Coelogyne lawrenceana

Dendrochilum, Panisea, Pholidota ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1640
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Coelogyne lawrenceana

Standartinė MrGreen »

Giriniss rašė:
Ket Vas 09, 2012 11:52 pm
Coelogyne lawrenciana

Gamtoje
Vietnamo Langbian regionui endeminis epifitas. Tikslios augimviečių sąlygos nėra aiškios.

Išvaizda
Pseudobulvės cilindrinės, su grioveliais, 9-11.5 cm ilgio. Nuo kiekvienos driekiasi po du iki 25-40 cm ilgio užaugančius blizgius lapus. Nurodomos žydėjimo laikotarpis labai varijuoja priklausomai nuo informacijos šaltinio; tai apima rudenį-pavasarį, dažniau nurodomas kovas-balandis (mūsiškė ir pražydo balandžio pradžioj). Išleidžia iki 10 cm ilgio žiedstiebius, ant kurių sukrauna vieną 10-13 cm skersmens žiedą. Rečiau pasitaiko, kad ant vieno žiedstiebio išsiskleidžia 2 ar 3 žiedai; tuomet jie skleidžiasi paeiliui. Žiedai "vaškiniai", kvapnūs, ilgai besilaikantys.

Auginimo sąlygos
Mes auginame šiaurės rytų pusėj esančiame įstiklintame balkone: drėgmė bent 60% (tiksliai nežinome), šviesa - tiek, kiek gauna natūralios pro langus, temperatūra žiemą nukrenta ir iki 10C. Toliau pateikiame iš įvairių šaltinių surankiotas rekomendacijas.
Apšvietimas. Siūlomas vidutinis, 16-27 klx, apšvietimas, vasaros sezonu žemesnis nei žiemą.
Temperatūra. Rekomenduotina temperatūra - 13-30C, pakelia ir iki ~8C. Svarbi temperatūros kaita, koreliuojanti su metų laikais: žiemą siūloma ~16C, vasarą - ~27C; bet šiaip, sakyčiau, lietuviškas palangės ar įstiklinto balkono klimatas pilnai tinka.
Drėgmė ir laistymas. Nereikli oro drėgmei (ramiai užtenka 50%, bet neblogai būtų didesnė). Svarbi gera ventiliacija (tame tarpe ir pralaidus substratas); ypač lengvai puvinys įsimeta į naujus ūglius. Žiemą, sumažėjus temperatūrai, kokius keturis mėnesius reikėtų laistyti labai negausiai (bet pilnai laistymo nenutraukti). Perlaistymas gali lemti pumpurų praradimą.
Substratas. C. lawrenceana, kaip ir dauguma celiogynių, paprastai auginama vazonuose ar krepšeliuose, greitai džiūvančiame iš vidutinių žievės gabalų ir vandenį sulaikančių komponentų (pvz., kiminų) sudarytame substrate.
skaidre rašė:
Šeš Vas 16, 2013 8:20 pm
Coelogyne ochracea x lawrenceana

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

:)

Rašyti atsakymą

Grįžti į