu ir jau laukiu nesulaukiu žiedelių :heartsfade: O šiandien laistydama pastebėjau, kažką augantį iš seno ūglio pažasties, virš lapo :think: Panašu tikrai į žeidstebi, ar gali būti, kad ir senas , padžiuvęs, pageltusiais lapais(kurių liko tik keturi), jau žydėjęs ūglys, vėl žydės? :pray:
Rasuole wrote:
Wed Oct 31, 2012 9:18 pm
Įsigijau ir aš šiandien gražuolę Dendrobium biggibum tipo orchidėją :) randu informaciją apie šią orchidėją, kad ji šilumamėgė, nakties temperatūra ne mažesnė, nei +18, nėra reikli aplinkos drėgmei, laikyti pačioje šviesiausioje vietoje, bet saugoti nuo tiesioginių spindulių. Laistyti, kad substratas tarp laistymų pradžiūtų ir svarbiausia, kad ji neturi ramybės periodo ir laistyti reikia ištisus metus įprastu režimu :!: :question:
Ar jūs taip auginate savąsias? :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Thu Nov 01, 2012 9:06 am
Saviškę jau antra vasara laikiau įstiklintam balkone, kur žemiausia nakties temperatūra būdavo +10 laipsnių, ir nieko - gyva, sveika, žydi. Tikrai ji nėra tokia didelė šilumamėgė, naktį temperatūra gali drąsiai ligi 15 laipsnių kristi, net ir žemiau. Šviesą ji tikrai mėgsta, vasarą galima ir tiesioginės rytinės arba pavakarės saulės duoti, bet saugoti nuo vidurdienio kepinimo. Žiemą gali stovėti ir ant pietinės palangės, nes ir taip tos saulės būna mažai, retai nudegina ji. Aplinkos drėgmei nereikli, bet jei yra galimybių suteikti drėgnesnę aplinką, tai tikrai džiaugsis. Tarp laistymų mano dendrobio substratas išdžiūsta beveik visiškai, tik vasarą daugiau vandens duodu, kai karšta. Jei visus metus laistysit taip pat, kaip vasarą, beveik garantuotai nupūdysit šaknis :!: Per seminarą kaip tik apie tai buvo kalbėta (dėl to verta dalyvauti juose ;) ). Jei mažai saulės, šis dendrobis pereina į ramybės periodą, ir tada laistyti reikia labai retai. Galima ir kas kelias savaites tik substratą perpilti vandeniu, kad stiebai labai nesusiraukšlėtų. Jei saulės ar dirbtinio apšvietimo daug ir pakankamai šilta, gali tikrai visus metus augti, bet ant lietuviškų palangių tas retai būna. Tad dabar, rudenį ir žiemą, labai svarbu neperlaistyti!
Rasuole wrote:
Thu Nov 01, 2012 9:35 am
Ačiū, Urze. Teisingai, juk visus auginimo aprašymus reikia pritaikyti prie Lietuviško klimato :D . Į seminarus atvykti visada laaabai noriu, bet kaip užkerėta būna, kad būtent tą savaitgalį negaliu :(
Vilma wrote:
Sat Nov 03, 2012 5:58 pm
ar gali sie dendrobiai augti paprastoje kambariniu augalu zemeje? mano du siuo metu zydintys naujokai pasodinti joje, tai nezinau dabar - krapstyti juos is ten ir persodinti i orchideju substrata, ar palikti taip kaip yra :scratchheadyellow:
Ramsis wrote:
Sat Nov 03, 2012 6:10 pm
Kažkurį laiką augs, o vėliau praras visas šaknis ir tikrai žus. Ir tegul kas nori pasakoja tas istorijas, kad pas mamas, tetas ir močiutes auga, bujoja ir žydi, bet likimas jų vistiek aiškus. Jeigu jau taip orchidėjos augtų paprastoje žemėje, tai šimtus metų besitęsianti jų augimo tradicija būtų tikrai ne spec. substratuose.
lerika wrote:
Sun Nov 04, 2012 8:32 am
Vilma wrote:Dekui, Ramsi, uz atsakyma. jauciu, krapstysiu as juos rytoj is tos zemes, tik bijau, kad nesustresuotu :think:
Na, yra du pasirinkimai - traukt ir išgelbėt kažkiek pastresavusius, arba palikt ir numarint ramios būsenos :D. Artėja žiema ir didelė rizika prarasti augalus. Apie sustresavimą jau nėra kada galvot.
vendigo wrote:
Sun Nov 04, 2012 10:08 am
Pas mane kartą buvo tokia istorija, su žemėje pasodintu dendrobiu. Labai patiko žiedai, todėl nors buvo labai keista, kad orchidėja pasodinta į paprastų gėlių substratą, bet visgi ją nusipirkau. Pagalvojau-parsivešiu persodinsiu. Augalas ne nykstnantis, nieko baisaus. O kai parsivežiau ir ištraukiau, pasibaisėjau. Situacija, matyt, buvo tokia, kad ar tai vežant augalus, ar kraunant iš mašinos-augalas tikriausiai buvo tiesiogine prasme išrautas iš vazono. Matomai pasodintas jis buvo į normalų, jam priklausantį substratą, bet gal kažkaip užsikabino ar ką, ir iš vazonėlio buvo tiesiog išrautas. Šaknys su visu substratu likosi vazone, o stiebai be šaknų išlėkė lauk. Tai matyt pardavėjas, kad nepasidaryt nuostolio, tuos bešaknius stiebus tiesiog įkišo į vazoną su paprastom žemėm. Kadangi toj vietoj orchidėjų substratu neprekiavo, tai kitokių žemių tiesiog neturėjo. Vienu žodžiu, augalas buvo visiškai be šaknų. Nu bet ką daryt, pasodinau jį tikėdamasi, kad senieji gumbai (kurie atrodė labai gerai) išleis atžalų, kurios išleis savo šaknis. Augalas išgyveno. Senieji gumbai, žinoma, nunyko. Bet atžalas visgi išleido.
Vilma wrote:
Sun Nov 04, 2012 12:55 pm
Persodinau. Tiesa, substratas pasirode esas ne zemes, o kokoso durpes. Saknyno centre ir as radau apipuvusi kokoso plauso bloka, i kurio "teritorija" pakliuvusios saknys buvo nupuvusios. Idomiai atrodo, vienos augalo puses saknynas nupuves, kita puse sugebejo isleisti saknis i durpes ir suklesteti. nuotraukos to paties augalo:
andriuxplind2 wrote:
Mon Nov 05, 2012 8:56 am
Vilma wrote:Persodinau. Tiesa, substratas pasirode esas ne zemes, o kokoso durpes. Saknyno centre ir as radau apipuvusi kokoso plauso bloka, i kurio "teritorija" pakliuvusios saknys buvo nupuvusios. Idomiai atrodo, vienos augalo puses saknynas nupuves, kita puse sugebejo isleisti saknis i durpes ir suklesteti. nuotraukos to paties augalo:
Kur matosi nunykusios šaknys, tai jos yra pačių seniausių stiebagumbių, tų mažiukų. O šiaip, įdomus faktas tas, kad labai daug ūkių, auginančių dendrobium hibridus, juos pradėjo sodinti į kokoso durpes. Ir dar keisčiau, kad augalai pasodinti į jas ne nunyksta, o auga ir normaliai šaknijasi. Man taip pat buvo šokas, kai parvirto vienas vazonėlis ir išbyrėjo durpės.

P.S. Vilma, tik nukirpkit žiedus. Pamerkti jie išsilaiko daugiau, kaip mėnesį, ant augalo palikti nuvys po persodinimo per savaitę. :idea:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Post by MrGreen »

vendigo wrote:
Mon Nov 05, 2012 4:03 pm
andriuxplind2 wrote:O šiaip, įdomus faktas tas, kad labai daug ūkių, auginančių dendrobium hibridus, juos pradėjo sodinti į kokoso durpes. Ir dar keisčiau, kad augalai pasodinti į jas ne nunyksta, o auga ir normaliai šaknijasi.
Matyt fermose sudaro tinkamas tokiam auginimui sąlygas. Dabar juk ir kogero visas orchidėjas parduoda su kiminų gniūžte ant šaknų. Ir atvažiuoja jos taip pat puikios būklės, ne nykstančios. Ten kur jas augina, sugeba jomis tinkamai rūpintis. Kai tuo tarpu taip pasodintas augalas pas pirkėją dažniausiai nunyksta. Supūva.
sineriuke wrote:
Wed Feb 27, 2013 2:14 pm
na mano dendrobis, kaip ir visad žydėjo žiemos pabaigoj, vienas žiedstebis iš naujo stiebo, o kitas iš seno sudžiuvusio jau, su vienu pageltusiu lapuku, tai taip nustebau, galvojau seni stiebai nežydi :lol: po peržydėjimo, naujas stiebas, pradėjo staigiai džiovinti lapus, palaipsniui nudžiovino visus, liko plikas, du senieji stiebai turi po vieną žalią lapuką ir štai vieną dieną žiūriu, o gi iš tų senų stieų su lapukais kažkas lenda, panašu į žiedstebi, galvojau, na viskas amen, paskutinis pasispardimas ir ate :doh: et ne, pasirodo, kad ten auginiai, jie užaugę iki maždaug 5 cm dydžio pradėjo leisti šaknytes, kurios dar visai mažutės, naujas auginukas pasirodė ir iš sustrato :thumbsup: ramu, augalas gyvas :w00t: Bet nelabai daar žinau, ką daryti su tais auginkais, kurie auga ant senų stiebų :think: ar galima juos kažkaip atskirti, kai jau turės nemažas šaknytes ir pasodintį į tą patį vazoną prie senųjų stiebų? nelabai įsivaizduoju, kaip čia atrodys, jai aš juos paliksiu taip augti, kaip auga dabar :scratchheadyellow: Ką patartumėte?
sineriuke wrote:
Wed Mar 20, 2013 6:10 pm
dendrobium kažką vėl sumastė :o nežinau, kas čia tokio, bet iš vieno keikio( kuris auga ant motininio stiebo), kažkoks pumpuras( ar kaip čia jį pavadinti) auga :think: labai jau įdomu, kas čia iš jo užaugs, į žiedkotį nepanašu, ten vidui toks nemažas pumpuras ir daug mažų lapuku( žiedlapiukų) žalsvų, su rožiniu atspalviu :)
Vilma wrote:
Thu Mar 21, 2013 2:35 pm
Eliss wrote:Ir kas pasakytų, kad šitie stagarai gražu? Bet bus gražu, daug naujų auginių, keikių leidžia :)
ir mano vienas is rudeni cia rodytu dendr. bigibbum auginukus leidzia, labai dziaugiuosi, kad nepasimire per ziema.
P.S. Eliss, tavo pleione jau auga ant mano palanges, jei pavyks man su ja, pasirodysiu.
sineriuke wrote:
Tue Sep 10, 2013 11:54 am
nelabai nori leisti šaknis naujieji auginiai :scratchheadyellow: bet visi trys šalia pradėjo leisti dar po auginuką :lol: kažkaip keistai, bet neauga jie beveik, labai lėtai ir lapeliai susilipinę, kaip suprantu per mažai drėgmės :think: gal jiems neužtenka maisto medžiagų iš sunūjų stiebų, tuo labiau, kad ir šaknys tų senųjų nekokiam stovį [Geda2] Gal vis tik nulupti auginukus ir į kiminus, į renimatorių? ar jie sugebės augintis šaknis be senųjų stiebų, jei nulupsiu?
Urze wrote:
Tue Sep 10, 2013 4:17 pm
Kapanojasi šitas Tavo dendrobis iš paskutiniųjų, į gyvenimą kabinasi, keikius leidžia, bet nebedaug jam belikę jėgų, jei jau ir keikių lapeliai pradėjo neatsiskirti. Tą keikį, kuris turi šiokias tokias šaknis, gali bandyti atskirti ir sodinti. Arba gali visą augalą su keikiais kišti į didesnę aplinkos drėgmę (kad ir skaidrian maišan su vandens padėkliuku, bet kad pats nemirktų) ir laukti keikių šaknų. Atskyrus bešaknį keikį, jis gali ir neišgyventi.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Post by MrGreen »

sineriuke wrote:
Tue Sep 10, 2013 5:39 pm
turi visi keikiai šaknis, bet vienas tai ypač mažai, vos kelias kelių milimetrų :doh: o kad kabinasi į gyveimą tai čia jau tiesa, kotai juodos dienos mano orchidėjų darželį, vienos auga bujoja, žydi, o kitos net nežinau kodėl merdi, nors ir salygos tos pačios, matyt kažko neatitaikau :scratchheadyellow: bandysiu gelbėti šį gražuolį, dėkui už patarimus :thumbupleft:
Urze wrote:
Tue Sep 10, 2013 7:51 pm
sineriuke wrote:vienos auga bujoja, žydi, o kitos net nežinau kodėl merdi, nors ir salygos tos pačios
Gal dėl to ir su kai kuriomis nesiseka, nes visoms taikai vienodą priežiūrą :idea: Juk raibuolių, falenopsių ir dendrobių poreikiai skiriasi!
sineriuke wrote:
Tue Sep 10, 2013 9:30 pm
na ne visoms vienodą, laistau visiškai atskirai, o ne visas kartu, trešiu taip pat pagal poreikį, substratas toks kaip reikia būtent tai orchidėjai, gal tik šviesą neatitaikau, o ir sausa namuose, tai ne visoms tą reikiamą drėgmę sukuriu :doh:
Urze wrote:
Wed Sep 11, 2013 1:02 am
Bet kažkas akivaizdžiai negerai, nes ne viena orchidėja pas Tave reanimatoriun papuola arba galus atidavinėja. Tiesiog siūlau ieškoti priežasčių, daugiau pasiskaityti apie turimas orchidėjas, gal tada klaidos paaiškės.
astushke wrote:
Thu Sep 26, 2013 9:37 pm
Sveiki,
sekmadieni nusipirkau zydinti Dendrobi phalenopsi, kolkas nelaisciau nieko nedariau kad apsiprastu. Pasiskaiciau sitam forume kad substratas siom gelytem turi buti stambus, bet pas mane jis labau smulkus turbut labai senas.. Gal galetumet patarti ar persodinti dabar ar palaukti kol nuzydes? Aciu.
Ramsis wrote:
Fri Sep 27, 2013 2:08 am
Jokių persodinimų nei kai žydi, nei kai nežydi. Persodinti reikia tik tada kai nauji ūgliai pradeda augintis šaknis.
astushke wrote:
Sat Sep 28, 2013 8:18 pm
Aciu uz patarima. Tai speju saknis prades augintis kai nuzydes? Siandien palaisciau, nes jau labai sausas buvo... :)
Rama wrote:
Fri Jun 13, 2014 10:32 am
Šiemet mano biggibum iškrėtė man mielą siurprizą :w00t: . Pražydo jei kelis metus be lapų buvęs "pagalys". Bet maža to, kad išleido trečia žiedkotį (kai buvo šviežutėlis žydėjo 2), bet tokios įdomios konfigūracijos žiedus praskleidė, kad tikrai labai nustebino. Gaila, bet nelabai pavyko nufotografuoti, bet vistiek pabandysiu parodyt.
dendrobis 005.2.jpg
dendrobis 005.2.jpg (100.08 KiB) Viewed 1339 times
dendrobis 001.1.jpg
dendrobis 001.1.jpg (141.52 KiB) Viewed 1339 times
dendrobis 003.2.jpg
dendrobis 003.2.jpg (93.86 KiB) Viewed 1339 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue Sep 09, 2014 10:44 am
O-manė;) wrote:O ar galėtum parašyti jų temoje, kaip tu privedi tuos bigibbum'us iki žydėjimo? Nu labai reikia [taip.gif] Man su jais nesiseka susišnekėti :Hmmmm:
Žinok, čia irgi bus iš serijos "nieko specialiai nedarau". :D Pagyrose rodytas dendrobis pasodintas stambiose žievėse, šiltuoju metų laiku kas kelias dienas apipurškiamas substratas (ant augalo nepurškiu), kas savaitę ar daugiau pamirkomas RO vandenyje su trąšomis, substratas išdžiūsta greitai. Pietinė palangė, tiesioginės saulės vasarą buvo kelios valandos per dieną, o šiaip labai šviesiai. Pas mane atkeliavo kaip bešaknis džiūvėsėlis, tai pirma paplaukiojo vandeny su visokiom trąšom ir augimo hormonais, tada dar kelias savaites buvo įdėtas vazonan be jokio substrato, o kai jau prabudo akutė, tik tada buvo pasodintas. Kol kas dar prie vazono pririštas, kad nejudėtų, bet šaknų jau nemažai, tai gal jau pats laikysis.

Turiu kitą šio tipo dendrobį, tai jis man pražysdavo lengvai kasmet, gaudamas ir vėsesnių naktų vasarą balkone, ir biškį tiesioginės saulės, ir trąšų, ir pradžiūnančių šaknų. Kai aktyviai auga, tai vandens nori kiek daugiau, kitaip jauni lapai "klijuojasi", bet šiaip, mano patirtim, jiems geriau, kai šaknys pradžiūsta, kad substratas purus ir stambus būtų. Šiais metais iš jo žiedų nelaukiu, nes drąstiškai persodintas buvo pavasarį, beveik visos šaknys pašalintos, tai užsiėmęs naujų šaknų ir ūglių auginimu. :) Žiemą stovi irgi ant pietinės palangės, vandens gauna labai mažai - kas kelias savaites, jei saulėti orai, pakišamas po čiaupu trumpam, retkarčiais apipurškiu substrato paviršių.
O-manė;) wrote:
Tue Sep 09, 2014 12:07 pm
Ačiū :)
Na, radau porą kabliukų dėl ko gali būti man problemos su jais. Greičiausiai šviesos nepakankamai pas mane gauna :think:, na ir gal tręšiu nereguliariai :oops: Bandysiu taisytis :)
kaa wrote:
Wed Dec 02, 2015 10:45 am
Nieko nenustebinsiu, bet man tai ..mini šokas:)
vyro dovanotas dendrobium peržydėjo, neužsilenkė! ir po kelių mėnesių iš seno stiebo pražydo.. pas mane žydi dendrobium :shock: :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Wed Dec 02, 2015 11:51 am
Ohoho, sveikinu, Kaa! :thumbsup: Gal čia bus graži naujos Tavo draugystės su dendrobiais pradžia? Įdomu, ką tokio darai, kad ankstesni kartai baigdavosi šiukšliadėže. Aš turiu kelis Dendrobium biggibum tipo, tai gan stambiame substrate įkurdinti ir tarp laistymų žiemą substratas išdžiūsta visiškai, vasarą kiek drėgniau laikau, bet irgi būna, kad kelias dienas visai sausi pastovi. Ir auga, ir žydi, ir šaknų gausiai. Pasimokiau, kai kelis kartus nupūdžiau jiems šaknis.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium bigibbum ir jo hibridai

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Dec 03, 2016 12:42 pm
Mozaika, linkėjimai nuo manęs ir Džiūvėsėlio. Džiūvėsėlis labai nuoširdžiai ir dažnai per metus žydi. Per pastaruosius mėnesius vienas žiedynas jau baigė pasirodymą, kitas įsibėgėja, trečias ruošiasi. Žodžiu, šaunuolis! O Džiūvėsėliu vadinamas, nes pas mane atsikraustė ne pačios puikiausios būsenos ir abi su Mozaika nežinojom, ar išgyvens.
Auginu du turimus Dendrobium bigibbum tipo individus labai sausai ir jiem tas akivaizdžiai tinka.
rps20161203_115632_858.jpg
rps20161203_115632_858.jpg (36.41 KiB) Viewed 1339 times
rps20161203_115720_311.jpg
rps20161203_115720_311.jpg (25.43 KiB) Viewed 1339 times
Čia palyginimui abu augalai yra Dendrobium bigibbum tipo, bet kairysis standartinio dydžio, o dešinėje esantis Džiūvėsėlis yra du ar triskart mažesnių gabaritų - tiek stiebai, tiek lapai ir žiedai.
rps20161203_115753_262.jpg
rps20161203_115753_262.jpg (34.85 KiB) Viewed 1339 times
rps20161203_115822_330.jpg
rps20161203_115822_330.jpg (57.93 KiB) Viewed 1339 times
Urze wrote:
Thu Jul 04, 2019 3:23 pm
Kaip mostelėjo šįmet Džiūvėsėlis ūglių ir žiedų! 4 nauji ūgliai, 7 žiedynai, žiedai tik skleidžias, tik skleidžias. Mielybė. :heartsfade:
Dendrobium bigibbum tipo.
PicsArt_07-04-04.06.10.jpg
PicsArt_07-04-04.06.10.jpg (279.37 KiB) Viewed 1339 times

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests