Dendrobium peguanum

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium peguanum

Post by MrGreen »

Giriniss wrote:
Sun Feb 05, 2012 11:15 pm
Dar vienas is zmonos numyletiniu ("Baobabas"):


Dendrobium peguanum

Gamtoje
Kilęs iš Indijos, Mianmaro, Tailando, aplinkinių kraštų. Epifitas ar litofitas.

Auginimo sąlygos ir žydėjimas
D. peguanum auginame vazonėlyje, pralaidžiame substrate.
Kadangi turime du individus, eksperimento dėlei vieną jų pakabinome orchidariume prie pat lempų, kaip ir D. microbulbon, o kitą pastatėme ant lentynėlės - maždaug 40-45 cm iki lempų. Žydėjimo atžvilgiu pastebėjome gana ryškų skirtumą: prie lempų augęs Baobabas užmezgė ženkliai daugiau žiedų (ant lentynėlės gyvenančio antrąjį kuokštą tesudarė vos keli žiedukai), jie išsiskleidė keliom dienom anksčiau. Taigi, kaip ir akivaizdu, kad augaliukui reikia daug šviesos.
Skleidimosi laikotarpiu D. peguanum pradeda mesti lapelius - šie geibsta, gelsta.
Orchidariume palaikoma didelė (>80%) drėgmė; žinoma, jinai nėra pilnai tolygiai pasiskirsčiusi - prie lempų turėtų būti sausiau. Abu augaliukai kasdien nupurškiami RO vandeniu (negausiai).

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium peguanum

Post by MrGreen »

Giriniss wrote:
Thu Feb 09, 2012 10:27 pm


Na, atvirai ant palangės laikyti nesiūlyčiau - drėgmės jam tikrai reikia.
Urze wrote:
Tue Jan 21, 2014 12:07 pm
Užtikau, kad Schwerter'is jų turi. Kažkas lyg buvo minėjęs, jog labai norėtų, bet neranda.
Urze wrote:
Sat Apr 13, 2019 7:29 am
Slogaa, parodysite savo naujoką čia? Gal ir dar kas auginate? Įdomu, kokiomis sąlygomis auginate.
Slogaa wrote:
Tue Apr 16, 2019 9:16 am
Zinoma, kad parodysiu!

Taigi, keleivis atvaziavo prikabintas ant bloko is Popow Orchids. (rasiukono nuotrauka)
received_2258151074425772.jpeg
received_2258151074425772.jpeg (414.36 KiB) Viewed 1721 times
Ant bloku augint man problematiska - labai viskas greitai dziusta, as nespeju laistyt. Peguanumui reikia nemazai vandens, del to pasiemus bloka nukarpiau gumeles - norejau pasiziuret kaip stipriai jis prie jo priauges - o jis paeme ir nukrito!

Tada pasirode, kd saknu pas ji is vis nera.
Tad graziai ji padejau ant kiminu, i vazoneli.
Po visu kelioniu (is popowo i Lt, is Lt i Uk)ir proceduru numete vieno naujo uglio lapus.

Bet siaip, augalas itartinai laimingas. Gal del to, kad jo augimo sezonas prasidejes - is kiekvieno seno uglio - po nauja ugliuka leidzia.
IMG_20190416_072316.jpg
IMG_20190416_072316.jpg (5.56 MiB) Viewed 1721 times
Isties, augalo dydis mane labai nustebino! Internete jis atrodo gerokai didesnis! Maniskis peguanumas yra zydejes - taip sake ir pats Popowas ir as matau sudziuvusius ziedkocius.
Bet jo dydis visviena labai stebina!
Galbut jis pradeda zydet dar budamas salyginai mazas, arba dede Popowas moka juos auginti.


Kas liecia salygas kurias jam suteikiu - tai nesuteikiu pakolkas nieko, del dabrtines namu padeties. Laikau vonioj visus miniukus kad galeciau laisvai laistyt kai plaunu dantis rytais :lol:

Vonioj dega neissijungianti lempute, bet pakankamai salta - visada apie 15laipsniu, keturias valandas po 25.
O planuose ji auginti po labai kaitria saule, t.y. lauke (vasara) palaikant pastoviai dregnus kiminus.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium peguanum

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue Apr 16, 2019 5:34 pm
Tikrai atrodo kiek mažesnis nei aš įsivaizdavau. Jei dėdė Popow'as mokėtų juos gerai auginti, tai bešaknių augalų nepardavinėtų. Iš mano patirties, jei orchidėja iš visų senų ūglių leidžia po naują ūglį, tai dažniau ne iš gero gyvenimo, o iš didelio noro išgyventi. Gal čia vadinamosios backbulbs - senieji, bešakniai, belapiai ūgliai? Tada senų lapų ir šaknų nebuvimas bei naujų ūglių leidimas iš visur būtų labai logiškas.
O neužgęstanti lemputė nėra gerai, jei ji ir naktį šviečia. Augalams nakties tamsa yra reikalinga. Jei pastoviai apšviečiamas augalas, jis kelias savaites labai aktyviai auga, o tada prasideda visokios deformacijos ir augimas labai suprastėja.

Linkiu kuo lengviau prisijaukinti šį nykštuką.
Slogaa wrote:
Wed Apr 17, 2019 2:16 pm
Na, kiek mano minimalios žinios sako - peguanumai numeta lapus žiema. Tad, ar galima tai pavadinti backbulbs - nežinau. Reiktų pasidomėt, gal jie taip pat kaip catasetumai - numeta ne tik lapus, bet ir šaknis.
Žinau, kad backbulbs ir pardavinėja kitaip - perki tiesiog ūglį. Be vazonų, blokų, žemių ar dar ko.
Sunku spręsti, ar jis naujus ūglius auginasi dėl to, kad išgyvent bando - ar dė to, kad atėjo pavasaris ir jo laikas augti.

O dėl šviesos - žinau, kad negerai. Niekada neeksperimentavau, dėl to apie deformacijas girdžiu pirmą kartą - dėje, pakeisti nieko negaliu! Tačiau, vyras vakar nupirko jungiklį, tai tikiuosi greitu metu pakeisti baltąsias naktis į normalias šiam nykštukui!
Ačiū už palinkėjimą. Būtų tikrai smagu jį prisijaukinti :!:
zemuoge wrote:
Wed Apr 17, 2019 3:04 pm
Tikiuosi, naujoką išsaugosit, o jei per daug keikų priperės - siūlykit, mielai priglausiu, kažkada savo neišsaugojau, bet net nebežinau, kas neįtiko...
Dėl šviesos-tamsos:kažkada skaičiau apie fotosintezės rušis( C2 tipo, C3tipo, jei gerai prisimenu), tai tamsiu paros metu per dieną prikaupą CO2 perdirba į gliukozę ir kt.reikalingas medžiagas, ar tai naktį atidaro poras, gaudo CO2, na ir perdirba. Moralas vienas ir tas pats- naktis reikalinga)
Botanikai, pataisykit ))
Urze wrote:
Wed Apr 17, 2019 3:53 pm
Jei epifitinėms orchidėjoms perėjus į ramybės būseną ir numetus lapus nunyktų ir šaknys, jos nuo pirmo rimtesnio vėjo nukristų žemėn. Tad tikrai nemanau, kad dendrobiams šaknys kas sezoną nunyksta. O suteikus minimalų vandens kiekį ir Catasetinae išlaiko gyvybingas šaknis ramybės periodu. Čia tik augintojui gan patogu jas kas sezoną persodinant pašalinti, nes naujas ūglis užsiaugina ir naujų šaknų visą pluoštą.

Žemuoge, orchidėjos išskirtinės tuo, kad naudoja ne C3 ar C4 fotosintezės variantą, o CAM, kaip ir dalis sukulentų.

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 272
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Dendrobium peguanum

Post by Indrea »

Sveiki,reikia patarimo.Galvoju,gal perkelti denr.peguanum nuo bloko į vazoną?Nupuvo man keli naujesni ūgliai.Gal vazone nereikės taip dažnai drėkinti.Vasarą kasdien purkšdavau.Dabar purškiu rečiau,patikrinu,ar jau pradžiūvę kiminai.Ką manot?
Attachments
received_621871572555093.jpeg
received_621871572555093.jpeg (53.85 KiB) Viewed 871 times
received_918345222368881.jpeg
received_918345222368881.jpeg (52.54 KiB) Viewed 871 times
received_4722437801120130.jpeg
received_4722437801120130.jpeg (45.35 KiB) Viewed 871 times
received_1194282534380556.jpeg
received_1194282534380556.jpeg (55.06 KiB) Viewed 871 times

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Dendrobium peguanum

Post by Kaa »

Kad toks laimingas atrodo, ar verta? Ir šaknynas neilgas, bus po to problemų su pradžiūvimu

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium peguanum

Post by Abitalė »

Jeigu persodinti tai gal į kokį molinuka 🤔?! O paskui, jei gerai seksis vazone gyventi, tada ir į plastikinį. Man asmeniškai labai sunku drėgmę nutaikyti blokiniams augalams, tai aš stengiuosi suvazoninti juos.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium peguanum

Post by Urze »

Būtiniausiai persodinti, šaknis gerai iškedenti ir taip netyčia atskirti pusę kero ir tada pagalvoti "Kam man du vazonai to paties augalo, geriau vieną Urzei už 4 € parduosiu". Žalias_ Jau šitoks gausus gražuolis, kad miela žiūrėti!

O dabar jau rimčiau. Klausimas, kodėl nupuvo keli ūgliai. Dažniausios to priežastys - per daug drėgmės, per mažai ventiliacijos arba tarp augančio ūglio lapų patekęs ir užsistovėjęs vanduo. Gali būti viena priežastis, gali būti ir visos kartu, o gal ir daugiau priežasčių yra. Pagal tai ir problemos sprendimas atitinkamas - mažint drėgmės kiekį, didint ventiliaciją, saugot ūglius. Pagal tai, kad esi kelis kartus minėjusi, kad orchidariume viena kita orchidėja supūna, gal vis tik per daug drėgmės ir per mažai ventiliacijos? Ar jis ne orchidariume auga?

Aš siūlyčiau neskubėti su persodinimu. Viena iš priežasčių - pasodintas vazonan daug vietos užimtų, nes išsikerojęs į visas puses. Geriau išpašiot dalį kiminų iš po šaknų ir ypač ten, kur ūglių pagrindai liečiasi su kiminais. Arba galima palikti kiminus, bet net ir vasarą laistyti tik tada, kai jau jie pradžiūvę ar net išdžiūvę. Būtų tik 3 ūgliai, tada galima būtų labiau popinti, globoti. O kai šitas dendrobis tikrai labai gerai atrodo, didelis ir gausus, tai jam pabūt net ir vasarą be vandens - nieko tokio, nes pilni rezervuarai atsargų. Ant savo gausiakerių orchidėjų esu pastebėjusi, kad joms tie pradžiūvimai ir retkartinės sausros yra lengvai išgyvenamos.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Dendrobium peguanum

Post by Kaa »

Urze _Šaunu_
Aš pirma eilėj atkritusiems gabaliukams :geek: ane Indrea? :lol:

Dabar dar galvoju, aš taip ep.parkinsonianum su malka įkišau į molinuką stačiai, čia irgi matau išeitų į kokį neaukštą vaozniuką pastatyti, ir kažkiek.kiminų pridėt

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 272
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Dendrobium peguanum

Post by Indrea »

Ačiū už patarimus.Jis ne orchidariume,kada ant lempos virtuvėje.Kad nupuvo,gali būti jog užsilaikė drėgmė,nes tie nauji ūgliai arčiau malkos ir iš kero gilumos lindo, tik iš vienos pusės nunyko.
Na jeigu pasiryšiu nuimt nuo tos malkos ir atsidalins keli bulbiukai,žinosiu,kas nori ;)
Attachments
Screenshot_20211019-110558_WhatsApp.jpg
Screenshot_20211019-110558_WhatsApp.jpg (879.48 KiB) Viewed 827 times

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Dendrobium peguanum

Post by Kaa »

Neblogos užuolaidos :mrgreen: dar yra vieta tankinimui

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest