Coelogyne usitana

Dendrochilum, Panisea, Pholidota ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1643
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Coelogyne usitana

Standartinė MrGreen »

Šilingė rašė:
Pir Bir 14, 2010 8:18 pm
http://www.orchidspecies.com/coelusitana.htm
Kilusi iš Filipinų. Natūraliai auga ant medžių arba ant uolų, 800 m virš jūros lygio. Gumbai vienlapiai, iki 8 cm ilgio ir 2 cm pločio, lapai šviesiai žali, iki 40 cm ilgio ir 11 cm pločio. Žydėti gali bet kuriuo metų laiku, tačiau žydėjimas dažnesnis kovo - rugpjūčio mėn. Žiedstiebiai svyrantys, išauga iš nevisai susiformavusio gumbo viršūnės. Šios ertmenės žydėjimo tipas "revolverinis" - nužydėjus vienam žiedui, žiedstiebis auga tolyn ir krauna naujus. Žiedstiebis gali išauginti iki 20 žiedų, kurių spalva nuo baltos iki kreminės, su ypatingai tamsiai raudona, beveik juoda lūpa. Vienu metu žydi vienas, retais atvejais du žiedai, todėl žydėjimo laikas pakankamai ilgas. Žiedstiebis kerpamas tik jam nudžiūvus...
Coelogyne usitana mėgsta vidutines - šiltas sąlygas: dieną 20-25 C, naktį - ne mažiau 15 C. Reikalinga gana aukšta drėgmė - 70-90 proc. Kai per sausa, augalas stagnuoja, nesusiformuoja pilnaverčiai gumbai.
Rekomenduojama sodinti į pakabinamus vazonus ar medinius krepšelius, substratui naudoti spygliuočių žievės, kiminų ir medžio anglies mišinį. Persodinimų nemėgsta. Geriausias laikas persodinti yra iš karto po žydėjimo ir prieš pradedant šaknis auginti naujiems auginiams.
Coelogyne usitana mėgsta šviesą, bet ne tiesioginę saulę - gali lengvai nudegti.
Laistymas priklauso nuo aplinkos temperatūros - kuo ji aukštesnė, tuo gausiau liejama. Substratas tarp laistymų turi gerai pradžiūti, bet neperdžiūti. Intensyvaus augimo laikotarpiu tręšti kas 2-3 savaitės įprastos koncentracijos orchidėjų trąšomis. Kad substratas neuždruskėtų, tarp tręšimų rekomenduojama substratą perplauti šilto vandens srove.
Nuo gegužės iki rugsėjo vidurio galima auginti sode ar balkone, nuo lietaus, vėjo ir tiesioginės saulės apsaugotoje vietoje.


Dar visai naujokė mano namuose. Šiandien pagaliau susiruošiau ir persodinau į medinuką - beje, šaknų būklė nestulbinanti :? nors ir nekatastrofiška. Labai tikiuosi, kad po persodinimo nepablogės.

Naudotasi http://www.orchideenforum.de ir http://www.orchidee.ru
MrGreen rašė:
Pir Bir 14, 2010 8:32 pm
Nieko baisaus - išleis naują auginį ir bus naujos šaknys :)
Šilingė rašė:
Tre Rgp 18, 2010 9:04 am
Taigi po dviejų mėnesių galiu teigti, kad persodinimo maniškė C. usitana neišsigando. Naujos šaknys auga sparčiai ir aktyviai, lenda pro medinuko tarpus į visas puses :lol:
Šilingė rašė:
Ket Bir 30, 2011 8:54 am
Nelinksma kažkodėl šiemet mano Coelogyne usitana :geek: Naujas ūglis dar visiškai mažutėlaitis :think: Neturiu jokios vilties, kad išaugs iki rudens :think:
Dalia Raimonda rašė:
Ket Bir 30, 2011 9:09 am
Jei nebus beprotiškų karščių turėtų išaugti :) . Bet gal nėra ko norėti, kad neperseniausiai atkeliavęs augalas imtų kaip pašėlęs augti. Šilinge, man Coelogyne usitana žiedai tokie gražūs :heartsfade: , kad vos tik juos pamačius iškart į norų sąrašus įsirašiau :lol:
Šilingė rašė:
Ket Bir 30, 2011 9:18 am
Kad maniškis jau ir žiemojęs mano namie, jau virš metų auginu :P ;)
Giriniss rašė:
Pen Lie 01, 2011 8:21 am
Salaite rašė:As pati turiu Usitana ir manoji zydi vasario menesi, jau pradejo leisti nauja ugli pries menesi. Bet taip pat dar zinauis vieno seminaro, kad jos visikai nemegsta trasu,ir nori labai daug dregmes. Taigi savosios daznai netresiu.
tai kad visos celiogynes nemegsta trasu, jei tik daugiau gauna iskart lapu galai juodi (tresti galima tik skiesti reikia x4 kokius kartus labiau nei kitom orchidejom), dregmes reikia kad netruktu ypac nauju ugliu augimo periodu.
Jurgita rašė:
Sek Lie 03, 2011 10:58 pm
Visos turimos Coelogyne (fimbriata, flaccida, cristata, rochussenii, usitana) trąšų gauna kasdien purškimo metu (laistau labai retai, purškiu intensyviai kasdien - tad tenka tiek lapam, tiek substrato paviršiui, dalis įsigeria ir į gilesnius sluoksnius), aišku jų koncentracija nedidelė, bet pastovi, šiuo metu intensyviai auginasi naujus auginius. Tiesa, usitana auga drėgniausiai - jos substratas nepradžiūsta ir vakare, prieš mėnesį pasirodė 3 auginiai - auga pakankamai greitai. Trąšos subalansuotos, itališkos, 20-20-20. Lapų galiukai žali - mano praktikoj toks trąšų naudojimas pasiteisino, ir ne tik celogynių atveju.
MrGreen rašė:
Sek Sau 26, 2014 11:31 am
Įdomi lūpos spalva :think: Ar ji patamsėja su laiku ar čia toks klonas su šviesia lūpa? C. usitana mano norų saraše taip seniai, kad reikės šiemet gal paieškoti :)
Eliss rašė:
Sek Sau 26, 2014 5:23 pm
Ar jų auginimas skiriasi nuo cristata?
Šilingė rašė:
Pir Sau 27, 2014 8:14 am
Eliss, šitoji ertmenė yra gerokai „šiltesnė“ ;) Žiūrim pirmą temos žinutę - yra temperatūros. C. cristata tinkamos vietos namie neturiu, o C. usitana auga, ir pernai vasarą net žydėjo :w00t: Net du žiedai buvo :roll: Deja, antrasis pasirodė visai rudeniop, orai atvėso, apsiniaukė, žiedo gyvenimas buvo daug trumpesnis, o ir žiedstiebio galiojimo laikas po jo pasibaigė :x
FUJI rašė:
Pir Bal 20, 2015 7:39 pm
Agnicc, deja ne, nekvepia... :no: :D

Rašyti atsakymą

Grįžti į