Maxillaria sophronitis

Chrysocycnis, Cyrtidium, Mormolyca, Pityphyllum, Scuticaria, Sepalosaccus, Trigonidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
mozaika
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Maxillaria sophronitis

Standartinė mozaika »

Urze rašė:
Ket Lap 21, 2019 12:02 pm
mozaika rašė:
Tre Lap 20, 2019 6:13 pm
Nostalgija man jai buvo gili po praradimo ir dabar vėliai galiu džiaugtis šiuo raudoniu :heartsfade:
Maxillaria sophronitis
Na, Mozaika, kad jau užrodei tokį gražumą, tai dabar gal apie jį ir daugiau papasakoti galėtum? Kas buvo ne taip, kad pirmą praradai, ir kaip dabar augini, kad pražydo? Kaip manai, ar jai būtinai reikalinga vėsuma, ar gali ir pastoviai šiltai augti?
zemuoge rašė:
Ket Lap 21, 2019 12:42 pm
Tikrai, labai viskas domintų )), iki šiol apie tokią nė žinot nežinojau .
mozaika rašė:
Pen Lap 22, 2019 9:31 pm
Gerai, kai yra internetinės saugyklos. Pirmoji maxilariją turėjau tarp 2012-2013 metų, nes nudaigojau 2013 metais. Viena iš pirmųjų kolekcijos orchidėjų, kuri jau tada savo nedideliais, simpatiškais bulbikais žavėjo.

Kokios klaidos?

Pirmiausia per ne lyg didelė meilė, antra neįsiskaitymas į pateiktą informaciją ir informacijos nesulyginimas su įvairiais šaltiniais. Perskaičiau, kad reikia didelės drėgmės, mėgstanti didelius temperatūrų pokyčius ir tvirtinama ant bloko. Urze, gal ir atsimeni kai buvo manija molinių blokelių, garintuvų, lėkštelių ant kurių klijuodavome, montuodavome beleką, nes ant molio gražu ir buvo manoma, kad turėtų gerai palaikyti drėgmę. Ir aš užsiprašiau, kad pagamintų man molio vazas (šakos iminaciją) ant kurios ir užvyniojau šią maxiliariją.
Vasaros metu, atrodė gražiai ir kažkiek paaugo, bet nerodė didelio veržlumo. O blogumas tai, kad molis nesukūrė aplinkos didesnės drėgmės, o kiminų paduškėlė buvusi po šaknimis tik paskatino greitesnį puvimą. Rudeniop atvėsus orams augalas tiesiog pradėjo pūti. Pirmiausia mėtė gražius, sveikus lapus, o paskui juodavo, kol nujuodavo su visa rizoma. Na ir tas netinkamas informacijos interpretavimas dėl drėgmės, jeigu nuolat purkši - augalas gaus daugiau drėgmės. O tos molinės vazos viduje irgi būdavo nuolat vanduo. Tai rudeniop, artėjant žiemai kambariai pas mane yra vėsūs, šviesos sumažėja, tuo metu per ne lyg daug vandens, tas ir sunaikino augalą.

O pastaroji, turima nuo šių metų pavasario buvo pritvirtinta prie kamštinės žievės. Vasaros metu kabojo lauke, kas antrą dieną mirko bačkoje. O dabar pamirkoma kartą per savaitę (jeigu atsimenama) [Geda2] . Bet augalas laimingesnis, nei kai buvo šokinėjama per ne lyg dažnai su purkštuvu. :D . Žiūrėsim, kai bus ateityje.
rasiukonas rašė:
Pen Lap 22, 2019 5:23 pm
Na tikrai, jų daug kur buvo, o dabar pas nieką nematau.. Turėjau ir aš šį grožį, bet kažkuriuo metu mažinau kolekciją ir ją kažkam perleidau.. AČIŪ, Mozaika, Nostalgija ir man-viena pirmųjų mano orchidėjų halo :myliu:
Teisingai pastebėjote. Prieš kokius 8 -6 metus beveik visi pagrindinei pardavėjai turėdavo šią maxiliariją. O paskutinius kokius tris metus, kai panorau vėliai susirasti, niekas neturėdavo. Šiais metais, lyg pas Koft'ą mačiau :scratchheadyellow: . Bet reik pasitikslinti.
Urze rašė:
Šeš Lap 23, 2019 9:34 am
mozaika rašė:
Pen Lap 22, 2019 9:31 pm
O paskutinius kokius tris metus, kai panorau vėliai susirasti, niekas neturėdavo.
Ot, laiku įsižiūrėjau. :Hmmmm: Ačiū, Mozaika, už pasidalinimą. Kad žiema gera šiai žandenei pas Tave būtų.
Rasiukonai, gal ir Jūs galite papasakoti, kaip ją auginote ir kokie rezutatai buvo?
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių