Dryadella

Barbosella, Barbrodia, Dracula, Dresslerella, Dryadella, Lepanthes, Platystele, Porroglossum, Restrepia, Scaphosepalum, Trisetella, Zootrophion ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 546
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Dryadella

Standartinė Urze »

Olivija rašė:
Tre Lap 09, 2011 10:57 am
iš čia
http://www.peripatus.gen.nz/Taxa/Sperma ... della.html
Subphylum (Subdivision) Magnoliophytina (angiosperms)
Class Liliopsida (monocotyledons)
Subclass Liliidae
Order Orchidales
Family Orchidaceae
Subfamily Epidendroideae
Tribe Epidendreae
Subtribe Pleurothallidinae Lindl. 1830
Genus Dryadella Luer 1978b, p. 207
1896 Masdevallia sect. Saltatrices sensu Woolward, The Genus Masdevallia sect. XII
1925 Masdevallia sect. Rhombopetalae Krzl., Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 34:188
1925 Masdevallia subgen. Trigonanthe Schltr., Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 35:48
1975 Trigonanthe (Schltr.) Brieg., Die Orchideen 448

Type Species: Dryadella elata (Luer 1978a, p. 199) Luer 1978b, p. 206

Habit: Epiphytic.

Description: Plants small to very small (3 to 6 cm.); densely tufted, growing into large clumps from creeping rhizomes. Leaves single, erect, with short ramicauls; narrow, fleshy. Flowers small, produced singly or successively in short racemes from an annulus. Sepals commonly caudate, connate basally into a gaping cup. Where the lateral sepals are deflexed from the cup above the base, a transverse callus like a transverse fold extends across the width of the sepals so that the petals and lip above protrude over the characteristic "dam." Petals short, broad and multi-angled. Lip unguicalate; the bicallous blade of the lip is hinged to the column foot by a long slender claw. Column broadly winged and hooded with a ventral anther and stigma. There are two 2 pollina.

(After Luer 1986.)

Distribution: Approximately 40 species; distributed from southern Mexico to southern Brazil and northern Argentina.

Culture: Easy to cultivate in moist, intermediate to cool growing conditions. High humidity and good light suit them best.
Dryadella edwallii (Cogn.) Luer 1978
*Masdevallia edwallii Cogn.

Plants small. Inflorescence short, arising from the leaf base most often during the summer but possible at other times of the year. Flowers larger than most species; yellow, purple dotted. Sepals with long tails. Occurs in Brazil.
Užsienio forumuose radau, kad pagal Baker's sheet, temperatūros 53-77F, extreme 32-100F;
Normaliai auga pie dieninės temp 80F, apšvietimas - kaip Bullbophyllum.

Šiuo metu turima pasodinta į grynus kiminus, pietrytinis dvigubo paprasto stiklo mediniu remu langas, temperatūra 18-24, dregme ~70proc
Urze rašė:Pažiūrėjau kolekcijose, kad yra ne vienas, kuris šią orchidėjų gentį augina. Gal kas dar savų pastebėjimų apie jų auginimą gali parašyti? Teko Dryadella zebrina rankose paturėt, tai žiedai tokie mažuliai, beveik prie pat augalo pagrindo susibūrę, bet labai nuotaikingi. :) D. zebrina dienos metu jokio kvapo nesijautė, nors iš gan arti apžiūrinėjau. Gal nakčia jos pradeda kvapą skleisti?
lerika rašė:turiu edwalli. Kadangi esu ,,džiovintuvas'' ji pas mane gyvena tikrai ne kaip masdevalia. Ūglis auga po ūglio, krūmelis labai dailus, bet žiedų kol kas nematyti :)
Guste07 rašė:Aš irgi turiu šią miniatiūrinę gražuolę - Dryadella edwallii. Susidariau įspūdį, kad visiškai nereiklus augalas, auga ji pas mane vėsiai, kiminuose su didesne aplinkos drėgme, laistau, kai išdžiūna. Sakyčiau, jai tas patinka,nes krūmelis sparčiai plečiasi, kiekvieną kartą kai pasižiūriu, kaip ji laikos, tai pamatau po 3-4 naujus ūglius. Ši mažylė bene geriausiai augantis mano augalas. :)
Evaja rašė:Mano pastebėjimai (auginu D. edwallii): kuo puikiausiai peržiemojo labai vėsiai, laikoma nuolat drėgnai arba "šlapiom kojom" kaip Masdevallia, bet sakyčiau ne taip bijo gerokai pradžiūti :oops:
Vasarą augo lauke iki pirmųjų šalnų.
Guste07 rašė:tikrai nebijo ji gerokai pradžiūt, pas mane tas pradžiūvimas gan dažnokai gaunas :oops: Bet jai sakyčiau taip net patinka, nes po eilinio tokio pradžiūvimo žiedpumpuriai lenda :thumbsup:

Skleidžiamės po truputėlį :heartsfade: ir kiek dar pumpurų lenda :heartspink: įsimylėjau šią mažylę :myliu: Žiedai turi nupjautos žolės kvapą :lol:
1.JPG
1.JPG (188.74 KiB) Peržiūrėta 154 kartus(ų)
lerika rašė:kad sausros nebijo tai visiska tiesa - atspari ziauriai :)
nila rašė:Man kvapas labai primena restrepiju ziedu kvapa, toks misko, grybu :)
MrGreen rašė:Nešiau kelis augalus namo iš šiltnamio ir pamačiau kad žydi Dryadella zebrina, va ką reiškia augalus kartą per savaitę (geriausiu atveju) apžiūrėti :lol: Kvapas tai :yuck:
Panašu, kad turiu ne zebrina, o Dryadella simula :think:
Relax rašė:Du kartai bandymams su ja sutart ir abu nesėkmingi :evil: :think:
Ramsis rašė:Šiandien laikiau šį augalą savo rankose, kaip visada galiu pasakyti ji man vis dar nepatinka, bet ta pievelė ant bloko visai neblogai žiūrisi. Ai tiesa žiedų kiekis tai tikrai įspūdingas. Reiktų paminėti dar ir jos kvapą, toks grybų ir drėgno miško.
MrGreen rašė:Man irgi ta pievelė labai patinka, o žiedus pamatyti galima tik gerai įsižiūrėjus, nes spalva panaši į žievės ant kurios auga augalas, reikės kada kitą rūšį pabandyt auginti, kurios žiedai šiek tiek didesnis bus :roll:
Paveikslėlis
orchida rašė:Turiu Dryadella edwallii, šią vasarą žydėjo, viskas buvo gerai iki šiol...tik vakar pastebėjau, kad krenta lapai, o kai pajudinau patį augalą, jų liko tik keletas -dauguma nubyrėjo :( , dėl kokios priežasties taip galėjo atsitikti? Pasodinta kiminuose, laikoma vėsiai.. Dar klausimas,ar tinka substratas auginti dryadellai?
MrGreen rašė:Substratas tinka, o lapus mesti galėjo dėl pasikeitusios aplinkos temperatūros, dėl skersvėjo, dėl per sauso oro, dėl prastos šaknų būklės (supuvo, padžiuvo ir panašiai). Sunku kažką ir pasakyti nežinanat daugiau informacijos apie auginimą. Tačiau darykite išvadas pati - kas pasikeitė nuo tada kai augalas jautėsi gerai? Gal prasidėjus šildymo sezonui pasidarė sausa namuose, gal drėgmės trūksta, o gal kaip tik jos per daug, gal prastas vėdinimas...Galima sodinti ir į substratą, bet vargstantį augalą geriau palikti ramybėje, stengtis sudaryti tinkamas sąlygas, o kai jis įsitvirtins, pradės augti nauji ūgliai ir naujos šaknys, tada persodinti į substratą. Nes persodinant dabar, gali Jūsų Dryadella užsilenkti galutinai.
Maniškė nuo pavasario iki rudens vidurio gyveno šiltnamyje, o žiemos metu persikrausto į orchidariumą, kur nuolatos juda oras (ventiliatorius veikia 12 val per parą), oro drėgmės nematuoju, tačiau apipurškiu bent 2-4 kartus. Purškiu ryte prieš darbą ir kelis kartus vakare, visą dieną augalai gyvena sausai orchidariume. Dabar kaip tik baiginėja žydėti.
Orchida rašė:Pirmiausia ačiū už atsakymą. Na, o aš ko gero būsiu visai nugalabijus saviškę, neiškentėjau, išverčiau iš kiminų... šaknys nesupuvusios, bet paskutinis lapukas nukrito, net naujai pradėjęs augti :( įsodinau dabar į substratą ( o kad nejudinti paskaičiau tik dabar) Augalas nebuvo nei perlaistytas, nei perdžiovintas, tik gal pasikeitė aplinkos temperatūra , prasidėjus šildymui. Ir dar, prisiminiau, ne taip seniai, palaisčiau drungnu vandenuku... manau, tai ir nepatiko. Dabar lieka tik stebėti kaip reaguos į persodinimą.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rašyti atsakymą

Grįžti į