Phalaenopsis Mini Mark

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Phalaenopsis Mini Mark

Post by Šilingė »

DobileliS wrote:
Sun Nov 27, 2011 2:23 pm
O jų priežiūra tokia pati kaip ir kitu phalaenopsių?
Beje, čia hybridas ar rūšinis?
MrGreen wrote:
Sun Nov 27, 2011 3:01 pm
Priežiūra tokia pati ir taip, čia hibridas :idea:
Šilingė wrote:
Sun Nov 27, 2011 3:52 pm
Tai hibridas, tik su aiškia genealogija O.o

Phalaenopsis Mini Mark = Phalaenopsis Micro Nova (= Phalaenopsis maculata x Phalaenopsis lobbii) x Phalaenopsis philippinensis. Hibridas registruotas 1992 metais :smartass:
Skah wrote:
Sun Dec 04, 2011 6:56 pm
Nedidukai žiedeliai, bendras ilgis maždaug nuo viršutinio lapuko iki lūpos kokie 3cm. O pats augalas nėra labai mini, toks vidutinis :)
uranija wrote:
Mon Jul 30, 2012 12:55 pm
Pasirodo temutėje nėra nė vienos Mini Marko nuotraukos :?
Pasitaisome :lol:
Phal.Mini Mark.jpg
Phal.Mini Mark.jpg (62.88 KiB) Viewed 1269 times
nila wrote:
Fri May 31, 2013 11:00 am
Žydim žydim žydim :heartsfade: Kaip ten per filmą "Žiedų valdovas" sakė: Mano Mylimiausias :heartsfade:
ph. Mini Mark.JPG
ph. Mini Mark.JPG (179.26 KiB) Viewed 1269 times
sineriuke wrote:
Wed Jul 03, 2013 1:18 pm
atlekiu ir į šitą temutę papasakoti, kaip mano mini markui sekasi :D vos nepasimirojo vargšiukas, visai buvau jį pamiršusi, nuvargo :cry: kažkas sakė, kad jam amen, bet nusprendžiau pamėginti reanimuoti ir jam taip patiko, kad atsigavo, atsidėkojo dvigubai :thumbsup: Dabar turi pasodintas vazonėlyje su kiminais,pastatytas vazoje ant drėgnų keramzitų, auginasi naujus lapukus, šaknytes ir net du vaikiukus :heartsfade: Patinka man taip jį auginti, nes nereikia nei laistyti, nei šokinėti aplink, drėgmė didžiulė vazoje, kiminai visad drėgni, tad ir sukti galvos nereikia ar jau laistyti ar dar ne :D O svarbiausia, kad jam taip patinka [taip.gif] Tik va įdomu pasidarė, ar galėsiu aš jį taip nuolat auginti- kiminuose, ar geriau kai prisiaugins šaknytes pasodinti į substratą? :think: gal vistik jam kiminuose geriau patinka augti? ar auginate kas saviškius kiminuose?
sineriuke wrote:
Tue Sep 10, 2013 11:58 am
štai kaip auga mini markas:

ar galiu aš tuos senus susiraukšlėjusius lapus nukirpti? o tai jie šiek tiek trukdo augti vaikiukams :roll: Ar geriau palikti, nes augalui jie reikalingi? :think:

nuotraukos neišliko
Šilingė wrote:
Tue Sep 10, 2013 1:07 pm
Sineriuke, nagi gražus progresas :thumbupleft: Per du mėnesius akivaizdžiai sustiprėjo ir ūgtelėjo.

Nežinau, ką patartų kiti, bet asmeniškai aš nelinkusi karpyti lapų. Jie vis dar "veikia", o kai augalui bus nebereikalingi, pats numes :think:
sineriuke wrote:
Tue Sep 10, 2013 2:14 pm
na gerai, tuomet paliksiu :) tiesiog taip norisi, kad augtų lygiai lapukai vaikiukų, o dabar kraiposi, dėl tų didelių lapų, o ir šviesą šiek tiek užstoja :Hmmmm: ir svarbiausia visą vaizdą gadina :D
Ramsis wrote:
Tue Jan 21, 2014 8:38 pm
Evaldas wrote:Šiandien išsipildė ir mano ilgalaikė svajonė :)

Pirkau iš orchidejos.lt ir dar mamai Phal. Piccolo Red nežydinčią :)
Smagu kai svajonės pildosi.
Dėl jų persodinimo, manau verta palaukti pavasario, o šiuo metu tik truputį atidumo priežiūroje.
mumrikas wrote:
Fri Jan 24, 2014 10:25 pm
Manajam Mini Markui treji meteliai ir jis kasmet kaip laikrodukas tuo pat metu žiedais pradžiugina :thumbsup: Šiemet vėl du žiedynstiebiai ir ant jų pirmasis išsiskleidęs žiedeliukas.


Image
Evaldas wrote:
Fri Mar 28, 2014 8:48 pm
Hm, mano Mini Mark, pirktas sausį, neseniai pradėjo auginti naują lapelį, išaugo iki maždaug 1cm ir dabar vėl kažkas lenda iš skrotelės dvišakio :(. Kad tik nebūtų tas "terminalinis" žiedstiebis...
Urze wrote:
Mon Mar 31, 2014 7:42 am
Tai žiedynstiebis, kuris išauga ne iš tarpulapio, o iš kero viršūnės, iš kur paprastai lapai auga. Toks falenopsis nustoja augti aukštyn. Bet dažniausiai po kiek laiko išleidžiama nauja viršūnė iš pašaknų ir augalas toliau gyvuoja. Buvo Rama įdėjusi savo falenopsio terminalinio žiedyno augimo nuotraukų, galima forume susirasti. :)
Evaldai, man susidaręs toks įspūdis, kad Mini Mark gan lengvai naujas viršūnes leidžia, tai nereik nuogąstauti, augalas neprapuls.
NikaJu wrote:
Tue Jan 20, 2015 4:40 pm
Savvy wrote:Situacija yra tokia.

Jis toks pusiau miegantis.
Šaknų persodinant buvo nemažai, bet jos visos miegančios. Šiuo metu lėtapėdiškai aktyvūs gal tik 2-3 šaknų galiukai.

O lapai pasiraušlėję. Ir nepamenu, ar tokiais tapo iškart po persodinimo ar vis dar toliau raukšlėjasi. Stangrumo lyg ir nepraradę. Negelsta. Bet jie pasiraukšlėję visi - nuo apatinio iki viršutinio. Net pats kaklelis / skrotelė "sukūdusi" ir pasiraukšlėjusi. Jei neleistų tų žiedstiebių, sakyčiau - būklė stabili. Bet man kol kas nelabai sekasi su žydinčiais falenopsiais -kiek jų turiu, vis per žydėjimą praranda po 1-2 apatinius lapus...
Sveiki, jei augaliukas yra silpnas, patarčiau neleisti jam žydėti. Dabar už lango žiema, mažai šviesos ir šilumos, visa tai neigiamai veikia augimą. Geriau leisti jam atsigauti, bus dar tų žiedų :) Jei lapeliai pasiraukšlėję, padeda COMPO priemonė lapų priežiūrai, nors ir ne iki galo atstato, bet lapai įgauna stangrumo :)
o į kokį substratą jis pasodintas? Kaip laistomas?
Savvy wrote:
Sat May 16, 2015 7:04 pm
Nu nenormalūs tie mini-mark...

Tik tik nužydėjo, apsidžiaugiau, kad pagaliau turės laiko paaugti, sustiprėti... Kokias dvi savaites 1 cm paaugino seną lapuką, kelias šakneles ir vėl leidžia tris žiedstiebius. Kol kas tik pipsiukai, bet.

Aš aišku labai-labai džiaugiuosi, kad jis toks pionierius, bet tikrai norėtųsi, kad kartais "skirtų laiko sau". Kaip padaryti, kad augalas neleistų tų žiedstiebių, o paaugintų lapus ir šaknis. Šviesa - temperatūra? ... :neutral:
Eglinainis wrote:
Sun Feb 19, 2017 12:45 am
Man tai toooks dar vis paprastas ir neinoringas augalas,peržiemoja puikiai, šaknų krūvas auginas non stop ir žydi pastoviai. Niekuo nesiskiria priežiūra nuo paprastų hibridinių palenopsikų,su jais kartu ir gyvena :)

Šiemet dar ir žiemą gavo persikraustymą į naują didesnį vazoną,šaknys visai nebetilpo,tai jokiu problemų ,toliau savo šaknų tūrį leidžia nesustodamas ir jau žada pavasarinius žiedus :)
Amise wrote:
Sun Feb 19, 2017 9:17 am
Aš tai matyt pataikiau ant to įnoringesnio egzemplioriaus, kiek skaičiau tai ne vienam taip. Nusipirkus šaknų gausybė, gražios, o po to nors žiūrėjau, kad neperlaistyt jos sau taip pat gražiai nyko nyko.. Perkėliau į kiminus, pradėjo naują lapuką leist, o dabar sustojęs mąsto :neutral:
Urze wrote:
Wed Mar 22, 2017 12:26 pm
Phalaenopsis 'Mini Mark' įsigytas iš "Ermitažo" 2015 m. pabaigoje.
Gan greit, pastebėjusi šaknų augimą, persodinau iš smulkaus substrato į grynus kamščius juos šiek tiek pasmulkinusi.
Pradžioje reikėjo jį dažniau laistyti, nes šaknys buvo pripratusios prie drėgnesnės aplinkos. Per kiek daugiau nei metus puikiai priprato prie pasikeitimų, šaknų naujų užsiaugino, lapą ir jau kuris laikas žydi visiškai naminiu žiedynu. Pasakyčiau, kad tikrai lengvai sukalbamas individas.
Šilingė wrote:
Wed Mar 22, 2017 1:00 pm
Simpatukas.
Urze, kadangi tu laistyti mėgsti, tai tau toks auginimo būdas labai tinka :thumbsup: Aš saviškį turbūt iškart pribaigčiau [Geda2] Dabar virtuvėj šalia kriauklės ant stalviršio vazonas stovi, ir tai sugebu pamiršti laiku laistyti, o jei dar kamščiuose būtų :doh: :doh: :doh:
indrea wrote:
Wed Mar 22, 2017 8:24 pm
Super įdėja.Reikės ir man taip pabandyti :)
Urze wrote:
Thu Mar 23, 2017 10:13 am
Lauksim rezultatų. :) Tik siūlau tam naudoti kamščius, išpjautus iš vientiso žievės gabalo, o ne kur sumalta ir vėl suklijuota žievė būna. Pirmieji mažiau drėgmės įgerti sugeba ir nepradeda gliaumotis ir pelyti, o tie "maltinukai" būtent tą ir daro, jei tik ilgesnį laiką drėgni būna.
Šilingė wrote:
Thu Mar 23, 2017 10:25 am
Užsirašom Urzės pastabą [pc.gif] :smartass:
Urze wrote:
Tue Jan 09, 2018 8:21 pm
Pritariu Eglinainiui, kad Phalaenopsis Mini Mark yra puikus.
PicsArt_01-05-06.36.29.jpg
PicsArt_01-05-06.36.29.jpg (126.52 KiB) Viewed 1269 times
Turimas Mini Mark ir šaknų gausybę savo vos pasmulkintų kamščių substrate prileidęs, ir žydi darydamas tik trumpas pertraukas. Turiu tik kelis falenopsius, tai šis ypatingas tuo, kad jau trečią kartą žydi ant to paties žiedynstiebio (vis pratęsia toliau viršūnę) beigi žydi dviem visiškai naminiais žiedynais. Nesu didelė falenopsių mėgėja, bet šitas tikrai šaunus - ir kompaktiškas, ir žiedeliai nors sąlyginai nedicki, bet smagiai marginti ir ryškia lūpa, ir bent jau manasis turimas tikrai neįnoringas.
PicsArt_01-05-06.37.06.jpg
PicsArt_01-05-06.37.06.jpg (191.99 KiB) Viewed 1269 times
Eliss wrote:
Tue Jan 09, 2018 9:02 pm
Gražus, labai gražus, bet man neišėjo sutart, du augalus nudaigojau [Geda2]
Urze wrote:
Wed Jan 10, 2018 10:55 am
Eliss, pamenu, kad prieš kelis metus ne vienas augintojas sakė, kad su Mini Mark'u nesusikalbėjo ir kad jie staigiai kažko nusibaigė. Kai kurie dar rašė, kad žymiai daugiau vandens negu kiti falenopsiai nori. Dabar turimas labai dažnai visiškai išdžiuvęs stovi po 2-4 dienas ir visiškai patenkintas. Tai gal gali būti, kad tąkart užvežta šių falenopsių partija buvo kažkokia lepesnė, o dabar jau naujo veisimo ir sukalbamesni? Pagrįsti niekuo negaliu, tik raštu mąstau. Gal verta vėl išbandyti jį auginti? :)
Amise wrote:
Wed Jan 10, 2018 11:41 am
Maniškis pirktas su krūva gražiausių šaknų augant tam pačiam pirktam vazone ir substrate jas tiesiog labai greit nusidžiovino ar tai nusipūdė, nors stengiausi neperlieti. Tada paskaičius daugumo pasisekimą jo auginimo kiminuose persodinau į molinuką su kiminais, tai išleido šaknelių, naujų nors ir mažų lapukų. Dabar žiemai sulėtėjęs augt, bet taip pat būna pastovi porą dienų sausiau ir dar gyvas :D Na gyvent panašu, kad norėjo nes būna kitus falenopsius be šaknų ar su viena gaivini gaivini ir š gaunas, o šis visai greit sukruto šakneles į šonus skleist :)
Eglinainis wrote:
Sat Jan 13, 2018 7:02 pm
Gal tikrai ,kokius buvo užvežę ,kažkuo kaprizingesnius.. Nes šitą pradžioj auginau drėgniau, jam tiko patiko , po to užėjo apsitvarkymo nuotaikos, tai persodinau į paprastą substratą orchidėjų, nieko nemaišiau drėgmei palaikyt, vasarą teko ir padžiūt neblogai,kai laiko nebuvo prižiūrėt, bet jam visiškai tai nedarė įtakos. Vėl šaknų krūvos ir žydi nepailsdamas.Tikrai,kad kuo mažiau žiūri , tuo geriau augalas auga :) o jei noras yra, pabandyt turbūt tikrai verta vėl :)
Urze wrote:
Sun Feb 24, 2019 7:12 pm
Kas gali pasakyti, kvepia Mini Mark'as ar ne? Kelinta savaitė jį vis pauostau ir vis atrodo, kad lyg silpnai kvepia. Bet šalia yra kita, naktimis kvepianti orchidėja, tai vis suabejoju, katrą užuodžiu.
InetaSka wrote:
Mon Feb 25, 2019 3:33 pm
Aš dar kartą pauosčiau, tai iš labai labai arti įmanoma užuost saldų kvapą :D
kiele wrote:
Thu Mar 19, 2020 4:38 pm
Linkėjimai Mozaikai ir lietuviškai laboratorijai :heartsfade: Mini mark 2020.03.19-1.jpg
Mini mark 2020.03.19-1.jpg
Mini mark 2020.03.19-1.jpg (50.6 KiB) Viewed 1269 times
mozaika wrote:
Thu Mar 19, 2020 10:27 pm
Super, džiaugiuosi už jus ir tikiu, kad Vidmantui smagu matyti tokius gražius pokyčius :)
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis Mini Mark

Post by kielė »

Žydi :D Kvepia!
20220819_Ph. Mini Mark.jpg
20220819_Ph. Mini Mark.jpg (277.79 KiB) Viewed 478 times

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Phalaenopsis Mini Mark

Post by Eliss »

Koks jis man fainas! Du turėjus, praganiau.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Phalaenopsis Mini Mark

Post by Abitalė »

Tikrai labai mielas, o jis kvepia pastoviai ar kažkuriuo metu? Nes maniškis nekvepėjo kai žydėjo, tai dabar galvoju ar aš kažką ne taip darau, ar ne tuo metu uostau, ar kokia ne ta giminė pas mane, kad bekvapis...

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis Mini Mark

Post by kielė »

Abitale, kvapas silpnas, tik prikišus nosį, saldus, švelnus, man patinka. Vakare ir ryte kvepėjo stipriau, dabar - beveik ne. Bet dabar pats karštis, palangė pietvakarinė. Ir labiau kvepia šviežiai išsiskleidę. Aš irgi per ankstesnius žydėjimus neužuodžiau, dabar pirmą kartą gausiau žiedų - 7. Tiesa, anksti pavasarį žydėjo trim žiedais, iš kurių 2 deformuoti buvo, greit nuvyto, ir iškart pradėjo naują žiedynstiebį augintis.

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests