Platystele

Barbosella, Barbrodia, Dracula, Dresslerella, Dryadella, Lepanthes, Platystele, Porroglossum, Restrepia, Scaphosepalum, Trisetella, Zootrophion ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 560
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Platystele

Standartinė Urze »

Slogaa rašė:95 - tiek priskiriama orchidėjų šiai grupei. Randamos šlapiuose miškuose (Nuo Meksikos iki Bolivijos), nuo 1.500m iki 2.500 metrų aukštyje. Kai kurios rūšys toleruoja pradžiūvimą, tačiau visos be išskirtinumo mėgsta drėgnas salygas be išdžiūvimo ( bet neauga "balose" kaip lepanthes). Visos platytsteles pasižymi krūmo formavimu, kuris ilgainiui plęčiasi. Jie varijuoja nuo labai smulkių iki pakankamai didelių (platysteliškai didelių ;) ). Žiedai taip pat labai skirtingi - nuo vienų mažiausių orchidėjų pasaulyje - iki labai įspūdingai didelių, pačio krūmo atžvilgiu.

Platystelės kaip ir dauguma miniatiūrų nemėgsta saulės ir šilumos. priskiriamos prie šaltamėgių augalų, tačiau gali toleruoti neilgalaikę šilumą .Reiktų atminti auksine taisyklę taikomą miniatiūroms - kuo aukštesnė temperatūra, tuo didesnė drėgmė ir oro judėjimas.

Estafetę apie auginimo ypatumus perduodu rasiukonui ir įdedu porą nuotraukų iš interneto pasižvalgymui.
received_877412255992141.png
received_877412255992141.png (1.43 MiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
platystele hirtzii_1.jpg
platystele hirtzii_1.jpg (123.82 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
platystele posadarum.jpg
platystele posadarum.jpg (191.47 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Slogaa rašė:Na, terariumą susikonstruoti - tai ne taip jau ir sunku. Aš žinoma, nekalbėsiu apie didelius kvadratinius, nes pati tokio neturiu, bet galiu pakonsultuoti su mažais. Svarbiausias dalykas juose - ir principe, vienintėlė konstravimo vieta yra ventiliacija. Turiu pastebėti, kad tiesiog nesandari terpė nėra ventiliacija ir ilgainiui be oro judėjimo augalai pradeda pūti. Tad maži ventiliatoriukai yra nepamainoma atributika. Jie kainuoja centus, ne didesni nei ištraukti iš kompų. Tačiau su jo pasirodymu keičiasi planavimas. Visi stikliniai indai principe gali buti naudojami tik juos apvertus, naudojant kaip alia uždengimą, o visi ventiliatoriai tada statosi į (tikriausiai) medinės fanieros dugną. Čia kalbu apie savo Varpo konstrukciją.

Tada antras variantas yra terariumai iš akrilo ar plastiko. Juos galima konstruotis patiems ir taip išgaut bet kokią formą! Kadangi plastikinės medžiagos karposi ir pjaustosi - ventiliatorių įmontuoti į šoną problemų kaip ir nekyla.

Ir yra trečiasis be jokių konstrukcijų variantas. Viską laikyti atidengtą, o reikiama drėgmę palaikyti pastoviai tekančiu ar esančiu vandeniu apačioje. Indui galima naudoti daug ką - padėklus su aukštesniais bortais Čia, stiklinius prezentacinius stovus ČIA

Kompozicijai galima naudoti lavos akmenis, nes jie porėti ir traukia vandenį į viršų patys, galima naudoti bet ką ir kelti vandenį ant akmenų ar medžių su higrolono pagalba.
Taip pat vaizdui pagyvinti galima sumontuoti pompą, kuri gamintų kriokliuką.

Trečiasis variantas nesudėtingas net moteriškom rankom, o vyrai ir namiškiai išvydę tokius meno kūrinius gal pakeistų savąjį požiūrį į orchidėjų hobį ir juo sergančiuosius.
Screenshot_20191021_101550_com.instagram.android_2.jpg
Screenshot_20191021_101550_com.instagram.android_2.jpg (388.98 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
zemuoge rašė:Pažiūrėjau , kaip laikosi mano karolinė Platystele umbellata: vienodai, niekas daugiau nejuda, bet ir nekrenta (TTT).
+ 20 C, kiminuose šalia neofinetijos, uždengiau stikliniu gaubtu, su oru susisiekia per vazono apatinę nemažą skylę, natūralus apšvietimas rytinėj palangėj. Spalva gelsvai žalsva. Po persukimo i kiminus,po kelių dienų neo pradėjo lapelį augint, ir šaknytę šakotis
Du fragmentai:vienas atsiskyręs lapelis su savo šaknytėm ir du lapeliai, tarp kurių lyg miegantis pumpuras , tikiuosi, kada nors pabus ir pradės augti...
Urze rašė:Platystele umbellata - jau žydėjęs mikrobas su keliais lapais. Turbūt reiktų vertinti labai gerai, bet esu kiek pasimetusi dėl to mažumo. 😅
Neonodeta, vienas Platystele umbellata lapas nulėkė lauk, nors buvo žalias. Kiti kaip ir laikosi. Kabo orchidariume, pusšešėlyje, kasdien purškiu, kad būtų pastoviai drėgna. Svarstau, ar persodinti ir kaip persodinti, o gal palikt ramybėj ir laukt, kada pradės kokį veiksmą rodyti. Ale jei Jūsiškė iš to paties užsakymo šaibom išlėkė, tai gal nejudinsiu kol kas.
PicsArt_03-24-02.09.16.jpg
PicsArt_03-24-02.09.16.jpg (155.16 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
zemuoge rašė:Aš pradžioj laikiau gyvuose kiminuose po gaubtu kartu su lepančiuko keikiu, po lempa ( 12val apšvietimo),rodos, patiko, po kiek laiko pradėjo švelniai gelst, numete kelis lapus ,tada perkėliau ant minėtos palangės.Stovi toliau likę trys lapai, bet nehidratuoja, tai jau gerai)).
Abitalė rašė:Platystele umbellata, be vargo auganti orchidariume.
IMG_20200330_000121_compress92.jpg
IMG_20200330_000121_compress92.jpg (1004.33 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Neoodeta rašė:Abitale, labai grazi jusu platystele. Bet si kart problema mums su paskutiniu uzsakymu( jus jau senokai turbut savo turite), is sio uzsakymo atejo platysteles nekokio stovio, mano numete 3 lapukus, orchidariume negyvena, bet dregme palaikau pastoviai. Augalas matosi isisaknyjas, priaugusios saknys prie blokelio. Bet matyt keliones metu kazkas atsitiko. Nors matosi ugliukai, bet kazi ar jie gyvi dabar.
Urze, taip is to pacio uzsakymo. As irgi nejudinu. Palikau taip kaip yra, tik dregme palaikau. Yra nauju ugliuku uzomazgu, bet dabar kazi ar jie gyvi :think:
Slogaa rašė:Nelaikykit Platysteliu taip dregnai kaip kokiu lepanciu. Jom patinka siek tiek pradziut. Laistymas labai panasus i Trisetellas - kiminai turi pradziuti, ir taip sakyciau - gerokai. Gal ne iki traskejimo - bet netoli to.
Abitalė rašė:Merginos, jei yra gyvų šaknų ir matosi, kad kažkas lenda, tai turėtų būti viskas gerai! Šiaip ji tikrai labai gaji. O dėl drėgmės, tai mano patirtis tokia, kad ji lygiai taip pat kaip Lepanthes - pastoviai drėgna!!! Ne baloje, bet blokas ir kiminai niekad neišdžiūsta. Kol lenda nauji ūgliukai geriausiai būtų ant jų nepurkšti vandens, nes dažnu atveju, tiesiog nupūva.
Atskyriau keletą Platystele umbellata ūgliukų, pažiūrėsime ar sėkmingai prigis.
IMG_20200330_162757.jpg
IMG_20200330_162757.jpg (757.56 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
zemuoge rašė:
Pir Kov 30, 2020 3:04 pm
Gyvų ( žalių) šaknelių turi, tik jos be aktyvių galiukų, o pumpurėlis nekruta. Aš irgi tikiuosi, kad dar atkus ir pajudės.

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis
Urze rašė:Abitale, Jūsų gražuolės Platystele umbellata nuotraukas jau ne kartą nagrinėjausi. [taip.gif] Kokio ilgio pas Jus šios rūšies lapai? Nes mano naujokės didžiausias lapas siekia "net" 2 cm.
Aš saviškei kol kas šaknų neieškojau, apskritai stengiuos neit artyn jos, kad neknebinėčiau. Ji pasodinta kažkame, labai panašiame į akmens vatą. Taip ir norisi iškrapštyt iš jos ir padėt ant Javos samanų kilimėlio. Gal patiktų toks variantas - pastovi drėgmė palei šaknis, bet ir ne šlapias substratas, o daug oro, kaip ant bloko. :think:
zemuoge rašė:Urze, pamatavau saviškės lapelius: be lapkočio 2,5- 3 cm.
Abitalė rašė:Urze, nuo pagrindo - kiek tai įmanoma pamatuoti - vidutiniškai 5cm ilgio lapas. Šiaip ji nėra tokia jau visai mini, dar mažesnė yra Platystele repens (~2cm lapas) , o visai miniatiūrinė, kuri auga mano orchidariume tai Platystele scopulifera ( iki 1cm lapas).
Maniškė Platystele umbellata ant papartšaknio bloko kiminais pridengta ir natūraliai apaugusi samanėlėmis. Bet aš su purkštuvu drąsiai varau per visus lapus, nes po to ventiliatorius veikia kol lapai beveik visiškai nudžiūsta. Tačiau nepatariu to daryti su Jūsų naujokais. Susidaro toks įspūdis, kad gana silpni atkeliavo 🤔. Bet tikiuosi ir linkiu viso ko geriausio!
Slogaa rašė:Man asmeniskai umbelata primena mazesne masdevalija savo dydziu. Platysteles, siaip, istikro yra mikrobu mikrobai, dydzio beveik kaip lepanthes filamentosa.
Auginu repens ir scopulifera. Nei vienos neauginu kaip Lepanciu - mano orchidariumu salygom jos pradziusta. Anksciau repens auginau ant bloko ir ant palanges pietineje puseje. Kai nepamirsdsavau nonstop purksti - augo neblogai. Bet ech, as labai uzmarstus zmogus. Kai pradejo nykti - perkeliau i terariuma vien del savo uzmarsumo. Ji auga prikabinta ant bloko, be jokiu papildomu samanu, laistoma turbut i savaite viena - max du kart. Tuo tarpu scopulifera sedi kiminu burbule, kurie tikrai pradziusta BEVEIK iki traskejimo.
Zinoma, as umbellatos neauginu - jos ypatumu nezinau, bet visviena, rekomenduociau nelaikyt jos kaip Lepanthes.
mam rašė:Prieš pusmetį iš Tropiscape-orchids pirktas Platystele baqueroi.
a.jpg
a.jpg (136.42 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Abitalė rašė:Aga, ačiū :kisscheek:!!!
Platystele repens tokia mažytė dar, o jau žydi! Ir pumpurų kiek turi! Žavinga savo žiedų trapumu!
1f267f36_compress94.jpg
1f267f36_compress94.jpg (172.23 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
a3f18ec0_compress75.jpg
a3f18ec0_compress75.jpg (221.37 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
14171736_compress96.jpg
14171736_compress96.jpg (261.26 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
9d375ccc_compress43.jpg
9d375ccc_compress43.jpg (192.5 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Urze rašė:Nebuvau atkreipusi dėmesio, kad Platystele repens tokia ilgaliežuvė. Tikrai žavi mažylė.

O aš neiškenčiau ir, vos pamačiusi, kad Platystele umbellata pradeda auginti naują ūglį, iškrapščiau ją iš tos akmens vatos ir įtaisiau ant Javos samanų ant šakos, kyšančios virš vandens. Samanos pastoviai drėgnos, šaknys irgi. Akvariume vanduo kietas vandentiekio. Tai nežinau, ar gerai bus, bet labai jau man taip reikėjo padaryt.
PicsArt_04-21-09.32.58.jpg
PicsArt_04-21-09.32.58.jpg (842.05 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Slogaa rašė:Urze, jeigu ir samanas laistai tuo kietu vandentiekio ir joms nieko (nuotraukoj matom kokios grazios veslios) tai ir platystelei nieko neturetu but.
Ir reiskias tavo tas vandentiekio vanduo ne toks ir kietas.
Urze rašė:Čia ir gerumas, kad samanų nelaistau - šaka įmirkusi ir samanų kilimo vienas galas vandeny, tai pačios apsirūpina vandeniu, tuo pačiu užtikrindamos, kad ir Platystele jo netrūks. Bet pradžiuvimų irgi nebus, kas dar neaišku, ar labai gerai.
Slogaa rašė:Čia atseit sąmanos atlieka tokią kaip higrolono sąvybę. Na.. aš manau, kad jai ten tikrai gali patikt. Sąmanos aprūpina, bet vanduo ten nežsistovi. Plius tu neįsukus į papildomas sąmanas, tad manau, viskas bus gerai, ir pradžiūvimai bus lengvi. Kaip tik to ko ir reikia.
Tik bandymų keliu galima atrasti tai, kas tinka. Aš į Urzės pasirinktą variantą labai pozityviai žiūriu. Bėje, Rasiukonas kažkada sakė o ir pati pastebėjau kad gyvose, natūraliose sąmanose augalai labai neblogai auga. Gal tos gyvos sąmanos užtikrina būtent tiek vandens kiek reikia.. nei per daug, nei per mažai.
Abitalė rašė:Na ką mažyčių mažytė, turbūt pati mažiausia orchidėja mano kolekcijoje!
Platystele scopulifera
e5a3df73_compress52.jpg
e5a3df73_compress52.jpg (698.34 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
4644a122_compress30.jpg
4644a122_compress30.jpg (627.57 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
572bf321_compress60.jpg
572bf321_compress60.jpg (711.4 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Abitalė rašė:Ir ką gi veikia Jūsų umbellatos???
Maniškė tai va kaip žydi. Kero dalinimas nepakenkė nė kiek!
aeedd3d6_compress79.jpg
aeedd3d6_compress79.jpg (585.64 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Urze rašė:Abitale, ech, koks vaizdas. 🤩

O maniškė, pirkta iš Tropiscape 2020 m. kovą, vis dar gyva! Du lapus numetė, du gražučius užsiaugino. Sėdi ligi ausų apžėlusi samanomis, iš jų ir atsigeria, trąšų gal kartą ar du gavo, nes orchidarumą vengiu tręšti dėl akvariuminės jo dalies. Kaži, gal jei dažniau patręščiau, sparčiau augtų?
20200804_184751.jpg
20200804_184751.jpg (552.86 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Abitalė rašė:Urze, tikrai naudinga būtų dažniau patręšti. Gal būtų įmanomas kažkoks tinkamas variantas ir akvariumui ir orchidėjoms?!
Čia tik pasamprotavimai, nes neturiu jokios patirties su akvariumais, bet ar akvariumo augalų tręšti nereikia, užtenka vietinių organinių trąšų?
O jeigu tik purkšti trąšuotu vandeniu tik orchidariumo augalus,vistiek patektų tos trąšos į vandenį?
O beje, kokios žuvys, ar krevetės, kas ten akvariume gyvena?
Urze rašė:Abitale, purškiant orchidariumo augalus vanduo kapsi tiesiai akvariuman, tai kartu ir trąšos, kuriomis pirmiausiai labai apsidžiaugia dumbliai (čia ir visa bėda). Apie akvariuminių augalų tręšiną irgi ne ką težinau. Bet vis tiek patręšiau. :) Kai kiekiai nedideli, tai gal ir krevetės bei keli žuveliokai nesureaguos.
Evaja rašė:
Ket Rgp 06, 2020 9:10 am
Abitalė rašė:
Ant Rgp 04, 2020 7:15 pm
Evaja rašė:
Ant Rgp 04, 2020 5:26 pm
Maniškė umbellata žiūri į aplink ją besiruošiančias žydėti ir tikiuosi sugalvos tą patį 😁
Parodyk kokio dydžio 🙂
Štai tokio. O dar kaimynė pavyzdį rodo gerą ;)
20200806_100845.jpg
20200806_100845.jpg (1.3 MiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
20200806_100903.jpg
20200806_100903.jpg (1.51 MiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Aga rašė:Foto kaip žydi Platystele beatricis atnešu ir čia:
20200805_212504.jpg
20200805_212504.jpg (615.1 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Evaja rašė:manoji versija Platystele beatricis
20200807_151702.jpg
20200807_151702.jpg (1.92 MiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
20200807_152241.jpg
20200807_152241.jpg (1.05 MiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Abitalė rašė:Ir dar vienų namų augintinė - Platystele beatricis .
d839252f.jpg
d839252f.jpg (766.09 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
db41ba4f.jpg
db41ba4f.jpg (694.79 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Urze rašė:
Ket Rgp 13, 2020 3:48 pm
Abitalė rašė:
Ant Rgp 04, 2020 7:13 pm
Urze, tikrai naudinga būtų dažniau patręšti.
Tikrai reikia klausyti Abitalės "paliepimų" - savaitė po patręšimo, o jau išlindo naujas Platystele umbellata lapukas ir kažkoks cypukas iš kito lapo pagrindo. Kiba ką nors gražaus suorganizuos? :w00t:
Urze rašė:Tąkart net du ūgliukai buvo nusprendę pradėt žiedynus auginti, bet greit persigalvojo. Užtat šįkart Platystele umbellata jau rimtai nusiteikusi. Nuo rugpjūčio vis kas savaitę patręšiu. Nuotrauka dydžio suvokimui. :mrgreen: Bet ne visos šitos rūšies platystelės tokio mažumo.
20201010_111637.jpg
20201010_111637.jpg (550.99 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Abitalė rašė:Urze, smagios naujienos! Pagaus pagreitį, paaugs ir visas augalas! Maniškis irgi tik iš keletos lapukų išbujojo 😉.
mam rašė:Platystele baqueroi -puikiai auga ir žydi. Nuolatinė džiugintoja. Auga orchidariume. Drėgmė ~ 70%, gauna Schultz trąšų, temperatūra- kaip virtuvėje. Orchidariumas- virtuvės puošmena, vakarinių pasisėdėjimų iliuminacija. 😊
DSC_1227a.jpg
DSC_1227a.jpg (181.27 KiB) Peržiūrėta 848 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 169
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Platystele

Standartinė Abitalė »

Platystele umbellata. Vasarą turėjome šiokių tokių nesklandumų ir savo orchidariumui skyriau labai labai nedaug laiko, tiesa, dėka remonto darbų ir pats orchidariumas labai nepatogioje vietoje padėtas buvo. O augalai taip suvešėję, kad reikėjo jau gerokai pasistengti, kad pamatyti nors kokį grožį, o ne mišką. Taigi, supratau, kad tas natūralus, gražus miško vaizdas mažoje erdvėje turi būti labai stipriai formuojamas, nes viską paleidus sava vaga, estetikos nebelieka.
Taigi, baigus verkšlenti, galiu pasakyti kad Platysteles tikrai reikia tręšti, nestipriai, bet reguliariai, tik tada žydi be kaprizų. Kadangi umbellata pastoviai žydi ir vienas stiebas tik vieną žiedyną formuoja, jam nužydėjus, jis nudžiūsta. Kol tie stagrai vienas kitas, tai vaizdo negadina, bet kai jų koks 40 (neperdedu tiek nukirpau), tai po kurio laiko, atrodo, kad augalas po šieno skydu pasislėpęs. Taigi labai kantriai manikiūro žirklutėmis visus tuos džiūsnas nukarpiau. Pradėjau vėl tręšti ir per porą mėnesių vėl pasiekėme gražų vaizdą, jau galiu vėl džiaugtis tvarkingu ir noriai žydinčiu augalu. Toks intensyvesnis žydėjimas prasideda dabar, tai kas šiuo metu matoma, turbūt yra koks 20% to, kas pakeliui. Atidžiai apžiūrėjus, pakeliui pumpurų gausybė.
Prikabinti failai
Platystele umbellata
Platystele umbellata
940a045c_compress45.jpg (233.68 KiB) Peržiūrėta 822 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
5f44cf0a_compress24.jpg (247.93 KiB) Peržiūrėta 822 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
f0f89da6_compress84.jpg (219.46 KiB) Peržiūrėta 822 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
b649a711_compress79.jpg (173.72 KiB) Peržiūrėta 822 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
215d232a_compress30.jpg (178.67 KiB) Peržiūrėta 822 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
ac015824_compress65.jpg (199.02 KiB) Peržiūrėta 822 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 Abitalė. Iš viso redaguota 0 kartus.

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 169
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Platystele

Standartinė Abitalė »

O dabar šioks toks vaizdas iš arčiau, nuotraukos už 9 marių ir 9 girių nuo tobulumo, bet vis - vaizdas. Platystelės žiedą (kurį matome plika akimi) sudaro daug mažyčių žiedelių, taigi teisingiau reikėtų sakyti Platystelės žiedynai.
Nuotraukose matosi visos 'fazės' nuo pumpurų iki prasiskleidusių žiedelių.
Vaizdas pro mikroskopą. Platystele umbellata
Prikabinti failai
Platystele umbellata
Platystele umbellata
35cfa88c_compress57.jpg (175.04 KiB) Peržiūrėta 821 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
d6d74a96_compress6.jpg (150.37 KiB) Peržiūrėta 821 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
706f3af3_compress84.jpg (180.23 KiB) Peržiūrėta 821 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
929f6deb_compress94.jpg (168.63 KiB) Peržiūrėta 821 kartus(ų)
Platystele umbellata
Platystele umbellata
50dec8d0_compress44.jpg (155.18 KiB) Peržiūrėta 821 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 169
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Platystele

Standartinė Abitalė »

Platystele scopulifera be galo miela mažylė. Žydi beveik nesustodama, auga be jokio vargo ir gana sparčiai. Pasodinta ant papartšaknio bloko, kuris natūraliai apsamanojo. Blokas pastoviai drėgnas, po laistymo toks šlapias, kad net varva. Tačiau reikia paminėti, kad būtina labai gera ventiliacija. Orchidariume vietos pakeitimas įtakos nedaro, stengiuosi nelaikyti labai arti lempų, nes lapai kaip mat raudonuoja ir nudega.
Prikabinti failai
Platystele scopulifera
Platystele scopulifera
b2871c4c_compress14.jpg (288.67 KiB) Peržiūrėta 784 kartus(ų)
Platystele scopulifera
Platystele scopulifera
25ee7b7e_compress89.jpg (302.59 KiB) Peržiūrėta 784 kartus(ų)
Platystele scopulifera
Platystele scopulifera
a2c1a64c_compress97.jpg (331.34 KiB) Peržiūrėta 784 kartus(ų)
Platystele scopulifera
Platystele scopulifera
9529dd9a_compress17.jpg (379.44 KiB) Peržiūrėta 784 kartus(ų)

Slogaa
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: Pir Spa 26, 2020 10:57 am
Miestas: Londonas

Re: Platystele

Standartinė Slogaa »

Ir manoji išstypus, nes auga beveik be šviesos :|
Prikabinti failai
IMG_5580.jpg
IMG_5580.jpg (267.75 KiB) Peržiūrėta 771 kartus(ų)

Indrea
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 2:35 pm

Re: Platystele

Standartinė Indrea »

Wow,Abitaile,pas tave,kaip visada,nerealūs vaizdai :o

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 560
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Platystele

Standartinė Urze »

Abitale, neapsakomas Platystele umbellata "aviečių" gražumas! Ir padidintos žiedyno nuotraukos labai įdomios. Matosi net kailiukas ant žiedų.
(O kas viso umbellata augalo antros nuotraukos antram plane dešiniau oranžiniais žiedais šviečia?)

O aš laukiau laukiau Platystele umbellata iš Tropiscape pirmojo žydėjimo, o sulaukiau... nežinau kieno. :? Pirma galvojau, kad panašu į Platystele beatricis , nes vos prasiskleidusio žiedo lūpa iškart buvo tamsesnės spalvos, o žiedlapiai šviesesni, margi net. Puoliau verkti Abitalei ant peties, kad ne tas pražydo.
20201117_103814.jpg
20201117_103814.jpg (368.38 KiB) Peržiūrėta 720 kartus(ų)

Kai išsiskleidė visi žiedeliai ir dar kiek pabrendo, žiedlapių spalva patamssėjo, jau į P. beatricis nebepanašu, bet vis dar nesu tikra, kad tai - lauktoji umbellata. Lyg lūpos forma ne ta, lyg spalva ne ta, nors žiedyno forma tikrai panaši į umbellata. Galimybės įžiūrėti lūpos plaukuotumą, kuris taip gerai matosi Abitalės nuotraukose, neturiu. Tai ir vaikštau ratais aplink ją ir vis svarstau, kas čia. Gal kad augalas mažulis, vos tris lapus turi (nes gautuosius lapus visus jau pametė, pasiliko tik tuos, kurie jau pas mane užaugo). Gal kas turit kokių variantų?

Kaip Abitalė ir rekomendavo, kas savaitę lengvai patręšiu. Auga pačioj orchidariumo apačioj, prietemoj, samanų pataluose ant vandeny mirkstančios šakos.
20201106_154205.jpg
20201106_154205.jpg (398.92 KiB) Peržiūrėta 720 kartus(ų)
20201110_175834.jpg
20201110_175834.jpg (698.26 KiB) Peržiūrėta 720 kartus(ų)
20201110_175807.jpg
20201110_175807.jpg (582.29 KiB) Peržiūrėta 720 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 169
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Platystele

Standartinė Abitalė »

Urze, visgi balsą atiduodu už umbellata. Manau, kad tai ji - ankstyvoje jaunystėje!

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 560
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Platystele

Standartinė Urze »

Tai antrąją umbellata gal grąžinti? :? :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 169
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Platystele

Standartinė Abitalė »

Urze rašė:
Ant Lap 17, 2020 9:58 am
Abitale, O kas viso umbellata augalo antros nuotraukos antram plane dešiniau oranžiniais žiedais šviečia?
Ten pastovi žydėtoja Pleurothallis guanocastense. Tu jau, berods, trečią kartą atkreipi dėmesį į ją 😉.
Šiaip labai rekomenduoju, žydi gal jau treti metai iš eilės, niekad nesustoja. Auga pačioje apačioje orchidariumo, šviesos gauna minimaliai bet nesiskundžia tokiu gyvenimu. Ant jos pastoviai laša, bėga, teka vanduo nuo visų kitų aukščiau esančių augalų, taip pat laša rūko mašinos kondensatas. Tai yra tas augalas, kuris visiškai neprašo dėmesio, kad būtų gražus. Lapai gana masyvūs, bet žiedai ryškūs - šviežių kaimiškų morkų spalvos.
Urze rašė:
Ant Lap 17, 2020 7:54 pm
Tai antrąją umbellata gal grąžinti? :? :)
Ššš.. Kad tik ji neišgirstų tokių grasinimų. Augink abi ir lygink, bus įdomu stebėti skirtumus. Gal taviškė kokia mažalape ar ką?! O gal visgi paaiškės, kad ne umbellata... Bet kokiu atveju, vieną umbellata tikrai turi 😉

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių